25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

WARTOŚCI WTRYSKIWACZY

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.71

Badanie wartości wtryskiwaczy to standardowa procedura wykonywana w serwisach podczas awarii układu wtryskowego. Najważniejsze parametry wtryskiwaczy Common Rail zazwyczaj ustala się sprawdzając korekty dawek wtrysku, jak i wartości ciśnienia na szynie w trakcie pracy. Korekty dawek występują wtedy, gdy sterownik, który kontroluje działanie wtryskiwaczy, stara się zrekompensować pracę uszkodzonych podzespołów. Zabrudzony bądź zablokowany wtryskiwacz nie jest w stanie efektywnie podawać paliwa do komory spalania. Z tego powodu do wtryskiwacza muszą być podawane zwiększone ilości paliwa, aby cały układ pracował jednakowo. Z reguły dopuszczalne odchylenie wartości wtryskiwacza mieści się w granicach +/- 3 mg/wtrysk. Jeśli zaś korekta dawki wtryskiwacza przekracza 4 mg, wskazuje to na jego uszkodzenie. Ponadto, jak już wspomniano, na wartości wtrysków wpływ ma także ciśnienie sprężania w poszczególnych cylindrach. Gdy w którymś z elementów układu panuje nieszczelność, paliwo płynące do konkretnego wtryskiwacza może mieć niedostatecznie wysokie ciśnienie względem pozostałych. To również powoduje nierówności w pracy układu wtryskowego i konieczność zastosowania poprawek.

 

Wtryskiwacze podczas diagnostyki w naszym salonie
Wartości wtryskiwaczy


Jak czytać korekty wtryskiwaczy CR

Wartości wtryskiwaczy CR można dosyć łatwo i szybko określić wykonując test przelewowy. Podczas badania parametry wtrysków są wyświetlane w oknie dedykowanego programu. Test ten może wykazać, że we wtryskiwaczach następuje dodatnia bądź też minusowa korekta wtrysku. W obu przypadkach, gdy wartości odchyleń przekraczają określone granice, możemy stwierdzić wystąpienie usterki. Co więcej, test przelewowy pozwala z dużym prawdopodobieństwem wskazać konkretne uszkodzone wtryskiwacze. Po sprawdzeniu wtryskiwaczy na komputerze diagnostycznym i ustaleniu, które wtryski są wadliwe, dobrym sposobem naprawy tej usterki jest oddanie ich na regenerację. W większości przypadków dokładne wyczyszczenie i wymiana zużytych części pozwala przywrócić prawidłowe wartości wtryskiwaczy.

 

Monitor z wyświetlonymi parametrami wtryskiwacza
Jak czytać korekty wtryskiwaczy CR

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO