Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

BOSCH REGENERACJA POMPOWTRYSKIWACZY | ASO BOSCH DIESEL SERVICE

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
CENA Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Regeneracja pompowtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Bosch Diesel Service to sieć serwisów zajmujących się naprawą i regeneracją układów wtryskowych, w tym pomp wtryskowych i pompowtryskiwaczy. W ramach usług oferowanych przez ASO Bosch Diesel Service można skorzystać z regeneracji pompowtryskiwaczy Bosch. Regeneracja pompowtryskiwaczy Bosch przeprowadzana jest przez wykwalifikowanych mechaników, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie w zakresie naprawy układów wtryskowych. W ramach regeneracji pompowtryskiwaczy Bosch, przeprowadzane są niezbędne naprawy i wymiany elementów, takich jak iglice, tłoczki, zawory sterujące, czy też dysze wtryskowe. Przed przystąpieniem do regeneracji pompowtryskiwaczy Bosch, przeprowadzana jest diagnoza stanu technicznego wtryskiwaczy, która pozwala na dokładne określenie zakresu prac niezbędnych do ich naprawy. W ramach regeneracji pompowtryskiwaczy Bosch, stosowane są oryginalne części zamienniki, co zapewnia ich wysoką jakość i trwałość.

1. Wyjaśniamy zasadę działania pompowtryskiwaczy

Co prawda sterowane elektromagnetycznie zaworki miały możliwość pracy w częstotliwości maksymalnie 3 faz na jeden pełen cykl pracy tłoka, co owocowało głośną pracą silnika i dużym spalaniem, ale moc, którą był w stanie wyciągnąć, nawet z kompaktowego silnika, rekompensowały wszystkie ich wady. Co więcej, owe 3 fazy wtrysku wpisały się w annały historii i każdy, kto z dieselem miał cokolwiek wspólnego, słyszał o przed- i powtryskach. Uzupełniające wtryski paliwa miały na celu rozwiązanie problemu, z którym silnik wysokoprężny boryka się już od chwili powstania, czyli niemożnością utrzymania stałego wysokiego ciśnienia przy pracy wtrysków, a co za tym idzie pracował pulsacyjnie, paliwo spalał detonacyjnie, czyli był głośny, „klekotał”. Wtrysk wstępny, inicjujący, miał za zadanie „zmiękczyć” gwałtowne spalanie, w czasie wtrysku właściwego, a wtrysk końcowy, zwany powtryskiem lub wtryskiem podtrzymującym, miał za zadanie pomóc utrzymać wysokie ciśnienie w cylindrze. W drugiej generacji pompowtryskiwaczy zamki elektromagnetyczne zastąpiono piezoelektrykami, materiałami generującymi wysokie napięcie pod wpływem „stresu mechanicznego”, czyli innymi słowy, pod wpływem nacisku. Prędkość reakcji, jakie osiągały, dały możliwość zwiększenia ilości faz wtrysku do pięciu (Common Rail chwalił się siedmioma), bez strat w osiągach ciśnienia. Zainstalowane na wałku rozrządu krzywki, napędzane wałem korbowym mechanicznie wprawiały w ruch indywidualnie zainstalowane, w górnej części każdego wtryska, pompki, które pracując podnosiły ciśnienie w komorach sprężania pompowtryskiwaczy, a następnie po osiągnięciu oczekiwanej, wartości sterownik wysyłał impuls do zaworów piezoelektrycznych, które na przemian podnosiły i opuszczały iglicę tłoczka dając możliwość wtrysku paliwa. Bogate w tlen mieszanki paliwo powietrze, wspaniale płonęły w komorach spalania silnika, niemniej jednak tak samo bogate w NOx były spaliny, wydalane przez silniki, wyposażone w pompowtryskiwacze, stąd i, wobec wszechobecnych norm, powoli zaczęto od tego rozwiązania odchodzić.

2. Regeneracja zużytych pompowtrysków

Jedynym zagrożeniem dla pompowtryskiwaczy, które miało znaczenie w aspekcie globalnym, było paliwo złej jakości. Wrażliwe pompowtryski lubiły przez wszelkiego rodzaju osady zapychać się i tracić właściwości, co szczególnie odczuwało się w nowszych generacjach uzupełnionych o wtrysk kierowany. Skromne defekty zaworków prawie się nie zdarzały (piezo trochę szwankowały), częstsze, niestety, i droższe, niestety okazały się uszkodzenia wału z krzywkami, który pompowtryski napędzał, ale cóż można zrobić, nie ma róży, bez... Ważniejsze jest jednak, że wtryski firmy Bosch z niemal 95% skutecznością da się zregenerować (18 na 20 jest regenerowalne), a w związku z tym koszta eksploatacji gwałtownie spadają. Procedura regeneracji polega na rozebraniu takiego zapchanego delikwenta, następnie na czyszczeniu ultradźwiękowym, termochemicznym pod zwiększonym ciśnieniem, złożeniu, kalibracji, montażu i kodowaniu, wymianie uszkodzonych części. Wszystko oczywiście na najwyższej, światowej, klasy sprzęcie. Powyższy opis złożonej regeneracji to proces każdorazowo przeprowadzany przez nas jako autoryzowany serwis Boscha, w każdym pojedynczym przypadku. Regeneracja pompowtryskiwaczy opatrzona jest gwarancją sygnowaną znakiem jakości Bosch – korzystamy z takich samych urządzeń jak producenci, a nasza kadra jest regularnie doszkalana przez niemieckich szkoleniowców.


Koniec stosowania pompowtrysków w silnikach Diesla

W roku 2009 volkswagen końcowo odchodzi od rozwiązania, jakie rozwijał 10 lat, decydując się na wprowadzenie na rynek światowy swoich modeli wyposażonych już w system zasilania Common Rail. W pełni elektronicznie sterowany układ daje niezrównane możliwości programowania zachowań silnika, co skrzętnie wykorzystał jeden z „nielojalnych inżynierów” niemieckiego kolosa, i zaprogramował drugi sterownik silnika, który przejmował kontrolę nad autem, gdy tylko rozpoznał warunki testowe. Wszystko oczywiście w celu oszukania szefostwa VW, a nie w celu zaniżenia wyników emisji spalin. Tak czy inaczej, okazało się, że Kalifornijskie 42 mg NOx / milę zostało w warunkach drogowych przekroczone ponad 40-krotnie. Volkswagen sobie poradzi, to pewne, mają zbyt pewną pozycję na rynku, ale co na to drodzy konsumenci? Czas pokaże. Warszawa, Kraków, Berlin czy Kalifornia od wzoru, jakim dla wielu był, lub jeszcze jest VW, wymaga się wzorowego zachowania, a podobne machlojki nie wpływają pozytywnie na obraz firmy w wymiarze całościowym. Zapraszamy do współpracy właścicieli samochodów osobowych i ciężarowych z Bosch Diesel Service Pawlik Stalowa Wola, a każda nasza usługa jest weryfikowalna przez Bosch Quality scan – aplikację dostępną na wszystkie większe platformy mobilne.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ula

Wystawiono Rok temu

Regeneracja pompowtryskiwaczy Bosch to proces polegający na naprawie i przywróceniu sprawności tych elementów układu wtrysku paliwa. Pompowtryskiwacze Bosch są jednymi z najpopularniejszych pompowtryskiwaczy stosowanych w silnikach diesla. Uszkodzenie tych elementów może prowadzić do problemów z silnikiem, takich jak nierówna praca, brak mocy, wyższe spalanie i większe emisje spalin. Regeneracja pompowtryskiwaczy Bosch polega na demontażu, czyszczeniu, wymianie uszkodzonych części, a następnie ponownym złożeniu i przetestowaniu tych elementów z zastosowaniem specjalistycznych narzędzi i urządzeń. Po regeneracji, pompowtryskiwacze Bosch powinny pracować tak samo dobrze, jak nowe. Ważne jest, aby usługę regeneracji pompowtryskiwaczy Bosch wykonywał doświadczony i autoryzowany serwis, który posiada specjalistyczne narzędzia i wiedzę potrzebną do prawidłowego wykonania tego procesu. Bosch jest producentem wtryskiwaczy i pompowtryskiwaczy i posiada autoryzowane serwisy, które oferują takie usługi jak regeneracja pompowtryskiwaczy.

Czy ta opinia była pomocna?

Leon

Wystawiono 4 lata temu

Nie wiem, kto wymyślił regenerację wtryskiwaczy, ale był geniuszem.

Czy ta opinia była pomocna?

Krzysiek Lublin

Wystawiono 5 lat temu

Koszt regeneracji wtryskiwaczy Bosch to cena spokoju i udanego dotarcia do celu. Regeneracja końcówek wtryskiwaczy to niekiedy smutna konieczność

Czy ta opinia była pomocna?

endrju45

Wystawiono 5 lat temu

Autoryzowany Bosch Diesel Service Pawlik to najlepsze miejsce do regeneracji pompowtryskiwaczy. Byłem, regenerowałem i polecam.

Czy ta opinia była pomocna?

Jaro

Wystawiono 5 lat temu

A czy regeneracja wtryskiwaczy elektronicznych jest również u Państwa możliwa?

Czy ta opinia była pomocna?

Willy

Wystawiono 5 lat temu

Pompowtryski to było coś.. Szkoda że teraz tylko w używkach je spotkamy

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki