Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Objawy uszkodzonych uszczelniaczy pompowtryskiwaczy. Co zrobić?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Uszkodzenia uszczelniaczy pompowtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Jeśli samochód wyposażony w system pompowtrysku traci moc, dymi na biało lub czarno, szarpie i ma trudności z uzyskiwaniem wyższych osiągów, jest to oczywisty sygnał, że pompowtryskiwacze są uszkodzone bądź wyrobione i mogą stać się przyczyną wielu awarii, wśród których wymienić możemy problemy z układem doładowania, usterki układu recyrkulacji spalin, przedwczesne zużycie i zatkanie filtra DPF.

Pompowtryskiwacze, których produkcji zaniechano wskutek coraz bardziej rygorystycznych norm odnoszących się do czystości środowiska naturalnego, to elementy układu wtrysku spotykane często w pojazdach, które użytkujemy na co dzień. Samochody koncernów takich jak Audi, Ford, Seat, Skoda oraz oczywiście Volkswagen, były wyposażane w tego typu układ wtryskowy, dzięki czemu możliwe było uzyskanie satysfakcjonującej jakości spalania przy dość niskim zużyciu paliwa. W artykule przypomnimy, jak działają pompowtryskiwacze w dieslu, jakie są objawy uszkodzonych wtryskiwaczy TDI, czym skutkują nieszczelne oringi pompowtryskiwaczy oraz odpowiemy na pytanie, czy można jeździć z uszkodzonym pompowtryskiem.

Wysłane do naprawy pompowtryskiwacze zostały zregenerowane
Jak naprawić uszkodzone uszczelnienie pompowtrysków

1. Pompowtryskiwacze – zasada działania aparatury

Charakterystyczne dla Volkswagena pompowtryskiwacze stanowiły odpowiedź na produkowany we Włoszech system Common Rail. Głównym założeniem w produkcji pompowtrysków było to, aby połączyć funkcje kilku urządzeń znanych wcześniej jako odrębne: pompy wtryskowej, samego wtryskiwacza oraz zaworu sterującego. Z czego dokładnie składa się pompowtryskiwacz? Wśród elementów składowych pompowtrysku odnajdziemy iglicę, rozpylacz, komorę wysokociśnieniową, dopływ paliwa, przelew, tłok regulacji ciśnienia wtrysku, zawór elektromagnetyczny oraz tłoczek pompy. Zaawansowana struktura złożona z tych elementów umożliwia hydrauliczny wtrysk paliwa w silniku projektu Rudolfa Diesla. W zależności od tego, ile w silniku zamontowano cylindrów, gdyż ich liczba jest identyczna jak liczba pompowtryskiwaczy. Przyjmuje się, że działanie pompowtryskiwaczy obejmuje cztery fazy. W fazie pierwszej zwanej etapem ssania, paliwo dostaje się do komory wysokiego ciśnienia dzięki przesunięciu tłoczka wskutek pracy sprężyny powrotnej, następnie przechodzimy do fazy skoku wstępnego. W tym momencie zachodzi powrót paliwa do kanału niskiego ciśnienia, a poprzedzone jest to przesunięciem tłoczka w dół, co z kolei stanowi rezultat nacisku wywieranego przez krzywkę wałka rozrządu. W trzeciej fazie dochodzi do wzrostu ciśnienia paliwa, przedwtrysku oleju napędowego do cylindra silnika oraz ruchu iglicy spowodowanego zmianą ciśnienia. Dopieró wówczas może dojść do wtrysku dawki zasadniczej paliwa. Proces działania pompowtryskiwacza kończy się fazą czwartą, określaną mianem skoku resztkowego. Jest to czas, w którym zachodzi wyłączenie zaworu elektromagnetycznego oraz przekazanie nadmiernej dawki paliwa do obwodu niskiego ciśnienia. Warto podkreślić, że pompowtryskiwacze pracują w warunkach ciśnienia przekraczającego około 2400 barów, natomiast uzyskanie tego typu parametrów pozytywnie wpływa na wzrost mocy pojazdu z zachowaniem stosunkowo niskiego spalania. Aktualnie produkcja pompowtryskiwaczy ustała, gdyż układ nie spełnia obowiązujących norm. W kolejnej części artykułu wskażemy, jakie są skutki, objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy 1.9 tdi oraz czy objawy uszkodzonych uszczelniaczy pompowtryskiwaczy to kwestia, którą powinniśmy się martwić.

Działające zgodnie z zasadami pompowtryskiwacze są bardzo trwałe
Pompowtryskiwacze - zasada działania aparatury

2. Najczęściej występujące usterki pompowtrysków

Co może się stać, gdy w samochodzie mamy uszkodzone gumki na pompowtryskach? Objawy tej sytuacji wykazują na przykład pompowtryski na zimnym silniku. Jeśli z przyczyn mechanicznych pojazd nie uzyskuje odpowiednio szybko właściwej temperatury, samochód po prostu dławi się, szarpie i może mocno kopcić, a za to wszystko odpowiadają właśnie zniszczone, wyeksploatowane gumki na wtryskach. W takiej sytuacji często zalecana jest profesjonalna wymiana uszczelniaczy pompowtrysków 2.0 tdi bądź silników Diesla o innych parametrach. Inną sytuacją, która powoduje demontaż pompowtryskiwaczy i konieczność poddania ich regeneracji, jest przypadek, w którym wykrywa się nadwymiarowe oringi pompowtryskiwaczy. Źle dobrany rozmiar oringów sprawia, że w układzie pompowtrysku dochodzi do nieszczelności, a w wyniku tego występują objawy, które opisaliśmy w dalszych częściach artykułu. Oringi pompowtryskiwaczy Siemens bądź innego producenta odpowiadają za optymalne dawkowanie paliwa w pompowtrysku oraz za zachowanie szczelności i zapobieganie mechanicznym usterkom innych elementów wtrysku. Niespełniające swoich funkcji, wyeksploatowane oringi pompowtryskiwaczy oraz objawy uszkodzonych uszczelniaczy pompowtryskiwaczy powinny stanowić dla nas punkt wyjścia do diagnostyki oraz regeneracji pompowtrysków, gdyż te działania pozwalają na uniknięcie rozległych uszkodzeń jednostki napędowej. Za sprawne działanie wtrysków odpowiada także wiązka pompowtryskiwaczy. Objawy zaburzenia połączenia z elektrozaworem również oznaczają pogorszenie komfortu użytkowania samochodu, a także stanowią realne zagrożenia bezpieczeństwa, gdyż w rezultacie nieprawidłowego działania może dojść do uszkodzenia innych elementów pojazdu. Innym problemem, z jakim mogą spotkać się właściciele pojazdów wyposażonych w pompowtryskiwacze, jest lejący pompowtrysk. Objawy, jakimi się charakteryzuje wynikają z dwojakiego rozumienia lania wtrysków. Niektórzy określają tym sformułowaniem sytuację, w której do komory spalania docierają zbyt duże dawki paliwa, inni natomiast skłaniają się do opinii, że lejące wtryski występują wówczas, gdy uzyskuje się nadmierne dawki powrotne oleju napędowego.

Po wystąpieniu najczęstszych objawów uszkodzenia pompowtrysku, należy wysłać go do regeneracji
Najczęściej występujące usterki pompowtrysków

3. Pompowtryskiwacze – skutki zaniedbań

Jeśli nie zareagujemy odpowiednio wcześnie na uszkodzony pompowtrysk i objawy Passata B6 bądź innego pojazdu wyposażonego fabrycznie w pompowtryskiwacze, skazujemy się na drogie i czasochłonne naprawy pojazdu. Mechanicy, którzy doskonale znają się na specyfice pompowtryskiwaczy ze stanowczością odpowiedzą przecząco na pytanie o to, czy można jeździć z uszkodzonym pompowtryskiem. Jeśli w Twoim Audi bądź Seacie jeszcze pracują zużyte pompowtryskiwacze, oddaj je szybko do regeneracji, aby zapobiec zatarciu silnika, do którego także może dojść. Rozwiązaniem problemów z pompowtryskami w pojazdach marki Volswagen, Ford, Skoda czy Seat jest przeprowadzenie diagnostyki oraz regeneracji pompowtryskiwaczy. Koszty regeneracji pompowtrysków są o wiele niższe od zakupu nowych części, gdyż często cena regeneracji wszystkich pompowtryskiwaczy jest porównywalna do kwoty, jaką musielibyśmy zapłacić za jeden nowy pompowtryskiwacz. Co ważne, wymiana jednego pompowtryskiwacza jest możliwa w sytuacji, gdy pozostałe działają poprawnie i charakteryzują się wysokimi parametrami.

Usterki w pompowtryskiwaczach powstają najczęściej wskutek zaniedbań
Caption

Pompowtryskiwacze w dieslu w dobrej kondycji

Dążąc do tego, aby utrzymać pompowtryskiwacze w dieslu w jak najlepszej formie przez długi czas, warto dbać o odpowiedni styl jazdy oraz częste wymiany oleju silnikowego i filtrów. Pompowtryskiwacze mogą przysporzyć nam zmartwień, zwłaszcza, gdy pozostawiamy bez reakcji pierwsze objawy ich zużycia. Gdy dojdzie do awarii pompowtrysków, warto skorzystać z oferty serwisu, który jako jeden z nielicznych w kraju może pochwalić się najwyższej jakości sprzętem oraz autoryzacjami znanych na całym świecie producentów pompowtrysków.

Pompowtryskiwacze w silnikach diesla należy utrzymywać w dobrej kondycji
Pompowtryskiwacze w dieslu w dobrej kondycji
Udostępnij wpis

Komentarze

Damian

Wystawiono rok temu

U mnie w szatanir na zimnym 2 i 3 pompowyrysk ma -2.45 i -1.74 a jak się rozgrzeje to 2 ma 0.42 i 3 ma 1.68 czy to rozpylacze się zacierają?

Czy ta opinia była pomocna?

Tadek

Wystawiono Rok temu

Uszkodzenie uszczelniaczy pompowtryskiwaczy może objawiać się na kilka sposobów: 1. Spadek mocy silnika: Uszkodzone uszczelniacze mogą powodować utratę ciśnienia paliwa, co skutkuje spadkiem mocy silnika. 2. Nierówna praca silnika: Uszkodzone uszczelniacze mogą powodować nierównomierne dostarczanie paliwa do poszczególnych cylindrów, co skutkuje nierówną pracą silnika. 3. Wzrost zużycia paliwa: Uszkodzone uszczelniacze mogą prowadzić do nieprawidłowego działania pompowtryskiwaczy, co skutkuje wzrostem zużycia paliwa. 4. Krwawienie oleju z wtryskiwaczy: Uszkodzenie uszczelniaczy może prowadzić do przedostawanie się oleju do wtryskiwaczy, co skutkuje krwawieniem oleju z wtryskiwaczy. 5. Check engine: W niektórych przypadkach uszkodzenie uszczelniaczy pompowtryskiwaczy może powodować błąd w systemie zarządzania silnikiem, co skutkuje włączeniem się kontrolki check engine.

Czy ta opinia była pomocna?

Piotrek

Wystawiono 2 lata temu

Witam. Mam taki problem ze musiałem wymienic stary dpf na nowy ,firma jhs i co 500km się zapala dpf I wchodzi w tryb awaryjny, wszystkie czujniki są sprawdzone i sprawne,gdzie szukać przyczyny?

Czy ta opinia była pomocna?

Tomek

Wystawiono 3 lata temu

Mam problem z dostawaniem się paliwa do oleju,choć auto super pracuje ,nie dymi jest mocne i zero jakichkolwiek objawów poza tym ,czy to mogę być uszczelki na wtryskach -Poproszę o pomoc,pacjent Hyundai ix35 1.7 crdi

Czy ta opinia była pomocna?

GOLBI

Wystawiono 3 lata temu

<p>Co mam zrobi jak na VAG COM w bloku 18 dawkowania na 1 i 2(-3,01/-2,45) cylindrze dawki są większe niż na 3 i 4 . Czy to wina uszczelniaczy na pompowtryskiwaczach i musze dać je do regeneracji A Mam VW B5fl 1.9 130 km</p>

Czy ta opinia była pomocna?

Bogdan

Wystawiono 4 lata temu

Witam posiadam wv Turan 2.0tdi na pompowtryskach na zimnym silniku silnik faluje jak by mu paliwa brakowało a obrotomierz stoi w jednym miejscu i lekko podkapca na biało jadąc ma moc przyspiesza elegancko a znowu na ciepłym trzeba dłużej pokręcić żeby odpalil

Czy ta opinia była pomocna?

Tobiasz

Wystawiono 4 lata temu

Pompowtryskiwacze mogą być Boscha albo Siemensa prawda? Wy tylko Bosch regenerujecie czy Siemens też? Jaka cena regeneracji jednego pompowtrysku Siemens?

Czy ta opinia była pomocna?

Karol

Wystawiono 4 lata temu

Ciekawią mnie objawy uszkodzonych uszczelniaczy wtryskiwaczy, ale chyba jak o każde urządzenie w samochodzie trzeba dbać i regularnie sprawdzać.

Czy ta opinia była pomocna?

Slawek

Wystawiono 4 lata temu

Witam czy pompowtrysk może się blokować i odblokowywać bo u mnie raz jest ok a raz sławy i dymi

Czy ta opinia była pomocna?

Niechcemalemuszem

Wystawiono 5 lat temu

Chyba mi wiązka pompowtryskiwaczy znowu objawy daje. Jak pojechałem do mechanika to mi powiedział że tam zielono pewnie pod maską. Co to znaczy? Czy wiązka może dawać objawy jak lejący pompowtrysk?

Czy ta opinia była pomocna?

jonaszz

Wystawiono 5 lat temu

U mnie kiedyś padła wiązka pompowtryskiwaczy. Objawy takie, jak podano, ale stresu co niemiara ile to może kosztować :D w każdym razie naprawili i działa bez zarzutu, a serwis zawołał za to naprawdę małe pieniądze

Czy ta opinia była pomocna?

Andrzej

Wystawiono 5 lat temu

Ja miałem takie objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy w moim 1.9 tdi. Profesjonalna regeneracja rozwiązała sprawę.

Czy ta opinia była pomocna?

Iguana

Wystawiono 5 lat temu

Ja jak miałem uszkodzone pompowtryski, to nie czekałem, od razu oddałem je do regeneracji, coby się więcej w aucie mi nie popsuło :)

Czy ta opinia była pomocna?

giezek

Wystawiono 5 lat temu

U mnie uszczelniacze były właśne do wymiany, ale w serwisue zrobili to szybko i w dobrej cenie.

Czy ta opinia była pomocna?

pompowtryskiwacz

Wystawiono 5 lat temu

Pompowtryski mają mnóstwo uszczelek i chyba wystarczy uszkodzenie jednej żeby padł cały pompowtryskiwacz... mam racje?

Czy ta opinia była pomocna?

diana

Wystawiono 5 lat temu

Super artykuł, dużo informacji o pompowtryskach w jednym miejscu!

Czy ta opinia była pomocna?

karol128

Wystawiono 5 lat temu

Fajny artykuł o pompowtryskach, będę wiedział co robić jak się popsują u mnie w volkswagenie

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki