Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

WARTOŚCI WTRYSKIWACZY

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

WARTOŚCI WTRYSKIWACZY

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Badanie wartości wtryskiwaczy to główny etap diagnostyki mającej na celu sprawdzenie stanu technicznego tychże podzespołów. Najważniejsze parametry wtryskiwaczy Common Rail zazwyczaj ustala się sprawdzając korekty dawek wtrysku, jak i wartości ciśnienia na szynie w trakcie pracy. Korekty dawek występują wtedy, gdy sterownik, który kontroluje działanie wtryskiwaczy, stara się zrekompensować pracę uszkodzonych podzespołów. Zabrudzony bądź zablokowany wtryskiwacz nie jest w stanie efektywnie podawać paliwa do komory spalania. Z tego powodu do wtryskiwacza muszą być podawane zwiększone ilości paliwa, aby cały układ pracował jednakowo. Z reguły dopuszczalne odchylenie wartości wtryskiwacza mieści się w granicach +/- 3 mg/wtrysk. Jeśli zaś korekta dawki wtryskiwacza przekracza 4 mg, wskazuje to na jego uszkodzenie. Ponadto, jak już wspomniano, na wartości wtrysków wpływ ma także ciśnienie sprężania w poszczególnych cylindrach. Gdy w którymś z elementów układu panuje nieszczelność, paliwo płynące do konkretnego wtryskiwacza może mieć niedostatecznie wysokie ciśnienie względem pozostałych. To również powoduje nierówności w pracy układu wtryskowego i konieczność zastosowania poprawek.

Wtryskiwacze podczas diagnostyki w naszym salonie
Wartości wtryskiwaczy


Jak czytać korekty wtryskiwaczy CR

Wartości wtryskiwaczy CR można dosyć łatwo i szybko określić wykonując test przelewowy. Podczas badania parametry wtrysków są wyświetlane w oknie dedykowanego programu. Test ten może wykazać, że we wtryskiwaczach następuje dodatnia bądź też minusowa korekta wtrysku. W obu przypadkach, gdy wartości odchyleń przekraczają określone granice, możemy stwierdzić wystąpienie usterki. Co więcej, test przelewowy pozwala z dużym prawdopodobieństwem wskazać konkretne uszkodzone wtryskiwacze. Po sprawdzeniu wtryskiwaczy na komputerze diagnostycznym i ustaleniu, które wtryski są wadliwe, dobrym sposobem naprawy tej usterki jest oddanie ich na regenerację. W większości przypadków dokładne wyczyszczenie i wymiana zużytych części pozwala przywrócić prawidłowe wartości wtryskiwaczy.

Monitor z wyświetlonymi parametrami wtryskiwacza
Jak czytać korekty wtryskiwaczy CR
Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono Rok temu

Wartości wtrysków w samochodzie zależą od modelu i rocznika pojazdu oraz typu silnika. Wartości te są określane przez producenta i mogą się różnić w zależności od różnych czynników, takich jak ciśnienie paliwa, temperatura i wilgotność powietrza. Przykładowe wartości dla różnych typów silników: Silniki benzynowe: od 2 do 5 barów (29-72 psi) Silniki diesla: od 80 do 150 barów (1160-2175 psi) Należy pamiętać, że wartości te są tylko orientacyjne i mogą się różnić w zależności od konkretnego modelu samochodu. Aby uzyskać dokładne wartości dla twojego pojazdu, należy skonsultować się z producentem lub mechanikiem specjalizującym się w twoim modelu samochodu.

Czy ta opinia była pomocna?

Luntek

Wystawiono 3 lata temu

Tylko czy podane parametry są uniwersalne dla każdego modelu.. Mnie interesują prawidłowe wartości wtryskiwaczy Toyoty

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki