25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Dlaczego wtryskiwacz przelewa?

Autor: Anna Skalna
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.89

Sposobem na znalezienie odpowiedzi na pytanie, dlaczego wtryskiwacz przelewa, jest dokładne sprawdzenie wtryskiwaczy. Na komputerze diagnosta widzi poszczególne wartości wtryskiwaczy, natomiast po stwierdzeniu, że w układzie występuje odchylenie wartości wtryskiwacza, wtryski Common Rail są zazwyczaj kierowane do regeneracji. Jeśli niepokoi Cię słyszalne stukanie wtryskiwaczy Common Rail, klekotanie wtryskiwaczy wręcz zagłusza normalny rytm pracy silnika, i dostrzegalne są inne objawy zabrudzonych wtryskiwaczy, zapraszamy prosto do naszego serwisu. Tymczasem w artykule scharakteryzujemy pokrótce prawidłowe korekcje wtryskiwaczy i parametry wtrysków Common Rail, a także tłumaczymy, czy można jeździć z uszkodzonym wtryskiem i z jakich powodów stanowczo to odradzamy.

 

Przyczyny lejących wtryskiwaczy
Dlaczego wtryskiwacz przelewa?

 


Jak sprawdzić wtryski? Diesel – lejące wtryskiwacze

Czym charakteryzuje się uszkodzony wtryskiwacz? Objawy (Diesel – silnik wysokoprężny z układem Common Rail) uszkodzonych wtryskiwaczy wyrażają się w dużym zadymieniu unoszącym się za pojazdem, zwiększonym poborze paliwa oraz w problemach z uruchomieniem jednostki napędowej. Warto mieć na uwadze, że koszt regeneracji wtryskiwaczy tuż po zauważeniu pierwszych objawów awarii z pewnością będzie znacznie niższy, niż cena za regenerację zaniedbanych, mocno zużytych wtrysków. Charakterystyczne stukanie wtryskiwaczy powoduje, że często zastanawiamy się, jak sprawdzić wtryski Diesel domowym sposobem. Istnieje na to metoda, jaką jest możliwy do samodzielnego wykonania prosty test przelewowy wtryskiwaczy, jednakże samo sprawdzenie wtryskiwaczy na własną rękę niewiele nam da. Dzięki przeprowadzonej fachowej diagnostyce można sprawdzić, czy za występowanie objawów nie odpowiada chociażby uszkodzona cewka wtryskiwacza i nie dochodzi do zaburzeń w przekazywaniu sygnałów elektrycznych. Jeśli mamy lejące wtryski, objawy (Diesel, CR) dotyczą problemu, który łatwo można sobie zwizualizować, ponieważ wtrysk Common Rail zostaje po prostu zawieszony w otwartej pozycji, tak więc paliwo może dość swobodnie się z niego przelewać. Wówczas diagnozowane są niewłaściwe wartości przelewów. Na ten problem nie pomoże nam nawet najlepszy preparat do czyszczenia wtryskiwaczy Diesla Common Rail, ponieważ jest już to uszkodzenie o charakterze mechanicznym.

 

Diagnostyka lejących wtryskiwaczy Diesla Common Rail
Jak sprawdzić wtryski? Diesel - lejące wtryskiwacze

 


Przelewające wtryskiwacze w pracowni regeneracji wtrysków Common Rail

Odpowiednio wyposażona pracownia regeneracji wtryskiwaczy CR to miejsce, z którego wtryskiwacze wychodzą po przywróceniu fabrycznych parametrów. Właściwy zestaw do czyszczenia wtryskiwaczy to zaledwie część istotnego ekwipunku, jeszcze ważniejsze są rekomendowane przez producentów stoły probiercze oraz specjalistyczne oprogramowanie. Z usług tego typu pracowni warto skorzystać, gdy wtrysk stuka na zimnym silniku, gdy słyszymy zaledwie lekkie cykanie wtryskiwaczy Diesel lub gdy samochód ma pogłębiające się problemy z odpalaniem. Specjaliści będą wiedzieć, jak sprawdzić, który wtrysk stuka, ze stuprocentową pewnością. Problemy z rozruchem jednostki napędowej lub głośna praca wtryskiwaczy Diesel świadcząca o ich awarii zostaną zażegnane po tym, jak pracownik serwisu przeprowadzi czyszczenie wtryskiwaczy, ich diagnostykę oraz – w razie potrzeb – regenerację wtrysków Common Rail. Jeśli skorzystamy z usług zaufanego, autoryzowanego, cieszącego się dobrymi opiniami Klientów Serwisu, problemy takie, jak stuki po wymianie wtryskiwaczy bądź nieprawidłowe dawki wtrysków, nie będą nas dotyczyć.

Komentarze

Ignaś 2021-04-26 13:36:24

Moim samochodem zaczęło dziwnie szarpać, poza tym często gasł. Kolega zasugerował, że może chodzić o brudne wtryski. Wiem, że taniej byłoby zrobić to samodzielnie, jednak nie do końca wiem, jak wyczyścić wtryskiwacze diesla. Dlatego oddałem je na regenerację (tak mi polecono w serwisie). Jestem zadowolony, bo problemy zniknęły, a w razie czego dostałem jeszcze dwa lata gwarancji.

AutoSpec 2020-11-03 08:59:32

Zgłosił się do nas klient ze stukaniem podczas jazdy, diagnoza lejące wtryski, objawy 1.9 TDI nie wolno bagatelizować gdyż może dojść do zatarcia się wtryskiwacza lub jego całkowitego uszkodzenia. Wysłaliśmy wtryskiwacze do Bosch Pawlik, już następnego dnia okazało się że końcówki są do wymiany. Nasi klienci są bardzo zadowoleni z rozwiązań jakie proponuje serwis Bosch, nie mieliśmy nigdy żadnych problemów. Polecamy!

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO