25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

WYMIANA WTRYSKIWACZY – JEDEN CZY WSZYSTKIE?

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.85

Wymiana wtryskiwaczy – jeden czy wszystkie, to pytanie często zadaje sobie wielu kierowców chcących uniknąć dużych kosztów naprawy uszkodzonego układu wtryskowego. Co więc jest lepszym wyborem? Obecnie bardzo powszechną funkcją układów Common Rail jest korekcja jego pracy w przypadku, gdy jeden lub kilka wtrysków zaczyna szwankować. Wtedy układ jest dostosowywany w ten sposób, aby emisja spalin za wszelką cenę utrzymywała się w normach dopuszczalnych dla określonego samochodu. To sprawia, że ciężko od razu wykryć usterkę wtrysków zanim zaczną negatywnie oddziaływać na pozostałe. Należy pamiętać, że wadliwe wtryski wpływają negatywnie na pracę całej reszty układu. Mimo, iż po diagnostyce w serwisie wykryto usterkę tylko części układu, może się zdarzyć, że wkrótce po naprawie zaczną odzywać się wcześniej sprawne wtryski. To sprawia, że konieczna będzie kompletna wymiana wtrysku paliwa, a przy tym wielokrotne wizyty w serwisie. Dlatego też wymiana jednego wtryskiwacza niekoniecznie okazuje się najbardziej opłacalną opcją w dłuższej perspektywie. Wtryskiwacze najlepiej jest wymieniać w samochodzie wszystkie naraz.

 

Wtryskiwacze marki Bosch
Wymiana wtryskiwaczy – jeden czy wszystkie?


Jak wygląda profesjonalny demontaż wtrysków

By prawidłowo wymienić wtryskiwacze potrzeba nieraz specjalistycznego sprzętu o napędzie hydraulicznym przystosowanych do konkretnych modeli. Sytuacja ta ma miejsce zwłaszcza, gdy wtryski są mocno zapieczone. Nieumiejętny demontaż „na siłę” grozi uszkodzeniem pokrywy zaworów czy głowicy, dlatego nawet profesjonalne serwisy zatrudniają podwykonawców do samego wyjęcia wtrysków w najgorszych przypadkach. Przy tym przypominamy, że wymiana nie zawsze jest koniecznością. Czasem wystarczy regeneracja uszkodzonych wtrysków, co może zaoszczędzić do kilku tysięcy złotych.

 

To, ile trwa wymiana wtryskiwaczy, zależy od tego, jak trudno wymontować poprzednie i jaka jest dostępność nowych podzespołów, a także od możliwości serwisu. Jeśli interesuje Cię regeneracja lub wymiana wtryskiwaczy Common Rail czy też benzynowych, zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

 

Wtryskiwacz Delphi po regeneracji w naszym salonie
Jak wygląda profesjonalny demontaż wtrysków

Komentarze

Paweł 2021-07-09 15:50:06

Nie chciałem wymieniac wtryskiwaczy samemu bo nie do końca się na tym znam. Poza tym tez uważam ze lepiej wymienić wszystkie bo i tak zaraz by padły

Marek 2021-01-05 14:10:31

Solidna robota widać że to nie tylko czyszczenie, a faktycznie wtryski złożone na nowych częściach. Warto regenerować, ceny nowych odstraszają.

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA