Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

TEST PRZELEWOWY WTRYSKIWACZY – KROK PO KROKU

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

TEST PRZELEWOWY WTRYSKIWACZY – KROK PO KROKU

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Test przelewowy jest stosunkowo łatwym do przeprowadzenia badaniem, więc o ile posiadamy kilka plastikowych rurek i kilka pojemników z miarką na paliwo z wtrysków będziemy mogli wykonać go samodzielnie. Podłączamy się do przewodów przelewowych wtryskiwaczy i uruchamiamy silnik. Po upływie kilku minut czeka nas interpretacja testu przelewowego wtryskiwaczy – czyli po prostu sprawdzenie ilości paliwa w pojemnikach. Test ten pozwala ustalić, jaka dawka paliwa jest zwracana z powrotem do obiegu, co przekłada się na stopień szczelności i drożności wtryskiwacza. Duże odchylenia od dawki standardowej wskazują na problemy z wtryskami. Zaletą tej metody jest to, że można ją wykonać bez demontażu wtryskiwaczy, a jeśli chodzi o sam test przelewowy, cena tego badania jest bardzo niska. Jednocześnie należy zaznaczyć, że taki test wykonany w warunkach domowych będzie miał jedynie charakter poglądowy, dzięki któremu możliwe będzie stwierdzenie wystąpienia usterki wtrysków. To, jak wygląda test przelewowy wtryskiwaczy krok po kroku może zaciekawić nie tylko profesjonalnych mechaników. Duża część kierowców mając podejrzenia co do awarii układu wtryskowego zastanawia się nad tym, jak sprawdzić wtryski Diesel domowym sposobem. W celu kompletnej diagnozy i ewentualnej naprawy elementów układu paliwowego warto skorzystać z pomocy fachowców.

Wtryskiwacz podczas diagnostyki w naszym salonie
Test przelewowy wtryskiwaczy – krok po kroku


Sprawdzenie wtryskiwaczy na komputerze

Sam test przelewowy nie jest w stanie wskazać wszystkich możliwych przyczyn awarii. Zbyt duże korekty wtrysku mogą być spowodowane na przykład niedostatecznie wysokim ciśnieniem wtrysku. To z kolei może wynikać z usterki bądź nieszczelności któregoś z elementów układu paliwowego, jak chociażby pompy czy przewodów paliwowych. Stąd też, w profesjonalnym serwisie demontuje się wszystkie wtryski z układu i umieszcza na stole probierczym. Z wykorzystaniem tej skomplikowanej maszyny można dokonać analizy wszystkich parametrów wtryskiwacza, łącznie z ciśnieniem wtrysku. Dokładne dane wyświetlane są na ekranie monitora i dzięki nim można właściwie ustalić przyczynę problemu.

Komputer diagnostyczny z wynikami badań wtryskiwacza
Sprawdzenie wtryskiwaczy na komputerze
Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono Rok temu

Test przelewowy wtryskiwaczy pozwala na sprawdzenie ich przepływu paliwa. Oto kroki, które należy wykonać, aby przeprowadzić test przelewowy wtryskiwaczy: Przygotuj narzędzia: do testu przelewowego potrzebne będą klucze, multimeter oraz specjalny tester przelewowy. Odłącz akumulator: przed rozpoczęciem pracy należy odłączyć akumulator, aby uniknąć przypadkowego uruchomienia silnika. Zlokalizuj wtryskiwacze: zlokalizuj wtryskiwacze, które chcesz przetestować, i odłącz je od listwy wtryskowej. Podłącz tester przelewowy: podłącz tester przelewowy do wtryskiwacza, który chcesz przetestować. Włącz zasilanie: włącz zasilanie do testera przelewowego. Sprawdź ciśnienie: sprawdź ciśnienie paliwa na wyjściu wtryskiwacza za pomocą manometru lub multimetru. Ciśnienie powinno być zgodne z wartościami podanymi przez producenta. Sprawdź przepływ: sprawdź przepływ paliwa przez wtryskiwacz. Przepływ powinien być równomierny i nie powinny wystąpić zakłócenia. Porównaj z innymi wtryskiwaczami: porównaj przepływ paliwa przez wtryskiwacz z przepływem paliwa przez pozostałe wtryskiwacze. Jeśli przepływ paliwa jest znacznie niższy lub większy niż przez pozostałe wtryskiwacze, może to oznaczać, że wtryskiwacz jest uszkodzony. Podsumowanie: po przeprowadzeniu testu przelewowego, należy dokonać podsumowanie i określić, czy wszystkie wtryskiwacze działają prawidłowo, czy też któryś z nich jest uszkodzony.

Czy ta opinia była pomocna?

Bartek

Wystawiono 3 lata temu

Ooo przydatna informacja, bo chciałem właśnie samodzielnie ogarnąć test przelewowy wtryskiwaczy w moim Audi 1.9 TDI

Czy ta opinia była pomocna?

Michał

Wystawiono 3 lata temu

Witam , jakie roznice sa dopuszczalne podczas wykonywania testu przelewowego?

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki