Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Wtryskiwacze i pompy Common Rail. Jakie są parametry, objawy, usterki i cena?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Pompy Common Rail

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Po pojawieniu się objawów usterki i utracie parametró możemy spodziewać się wysokiej ceny za wymianę wtryskiwaczy i pompy Common Rail
Wtryskiwacze i pompy Common Rail. Jakie są parametry, objawy, usterki i cena?

Zarówno wtryskiwacze jak i pompy Common Rail ulegają usterkom, zanieczyszczeniom i zużyciu. Objawem tego mogą być:

  • spadki mocy silnika,
  • problemy z uruchomieniem pojazdu,
  • nadmierne dymienie,
  • nierównomierna praca jednostki,
  • wzrost kosztów eksploatacji, wynikający z wycieku paliwa,
  • dźwięki stukania, klekotanie.

Cena kompletu nowych wtryskiwaczy i pompy może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych i jest to koszt znacznie przewyższający cenę regeneracji, która pozwala na uzyskanie niemal fabrycznych parametrów w używanych podzespołach.

W tym artykule zebraliśmy wszystkie informacje, których poszukują osoby zainteresowane układem Common Rail cieszącym się dużą popularnością wśród użytkowników pojazdów napędzanych silnikiem Diesla. Wtryskiwacze Common Rail oraz pompy CR to mechanizmy, które muszą działać niezawodnie, warunkując tym samym właściwą pracę silnika oraz pozostałych kluczowych mechanizmów w samochodzie. Czytając nasze opracowanie, uzyskasz rzetelne informacje na temat tego, jakie są parametry wtrysków i pomp CR, jakie są objawy uszkodzenia pompy wtryskowej Diesel i zabrudzenia wtryskiwaczy Common Rail, na jakiego rodzaju usterki warto się przygotować oraz ile przeciętnie kosztuje pompa Common Rail oraz wtryskiwacze Common Rail – jaka cena jest im najczęściej przypisywana.

Wtryskiwacze ze zdjęcia zostały wymontowane z układu z pompą Common Rail
Cechy i charakterystyka wtryskiwaczy i pomp Common Rail

1. Kompendium wiedzy na temat pomp Common Rail

Jeden z kluczowych elementów opisywanego układu, czyli pompa wysokiego ciśnienia Common Rail, ma za zadanie sprężyć właśnie pod wysokim ciśnieniem olej napędowy, a następnie wtłoczyć paliwo do szyny Common Rail, skąd będzie mogło ujść (także pod odpowiednim ciśnieniem) do wtryskiwaczy. Parametry fabryczne pompy wysokiego ciśnienia wskazują, że ciśnienie wytwarzane w jej wnętrzu osiąga wartość około 1000 barów, a w użytkowanych aktualnie samochodach można spotkać pompy czterech typów: CP1, CP1H, CP3 oraz pompę wysokiego ciśnienia CP4. Czym różnią się konkretne urządzenia Common Rail? Pompa wysokiego ciśnienia CP1 to pompa trzysekcyjna, w której zachodzi regulowanie ciśnienia po stronie wysokich parametrów ciśnienia. W pompie CP1H, która także jest pompą trzysekcyjną, ciśnienie jest regulowane natomiast po tej stronie, gdzie znajduje się ciśnienie niskie. Kolejny model pompy Common Rail to pompa CP3, która także jest aparaturą trzysekcyjną, jednakże charakteryzuje się wyższym ciśnieniem wyjściowym, natomiast regulacja w niej zachodzi po tej stronie, gdzie ciśnienie przyjmuje niższe wartości. Ostatni z modeli, pompa CR CP4 jest mechanicznie dostosowana do pracy pod wysokim ciśnieniem i możemy znaleźć ją w wyposażeniu nowoczesnych samochodów, które osiągają imponująco wysokie osiągi i prędkości. Pompa wysokiego ciśnienia i objawy, które wskazują na uszkodzenie bądź zatarcie pompy wtryskowej to kwestie, które omówimy osobno, już teraz jednak zasygnalizujemy, że w obliczu pracy mechanizmu pod wysokim ciśnieniem, każde zanieczyszczenie oraz wszystkie cząstki ciał stałych mogące dostać się do pompy Common Rail mogą poskutkować kosztowną utratą jej funkcjonalności.

Do tych wtryskiwaczy wykorzystuje się pompę Common Rail
Kompendium wiedzy na temat pomp Common Rail

2. Wtryskiwacze Common Rail – parametry i najczęściej występujące usterki

Wtryski w układzie CR, podobnie jak pompa Common Rail, także pracują w warunkach wysokiego ciśnienia, co sprawia, że obecność jakichkolwiek zanieczyszczeń może wywołać zmiany wpływające bardzo niekorzystnie na działanie układu. Działanie wtryskiwaczy można opisać jako operację pomiędzy dostarczeniem oleju napędowego z listwy a rozpyleniem i zapłonem paliwa w silniku. Paliwo zostaje dostarczone z szyny common rail do wtryskiwaczy, które dzięki zaprogramowanym informacjom dotyczącym optymalnej dawki paliwa potrzebnej w danym momencie jednostce napędowej, powodują dostarczenie i rozpylenie oleju napędowego w silniku. Parametry wtryskiwaczy Common Rail opisujące ciśnienie wtrysku są uzależnione od generacji wtryskiwacza. Wtryski elektromagnetyczne generacji CRI1 pracują pod ciśnieniem nieprzekraczającym 1350 barów, wtryskiwacze CRI2 to także wtryski elektromagnetyczne, jednak przeznaczone do pracy pod ciśnieniem w granicy 1800 barów, natomiast do najwyższego, siegającego 2200 barów ciśnienia generowanego w najnowszych pojazdach stosuje się wtryskiwacze CRI3. Jeśli wtryski są zabrudzone, zaklejone bądź uszkodzone mechanicznie, dochodzi do nieprawidłowości w pobieraniu i przekazywaniu paliwa, a także do kierowania cieczy w nieprzeznaczone dla nich miejsca, na przykład w sytuacji, gdy olej napędowy dostaje się do silnika, gdzie powinien być tylko olej silnikowy. Lejący wtrysk Common Rail to na dłuższą metę jedna z przyczyn zatarcia silnika, co wiąże się z wysokimi kosztami oraz długim czasem skomplikowanej naprawy bądź wymiany.

Wtryskiwacze wykorzystywane w układzie Common Rail w silniku samochodu
Wtryskiwacze Common Rail - parametry i najczęściej występujące usterki

3. Objawy uszkodzeń w obrębie systemu Common Rail

Jeśli posiadasz w samochodzie wtryski Common Rail, objawy, które wskazują na ich awarię, są bardzo wyraźne i czytelne nawet dla osób, które nie mają nic wspólnego z mechaniką samochodową. Podobnie wygląda sytuacja, w której awarii uległa pompa wysokiego ciśnienia common rail – dowiemy się o tym od razu, a od tego, co zrobimy w obliczu objawów awarii systemu CR, zależy w dużej mierze przyszłość naszego pojazdu. Po czym można wywnioskować, że w naszym samochodzie niewłaściwie pracuje uszkodzona pompa wysokiego ciśnienia? Objawy Volvo bądź innych pojazdów wyposażonych w ten system wiążą się zarówno z pracą silnika, jak i odczuwalnym komfortem, a raczej brakiem komfortu podczas jazdy. Samochód, w którym pompa bądź wtryski Common Rail działają niezgodnie z założeniami producenta, szarpie, przerywa i, mówiąc krótko, nie chce jechać. Silnik zatraca moc i gaśnie na jałowym biegu, mamy problemy z rozruchem, a także podczas jazdy występują niespodziewane spadki mocy. Gdy przyspieszamy lub jedziemy pod górkę, z rury wydechowej pojazdu wydobywa się dym o barwie uzależnionej od tego, co akurat ulega spalaniu. Białe lub niebieskie zabarwienie spalin wskazuje na spalanie oleju, natomiast czarne kłęby to oznaka, że spalają się sadze. Tryb awaryjny pracy silnika, uaktywnienie kontrolki check engine oraz utrudniony rozruch to także info mówiące nam, że pompa wtryskowa oraz wtryski common rail 2.0 tdi bądź innego modelu działają poza normą. Gromadzenie się złogów w obrębie zarówno pompy paliwowej, jak i wtrysków Common Rail wypływają na szeroko pojmowane usterki Common Rail, które opisaliśmy. W innych opracowanych przez nas artykułach możesz przeczytać, jak sprawdzić wtryskiwacze Common Rail oraz w jaki sposób przeprowadza się fachową naprawę i regenerację, która przywraca optymalne parametry wtrysków.

Po pojawieniu się objawów uszkodzenia w obrębie systemu Common Rail trzeba wysłać wtryski do regeneracji
Objawy uszkodzeń w obrębie systemu Common Rail


Czy Common Rail to system generujący duże koszty?

Niezależnie od tego, jakiej generacji pompa CR znajduje się w Twoim samochodzie oraz jaki rodzaj wtrysków z nią współpracuje, zbyt późne reakcje na objawy wtryskiwaczy Common Rail i ich uszkodzeń generują wyższe koszty. System ten znajduje się aktualnie w większości pojazdów, często spotkamy na przykład wtryski Common Rail 2.0 tdi. Warto wydać więcej na częste wymiany oleju oraz na paliwo lepszej jakości, aby odsunąć w czasie perspektywę kosztownej wymiany pompy bądź wtryskiwaczy CR. Jak zaawansowaną strukturą jest układ Common Rail? Wikipedia to za mało, w tej kwestii potrzeba wiedzy i umiejętności specjalistów. Wtryskiwacze piezoelektryczne i cena, jaką trzeba za nie zapłacić to także kwestia, która interesuje wielu kierowców, dlatego też warto zagłębiać się w tematykę systemu wtrysku, jaki funkcjonuje w naszym samochodzie. Podpowiadamy jednak, że mieszczące się w przedziałach kilku tysięcy złotych koszty wymiany wtrysków Common Rail w wielu przypadkach z powodzeniem można zastąpić regeneracją wtryskiwaczy, która przywraca w zupełności wszystkie parametry wtrysków, natomiast kosztująca około 1500-2000 złotych pompa Common Rail to także element układu wtryskowego, który warto regenerować w autoryzowanych serwisach.

Eksploatacja systemu Common Rail jest tania jednak koszt naprawy jest bardzo wysoki
Czy Common Rail to system generujący duże koszty?
Udostępnij wpis

Komentarze

Marek Bosch

Wystawiono pół roku temu

@Adam Dzień dobry, prosimy o kontakt telefoniczny, w celu uzyskania konkretnych informacji. Numer telefonu znajdzie Pan w naszej zakładce kontakt.

Czy ta opinia była pomocna?

Adam

Wystawiono pół roku temu

Witam. Czy skupują Państwo rdzenie pomp Common Rail oraz wtryskiwaczy ?

Czy ta opinia była pomocna?

Marcel

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacze i pompy Common Rail to ważne elementy układów wtryskowych silników Diesla. Parametry wtryskiwaczy Common Rail: • Ciśnienie wtrysku: wtryskiwacze Common Rail pracują z wysokim ciśnieniem wtrysku (od 1300 do 2,200 barów) • Przepływ: wtryskiwacze Common Rail mogą przepompować od kilku do kilkudziesięciu litrów paliwa na minutę. • Dokładność wtrysku: wtryskiwacze Common Rail są w stanie wykonać wtrysk z dokładnością do 1% Objawy uszkodzenia wtryskiwaczy Common Rail: • Spadek mocy silnika • Zauważalnie wyższe zużycie paliwa • Zwiększone emisje spalin • Nierówna praca silnika • Dymienie silnika Usterki wtryskiwaczy Common Rail: • Uszkodzenie uszczelnień • Zanieczyszczenie • Zużycie • Awaria elektroniki • Uszkodzenie mechaniczne Cena naprawy/wymiany wtryskiwaczy Common Rail jest bardzo zmienna i zależy od kilku czynników, takich jak marka i model pojazdu, stopień uszkodzenia, czy regeneracja czy wymiana na nowe.

Czy ta opinia była pomocna?

Mariusz

Wystawiono 4 lata temu

Jetem po diagnostyce wtryskiwaczy common rail, polecam serwis!

Czy ta opinia była pomocna?

Ustalator

Wystawiono 5 lat temu

Witam, ustalmy raz na zawsze. Nie można jeździć z uszkodzonym wtryskiem. Lejący wtrysk Common Rail to zawsze problem jakiego nie wolno zignorować

Czy ta opinia była pomocna?

Kristof

Wystawiono 5 lat temu

U mnie wystąpiły podane objawy zabrudzonych wtryskiwaczy i potrzebna była regeneracja.

Czy ta opinia była pomocna?

Krzysiek

Wystawiono 5 lat temu

Bo tak naprawdę, to każdy myślić, że nie trzeba od razu naprawiać wtrysków, że jeszcze trochę wytrzymają... no a potem robi się problem.

Czy ta opinia była pomocna?

@Dawidf

Wystawiono 5 lat temu

Ja znam takie przypadki że jeżdżą i jeżdżą z niesprawnymi wtryskami cr, a potem wielkie zdziwienie jak cała pompa rozwalona i do wymiany za miliony

Czy ta opinia była pomocna?

Dawidf

Wystawiono 5 lat temu

Ja tak właśnie miałem, wstałem rano i odpadalm auto, a tu nic, no to od razu do mechanika ruszyłem i jak się okazało siadły wtryski. Na szczęcie regeneracja do moejgo modelu nie była aż taka droga.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki