Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Wtryskiwacz Alfa Romeo - część 1

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wtryskiwacz Alfa Romeo Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Wtryskiwacze w silnikach marki Alfa Romeo są kluczowymi elementami układu wtryskowego, który jest odpowiedzialny za dokładne wtryskiwanie paliwa do komory spalania. Alfa Romeo stosuje różne rodzaje wtryskiwaczy w zależności od modelu i typu silnika, w tym wtryskiwacze Common Rail oraz wtryskiwacze benzynowe z bezpośrednim wtryskiem. Układ wtryskowy Alfa Romeo to temat często poruszany przez miłośników pojazdów tej włoskiej marki. Użytkownicy różnorodnych modeli Alfy Romeo, wśród których niemałą popularnością cieszą się takie wersje jak Alfa Romeo 147, 156, 159, a także nowocześniejsze modele, chociażby Alfa Romeo Giulietta czy Alfa Romeo GT, dążą z pasją do tego, by uzyskiwać jak najwięcej rzetelnych informacji w zakresie funkcjonowania ich pojazdów. Wiele można powiedzieć na temat wyjątkowego wyglądu modeli rodem z włoskiego koncernu samochodowego, my jednakże chcemy skoncentrować się na kluczowych elementach układu paliwowego, jakim są wtryskiwacze Alfa Romeo. 

Wtryskiwacz z samochodu Alfa Romeo
Wtryskiwacz Alfa Romeo - część 1

1. Wtryskiwacze - Alfa Romeo 159 2.4 JTDM i pozostałe modele

W układzie paliwowym samochodów opisywanej włoskiej marki często można znaleźć wtryskiwacze firmy Bosch bądź charakterystyczne głównie dla samochodów z grupy VAG pompowtryskiwacze. Alfa Romeo to włoska marka, która na rynku motoryzacyjnym rozwija się od 1910 roku, natomiast od roku 1986 należy do innego włoskiego koncernu - FIAT. Co interesujące, to właśnie w pojazdach włoskiej marki zastosowano po raz pierwszy silnik zasilany systemem Common Rail, miało to miejsce w 1997 roku. Miłośnicy różnorodnych modeli Alfy Romeo przykładają uwagę do troski o każdy element pojazdu, zwłaszcza o jednostkę napędową. Silniki Alfa Romeo w większości odznaczają się imponującą trwałością - mowa tutaj nie tylko o legendarnych wręcz jednostkach napędowych projektu Giuseppe Busso, ale także o turbodoładowanych silnikach o pojemności 1.9 czy 2.4. Układ, którego sercem jest jednostka napędowa, funkcjonuje poprawnie dzięki sprawności pozostałych modułów. To właśnie z tego powodu tak popularnym tematem w świecie zmotoryzowanych jest regeneracja wtryskiwaczy 1.9 JTD. Cena za tę usługę jest znacznie niższa w porównaniu z kosztem zakupu fabrycznie nowych wtrysków, co skłania użytkowników samochodów niemalże wszystkich marek do skorzystania z opcji regeneracji wtryskiwaczy paliwa. Przeprowadzenie tego zabiegu mechanicznego będzie koniecznością, gdy w jakimkolwiek modelu, chociażby w Alfa Romeo 156, kontrolka wtrysku będzie sygnalizować nieprawidłowości. W przypadku modeli Alfa Romeo wymiana wtrysku na nowy lub regenerowany to zadanie, które warto powierzyć fachowcowi, by nie doprowadzić do zanieczyszczenia bądź uszkodzeń mechanicznych wtryskiwacza. Dzięki sprawności całego układu silnik posiadanej Alfy Romeo będzie mógł cieszyć przyjemnym dźwiękiem pracy oraz imponującymi osiągami.

Wtryskiwacze pasujące do poszczególnych modeli Alfa Romeo
Wtryskiwacze - Alfa Romeo 159 2.4 JTDM i pozostałe modele

2. Silnik 1.9 JTD - wtryskiwacze - objawy

Uszkodzone wtryskiwacze Alfa Romeo to poważna awaria, o której powiadomi nas więcej czynników niż tylko kontrolka wtrysku. Nieprawidłowe działanie układu wtryskowego niesie za sobą szereg charakterystycznych objawów, a także zagrożeń dla pozostałych modułów w samochodzie. Wiele osławionych wręcz awarii diesli ma swoją przyczynę właśnie we wtryskach, dlatego też chcemy uczulić użytkowników samochodów charakteryzowanej marki na to, jak zachowują się niesprawne wtryski Alfa Romeo 156 1.9 JTD, a także uszkodzone wtryskiwacze w modelach pokrewnych. Alfa Romeo 1.9 JTD - wtryski obciążone awarią mogą wywołać w tym silniku spore zamieszanie. Usterki określane jako lejące wtryski czy po prostu - uszkodzone wtryskiwacze, mają charakterystyczne objawy. Jeśli posiadana przez nas Alfa Romeo sygnalizuje nieznane dotychczas problemy z rozruchem, a w późniejszych etapach jazdy odznacza się twardą pracą jednostki napędowej, warto przyjrzeć się jej funkcjonowaniu w celu zidentyfikowania innych, typowych objawów uszkodzonych wtryskiwaczy. Pod lupę można wziąć tutaj siostrzany model, Alfa Romeo 159 2.4. Wtryski, które nie są szczelne, będą powodować dymienie silnika na czarno lub biało, a także generowanie niestabilnych, skaczących obrotów na biegu jałowym. Co więcej, wtryskiwacze działające w nieprecyzyjny sposób, będą powodować zwiększone zużycie paliwa oraz pogorszenie komfortu użytkowania samochodu, którego wibracje mogą być odczuwalne dla użytkowników pojazdu. Problem z uszkodzonymi wtryskiwaczami Alfa Romeo wiąże się także z trudnościami w podtrzymaniu pracy silnika na biegu jałowym, natomiast w dynamicznej jeździe przeszkodzić może nam częste wchodzenie silnika Alfa Romeo w tryb awaryjny. Przekonanie, że samochód możemy użytkować „dopóki jeździ”, na szczęście odchodzi do lamusa. Obecnie mamy do czynienia w większości z odpowiedzialnymi kierowcami, którzy konsultują objawy awarii samochodu z mechanikiem. Dzięki temu można uniknąć bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa podczas użytkowania pojazdu, możliwe jest także zminimalizowanie kosztów ewentualnych napraw, gdyż odpowiednio wcześnie zdiagnozowany poziom uszkodzeń zazwyczaj nie jest duży.

3. Uszkodzone wtryskiwacze Alfa Romeo - co jeszcze może się zepsuć?

Warto mieć na uwadze, że uszkodzenie wtrysków nie jest pojedynczą awarią, która obejmuje tylko i jedynie układ wtryskowy. Lejące wtryskiwacze Alfa Romeo bez interwencji mechanika przekładają się na kosztowną usterkę filtra cząstek stałych, który zapycha się szybciej. Oprócz DPF/FAP uszkodzone wtryskiwacze Alfa Romeo przekładają się na funkcjonowanie rozrusznika czy dwumasowego koła zamachowego. Wydawać by się mogło, że tak niewielkie elementy, jakimi są wtryskiwacze, nie mogą wyrządzić dużych szkód w pozostałych układach, jednakże nie jest to prawdą. Awaria wtryskiwaczy Alfa Romeo może mieć swój finał w wypaleniu dziur w tłokach, za co odpowiedzialne są lejące wtryski, dlatego też warto wiedzieć, jak sprawdzić wtryskiwacze Alfa Romeo. Z ogólnego opisu usterek wtórnych wywołanych awarią wtryskiwaczy można szybko wywnioskować, że uszkodzenia te przyjmują już dużą skalę, co wiąże się dla właściciela samochodu z koniecznością poniesienia wysokich kosztów. Warto zatem zareagować od razu, gdy w modelu Alfa Romeo objawy uszkodzonych wtrysków zaczną występować, nie dopuszczając do sytuacji, w której jedynym ratunkiem będzie remont silnika Alfa Romeo. Wówczas można skorzystać z opcji wymiany wtryskiwaczy na nowe lub z nieco tańszej możliwości, która obejmuje regenerację wtrysków w serwisie.

Regeneracja wtryskiwaczy Alfa Romeo w autoryzowanym serwisie - zobacz, jak to robimy!

Wpływ awarii wtryskiwaczy Alfa Romeo na pozostałe podzespoły
Uszkodzone wtryskiwacze Alfa Romeo - co jeszcze może się zepsuć?


Ważne! Kodowanie wtryskiwaczy Alfa Romeo

Wtryskiwacze Common Rail po wymianie wymagają nadania specjalistycznych kodów, określanych jako kody IMA, dlatego też kwestię regeneracji wtryskiwaczy Alfa Romeo warto powierzyć specjalistom. Opinie mówiące, że wtryskiwacz bez kodu IMA dostosuje się niemalże automatycznie do pracy silnika, nie są niestety prawdziwe. W modelach z rodziny, z której wywodzi się Alfa Romeo 159, kodowanie wtryskiwaczy to jeden z najistotniejszych czynników ich właściwego funkcjonowania w układzie, gdyż to właśnie IMA kod odpowiada za realizację takich kryteriów, jak optymalne dla systemu dawki wtrysku, czas reakcji wtryskiwacza na dostarczony impuls elektryczny czy dyktowana wytycznymi producenta wydajność wtryskiwacza. Jeśli awaria wtryskiwaczy w Alfie Romeo skłoni nas do skorzystania z usługi, jaką jest regeneracja wtrysków, zachęcamy do wyboru serwisu, w którym proces zostanie wykonany zgodnie ze standardami, a fachowiec nada wtryskiwaczom unikatowe IMA kody. Regeneracja wtryskiwaczy - ile kosztuje? Sprawdź cenę za specjalistyczną usługę regeneracji w autoryzowanym serwisie.

Udostępnij wpis

Komentarze

Bartłomiej

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacze w samochodach Alfa Romeo, podobnie jak w innych pojazdach, pełnią ważną rolę w procesie paliwowym silnika. Służą do wtryskiwania paliwa do cylindrów silnika w odpowiednich ilościach i w odpowiednim czasie. Wtryskiwacze mogą ulec zanieczyszczeniu lub uszkodzeniu, co może prowadzić do problemów z silnikiem, takich jak brak mocy, nierówna praca lub wycieki paliwowe. Dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać stan wtryskiwaczy i, jeśli to konieczne, przeprowadzić ich naprawę lub wymianę. Wtryskiwacze w samochodach Alfa Romeo mogą być różne w zależności od modelu, więc ważne jest użycie odpowiednich narzędzi i części zamiennych do ich naprawy lub wymiany.

Czy ta opinia była pomocna?

mechanik

Wystawiono 4 lata temu

Polecam regenerację

Czy ta opinia była pomocna?

remik

Wystawiono 4 lata temu

Nawet nie wiedziałem, że wszystkie wtryski muszą mieć nadany kod IMA :O, zawsze myślałem, że to się po prostu demontuje i montuje.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki