Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jakie są objawy uszkodzonego wtrysku 1.9 TDI

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Objawy uszkodzonego wtryskiwacza Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Objawy uszkodzonego wtrysku 1.9 TDI mogą obejmować wiele różnych aspektów, a jednym z najczęstszych objawów jest spadek mocy silnika, który prowadzić do trudności z przyspieszaniem lub jazdą pod górkę. Innym objawem jest szarpanie silnika, zwłaszcza podczas jazdy na niskich prędkościach lub podczas przyspieszania. Mogą również występować problemy z rozruchem silnika, a samochód może mniej oszczędzać paliwo niż zwykle. W niektórych przypadkach uszkodzony wtrysk może również prowadzić do zwiększonej emisji spalin i wibracji silnika. Ostatecznie, uszkodzenie wtrysku 1.9 TDI może prowadzić do całkowitego zatrzymania silnika i konieczności naprawy.

Typowe objawy uszkodzonych wtryskiwaczy w silniku 1.9 TDI
Jakie są objawy uszkodzonego wtrysku 1.9 TDI

1.9 TDI | Czy można jeździć z uszkodzonym wtryskiem?

Objawy takie jak głośna praca wtryskiwaczy Diesel lub cykanie wtryskiwaczy Diesel to symptomy, których nie warto bagatelizować. Jeśli wystąpią, warto zorientować się, jak sprawdzić wtryski. Diesel i funkcjonowanie jego podzespołów to nasza pasja, co wyrażamy w przeprowadzaniu skutecznych regeneracji m.in. wtryskiwaczy Common Rail. Słyszalne podczas jazdy klekotanie wtryskiwaczy, zwiększone spalanie oraz zadymienie wydostające się z rury wydechowej TDI to tylko z niektórych objawów świadczących o tym, że wtryskiwacze wymagają fachowej diagnostyki. Uszkodzone wtryskiwacze wpływają między innymi na przyspieszoną destrukcję koła dwumasowego, częste zapychanie filtra cząstek stałych w efekcie niecałkowitego spalania mieszanki paliwowej, a także na występowanie twardej pracy jednostki napędowej. Objawy awarii wtryskiwaczy 1.9 TDI są nie tylko uciążliwe, ale i niebezpieczne dla użytkowników pojazdu. Podobną pracę samochodu będą warunkować objawy zużytych podkładek pod wtryskami, ponieważ wtedy dochodzi do przerwania szczelności wtryskiwacza, co staje się podstawą do nawarstwiania kolejnych problemów. Jeżeli w układzie dmucha spod wtryskiwacza, także zalecamy szybką konsultację z serwisem regeneracji.


Skuteczna regeneracja wtryskiwaczy w silniku 1.9 TDI

Na początek pragniemy przestrzec przed niepokojąco tanią i nieskuteczną pseudo regeneracją wtryskiwaczy. Możemy wymienić szereg skarg, z którymi zgłaszają się do nas klienci wątpliwej renomy serwisów oraz warsztatów. Słyszymy od nich, że auto po wymianie wtrysków kopci na biało, pojazd po wymianie wtrysków kopci na czarno lub też po wymianie wtrysków kopci na niebiesko. Tego typu sytuacje problemowe z układem wtryskiwaczy nie występują, gdy w układzie montuje się nowe wtryski lub wtryskiwacze po regeneracji w autoryzowanym serwisie. Do zregenerowania wtryskiwaczy niezbędny jest dedykowany sprzęt producenta oraz umiejętności mechaników w zakresie diagnostyki, regeneracji i ponownej weryfikacji wtryskiwaczy. Zabezpieczeniem dla Klientów Bosch Service Pawlik Stalowa Wola są protokoły z testowania wtryskiwaczy na maszynie. Jeśli którykolwiek z wtrysków nie przechodzi sprawdzenia z rezultatem pozytywnym, etapy regeneracji są powtarzane aż do uzyskania pozytywnego efektu i niezawodności działania wtryskiwacza.

Metody efektywnej regeneracji wtrysków 1.9 TDI
Skuteczna regeneracja wtryskiwaczy 1.9 TDI

Udostępnij wpis

Komentarze

Błażej

Wystawiono Rok temu

Objawy uszkodzonego wtrysku 1.9 TDI mogą obejmować: • Spadek mocy silnika • Trudności przy uruchamianiu silnika • Nierównomierne działanie silnika podczas jazdy • Wzrost zużycia paliwa • Dymienie z rury wydechowej • Brak wyraźnej reakcji przy naciskaniu pedała gazu • Falowanie obrotów silnika • Błędy komputera silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Andrzej

Wystawiono 2 lata temu

Posiadam VW GOLF 1.9 TDi PD Na wyświetlaczu z prędkościomierzem pojawił się symbol wtrysku w postaci sprężynki . wystraszyłem się trochę bo nigdy mi się na tym nie wyświetlało tu gdzie jest wskazówka prędkościomierza. Mam już tego Golfa parę lat i kłopotów z nim nigdy nie miałem. Spalanie jest w normie( 6,3-7.0 l/100.Proszę mi coś doradzić.

Czy ta opinia była pomocna?

Wera

Wystawiono 3 lata temu

Już się przekonałam, że objawy zabrudzonych wtryskiwacze są problematyczne. Myślałam, że to przypadek, że czasem nie odpala, zgoniłam na zimny silnik, ale jak później kilka razy zgasł mi nagle na środku drogi, to stwierdziłam, że czas najwyższy pojechać do serwisu. I ciesze się, że nie zwlekałam długo, bo jeszcze chwile i musiałabym wydać sporo kasy na nowe wtryski, a tak to mogłam skorzystać jeszcze z opcji regeneracji. Samochód działa tak jak wcześniej, także polecam dopytać o usługę regeneracji.

Czy ta opinia była pomocna?

Łukasz

Wystawiono 4 lata temu

W moim audi 1.9 TDI słychać było charakterystyczne stukanie wtryskiwaczy, oddałem na sprawdzenie, diagnoza już następnego dnia, regeneracja i kolejnego dnia były już u mnie gotowe do montażu w aucie z uszczelkami, podkładką. Super!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki