Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak przebiega sprawdzanie wtryskiwaczy diesla?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Etapy sprawdzania wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Etapy sprawdzenia wtryskiwaczy:

  • demontaż
  • mycie i wstępna ocena wzrokowa z użyciem mikroskopów cyfrowych (sprawdzanie mikrouszkodzeń)
  • czyszczenie termochemiczne urządzenia
  • test parametrów na maszynie Carbon Zapp (sprawdza kąt wierzchołkowy oraz zasięg strugi wtryskiwanego oleju napędowego)
  • testy na stole probierczym (sprawdzenie szczelności, drożności, wydajności przy wysokich, średnich obrotach silnika i na jałowym biegu, sprawdzenie dawki pilotażowej)

1. Zasilanie silnika diesla

Mimo że, Rudolf Diesel był świadom, jak wyjątkowy silnik stworzył, nie mógł wiedzieć, że jego wynalazek stanie się tak powszechny i tak wielu miłośników znajdzie. Czas, w którym do zasilania silnika można było wykorzystywać olej arachidowy jak sam wynalazca na pokazach w Paryżu, bezpowrotnie minął tak jak system pneumatycznego zasilania, przy pomocy 300-kilogramowej sprężarki. Dziś precyzja i miniaturyzacja podzespołów w silniku diesla jest niemal kosmiczna. Wiąże się to jednak ze zwiększeniem ryzyka uszkodzenia precyzyjnych podzespołów, a przoduje w tym, a nawet można powiedzieć, że jest z tym kojarzony, układ zasilania silnika.

 

Pracownia regeneracji wtryskiwaczy - proces sprawdzania wtrysków
Jak przebiega sprawdzanie wtryskiwaczy diesla?

2. Test wtryskiwaczy diesel

Układ zasilania diesla składa się z kilku współpracujących ze sobą elementów, jednak najważniejsze, bo to od nich zależy najwięcej, są wtryskiwacze. Dziś wtryskiwacze Common Rail, to niewiele większe od wiecznego pióra podzespoły, które swoją precyzją, ceną i osiągami potrafią wprawić w osłupienie. Wywołane opiłkującą pompą w połączeniu z krystalizującą się parafiną zatory w kanalikach wtryskiwaczy są prawdziwą zmorą systemu Common Rail, na którą, co gorsza, nie znaleziono jeszcze lekarstwa. Stąd też usterki pojawiające się we wtryskiwaczach. Po czym można poznać, że ukryte głęboko w silniku podzespoły zaczynają szwankować? Po nierównej pracy silnika, po problemach z odpalaniem, gdy silnik jest zimny, po czarnym dymie spalin lub po nagłym spadku osiągów. Wszystkie z wymienionych objawów mogą świadczyć o uszkodzeniach w układzie zasilania. Konieczne wtedy jest umówienie wizyty w serwisie, który zajmuje się regeneracją wtryskiwaczy. O tym, że nie jest to proces łatwy i wymagający odpowiedniego sprzętu, man nadzieję za chwilę przekonam wszystkich czytelników.

 

3. Jak sprawdzić wtryskiwacze Common Rail?

W skład procesu sprawdzania wtryskiwaczy wchodzą badania na specjalnie do tego stworzonych maszynach. Badania te jednak muszą być poprzedzone wymontowaniem wtryskiwaczy z silnika. Nastręcza to niekiedy problemów, ponieważ wtryskiwacze z silnika, o który nie zadbano właściwie, mogą być zapieczone pod warstwą brudu i niemożliwe stanie się ich wymontowanie ręcznie. Wykorzystuje się wtedy pneumatyczne bądź hydrauliczne ściągacze. Kiedy już uda się wtryskiwacze wyjąć z gniazd w silniku, standardowa procedura obejmuje ich mycie i wstępną ocenę wzrokową. Ocenę wzrokową przeprowadzamy z użyciem mikroskopów cyfrowych, dzięki którym obraz jest wyświetlany na monitorach, a ryzyko pominięcia mikropęknięcia, bądź uszkodzenia powierzchni wtryskiwacza niemal usunięte do zera. Czyszczenie termochemiczne urządzenia oraz test parametrów jego wtrysku przeprowadzane jest na specjalnej maszynie Carbon Zapp. Takie czyszczenie wstępne bez rozbiórki wtryskiwacza jest niezbędne przed umieszczeniem ich w maszynie testującej. Pozwala również na ustalenie, w jakim stanie jest końcówka wtryskiwacza – na maszynie Carbon Zapp można sprawdzić kąt wierzchołkowy oraz zasięg strugi wtryskiwanego oleju napędowego. Następnie wtryskiwacze poddaje się wstępnym testom na przykład na stole probierczym EPS 200 (w przypadku naszej pracowni jest to EPS 205 o rozszerzonym spektrum możliwości). Dzięki badaniu na tym stosunkowo prostym, urządzeniu serwisant jest w stanie określić po pierwsze, jaka dawka oleju napędowego jest zawracana z powrotem do obiegu, co świadczy o tym, czy wtryskiwacz jest szczelny (poprzez zadawanie ciśnienia wtryskiwaczowi zamontowanemu w gnieździe testowym) i drożny (jest to tak zwany test przelewowy wtryskiwaczy. Na czym polega? Polega on na określeniu odchylenia dawki zwracanego do obiegu paliwa od dawki standardowej – ewentualnie na którym wtryskiwaczu jest inna niż na pozostałych. W kolejnych artykułach napiszemy także jak sprawdzić wtryski domowym sposobem). Prócz tego dzięki badaniu na EPS 200 można stwierdzić, jaką wydajnością cechuje się praca wtryskiwacza (w warunkach testowych) przy wysokich, średnich obrotach silnika i na jałowym biegu. Dzięki badaniu na tym urządzeniu można jeszcze sprawdzić dawkę pilotażową lub inaczej dawkę rozpoczęcia. Jest to sporo informacji, które mogą pomóc w interpretacji problemu, niemniej jednak jest to urządzenie, którego wyniki badań nie mogą zostać użyte w celu wprowadzenia informacji do bazy danych systemu Bosch Quality Scan.

 

Sprawdzanie wtryskiwaczy na stole probierczym EPS
Sprawdzanie wtryskiwaczy w autoryzowanej pracowni regeneracji

Regeneracja lub kodowanie i instalacja - zakończenie testu wtryskiwaczy

Wszystkie z wymienionych badań, przy jednoczesnej autoryzacji Boscha wykonujemy na maszynie EPS 708, której nowoczesna konstrukcja i elektroniczne sterowanie pozwalają na uzyskanie bardzo precyzyjnych wyników badań, również w formie wydruku, przy jednoczesnym wpisie w rejestr systemu Bosch Quality Scan, najnowszej technologii mobilnej, służącej do nadzorowania najwyższej jakości usług, świadczonych przez autoryzowane serwisy Bosch. Dzięki możliwościom stołu probierczego EPS 708 można również nadać wtryskiwaczowi nowy kod IMA. Wtryskiwacze Siemens, Denso oraz Delphi kodujemy za pomocą maszyny CRU.4. Pozwala ona na przeprowadzenie wszystkich testów stołu probierczego EPS 205 i 708 oraz na nadawanie kodów IMA poza systemem Bosch Quality Scan, a konkretnie dla wtryskiwaczy innych producentów. Zanim wtryskiwacz trafi do silnika, zawsze przechodzi przez EPS 708, na którym musi (jeśli takie są zalecenia producenta) zostać nadany mu nowy kod IMA (w przypadku kiedy wtryskiwacz taki kod posiada – jego długość waha się od kilku do kilkunastu znaków alfanumerycznych [kiedyś heksadecymalnych]), który określa precyzyjnie korektę wtrysku dla tego konkretnie wtryskiwacza, dla tej konkretnie jednostki napędowej, przy uwzględnieniu wszystkich zmiennych, na jakie może zostać narażony. Kod IMA jest to wgranie do sterownika silnika informacji o tym, jaka jest różnica pomiędzy deklarowanymi a rzeczywistymi parametrami wtryskiwacza oraz w jaki sposób sterownik ma sobie z tą różnicą poradzić. Jeśli po badaniach serwisant otrzymuje w testach wtryskiwaczy diesla powtarzalne wyniki, mieszczące się w normach, sprawdzanie jest zakończone, a wtryskiwacz jest określany jako sprawny. Jeśli wyników nie udaje się uzyskać, wtryskiwacz trafia do regeneracji. Warto zaznaczyć w tym miejscu, że nasze, nawet niewielkie, podejrzenia o uszkodzeniu układu zasilania to najlepszy moment, aby o niego zadbać. Czyszczenie i sprawdzenie wtryskiwaczy diesla to cena około 100 złotych. Regeneracja wtryskiwaczy to koszt minimum kilkukrotnie większy, a wymiana nawet kilkunastokrotnie. O tym, jak przebiega regeneracja wtryskiwaczy, mogą Państwo przeczytać w innych naszych artykułach na Facebooku, naszej stronie i innych mediach społecznościowych, do czego serdecznie zachęcam.

 Jeśli trafiłeś na naszą stronę, bardzo możliwe, że szukałeś także:
- test przelewowy wtryskiwaczy jak zrobić,
- sprawdzanie wtryskiwaczy benzynowych,
- diagnostyka wtryskiwaczy diesla,
- diagnostyka wtryskiwaczy common rail,
- sprawdzenie wtryskiwaczy diesel cena,
- jak sprawdzić wtryskiwacze diesel,
- test przelewowy wtryskiwaczy jak zrobić,
- sprawdzanie wtryskiwaczy benzynowych.

Udostępnij wpis

Komentarze

Marek

Wystawiono Rok temu

Sprawdzanie wtryskiwaczy diesla może odbywać się na kilka sposobów. Oto kilka z nich: 1. Diagnostyka komputerowa: mechanik podłącza komputer diagnostyczny do samochodu, aby odczytać błędy i dane dotyczące pracy wtryskiwaczy. Może też skorzystać z systemu diagnostycznego w samochodzie, który pozwala na sprawdzenie pracy wtryskiwaczy i ich ewentualnej awarii. 2. Test przepływu: mechanik podłącza specjalny przyrząd do wtryskiwaczy, aby sprawdzić ile paliwo jest wtryskiwane i jakie jest ciśnienie wtryskiwania. Może też użyć innych testów, takich jak test wtryskiwania ciśnieniem. 3. Test słuchowy: mechanik słucha dźwięku pracy wtryskiwaczy, aby sprawdzić czy pracują one prawidłowo. Dźwięk wtryskiwacza, który jest uszkodzony lub zanieczyszczony, będzie brzmiał inaczej niż dźwięk wtryskiwacza, który pracuje poprawnie. 4. Test olejowy: mechanik sprawdza, czy wtryskiwacze nie przeciekają olejem lub czy nie ma oleju w układzie paliwowym. 5. Test zapłonu: mechanik sprawdza, czy iskra jest odpowiednio rozdzielana między wtryskiwaczami, co pozwala na ustalenie czy wszystkie wtryskiwacze działają prawidłowo.

Czy ta opinia była pomocna?

Mieczysław

Wystawiono 2 lata temu

Gdzie można przejść szkolenie na regeneracja wtryskiwaczy i gdzie można zakupić sprzęt do regeneracji.

Czy ta opinia była pomocna?

Filip

Wystawiono 4 lata temu

Sprawdzić wtryskiwacze to można najdokładniej po podpięciu na komputerze. Wszystko wtedy dobrze widać i nieprawidłowości wychodzą.

Czy ta opinia była pomocna?

BABACH-Z-DZIDY-MOCY

Wystawiono 5 lat temu

Zestaw do sprawdzania wtryskiwaczy to koszt kilku złotych - strzykawki i rurki. Tylko osobno kupujcie haha. Najlepsza droga jak sprawdzić wtryski diesla domowym sposobem

Czy ta opinia była pomocna?

michal

Wystawiono 5 lat temu

Ja oddałem wtryskiwacze na testy do innej firmy z członem "Bosh" w nazwie, w dwóch określono niewłaściwą rezystancję, a w dwóch nieszczelność. Jednakże po odebraniu wtryskiwaczy widzę, że nie zostały nawet oczyszczone na końcówkach. Czy w takim razie procedura testów miała prawo przebiegać prawidłowo ?

Czy ta opinia była pomocna?

pablo

Wystawiono 5 lat temu

Ja swoje regenerowałem, w sumie dużo do wymiany nie miałem, więc drogo nie zapłaciłem, więc polecam!

Czy ta opinia była pomocna?

Klemens

Wystawiono 5 lat temu

Ciekawie opisaliście jak wtryskiwaczami zajmują się profesjonalne serwisy :)

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki