Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

WYMIANA WTRYSKIWACZY – JEDEN CZY WSZYSTKIE?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

WYMIANA WTRYSKIWACZY – JEDEN CZY WSZYSTKIE?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Decyzja o wymianie jednego czy wszystkich wtryskiwaczy zależy od kilku czynników, takich jak wiek samochodu, zalecenia producenta, stanu pozostałych wtryskiwaczy oraz budżetu na naprawy. W przypadku awarii jednego wtryskiwacza, zazwyczaj zaleca się wymianę tylko tego uszkodzonego elementu, ponieważ wymiana całego zestawu wtryskiwaczy jest kosztowna i niepotrzebna, jeśli pozostałe wtryskiwacze działają prawidłowo. Jednakże, w przypadku gdy jeden wtryskiwacz jest uszkodzony, często zdarza się, że pozostałe wtryskiwacze również są już zużyte i wymagają wymiany w najbliższym czasie. W takiej sytuacji lepiej wymienić wszystkie wtryskiwacze jednocześnie, aby uniknąć kolejnych kosztów związanych z kolejnymi naprawami.

Wymiana wtryskiwaczy – jeden czy wszystkie, to pytanie często zadaje sobie wielu kierowców chcących uniknąć dużych kosztów naprawy uszkodzonego układu wtryskowego. Co więc jest lepszym wyborem? Obecnie bardzo powszechną funkcją układów Common Rail jest korekcja jego pracy w przypadku, gdy jeden lub kilka wtrysków zaczyna szwankować. Wtedy układ jest dostosowywany w ten sposób, aby emisja spalin za wszelką cenę utrzymywała się w normach dopuszczalnych dla określonego samochodu. To sprawia, że ciężko od razu wykryć usterkę wtrysków zanim zaczną negatywnie oddziaływać na pozostałe. Należy pamiętać, że wadliwe wtryski wpływają negatywnie na pracę całej reszty układu. Mimo, iż po diagnostyce w serwisie wykryto usterkę tylko części układu, może się zdarzyć, że wkrótce po naprawie zaczną odzywać się wcześniej sprawne wtryski. To sprawia, że konieczna będzie kompletna wymiana wtrysku paliwa, a przy tym wielokrotne wizyty w serwisie. Dlatego też wymiana jednego wtryskiwacza niekoniecznie okazuje się najbardziej opłacalną opcją w dłuższej perspektywie. Wtryskiwacze najlepiej jest wymieniać w samochodzie wszystkie naraz.

Wtryskiwacze marki Bosch
Wymiana wtryskiwaczy – jeden czy wszystkie?

Jak wygląda profesjonalny demontaż wtrysków

By prawidłowo wymienić wtryskiwacze potrzeba nieraz specjalistycznego sprzętu o napędzie hydraulicznym przystosowanych do konkretnych modeli. Sytuacja ta ma miejsce zwłaszcza, gdy wtryski są mocno zapieczone. Nieumiejętny demontaż „na siłę” grozi uszkodzeniem pokrywy zaworów czy głowicy, dlatego nawet profesjonalne serwisy zatrudniają podwykonawców do samego wyjęcia wtrysków w najgorszych przypadkach. Przy tym przypominamy, że wymiana nie zawsze jest koniecznością. Czasem wystarczy regeneracja uszkodzonych wtrysków, co może zaoszczędzić do kilku tysięcy złotych.

To, ile trwa wymiana wtryskiwaczy, zależy od tego, jak trudno wymontować poprzednie i jaka jest dostępność nowych podzespołów, a także od możliwości serwisu. Jeśli interesuje Cię regeneracja lub wymiana wtryskiwaczy Common Rail czy też benzynowych, zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Wtryskiwacz Delphi po regeneracji w naszym salonie
Jak wygląda profesjonalny demontaż wtrysków
Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono Rok temu

Decyzja o tym, czy wymienić tylko jeden wtryskiwacz czy wszystkie zależy od kilku czynników. Jeśli tylko jeden wtryskiwacz jest uszkodzony lub nie działa prawidłowo, wówczas wymiana tylko jednego wtryskiwacza będzie wystarczająca. Jednak jeśli wszystkie wtryskiwacze są zużyte lub nie działają prawidłowo, wymiana tylko jednego nie przyniesie oczekiwanych rezultatów i konieczna będzie wymiana wszystkich wtryskiwaczy. Jeśli wtryskiwacze są zużyte, ale jeszcze działają prawidłowo, wówczas można rozważyć wymianę tylko jednego wtryskiwacza, jeśli pozostałe wtryskiwacze są w dobrym stanie. Warto również pamiętać, że wtryskiwacze są elementami eksploatacyjnymi i ich wymiana jest konieczna wraz z upływem czasu, niezależnie od stanu pozostałych wtryskiwaczy. Wymiana wszystkich wtryskiwaczy jednocześnie jest zalecana, jeśli silnik ma przejechane duże przebiegi, lub jeśli wtryskiwacze są starsze niż 8-10 lat. W takim przypadku, jednoczesna wymiana wszystkich wtryskiwaczy zapewni równomierne działanie silnika i zwiększy jego efektywność.

Czy ta opinia była pomocna?

Paweł

Wystawiono 3 lata temu

Nie chciałem wymieniac wtryskiwaczy samemu bo nie do końca się na tym znam. Poza tym tez uważam ze lepiej wymienić wszystkie bo i tak zaraz by padły

Czy ta opinia była pomocna?

Marek

Wystawiono 3 lata temu

Solidna robota widać że to nie tylko czyszczenie, a faktycznie wtryski złożone na nowych częściach. Warto regenerować, ceny nowych odstraszają.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki