25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

O czym świadczy odchylenie wartości wtryskiwaczy CR?

Autor: Anna Skalna
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.90

Osoby, które spotkały się z problemami oraz z diagnostyką wtryskiwaczy w silniku Diesla z pewnością nieraz zastanawiali się, o czym świadczy odchylenie wartości wtryskiwaczy CR. Do jakich wniosków powinna doprowadzić nas dodatnia korekta wtrysku Common Rail, a co oznaczają korekty wtrysku na minus? Specjaliści w naszej pracowni regeneracji doskonale wiedzą, jak czytać korekty wtryskiwaczy, dlatego też mogą podzielić się z Wami praktycznymi wskazówkami w zakresie tego, jak użytkować pojazdy wyposażone w popularny układ zasilania paliwem Common Rail oraz co zrobić, gdy zdiagnozowane zostanie odchylenie wartości wtryskiwacza.

 

Przyczyny zaburzonych wartości wtryskiwaczy w układzie Common Rail
O czym świadczy odchylenie wartości wtryskiwaczy CR?

 


Odbiegające od normy parametry wtryskiwaczy Common Rail

Jeśli podczas weryfikacji diagnosta stwierdzi prawidłowe wartości wtryskiwaczy, w wielu przypadkach przyczyn awarii należy szukać gdzie indziej, a nie we wtryskach Common Rail. W przeciwnym przypadku, czyli w chwili odnotowania, że układ wykazuje dodatnie korekty paliwowe lub ujemne korekty wtryskiwaczy, warto zastanowić się nad opcją regeneracji lub wymiany wtrysków CR. Niewłaściwa kalibracja wtryskiwacza CR wyraża się właśnie w tym, że dawka wtrysku przyjmuje za dużą lub za małą objętość, z norm może wychodzić także ciśnienie wtryskiwanego paliwa. Jeśli pracę układu CR charakteryzują prawidłowe wartości wtryskiwaczy, spalanie utrzymuje się na standardowym poziomie, samochód nie kopci, nie wykazuje także problemów z rozruchem, przyspieszaniem czy z pracą na biegu jałowym. Prawidłowa korekcja wtryskiwaczy HDI, optymalna korekcja wtryskiwaczy dCi oraz korekcja wtrysków w jakimkolwiek innym silniku z wtryskami Common Rail to parametr, którego odzyskanie warunkuje poprawnie przeprowadzona regeneracja wtryskiwaczy.

 

Wtryskiwacze Common Rail, których parametry nie spełniają norm - postępowanie
Odbiegające od normy parametry wtryskiwaczy Common Rail

 


Awaria Common Rail a użytkowanie samochodu

Jeśli podczas sprawdzania wtryskiwaczy zdiagnozowane zostaną nieprawidłowe wartości wtryskiwaczy, warto się zastanowić nad tym, co jest przyczyną tego faktu. Być może są to zużycia eksploatacyjne charakterystyczne dla pojazdów o większym przebiegu. Wśród przyczyn niewłaściwych korekcji wymienić można także uszkodzenia mechaniczne wtrysków, występowanie nieszczelności w układzie, a także awarie innych podzespołów, czy wręcz całych układów. Układ Common Rail charakteryzuje się tym, że zazwyczaj nie kończy się na awarii jednego wtryskiwacza. Oznacza to, że podejrzenie niewłaściwego funkcjonowania pojedynczego wtrysku należy skonfrontować z funkcjonowaniem pozostałych wtryskiwaczy w układzie. Wtryski zamontowane we wspólnej szynie paliwowej Common Rail zazwyczaj zużywają się w podobnym tempie, natomiast uszkodzenie mechaniczne jednego wtryskiwacza wpływa na zwiększony zakres pozostałych wtrysków w układzie. Jeśli użytkownik Diesla z systemem wtryskowym Common Rail decyduje się na sprawdzenie wtryskiwaczy, powinien przekazać do weryfikacji cały komplet. Wśród najczęściej stawianych diagnoz wtryskiwaczy CR bardzo często występują właśnie dodatnie lub ujemne odchylenia wartości wtrysków. Jeśli taki problem wystąpił w Twoim samochodzie, bez chwili zawahania skontaktuj się z najnowocześniejszą w Polsce, autoryzowaną pracownią regeneracji wtryskiwaczy Common Rail pod numerem telefonu widocznym na naszej stronie internetowej.

 

Użytkowanie pojazdu z uszkodzonym układem Common Rail - możliwe zagrożenia
Awaria Common Rail a użytkowanie samochodu

Komentarze

Patryk 2021-04-26 14:14:39

Oddałem auto do miejscowego warsztatu, ale ewidentnie źle ustawili wtryski. Konieczna była ponowna diagnostyka wtryskiwaczy Common Rail. Niestety wydałem kasę dwa razy, ale co robić, człowiek uczy się na błędach. Teraz sam polecam znajomym oddawać auto w ręce doświadczonych mechaników, którzy mają odpowiedni sprzęt.

Sebastian 2020-11-05 10:34:29

Właśnie przekonany byłem że jeden wtrysk jest uszkodzony bo najbardziej odbiegały dawki jego, po sprawdzeniu okazało się że we wtryskiwaczu są opiłki i zanieczyszczenia i musiałem oddać pozostałe do weryfikacji. Kompleksowo zregenerowałem już cały układ. Polecam!

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO