25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

WYMIANA POMPY WYSOKIEGO CIŚNIENIA

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.59

Wymiana pompy wysokiego ciśnienia jest jednym z kosztowniejszych problemów, które przydarzają się kierowcom. Pompa wtryskowa jest kluczowym elementem układów Common Rail. Głównym jej zadaniem jest sprężanie paliwa do dużego ciśnienia i tłoczenie go do zasobnika wysokiego ciśnienia (tzw. szyny) zespolonego z wtryskiwaczami. Mimo tego, że jest ona dość trwałym elementem układu paliwowego, bywa, że i ona ulega awarii. Najczęstszą przyczyną jest tankowanie słabej jakości paliwa. Zanieczyszczenia obecne w takim paliwie mogą prowadzić do zatarcia pompy. Uszkodzona pompa wysokiego ciśnienia, objawy której to między innymi wycieki paliwa, spadek mocy, zbyt głośna i nierównomierna praca silnika, czy nadmierne wydzielanie spalin, może prowadzić do kolejnych poważnych awarii. Stąd też nie należy ignorować tego problemu.

 

Przykładowa pompa wtryskowa Common Rail
Wymiana pompy wysokiego ciśnienia


Wymiana pompy wtryskowej – cena i serwisowanie

Podczas całego procesu wymiany pompy zachowuje się odpowiednią czystość, która jest niezbędna w przypadku serwisowania układów wtryskowych Common Rail. Wszystkie elementy układu, jak np. listwa wtryskowa, należy dokładnie wyczyścić, a w razie konieczności wymienić na nowe. Wszystkie złączenia trzeba także dokręcić odpowiednim momentem podanym przez producenta. Ważne jest również, aby zadbać o czystość i jakość paliwa. Jeżeli w paliwie znajdują się zanieczyszczenia konieczna będzie wymiana filtru oraz płukanie całego układu paliwowego. Nie zawsze jednak wymiana pompy jest koniecznością. Oczywiście, możliwa jest także regeneracja pompy wysokiego ciśnienia. Cena takiej usługi jest już zdecydowanie niższa. Polega ona na dokładnym umyciu wymontowanej pompy myjką ultradźwiękową. Następnie wymienia się wszystkie uszkodzone części i elementy eksploatacyjne. Po zamontowaniu pompy z powrotem wykonuje się test potwierdzający poprawną pracę pompy. Często ta metoda jest zupełnie wystarczająca i zapewnia ona trwałe i satysfakcjonujące rezultaty. Jeśli interesuje Cię regeneracja bądź wymiana pompy wysokiego ciśnienia, cena tej i innych usług dostępna jest na stronie naszego serwisu w zakładce cennik.

 

Pompa wtryskowa podczas regeneracji w naszym salonie
Wymiana pompy wtryskowej – cena i serwisowanie

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO