Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Wtryskiwacze Common Rail – objawy

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regeneracja i naprawa wadliwych wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

W razie awarii układu paliwowego częsty problem stanowią wadliwe wtryskiwacze Common Rail, objawy których to między innymi:

  • nierówne obroty i rzucanie silnikiem,
  • spadek osiągów samochodu,
  • zwiększone dymienie, szczególnie przy przyśpieszaniu,
  • trudności z odpaleniem samochodu na mrozie,
  • charakterystyczne stukanie wtryskiwaczy pod maską,
  • świecenie kontrolki świec żarowych lub check engine,
  • przybywanie oleju i przelewanie paliwa.

Oczywiście, objawy usterki wtrysków Common Rail mogą być nieco inne dla różnych rodzajów wtryskiwaczy, ale w gruncie rzeczy jest ich dużo i są dość łatwo zauważalne, nie powinno się ich więc ignorować. Odkładanie naprawy na później może skutkować wystąpieniem usterek innych części układu paliwowego, jak i całego silnika.

Przyczynami uszkodzeń wtryskiwaczy jest zazwyczaj stosowanie niskiej jakości paliw oraz zanieczyszczenia (jak na przykład opiłki z pompy paliwowej), które powodują ich zabrudzenie i zablokowanie. Dla przykładu to, dlaczego wtryskiwacz przelewa wynika zwykle z uszkodzenia zaworu przelewowego. Co więcej, objawy zabrudzonych wtryskiwaczy są bardzo podobne do objawów uszkodzonych wtrysków.

Uszkodzone wtryskiwacze Common Rail podczas testowania
Wtryskiwacze Common Rail – objawy


Odpowiadamy – jak sprawdzić wtryski Diesel domowym sposobem

Najprostszym sposobem sprawdzenia wtrysków Diesel w warunkach domowych jest wykonanie testu przelewowego. Pozwala on określić odchylenia wartości dawkowanego paliwa, co wskazuje na uszkodzenie konkretnych podzespołów. Nie trzeba przy tym wymontowywać wtryskiwaczy z pojazdu. Kolejną metodą jest również zbadanie ciśnienia wtryskiwaczy starszej generacji za pomocą próbnika. Oba te działania nie są jednak w stanie podać pełnych i rzetelnych wyników.

Trzeba pamiętać, że typów uszkodzeń wtrysków może być wiele: zużycia gniazda lub trzpienia zaworka, zablokowanie lub zatarcie trzpienia, zepsucie się iglicy rozpylacza lub cewki wtrysku, czy nawet uszkodzenia mechaniczne podczas demontażu. Do kompletnej diagnostyki wtryskiwaczy niezbędne jest zatem wykorzystanie specjalistycznych maszyn oraz posiadanie odpowiedniego doświadczenia. Tak więc by szybko i sprawnie sprawdzić wtryskiwacze Common Rail, warto jest udać się do sprawdzonego serwisu.

Sprawdzanie wtryskiwaczy Diesel próbnikiem wtryskiwaczy
Odpowiadamy – jak sprawdzić wtryski Diesel domowym sposobem
Udostępnij wpis

Komentarze

Janusz

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacze Common Rail mogą objawiać się różnymi nieprawidłowościami, takimi jak: Szarpanie silnika - jeśli jeden lub kilka wtryskiwaczy jest uszkodzonych, silnik może szarpać, ponieważ nie jest dostarczane wystarczające ilości paliwa do cylindrów. Wzrost zużycia paliwa - uszkodzone wtryskiwacze mogą powodować nieprawidłową pracę silnika, co przyczynia się do zwiększenia zużycia paliwa. Problemy z odpalaniem - jeśli wtryskiwacze nie działają prawidłowo, silnik może mieć trudności z odpaleniem lub w ogóle nie odpali. Błąd check engine - komputer samochodu może wykryć usterkę wtryskiwaczy i wyświetlić komunikat o błędzie. Dymienie silnika - jeśli wtryskiwacze nie działają prawidłowo, silnik może dymić na niebiesko lub biało. Głośniejsza praca silnika - uszkodzone wtryskiwacze mogą powodować nieprawidłową pracę silnika, co skutkuje głośniejszą pracą silnika. Nierówna praca silnika - Jeśli jeden z wtryskiwaczy jest uszkodzony, silnik będzie pracował nierównomiernie.

Czy ta opinia była pomocna?

Biba

Wystawiono 2 lata temu

Dobry tekst "sprawdzonego" serwisu

Czy ta opinia była pomocna?

Bastuś

Wystawiono 3 lata temu

dobrze znać objawy zabrudzonych wtryskiwaczy żeby odpowiednio wcześnie zareagować i rozpoznać rodzaj usterki

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki