Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Wtryski Common Rail - cena regeneracji

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Regeneracja wtryskiwaczy Common Rail już od 190 zł!

Chcesz zregenerować swoje wtryskiwacze, ale nie wiedziałeś, ile to kosztuje? Skorzystaj z profesjonalnej regeneracji wtrysków w ASO!

Najnowocześniejsze maszyny, realizacja zlecenia w ciągu 1 dnia roboczego i 2 lata gwarancji

- to wszystko po to, byś mógł cieszyć się komfortową i w pełni bezpieczną jazdą Twoim samochodem!

Jeżeli Twoje auto szarpie, dymi i ma problemy z odpalaniem, zdiagnozuj i zregeneruj swoje wtryskiwacze w korzystnej cenie i najwyższej jakości.

Cena regeneracji wtryskiwaczy Common Rail
Wtryski Common Rail - cena regeneracji

Chcesz zregenerować zdemontowane z Twojego samochodu wtryski Common Rail i cena regeneracji jest kwestią, która bardzo Cię interesuje? Jest to w pełni zrozumiałe, ponieważ każdy kierowca Diesla ma z tyłu głowy myśl, że poszczególne naprawy mogą kosztować naprawdę sporo. Na początek naszych rozważań na temat cen związanych z regeneracją wtryskiwaczy Common Rail warto podkreślić, że jest to opcja zdecydowanie tańsza niż zakup wtryskiwaczy fabrycznie nowych. Czy w jakikolwiek sposób umniejsza to sprawności wtrysków po regeneracji? Nie może być o tym nawet mowy, ponieważ parametry zregenerowanych wtryskiwaczy Common Rail są identyczne, jak w przypadku nowych wtrysków. Cena regeneracji w ASO zaczyna się już od 65 zł za robociznę, ostateczny koszt zależy jednak oczywiście od rozległości uszkodzeń oraz zastosowanych części zamiennych. Po tym, jak wtryskiwacze zostaną u nas wyczyszczone i sprawdzone, zadzwonimy do Ciebie z wyceną.

1. Typowe objawy uszkodzenia wtryskiwaczy i ich przyczyny

Dla większości użytkowników dieslowskiego silnika diagnoza mówiąca o tym, że wtryski są do wymiany, brzmi przerażająco. I nie bez powodu, ponieważ koszt wymiany takiego podzespołu na nowy to pokaźny wydatek od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. W kontekście posiadania Diesla z wtryskiwaczami Common Rail jest więc o co dbać, i przed czym się strzec.

Typowe objawy uszkodzenia wtryskiwaczy i ich przyczyny
Typowe objawy uszkodzenia wtryskiwaczy i ich przyczyny

2. Objawy, które świadczą o uszkodzeniu wtrysków

Objawy, jakimi charakteryzują się uszkodzone wtryskiwacze, można zweryfikować i rozpoznać praktycznie od razu. Z pewnością każdy, nawet nieposiadający dużego doświadczenia kierowca zauważy, że jego auto bez wyraźnej przyczyny traci moc, a z wydechu wydobywają się w dużych ilościach kłęby dymu. Innym sygnałem, którego jako kierowca Diesla z Common Rail nie powinieneś ignorować, jest szarpanie pojazdem, które da się odczuć zwłaszcza podczas przyspieszania. Obciążona niesprawnymi wtryskami jednostka napędowa pracuje nierówno, co jest nie tylko uciążliwe, ale i niebezpieczne dla kierowcy oraz pasażerów samochodu.

3. Awaria wtrysku Common Rail i jej przyczyny

Istnieją oczywiście konkretne przyczyny utraty dynamiki pracy silnika oraz pozostałych symptomów uszkodzonych wtryskiwaczy. Jako pierwszego z winowajców śmiało wymienić możemy olej napędowy złej jakości, ponieważ to właśnie przez zanieczyszczone lub rozrzedzone paliwo wtryskiwacze mogą się psuć. W gronie innych przyczyn znajdują się także pozostałe podzespoły samochodowe obciążone awarią. Jeżeli silnik, turbo lub pompa wysokiego ciśnienia są niesprawne, będzie to odczuwalne również w układzie Common Rail, czego niewątpliwym znakiem okaże się przelewanie, a także stukanie lub klepanie wtryskiwaczy. Na to, jak szybko psują się wtryski, wpływa także jeżdżenie na rezerwie. Przyczyna może się wydawać prozaiczna, jednakże w prawie pustym zbiorniku paliwa unosi się para, co sprawia, że ścianki baku zaczynają korodować. Drobiny rdzy oraz innego rodzaju osadów przenikają do paliwa, a następnie trafiają do wtryskiwaczy, co stwarza realne zagrożenie uszkodzenia ich konstrukcji.

Wtryskiwacze Common Rail są wrażliwe także na brak terminowych wymian filtra paliwa. Jeżeli element ten nie spełnia z całkowitą skutecznością swojego zadania, do całego układu zasilania paliwem przedostają się zanieczyszczenia i osady.

Mając na uwadze zarówno objawy, jak i przyczyny awarii wtryskiwaczy, szybko wywnioskować można, że zapobieganie tego typu usterce nie jest trudnym zadaniem. Na dłuższą, bardziej satysfakcjonującą żywotność wtryskiwaczy w Dieslu wpłynie tankowanie do pełna paliwa wysokiej jakości, regularna wymiana oleju oraz filtrów, a także dbałość o dobry stan techniczny pozostałych podzespołów i układów w pojeździe. Co istotne, te proste działania przełożą się także na zachowanie w dobrej kondycji innych kluczowych elementów Twojego samochodu.

4. Co jest lepsze - wtryski czy pompowtryski?

Po tej krótkiej charakterystyce wtrysków w perspektywie ich potencjalnych awarii nasuwa się pewne zasadnicze pytanie. Skoro to taki delikatny element, tak zawodny, czemu wyparł wytrzymalsze, skuteczniejsze i tańsze pompowtryskiwacze? Cóż, polityczną śmiercią pompowtryskiwaczy była wprowadzona norma emisji spalin EURO V, której standardów spełnić nie ma szans żaden pompowtryskiwacz.

Jak w takim razie poradzić sobie z kapryśnym układem Common Rail? Wszyscy eksperci polecają: regenerować. Niestety, według badań przeprowadzonych przez Bosch i magazyn motoryzacyjny Auto-Świat okazuje się, iż wiele oferujących naprawę czy regenerację tych precyzyjnych części zakładów, nie ma nie tylko odpowiedniego sprzętu diagnostycznego i kalibracyjnego do takich usług, ale nawet zielonego pojęcia, co oznacza proces regeneracji. Warto podczas planowania diagnostyki i przeglądu zwrócić uwagę na wybierany przez nas zakład, w którym taka regeneracja miałaby się odbyć, ponieważ granica pomiędzy ceną relatywnie niską i celowo zaniżoną jest cienka i dla niewprawnego oka niezauważalna. Najlepiej opierać się na zdrowym rozsądku podczas zapoznawania się z opiniami na temat potencjalnego serwisu. Specjalizujący się w regeneracji pomp Common Rail zakład, który traktuje taką usługę jako swoją flagową, posiada dziesiątki referencji i jest autoryzowanym przedstawicielem Bosch, uznawanego na całym świecie producenta wtryskiwaczy, pompowtryskiwaczy i innych podzespołów samochodowych.

Co jest lepsze - wtryskiwacze czy pompowtryskiwacze?
Co jest lepsze - wtryski czy pompowtryski?


Co się mieści w cenie regeneracji wtryskiwaczy?

Przeciętny komputer na warsztacie po podłączeniu zdiagnozuje ogólnie „Problem z wtryskiwaczami paliwa”, a co konkretnie z nimi jest, który to ma mankament, czy trzeba wymieniać wszystkie, czy tylko przeczyścić, to już wyższa szkoła jazdy, więc najlepiej wymienimy, najlepiej na nowe, a jeszcze lepiej wymienimy na nowe części zużytego wtrysku. I najlepiej na nieoryginalne zamienniki, bo tak przecież taniej, klient się nie zorientuje, no, bo jak, skoro mało, kto umie w ogóle wtryski wymontować, nie mówiąc już o jakiejkolwiek wstępnej diagnostyce. Ile się należy panie Majster? No, regeneracja, części, Panie zamienne, montaż-demontaż, kodowanie, docieranie, prawda, no i roboczogodziny poszły... 2500 złotych. I tak na szybciutko pozbywamy się pieniędzy, przyjemności z jazdy (nawet lekko nieprecyzyjny montaż powoduje szwankowanie precyzyjnego podzespołu), a może i kompletu wtryskiwaczy, bo lubią one psuć się całymi zestawami – w końcu to „wspólna szyna” Common Rail.

Zapłata za regenerację wtryskiwaczy w naszym serwisie wiąże się z przywróceniem wtryskom wszystkich parametrów - takich samych, jak w sytuacji, gdyby te podzespoły były fabrycznie nowe. Co ważne, oprócz wszystkich działań naprawczych w cenie wtrysków mieści się także gwarancja na 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów.

Co zawiera cena regeneracji wtryskiwaczy?
Co się mieści w cenie regeneracji wtryskiwaczy?

Udostępnij wpis

Komentarze

Robi

Wystawiono Ponad 2 tygodnie temu

Cena regeneracji wtryskiwaczy Common Rail może się różnić w zależności od kilku czynników, takich jak: 1. Marka i model pojazdu: Cena regeneracji może się różnić w zależności od marki i modelu pojazdu, ponieważ niektóre modele mogą mieć bardziej skomplikowane wtryskiwacze lub trudniejszy dostęp do nich. 2. Rodzaj uszkodzenia: Cena regeneracji może się różnić w zależności od rodzaju uszkodzenia wtryskiwaczy, np. cena regeneracji wtryskiwacza z uszkodzonym piezoelementem będzie niższa niż w przypadku wtryskiwacza z uszkodzoną dyszą. 3. Warunki gwarancji: W zależności od warsztatu regeneracji, cena regeneracji może różnić się w zależności od warunków gwarancji, np. cena regeneracji z 12-miesięczną gwarancją będzie niższa niż z 24-miesięczną gwarancją. 4. Region: cena regeneracji wtryskiwaczy może się różnić w zależności od regionu, w którym mieszkasz. Jednak jako przykład, cena regeneracji jednego wtryskiwacza Common Rail może wynosić od 200 zł do nawet 600 zł.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki