Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Dlaczego wtryskiwacz przelewa?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Przelewanie wtryskiwacza Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Wtryskiwacz może przelewać z różnych powodów, takich jak zablokowany lub uszkodzony zawór iglicowy, zanieczyszczenia w wtryskiwaczu, nieszczelność uszczelek lub uszkodzenie elementów mechanicznych. Przelewanie wtryskiwacza może prowadzić do strat mocy, pogorszenia osiągów silnika, a w skrajnych przypadkach do uszkodzenia silnika. Aby wyeliminować przyczynę przelewu wtryskiwacza, zwykle wymagana jest diagnoza specjalistyczna oraz ewentualna regeneracja lub wymiana uszkodzonych elementów wtryskiwacza. Na komputerze diagnosta widzi poszczególne wartości wtryskiwaczy, natomiast po stwierdzeniu, że w układzie występuje odchylenie wartości wtryskiwacza, wtryski Common Rail są zazwyczaj kierowane do regeneracji. Jeśli niepokoi Cię słyszalne stukanie wtryskiwaczy Common Rail, klekotanie wtryskiwaczy wręcz zagłusza normalny rytm pracy silnika, i dostrzegalne są inne objawy zabrudzonych wtryskiwaczy, zapraszamy prosto do naszego serwisu. Tymczasem w artykule scharakteryzujemy pokrótce prawidłowe korekcje wtryskiwaczy i parametry wtrysków Common Rail, a także tłumaczymy, czy można jeździć z uszkodzonym wtryskiem i z jakich powodów stanowczo to odradzamy.

Przyczyny lejących wtryskiwaczy
Dlaczego wtryskiwacz przelewa?

1. Jak sprawdzić wtryski? Diesel – lejące wtryskiwacze

Czym charakteryzuje się uszkodzony wtryskiwacz? Objawy (Diesel – silnik wysokoprężny z układem Common Rail) uszkodzonych wtryskiwaczy wyrażają się w dużym zadymieniu unoszącym się za pojazdem, zwiększonym poborze paliwa oraz w problemach z uruchomieniem jednostki napędowej. Warto mieć na uwadze, że koszt regeneracji wtryskiwaczy tuż po zauważeniu pierwszych objawów awarii z pewnością będzie znacznie niższy, niż cena za regenerację zaniedbanych, mocno zużytych wtrysków. Charakterystyczne stukanie wtryskiwaczy powoduje, że często zastanawiamy się, jak sprawdzić wtryski Diesel domowym sposobem. Istnieje na to metoda, jaką jest możliwy do samodzielnego wykonania prosty test przelewowy wtryskiwaczy, jednakże samo sprawdzenie wtryskiwaczy na własną rękę niewiele nam da. Dzięki przeprowadzonej fachowej diagnostyce można sprawdzić, czy za występowanie objawów nie odpowiada chociażby uszkodzona cewka wtryskiwacza i nie dochodzi do zaburzeń w przekazywaniu sygnałów elektrycznych. Jeśli mamy lejące wtryski, objawy (Diesel, CR) dotyczą problemu, który łatwo można sobie zwizualizować, ponieważ wtrysk Common Rail zostaje po prostu zawieszony w otwartej pozycji, tak więc paliwo może dość swobodnie się z niego przelewać. Wówczas diagnozowane są niewłaściwe wartości przelewów. Na ten problem nie pomoże nam nawet najlepszy preparat do czyszczenia wtryskiwaczy Diesla Common Rail, ponieważ jest już to uszkodzenie o charakterze mechanicznym.

Diagnostyka lejących wtryskiwaczy Diesla Common Rail
Jak sprawdzić wtryski? Diesel - lejące wtryskiwacze


Przelewające wtryskiwacze w pracowni regeneracji wtrysków Common Rail

Odpowiednio wyposażona pracownia regeneracji wtryskiwaczy CR to miejsce, z którego wtryskiwacze wychodzą po przywróceniu fabrycznych parametrów. Właściwy zestaw do czyszczenia wtryskiwaczy to zaledwie część istotnego ekwipunku, jeszcze ważniejsze są rekomendowane przez producentów stoły probiercze oraz specjalistyczne oprogramowanie. Z usług tego typu pracowni warto skorzystać, gdy wtrysk stuka na zimnym silniku, gdy słyszymy zaledwie lekkie cykanie wtryskiwaczy Diesel lub gdy samochód ma pogłębiające się problemy z odpalaniem. Specjaliści będą wiedzieć, jak sprawdzić, który wtrysk stuka, ze stuprocentową pewnością. Problemy z rozruchem jednostki napędowej lub głośna praca wtryskiwaczy Diesel świadcząca o ich awarii zostaną zażegnane po tym, jak pracownik serwisu przeprowadzi czyszczenie wtryskiwaczy, ich diagnostykę oraz – w razie potrzeb – regenerację wtrysków Common Rail. Jeśli skorzystamy z usług zaufanego, autoryzowanego, cieszącego się dobrymi opiniami Klientów Serwisu, problemy takie, jak stuki po wymianie wtryskiwaczy bądź nieprawidłowe dawki wtrysków, nie będą nas dotyczyć.

Udostępnij wpis

Komentarze

Cyprian

Wystawiono Rok temu

Przelewanie wtrysku może być spowodowane przez kilka różnych czynników, w tym: 1. Uszkodzony zawór napełniający: Zawór napełniający jest odpowiedzialny za doprowadzanie paliwa do dyszy wtryskiwacza. Uszkodzenie tego zaworu może powodować przelewanie paliwa. 2. Uszkodzony elektromagnes: Elektromagnes jest odpowiedzialny za otwieranie i zamykanie zaworu napełniającego. Uszkodzenie tego elektromagnesu może powodować przelewanie paliwa. 3. Zużyty lub uszkodzony O-ring: O-ringi służą do uszczelnienia pomiędzy poszczególnymi elementami wtryskiwacza. Zużycie lub uszkodzenie O-ringów może prowadzić do przelewania paliwa. 4. Zanieczyszczona lub zużyta dysza: Dysza jest odpowiedzialna za wprowadzanie paliwa do komory spalania. Zanieczyszczenie lub zużycie dyszy może prowadzić do przelewania paliwa. 5. Zużyta lub uszkodzona sprężyna zaworu: Sprężyna zaworu utrzymuje zawór w odpowiedniej pozycji. Zużycie lub uszkodzenie sprężyny może prowadzić do przelewania paliwa. 6. Uszkodzenie elektroniki lub sterowanie pompowtryskiwaczem

Czy ta opinia była pomocna?

Miłosz

Wystawiono 3 lata temu

Jak jeden wtrysk przelewa lepiej od razu się tym zainteresować i naprawić bo za chwile pozostałe też będą do wymiany. Niestety zwlekanie z naprawą w moim przypadku wiązało się z kilkoma wydanymi setkami

Czy ta opinia była pomocna?

Ignaś

Wystawiono 3 lata temu

Moim samochodem zaczęło dziwnie szarpać, poza tym często gasł. Kolega zasugerował, że może chodzić o brudne wtryski. Wiem, że taniej byłoby zrobić to samodzielnie, jednak nie do końca wiem, jak wyczyścić wtryskiwacze diesla. Dlatego oddałem je na regenerację (tak mi polecono w serwisie). Jestem zadowolony, bo problemy zniknęły, a w razie czego dostałem jeszcze dwa lata gwarancji.

Czy ta opinia była pomocna?

AutoSpec

Wystawiono 4 lata temu

Zgłosił się do nas klient ze stukaniem podczas jazdy, diagnoza lejące wtryski, objawy 1.9 TDI nie wolno bagatelizować gdyż może dojść do zatarcia się wtryskiwacza lub jego całkowitego uszkodzenia. Wysłaliśmy wtryskiwacze do Bosch Pawlik, już następnego dnia okazało się że końcówki są do wymiany. Nasi klienci są bardzo zadowoleni z rozwiązań jakie proponuje serwis Bosch, nie mieliśmy nigdy żadnych problemów. Polecamy!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki