Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

JAK WYGLĄDA BUDOWA WTRYSKIWACZA

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Budowa wtryskiwacza Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Poczynając, warto wymienić elementy, z jakich nasz tytułowy wtryskiwacz, się składa i możemy kolejno wymienić cewkę wtryskiwacza, pierścień samouszczelniający, podkładka regulacyjna i kolejna podkładka również regulacyjna. Dalej idąc, widzimy sprężynę twornika, tuleję zabezpieczającą, bo czym byłby wtryskiwacz bez niej. W dalszej kolejności mamy płytkę twornika, śrubę twornika i śrubę naprężającą, trzpień twornika, płytkę twornika, podkładkę regulacyjną i emocjonujące jakże prowadzenie toczne oraz fajną kulkę zaworu, która jest tutaj, jak śmiało możemy stwierdzić najmniejszym elementem wtryskiwacza. Zanim przejdziemy do dalszej analizy jego konstrukcji, już możemy zauważyć, że wtryskiwacz to element bardzo złożony. Teraz idąc dalej już nie z kierunkiem paliwa, a jemu naprzeciw możemy oglądać wtryskiwacz otworkowy, nakrętkę mocującą dyszy, rozpylacz, iglicę rozpylacza, kołki walcowe, podkładka regulacyjna, tuleja prowadząca, sprężyna dyszy i ponownie widzimy kolejną już podkładkę regulacyjną. Ciekawe, że na tym jeszcze nie koniec, bo dalej mamy uszczelkę, króćca rury tłocznej i sam króciec rury tłocznej, ale jeszcze możemy wyróżnić poza tym korpus wtryskiwacza, pierścień uszczelniający i kolejny z pierścieni uszczelniających. Teraz możemy jeszcze zobaczyć okazały zestaw zaworu, trzpień zaworu, a skończymy na gnieździe zaworu i zdradzimy w sekrecie rzecz oczywistą, że właśnie te elementy możemy znaleźć na zdjęciu poniżej.
Kontynuując temat, przyznamy, że siedzimy w tym już jakiś czas, więc możecie być pewni, że pozyskane tutaj informację zaspokoją wasz głód wiedzy, przynajmniej w pewnym stopniu. Zatem mając na uwadze wtryskiwacz, wiemy, że jest on elementem bardziej złożonego układu. Obecnie głównie stosuje się układ common rail i jest to aktualnie, zdecydowanie forma najliczniejsza, jak chodzi o występowanie we współczesnych silnikach, ale też często spotykanym rozwiązaniem jest wtrysk paliwa odbywający się przy pomocy pompowtryskiwaczy.

Elementy składowe wtryskiwacza common rail
Jak wygląda budowa wtryskiwacza

1. Charakterystyka budowy wtryskiwacza

Znając podstawę, możemy śmiało przejść dalej, skupiając się na tytułowych elementach wtrysku i poruszyć nieco więcej zagadnień tyczących się wtryskiwacza. W porównaniu do budowy całego układu wtrysku budowa wtryskiwacza jest zdecydowanie bardziej złożona, a to z powodu, że w jego skład wchodzi sporo różnorodnych i zależnych od siebie w działaniu części. Poza tym na wtryskiwacz wpływ ma również bardziej mnoga ilość zależności zewnętrznych, które mogą zaburzać poprawne działanie jego części składowych i tym samym powodować awarie. Dlatego w tak wielu przypadkach i szczególnie po dłuższym użytkowaniu samochodu może być konieczna regeneracja wtryskiwaczy, głównie dlatego, że to dość delikatny element silnika i dodatkowo bardzo wrażliwy, na wszelkie zakłócenia jego pracy. Warto wiedzieć, że zdecydowanie bardziej podatny na wszelkiego rodzaju usterki, będzie wtryskiwacz montowany w silnikach diesla, a to właśnie ze względu na jego budowę. Z kolei budowa wtryskiwacza benzynowego jest już jednostką znacznie trwalszą i w tym wypadku możemy się spodziewać, że jakiekolwiek usterki będą zdecydowanie mniejszym problemem. Jednak kiedy już dojdzie do awarii, konieczna może się okazać, nie tyle regeneracja ile po prostu wymiana całego układu.

Opis budowy wtryskiwacza common rail
Charakterystyka budowy wtryskiwacza


Jakie mamy rodzaje wtryskiwaczy?

Wspominając ciągle charakterystykę, tego elementu zespołu wtryskiwania paliwa, nie należy zapominać, że zasadnicze znaczenie będzie miało, ukazanie poszczególnych jednostek. Zatem jak o rodzaje wtryskiwaczy chodzi, możemy wyróżnić kilka form, wyodrębnionych głównie z powodu na sposób wtryskiwania paliwa. Sposobów podawania tego nośnika energii dla całego układu, mamy kilka, ale żeby tak nie lawirować, łatwiej i ogólniej przedstawimy, że są nimi wtrysk bezpośredni i pośredni. Należy wiedzieć, że wtrysk pośredni jest znacznie chętniej i powszechniej stosowany w samochodach, a to być może, dlatego że budowa i zasada działania wtryskiwacza dwusprężynowego sprawia wrażenie dość skomplikowanego systemu. Taki wtryskiwacz dwusprężynowy, jak się można domyślić, zawiera dwustopniowy przebieg wtrysku, więc i dwie sprężyny, co może nieco wpłynąć na jego niezachwianą pracę i trochę komplikować jego działanie. Różnić się od niej będzie budowa i zasada działania wtryskiwacza jednosprężynowego nazywanego także w dużym uproszczeniu mówiąc standardowym. Oba te systemy są integralną częścią zespołu bezpośredniego, który jest mniej chętnie stosowany, być może dlatego, że wtryski o zasadzie działania bezpośredniego są używane głównie w nowszych modelach samochodów, których na naszych drogach nadal nie ma zbyt wiele. Choć być może, zakładając obecny postęp technologiczny, założenie może się zmienić i wtryski o sposobie podawania paliwa bezpośrednim wyprą te o sposobie pośrednim.
Zasady działania tych systemów, nie są najprostsze do zrozumienia i kiedy zastanowimy się nad tym, jak działa wtryskiwacz okazać się może, że opis jego działania będzie równie skomplikowany, co jego budowa. Wszystko sprowadza się do tego, że powszechnym rozumieniu trudno przedstawić, na suchych faktach zebranych w zbiór nieprzystępnych nadal sformułowań, działanie i budowę skomplikowanych układów drzemiących pod maskami naszych pojazdów.

Prezentacja rodzajów wtryskiwaczy
Jakie mamy rodzaje wtryskiwaczy?
Udostępnij wpis

Komentarze

Rafał

Wystawiono Rok temu

Budowa wtrysku paliwowego składa się z kilku podstawowych elementów: cewki elektromagnetycznej, dyszy, siłownika, trzpienia oraz mechanizmu zaworu. Cewka elektromagnetyczna generuje pole magnetyczne, które powoduje ruch siłownika. Siłownik przesuwa trzpień, co prowadzi do otwarcia zaworu w dyszy. W momencie otwarcia zaworu, paliwo pod ciśnieniem jest wtryskiwane do komory spalania silnika. Mechanizm zaworu reguluje ilość wtryskiwanego paliwa, a tym samym mieszankę paliwowo-powietrzną.

Czy ta opinia była pomocna?

Katarzyna

Wystawiono 3 lata temu

Temat budowy wtryskiwacza opisany z polotem :)

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki