Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

WTRYSKIWACZ ELEKTROMAGNETYCZNY - BUDOWA I OPIS PODZESPOŁU

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

WTRYSKIWACZ ELEKTROMAGNETYCZNY - BUDOWA I OPIS PODZESPOŁU

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Ogólny opis budowy i funkcji poszczególnych elementów wtryskiwacza elektromagnetycznego: korpus wtryskiwacza, cewka elektromagnetyczna, zawór paliwowy, sprężyna powrotu, dysza wtryskowa, elektronika sterująca.

Wtryskiwacze w układzie Common Rail rozpoczynają pracę po otrzymaniu impulsu elektrycznego z sterownika silnika. Gdy impuls zostaje przekazany, iglica wtryskiwacza unosi się, co powoduje rozpylenie paliwa bezpośrednio do komory spalania. Zatrzymanie dawkowania następuje, gdy napięcie zostaje przerwane, co powoduje opuszczenie iglicy. Sterownik silnika decyduje o momencie otwarcia i zamknięcia wtryskiwaczy na podstawie danych otrzymywanych z czujników oraz stanu pracy silnika. Równomierne dawkowanie paliwa jest osiągane poprzez zastosowanie przypisanych parametrów dla każdego wtryskiwacza. Ważnym krokiem jest kodowanie wtrysków, które umożliwia sterownikowi silnika prawidłowe rozpoznanie i sterowanie poszczególnymi wtryskiwaczami.

Pragniemy dla was tym razem rozwikłać zagadkowe zagadnienie, jakim jest wtryskiwacz elektromagnetyczny - budowa i opis podzespołu, będzie w naszych rozważaniach niesamowicie istotna, a możemy nawet śmiało stwierdzić, że przewodnia. Element ten jest niepodważalnie ważną częścią większego systemu o imponującej nazwie Common Rail. Postaramy się przybliżyć wam ten temat i wyjaśnić kilka ważnych spraw z nim związanych. Dowiecie się tym razem, jaką funkcje w układzie spełnia ta część i czy podlega częstym awariom, a jeśli tak, to z jakiego powodu.

Wtryskiwacz elektromagnetyczny - budowa i opis podzespołu
Wtryskiwacz elektromagnetyczny - budowa i opis podzespołu

1. Ogólna charakterystyka podzespołu

Mamy nadzieję, że wystarczająco zachęciliśmy was do dalszego czytania, a teraz nieco o konstrukcji na którą składają się między innymi tłoczek, kulka zaworu, sprężyny, dwie komory i taka sama ilość złącz przelewów paliwa odpowiedzialnych za jego przelew i dopływ. Możemy też wyszczególnić cewkę i kotwicę elektromagnesu oraz kanalik i iglicę. W przypadku gdy omawiany jest wtryskiwacz elektromagnetyczny, zasada działania tego elementu wydaje się stosunkowo prosta. Niestety tego samego nie można powiedzieć o nim samym, ponieważ zdecydowanie do najłatwiej skonstruowanych nie należy. Wspominając układ, o którym mówiliśmy, warto wiedzieć, że wyróżniamy dla niego dwa rodzaje wtryskiwaczy, elektromagnetycznych również, ale mamy na myśli przede wszystkim, że nie jest on jedynie i niepodważalnie stosowany w tego typu mechanizmie. Zatem występują też inne formy wtrysku w tym układzie, choć zasadniczo nie różnią się tak bardzo od siebie i idea ich działania również jest podobna. Jednak należy mieć świadomość, że istnieją jeszcze wtryskiwacze piezoelektryczne, Siemens przykładowo zajmuje się produkcją właśnie takich podzespołów. W wypadku tych, jak i tych naszych przewodnich trzeba mieć na uwadze, że oba pełnią zadanie jakim jest bezpośredni wtrysk paliwa. Poza tym w tym mechanizmie zasilanie wtryskiwaczy zależy ostatecznie od innych elementów tej konstrukcji.

Ogólna charakterystyka podzespołu
Ogólna charakterystyka podzespołu


Konstrukcja i wadliwość elementu

Warto jednak było poznać ogólną charakterystykę tych elementów i zdecydowanie przyda nam się ona w lepszym rozumieniu samej konstrukcji, która wciąż pozostaje naszą myślą podstawową. Wtryskiwacz ten jest złożony ze sporej ilości elementów, a są nimi złącze przelewu paliwa, sprężyna, cewka elektromagnesu i kotwica elektromagnesu. Idąc dalej, spostrzeżemy też kulkę zaworu, komorę sterującą i tłoczek. Dalej zauważyć możemy kolejną sprężynę tym razem rozpylacza, a także komorę tegoż rozpylacza i również igłę. Później mamy już tylko kanalik wtryskowy i ostatecznie złącze dopływu paliwa pod wysokim ciśnieniem, te niezmiernie istotne podzespoły zamykają naszą listę. Świadomi, że może wam to niewiele mówić, postanowiliśmy się też skupić, na ciekawej w tym wypadku sprawności. Widząc tak występujące zależności, może zauważyć, że dla tych elementów, ale i bez znaczenia nie będą tutaj im pokrewne wtryskiwacze piezoelektryczne, żywotność bowiem dla obu podzespołów bywa nierzadko ograniczona. Spowodowane to jest często wadami układu, ale i przede wszystkim, na co już mamy bezpośredni wpływ, czystością paliwa, które przez nie przepływa. Czasami taka sytuacja ma miejsca, gdy występuje rezystancja cewki wtryskiwacza, Siemens też nie rozwiązał jeszcze tego problemu w swoich systemach. Zauważyć przez to pragniemy, że często wadliwość elementu spowodowana jest prostolinijnie z jego jednak bardzo złożoną architekturą, która zauważalnie powoduje jego usterki. Co w następstwie powoduje zaburzenie działania całego systemu jakiego, jak wiemy wtryskiwacze są jedynie wycinkiem, a to w efekcie może unieruchomić nasz samochód. Każdy pragnąłby tego uniknąć i możemy wam podsunąć takie szybkie rozwiązanie problemu, bowiem dobrze jednak skupić się jednak na jakości paliwa, jakie wlewamy do baku, ponieważ to może to być niezłą prewencją w tym wypadku. Niemniej dobrze jest też wykonywać, od czasu do czasu, sprawdzenie napięcia na wtryskiwaczach, które poinformuje nas o pełnej kondycji tego elementu. To takie podstawowe zapobiegawcze działania, które warto praktykować w celu zapewnienia sprawności tego i tym samym wielu innych elementów układu Common Rail.

Konstrukcja i wadliwość elementu
Konstrukcja i wadliwość elementu
Udostępnij wpis

Komentarze

Jan

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacz elektromagnetyczny składa się z kilku podstawowych elementów: 1. Elektromagnes - jest to element, który generuje siłę elektromagnetyczną, kiedy jest poddawany prądowi elektrycznemu. Jest on odpowiedzialny za otwarcie i zamknięcie końcówki wtrysku. 2. Końcówka wtrysku - to element, który jest odpowiedzialny za wstrzyknięcie paliwa do komory spalania silnika. Końcówka wtrysku jest przytwierdzona do elektromagnesu i jest otwierana i zamykana przez jego działanie. 3. Przetwornik ciśnienia - służy do pomiaru ciśnienia paliwa w układzie. 4. Elektronika sterująca - ta część wtryskiwacza odpowiada za kontrolowanie pracy elektromagnesu i przetwornika ciśnienia. 5. Układ doprowadzający paliwo - to element, który przesyła paliwo do końcówki wtrysku. Wszystkie te elementy są zamknięte w jednej obudowie i pracują razem, aby dostarczać odpowiednią ilość paliwa do silnika w odpowiednim momencie. Wtryskiwacz elektromagnetyczny jest mniej skomplikowany niż wtryskiwacz piezoelektryczny, ale jego zaletą jest łatwiejsza naprawa i mniejsze koszty eksploatacji.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki