25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Jakie są objawy uszkodzonego wtrysku 1.9 TDI

Autor: Anna Skalna
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.89

Jeśli chodzi o ujęte w tytule charakterystyczne dla samochodów z grupy VAG jednostki napędowe, omawia się zarówno objawy uszkodzonego wtrysku 1.9 TDI, jak i oznaki uszkodzonych pompowtryskiwaczy 1.9 TDI. Rozbieżność wynika z faktu, że jeszcze przed wprowadzeniem normy czystości spalin Euro V w turbodoładowanych silnikach 1.9 dominowały pompowtryskiwacze, później natomiast zostały one zastąpione wtryskami. W opracowanym przez nas artykule opisujemy, na co może wskazywać cykający wtryskiwacz, co oznacza przedmuch pod wtryskiem oraz czy poważnym zagrożenie stanowi nieszczelne gniazdo wtryskiwacza. Jeśli te zagadnienia są dla Ciebie interesujące, a jednostka napędowa 1.9 TDI pracuje pod maską posiadanego przez Ciebie pojazdu, zapraszamy do lektury tego artykułu.

 

Typowe objawy uszkodzonych wtryskiwaczy w silniku 1.9 TDI
Jakie są objawy uszkodzonego wtrysku 1.9 TDI

 


1.9 TDI | Czy można jeździć z uszkodzonym wtryskiem?

Objawy takie jak głośna praca wtryskiwaczy Diesel lub cykanie wtryskiwaczy Diesel to symptomy, których nie warto bagatelizować. Jeśli wystąpią, warto zorientować się, jak sprawdzić wtryski. Diesel i funkcjonowanie jego podzespołów to nasza pasja, co wyrażamy w przeprowadzaniu skutecznych regeneracji m.in. wtryskiwaczy Common Rail. Słyszalne podczas jazdy klekotanie wtryskiwaczy, zwiększone spalanie oraz zadymienie wydostające się z rury wydechowej TDI to tylko z niektórych objawów świadczących o tym, że wtryskiwacze wymagają fachowej diagnostyki. Uszkodzone wtryskiwacze wpływają między innymi na przyspieszoną destrukcję koła dwumasowego, częste zapychanie filtra cząstek stałych w efekcie niecałkowitego spalania mieszanki paliwowej, a także na występowanie twardej pracy jednostki napędowej. Objawy awarii wtryskiwaczy 1.9 TDI są nie tylko uciążliwe, ale i niebezpieczne dla użytkowników pojazdu. Podobną pracę samochodu będą warunkować objawy zużytych podkładek pod wtryskami, ponieważ wtedy dochodzi do przerwania szczelności wtryskiwacza, co staje się podstawą do nawarstwiania kolejnych problemów. Jeżeli w układzie dmucha spod wtryskiwacza, także zalecamy szybką konsultację z serwisem regeneracji.

 


Skuteczna regeneracja wtryskiwaczy w silniku 1.9 TDI

Na początek pragniemy przestrzec przed niepokojąco tanią i nieskuteczną pseudo regeneracją wtryskiwaczy. Możemy wymienić szereg skarg, z którymi zgłaszają się do nas klienci wątpliwej renomy serwisów oraz warsztatów. Słyszymy od nich, że auto po wymianie wtrysków kopci na biało, pojazd po wymianie wtrysków kopci na czarno lub też po wymianie wtrysków kopci na niebiesko. Tego typu sytuacje problemowe z układem wtryskiwaczy nie występują, gdy w układzie montuje się nowe wtryski lub wtryskiwacze po regeneracji w autoryzowanym serwisie. Do zregenerowania wtryskiwaczy niezbędny jest dedykowany sprzęt producenta oraz umiejętności mechaników w zakresie diagnostyki, regeneracji i ponownej weryfikacji wtryskiwaczy. Zabezpieczeniem dla Klientów Bosch Service Pawlik Stalowa Wola są protokoły z testowania wtryskiwaczy na maszynie. Jeśli którykolwiek z wtrysków nie przechodzi sprawdzenia z rezultatem pozytywnym, etapy regeneracji są powtarzane aż do uzyskania pozytywnego efektu i niezawodności działania wtryskiwacza.

 

Metody efektywnej regeneracji wtrysków 1.9 TDI
Skuteczna regeneracja wtryskiwaczy 1.9 TDI

Komentarze

Wera 2021-04-26 13:58:22

Już się przekonałam, że objawy zabrudzonych wtryskiwacze są problematyczne. Myślałam, że to przypadek, że czasem nie odpala, zgoniłam na zimny silnik, ale jak później kilka razy zgasł mi nagle na środku drogi, to stwierdziłam, że czas najwyższy pojechać do serwisu. I ciesze się, że nie zwlekałam długo, bo jeszcze chwile i musiałabym wydać sporo kasy na nowe wtryski, a tak to mogłam skorzystać jeszcze z opcji regeneracji. Samochód działa tak jak wcześniej, także polecam dopytać o usługę regeneracji.

Łukasz 2020-11-03 14:12:11

W moim audi 1.9 TDI słychać było charakterystyczne stukanie wtryskiwaczy, oddałem na sprawdzenie, diagnoza już następnego dnia, regeneracja i kolejnego dnia były już u mnie gotowe do montażu w aucie z uszczelkami, podkładką. Super!

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO