Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

O czym świadczy odchylenie wartości wtryskiwaczy CR?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Osoby, które spotkały się z problemami oraz z diagnostyką wtryskiwaczy w silniku Diesla z pewnością nieraz zastanawiali się, o czym świadczy odchylenie wartości wtryskiwaczy CR. Do jakich wniosków powinna doprowadzić nas dodatnia korekta wtrysku Common Rail, a co oznaczają korekty wtrysku na minus? Specjaliści w naszej pracowni regeneracji doskonale wiedzą, jak czytać korekty wtryskiwaczy, dlatego też mogą podzielić się z Wami praktycznymi wskazówkami w zakresie tego, jak użytkować pojazdy wyposażone w popularny układ zasilania paliwem Common Rail oraz co zrobić, gdy zdiagnozowane zostanie odchylenie wartości wtryskiwacza.

Przyczyny zaburzonych wartości wtryskiwaczy w układzie Common Rail
O czym świadczy odchylenie wartości wtryskiwaczy CR?

1. Odbiegające od normy parametry wtryskiwaczy Common Rail

Jeśli podczas weryfikacji diagnosta stwierdzi prawidłowe wartości wtryskiwaczy, w wielu przypadkach przyczyn awarii należy szukać gdzie indziej, a nie we wtryskach Common Rail. W przeciwnym przypadku, czyli w chwili odnotowania, że układ wykazuje dodatnie korekty paliwowe lub ujemne korekty wtryskiwaczy, warto zastanowić się nad opcją regeneracji lub wymiany wtrysków CR. Niewłaściwa kalibracja wtryskiwacza CR wyraża się właśnie w tym, że dawka wtrysku przyjmuje za dużą lub za małą objętość, z norm może wychodzić także ciśnienie wtryskiwanego paliwa. Jeśli pracę układu CR charakteryzują prawidłowe wartości wtryskiwaczy, spalanie utrzymuje się na standardowym poziomie, samochód nie kopci, nie wykazuje także problemów z rozruchem, przyspieszaniem czy z pracą na biegu jałowym. Prawidłowa korekcja wtryskiwaczy HDI, optymalna korekcja wtryskiwaczy dCi oraz korekcja wtrysków w jakimkolwiek innym silniku z wtryskami Common Rail to parametr, którego odzyskanie warunkuje poprawnie przeprowadzona regeneracja wtryskiwaczy.

Wtryskiwacze Common Rail, których parametry nie spełniają norm - postępowanie
Odbiegające od normy parametry wtryskiwaczy Common Rail


Awaria Common Rail a użytkowanie samochodu

Jeśli podczas sprawdzania wtryskiwaczy zdiagnozowane zostaną nieprawidłowe wartości wtryskiwaczy, warto się zastanowić nad tym, co jest przyczyną tego faktu. Być może są to zużycia eksploatacyjne charakterystyczne dla pojazdów o większym przebiegu. Wśród przyczyn niewłaściwych korekcji wymienić można także uszkodzenia mechaniczne wtrysków, występowanie nieszczelności w układzie, a także awarie innych podzespołów, czy wręcz całych układów. Układ Common Rail charakteryzuje się tym, że zazwyczaj nie kończy się na awarii jednego wtryskiwacza. Oznacza to, że podejrzenie niewłaściwego funkcjonowania pojedynczego wtrysku należy skonfrontować z funkcjonowaniem pozostałych wtryskiwaczy w układzie. Wtryski zamontowane we wspólnej szynie paliwowej Common Rail zazwyczaj zużywają się w podobnym tempie, natomiast uszkodzenie mechaniczne jednego wtryskiwacza wpływa na zwiększony zakres pozostałych wtrysków w układzie. Jeśli użytkownik Diesla z systemem wtryskowym Common Rail decyduje się na sprawdzenie wtryskiwaczy, powinien przekazać do weryfikacji cały komplet. Wśród najczęściej stawianych diagnoz wtryskiwaczy CR bardzo często występują właśnie dodatnie lub ujemne odchylenia wartości wtrysków. Jeśli taki problem wystąpił w Twoim samochodzie, bez chwili zawahania skontaktuj się z najnowocześniejszą w Polsce, autoryzowaną pracownią regeneracji wtryskiwaczy Common Rail pod numerem telefonu widocznym na naszej stronie internetowej.

Użytkowanie pojazdu z uszkodzonym układem Common Rail - możliwe zagrożenia
Awaria Common Rail a użytkowanie samochodu

Udostępnij wpis

Komentarze

Hania

Wystawiono 2 miesiące temu

Odchylenie wartości wtryskiwaczy Common Rail (CR) świadczy o tym, że jedna lub kilka z nich nie działają w optymalnym zakresie. Powodów może być kilka, np: 1. Uszkodzenie mechaniczne: Wtryskiwacze mogą ulec uszkodzeniu mechanicznemu na skutek zużycia, zanieczyszczenia lub uderzenia. 2. Uszkodzenie elektroniczne: Wtryskiwacze mogą ulec uszkodzeniu elektronicznemu na skutek awarii elektroniki lub zwarcia. 3. Zanieczyszczenie: Wtryskiwacze mogą być zanieczyszczone, co może prowadzić do nieprawidłowego działania. 4. Złej jakości paliwo lub olej: Złej jakości paliwo lub olej mogą prowadzić do zanieczyszczenia wtryskiwaczy, co może prowadzić do nieprawidłowego działania. 5. Brak smarowania: Wtryskiwacze wymagają odpowiedniego smarowania, aby zapewnić płynny ruch części, brak smarowania może prowadzić do uszkodzenia wtryskiwaczy. 6. Zła regulacja: Wtryskiwacze mogą być źle ustawione, co może prowadzić do nieprawidłowego działania. Odchylenie wartości wtryskiwaczy CR może prowadzić do nieprawidłowego działania silnika i w konsekwencji do awarii.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki