Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Test wtryskiwaczy

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Test wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Test wtryskiwaczy jest procedurą diagnostyczną mającą na celu sprawdzenie ich wydajności, dokładności dawkowania paliwa i innych parametrów pracy. Istnieje kilka metod testowania wtryskiwaczy, które mogą być stosowane w zależności od dostępnych narzędzi i preferencji serwisu.
- Jedną z popularnych metod testowania jest test wtrysku paliwa. Polega on na demontażu wtryskiwacza z silnika i podłączeniu go do specjalnego urządzenia testującego, które dostarcza paliwo pod odpowiednim ciśnieniem. W czasie testu obserwuje się rozpylanie paliwa i sprawdza, czy wszystkie dysze wtryskiwacza działają prawidłowo i równomiernie.
- Inną metodą jest test elektryczny, który ocenia sprawność elektromagnetycznego układu sterowania wtryskiwaczem. Przy użyciu multimetru lub specjalnego tester elektrycznego mierzy się opory elektryczne i sprawdza przepływ prądu przez wtryskiwacz.
- Istnieją również zaawansowane urządzenia diagnostyczne, takie jak skanery lub oscyloskopy, które pozwalają na precyzyjne monitorowanie parametrów pracy wtryskiwaczy, takich jak ciśnienie paliwa, czas otwarcia i zamknięcia, a także ilość wtryskanego paliwa.

Naprawa wtrysków - od czego zacząć?

W artykule poruszymy temat Test przelewowy wtryskiwaczy. Wtryski to bardzo delikatna sprawa, oprócz normalnego zużycia występują także uszkodzenia wtryskiwaczy np. Pęknięta uszczelka lub nieszczelność w układzie rozpylania. Najgorszym wrogiem jest jednak paliwo, które w swojej zawartości posiada obce ciała, domieszki wody lub inne składniki. Wtryskiwacz to bardzo precyzyjne urządzenie dlatego w zetknięciu z niechcianymi ciałami ulega erozji lub uszkodzeniu, zabrudzenia powstają także przy montażu w głowicy silnika. Artykuł oprzemy na testowaniu wtryskiwaczy common rail. Poprawna diagnoza wtrysków jest bardzo istotna, do poprawnej diagnozy trzeba przeprowadzić szereg zabiegów, w których są wykorzystywane skomplikowane I bardzo kosztowne urządzenia testujące.

Maszyna ESP firmy Bosch do badania wtryskiwaczy
Maszyna ESP firmy Bosch do badania wtryskiwaczy

2. Diagnostyka wtryskiwaczy

Gdy przystępujemy do testowania wtryskiwaczy, przede wszystkim należy usunąć brud z powłok wtryskiwacza, także należy zadbać o odczyszczenie elementów wewnętrznych, ponieważ ma to wpływ na późniejsze testy na urządzeniach do tego przystosowanych. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest użycie myjki ultradźwiękowej, mamy wtedy pewność, że nasze części idealnie czyste. Kolejnym rozwiązaniem jest użycie płynów chemicznych, ponieważ nie wszystkie myjki dają rade z wyczyszczeniem precyzyjnych elementów. Pierwszym etapem w testowaniu oraz diagnozie wtryskiwaczy jest ocena wzrokowa, do której najlepiej użyć mikroskopu, dzięki temu możemy ujżeć nawet najmniejszą usterkę. Po takich oględzinach składamy wtryskiwacz, po czym montujemy go na specjalnym urządzeniu testującym. Kolejnym etapem jest pomiar elektryczny parametrów wtryskiwaczy. Do tego badania możemy użyć bardziej zaawansowanej technologi np. Multimetru lub mostka RLC. Rezystancja pomiędzy stykami a jego korpusem powinna być nieskończenie duża, rezystancja o wartości kilkuset kiloomów może zdyskwalifikować wtryskiwacz z pracy przez sterownik systemu wtryskowego pojazdu. Taki pomiar jest wykonywany samoinstnie kiedy następuje przekręcenie kluczyka. Następny etap to badanie mieszanki paliwowej a dokładniej jej rozpylenia, jest to niezwykle istotne badanie w całym procesie. Do uzyskania homogenicznego efektu rozkładu mieszanki paliwa należy do tego wykorzystać wielootworkowe wtryskiwacze o niewielkich średnicach otworów, dzięki temu wtrysk paliwa zachodzi pod bardzo dużym ciśnieniem. Aby struga paliwa spełniała nasze oczekiwania, warunkiem jest to, aby wszystkie otwory były drożne, a rozpylanie będzie odbywało się pod prawidłowym kątem. W tym teście wynik możemy ocenić wizualnie, używając do tego odpowiednich narzędzi.

Przygotowanie wtryskiwaczy do testów na maszynie ESP
Przygotowanie wtryskiwaczy do testów na maszynie ESP


Testowanie wtryskiwaczy 

Po tych badaniach przeprowadzamy testy parametrów paliwowych wtryskiwacza. Podczas testów badane są również parametry paliwowe np. Dawki paliwa, które odnoszą się do komputerowej bazy danych. Daje to nam gwarancję bardzo dokładnego pomiaru a za błędy, które występują w pomiarach, odpowiada producent.

Do podstawowych badań parametrów pomiarów paliwowych wchodzą:

- szczelność rozpylacza, wycieki zewnętrzne,
- dawki: pilotażowe, biegu jałowego, pełnego obciążenia- nieraz również częściowego obciążenia,
- dawki przelewowe.

Na polskim rynku w 2009 roku pojawiła się maszyna do testowania wtryskiwaczy CR firmy ZAPP. W dzisiejszych czasach firma wypuściła kolejne modela, a najnowszym modelem jest CRU.2i. Jest to najbardziej uniwersalne urządzenie do przeprowadzania komputerowych badań na wtryskiwaczach, dzięki któremu możliwe jest kompleksowe badanie wtryskiwacz piezoelektrycznych oraz elektromagnetycznych.

Udostępnij wpis

Komentarze

Czaro

Wystawiono Rok temu

Testowanie wtryskiwaczy jest ważnym procesem, który pozwala na określenie ich stanu i sprawności. Testowanie wtryskiwaczy może być wykonane na kilka sposobów, w zależności od typu wtryskiwaczy i modelu pojazdu. Jednym z najpopularniejszych sposobów testowania wtryskiwaczy jest pomiar ich ciśnienia. Ta metoda polega na pomiarze ciśnienia paliwa, które jest dostarczane przez wtryskiwacze podczas pracy silnika. Innym sposobem jest testowanie wtryskiwaczy na specjalistycznym testerze. Tester pozwala na sprawdzenie ciśnienia dostarczanego przez wtryskiwacze, a także na sprawdzenie czy wtryskiwacze pracują prawidłowo, czy są zablokowane lub czy nie przepuszczają zbyt dużej ilości paliwa. Testowanie wtryskiwaczy także może polegać na pomiarze ilości paliwa, które jest dostarczane przez wtryskiwacze podczas pracy silnika. Testowanie wtryskiwaczy jest ważne, ponieważ pozwala na wykrycie usterek i awarii wtryskiwaczy, a także na określenie czy wtryskiwacze są w stanie pracować w odpowiedni sposób.

Czy ta opinia była pomocna?

Olaf

Wystawiono 4 lata temu

Ja zaryzykowałem i skorzystałem z usługi czyszczenia i testowania wtryskiwaczy i do tej pory się trzymają! Polecam bo nowy kosztuje 1500zł około :\

Czy ta opinia była pomocna?

Filip

Wystawiono 4 lata temu

<p>Widzę, że macie profesjonalny sprzęt do regeneracji wtryskiwaczy. Tak trzymać.</p>

Czy ta opinia była pomocna?

Kam43

Wystawiono 5 lat temu

@Eryk no łatwy proces to nie jest, dlatego mało jest specjalistycznych pracowni wtryskiwaczy.

Czy ta opinia była pomocna?

Beige

Wystawiono 5 lat temu

Ciekawa jest ta procedura testowania wtrysków

Czy ta opinia była pomocna?

Eryk

Wystawiono 5 lat temu

To całe sprawdzenie i naprawa wtrysków, to widzę skomplikowany proces.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki