Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Demontaż i montaż | Wymiana pomp wtryskowych | Cena

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wymiana pomp wtryskowych

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Kiedy mówimy o wymianie pomp wtryskowych w silniku Diesel’a CR najczęściej mamy na myśli tylko jedną z dwóch znajdujących się w samochodzie pomp paliwa, a konkretnie pompę wysokiego ciśnienia zlokalizowaną w bloku silnika, wytwarzającą ciśnienie podawane bezpośrednio do szyny Common Rail. Dużo rzadziej psuje się pompka pomocnicza, zwana pompą niskiego ciśnienia, która za zadanie ma dostarczenie paliwa z baku do głównej pompy wytwarzającej bardzo wysokie ciśnienie.

1. Przyczyny uszkodzeń pompy wysokiego ciśnienia

Umieszczona pod powierzchnią paliwa, lub na pompie wysokiego ciśnienia, pracująca w hermetycznych niemal warunkach pompka, spośród zagrożeń, na które jest narażona, można wymienić dwa – pierwszym tak jak i w wypadku pompy wysokiego ciśnienia jest jakość paliwa, pełne osadów (wody, siarki, parafiny), może doprowadzić do uszkodzenia, nawet nastawionego na długotrwałą pracę, wirnikowego mechanizmu zębatej pompy wstępnej paliwa. Drugim jest... brak paliwa. Nieskomplikowana budowa elektrycznej pompy pomocniczej, przekłada się na cenę pompy, ale wymaga specyficznego chłodzenia, czyli, przepływającym olejem napędowym, jeśli go zabraknie, dojdzie do zapowietrzenia podzespołu albo nawet to zatarcia się talerza wirnika. Ciśnienie podawanego paliwa to około 5 atmosfer, a prędkość przepływu około 2 l./minutę. Jeśli już dojdzie do konieczności wymiany, bądź regeneracji, warto zastanowić się nad zakupem nowej, cena takiej inwestycji wraz z kosztem montażu nie powinna przekroczyć 500 złotych, a mamy pewność, że przeżyje auto. Natomiast pompa wtryskowa wysokiego ciśnienia to urządzenie technicznie dużo bardziej zaawansowane, wykonujące dużo większą pracę, i nie ma co ukrywać, dużo droższe.

Typy pomp wtryskowych

Jest kilka typów pomp wtryskowych w różnej cenie, zależnie od używanego rodzaju zasilania silnika. Od wtryskiwaczy tradycyjnych producenci odeszli już na stałe, pompowtryski mają, jak sama nazwa wskazuje, wbudowany system sprężania paliwa, najwięcej więc zastosowań pompy wysokiego ciśnienia znajdują właśnie przy Common Rail. Od różnicy w budowie i od stopnia ich komplikacji oraz dostępności zestawów naprawczych zależy koszt regeneracji. Cena wymiany jest, zwykle, na tyle wysoka, że dużo bardziej opłaca się przeprowadzić regenerację, najlepiej w autoryzowanym Bosch Diesel serwisie,, zwykli mechanicy zazwyczaj niewiele wspólnego mają z hydrauliką siłową. Wśród produkowanych przez Boscha starszych typów pomp paliwa, najsłynniejsze chyba to modele VP44 i VP30, pierwszy model to model nowszy i najbardziej zaawansowany wśród pomp rotacyjnych a pompa VP30 to typ osiowy, rozwiązanie technologicznie starsze, pompa ma również zresztą mniejsze możliwości – produkuje do 120 MPa, czyli o ponad 60 MPa mniej niż pompa tłoczkowa promieniowa, stosowana w najnowocześniejszej i najpopularniejszej pompie Common Rail. Bosch CP1 i dalej (CP2, CP3, CP4), to oznaczenia jakie stosuje się w pompach wysokiego ciśnienia firmy Bosch, a najnowszy model CP4.2 to pompa promieniowa o 3 tłoczkach pracująca na zasadzie zjawiska mimośrodu. Sterownik pomp nosi nazwę EDC, a akronim ten rozwija się jako Electronic Diesel Control, który steruje i pompą i silnikiem, niegdyś skutecznego rozwiązania wymagały dwa sterowniki osobno na silnik i osobno na pompę. Dziś jednak przemysł motoryzacyjny odszedł od tego rozwiązania, poniekąd, zmuszony przez normy i ustalenia dotyczące emisji spalin wprowadzonych przez polityków w Europie i Stanach zjednoczonych, dzięki czemu na salonach króluje niepodzielnie system Common Rail.
 Podsumowując regeneracja zużytego systemu zasilania silnika w dowolnej wersji pociągnie za sobą wydatki finansowe, i bez znaczenia jest, czy chodzi o regenerację zmatowiałych przez bogaty w kwas siarkowy olej napędowy tłoczków, czy wymiana wałka krzywkowego napędzającego pompowtryski, czy regulacja sterownika EDC. Ważne natomiast jest, jeśli dbamy o nasze auto, by zajął się tym profesjonalista, najlepiej autoryzowany serwis. Bez zastanowienia mogę polecić nasze usługi w Bosch Diesel Service Pawlik, w Stalowej Woli. Sprzęt, używany przez naszą kadrę, kształconą przez specjalistów Boscha EPS 815, EPS708, jest dokładnie taki sam jak wyposażenie w głównym centrum w niemieckim Gerlingen, co daje Klientom gwarancję zawodowego profesjonalizmu, bez limitu przejechanych kilometrów. Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego, czekamy z odpowiedziami na wszystkie Państwa pytania, dotyczące układu zasilania silnika Diesel’a na które z przyjemnością odpowiemy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Piotr

Wystawiono Rok temu

Demontaż i montaż pompy wtryskowej w silniku diesla wymaga specjalistycznych narzędzi i umiejętności, a proces ten jest złożony i czasochłonny. Oto kroki, które należy podjąć, aby wymienić pompę wtryskową: 1. Przygotuj narzędzia: Potrzebne będą podstawowe narzędzia, takie jak klucze płaskie i torx, oraz specjalne narzędzia do pomp wtryskowych, takie jak klucze do pomp wtryskowych. 2. Zdemontuj osłonę silnika: Aby dostać się do pompy wtryskowej, należy zdemontować osłonę silnika. 3. Odłącz przewody paliwowe: Przed demontażem pompy wtryskowej należy odłączyć przewody paliwowe od pompy. 4. Odkręć mocowanie pompy: Pompa wtryskowa jest przymocowana do silnika za pomocą specjalnych śrub. Należy odkręcić te śruby, aby móc wyjąć pompę. 5. Zdejmij pasek klinowy: Pompa wtryskowa jest napędzana paskiem klinowym, który należy zdjąć, aby móc wyjąć pompę. 6. Wymień uszkodzone elementy: Jeśli zauważysz jakiekolwiek uszkodzenie na pompie wtryskowej, należy ją wymienić na nową, aby zapewnić prawidłowe działanie. 7. Zmontuj i ustaw pompę wtryskową: Po wymianie uszkodzonych elementów, należy zmontować pompę wtryskową i ustawić ją zgodnie z zaleceniami producenta. 8. Sprawdź działanie: Po zmontowaniu, należy uruchomić silnik i dokładnie sprawdzić czy wszystko działa prawidłowo.

Czy ta opinia była pomocna?

Szymon P

Wystawiono 4 lata temu

Witam serdecznie, A ile u Was montaż i demontaż wtrysków kosztuję i skąd właściwie jest Wasza firma?

Czy ta opinia była pomocna?

Jędrek

Wystawiono 4 lata temu

Regenerowałem ostatnio pompę paliwa diesel, mile zaskoczyła mnie cena usługi, bardzo polecam.

Czy ta opinia była pomocna?

Jarocin

Wystawiono 5 lat temu

<p>Ja rozumiem, że wszystko jest drogie, ale koszt wymiany pompy wysokiego ciśnienia mógłby być nieco niższy... już pompa to krocie, a jeszcze za wymianę trzeba zapłacić multum pieniędzy... To samo wtryski - sprawdźcie sobie ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy w dieslu...</p>

Czy ta opinia była pomocna?

nissan350z

Wystawiono 5 lat temu

elegancko że i u nas w kraju mamy technologie naprawy pomp wtryskowych i samych wtryskiwaczy na światowym poziomie, bajer :D

Czy ta opinia była pomocna?

TimothyKr

Wystawiono 6 lat temu

<p>Jest to poprawny blog dla każdego, kto musi przeszukać ten temat. Zdajesz sobie sprawę, że jest to prawie uciążliwe, aby z tobą dyskutować (nie, że naprawdę chciałbym ... HaHa). Pozytywnie położyłeś nowe światło na temat, o którym pisano od lat. Świetne rzeczy, po prostu fajne!</p>

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki