Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Samodzielna wymiana zaworka wtryskiwacza Delphi

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wymiana zaworków wtryskiwaczy Delphi

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Do samodzielnej wymiany zaworka Delphi konieczne jest posiadanie imadła, klucza dynamometrycznego, zorganizowanie sterylnego miejsca pracy oraz oczywiście świadomość który z zaworków wymaga wymiany. Wymiana zaworka wtryskiwacza w biegu eksploatacji może okazać się wielokrotnie konieczna, gdyż jest to element bardzo często ulegający zużyciu. Jeżeli wszystkie objawy występujące w naszym pojeździe wskazują na jego uszkodzenie, to koniecznie trzeba go zdemontować, usunąć wadliwy zaworek i zastąpić nowym. Jeżeli jesteśmy miłośnikami motoryzacyjnymi, mamy zdolności do majsterkowania i zależy nam na tańszym sposobie regeneracji naszych wtryskiwaczy, to samodzielna wymiana zaworka wtryskiwacza Delphi może okazać się wykonalna, choć może przysporzyć sporo zapytań. Po pierwsze, żeby wymienić awaryjny zaworek wtryskiwacza Delphi, należy znajdować się w miejscu, typu garaż, który będzie posiadał wydzielone sterylne miejsce pracy. Ważne jest również wyposażenie domowego warsztatu w imadło oraz klucz dynamometryczny. Kolejno dokonujemy demontażu i rozebrania na części wszystkich wtryskiwaczy, żeby móc określić, który zaworek jest uszkodzony. Po zlokalizowaniu wadliwego elementu, wymieniamy na nową oryginalną część. Istotną rzeczą po dokonaniu wymiany zaworka wtryskiwacza jest sprawdzenie wtryskiwacza, najlepiej w maszynie CRU, a ta jest urządzeniem dostępnym w ASO.

Jeżeli próba wymiany zaworka przelewowego Delphi nie powiedzie się lub budzi naszą niepewność, to warto zlecić jego regenerację w autoryzowanym serwisie. Może się okazać, że jego uszkodzenie jest niemożliwe do naprawienia i konieczna będzie jego wymiana na nowy fabrycznie egzemplarz. Koszt tego oryginalnego elementu wtryskiwacza zaczyna się od 200 zł brutto i często można go nabyć w komplecie z rozpylaczem Delphi.

Do najpopularniejszych uszkodzeń zaworka Delphi zaliczamy wyeksploatowanie jego gniazda, trzpienia oraz zatkania otworu zaworka. Wada tego niewielkiego elementu jest spowodowana głównie przez nagromadzone zanieczyszczenia, a zwłaszcza metalowe opiłki w paliwie. Po czym poznać wadliwość elementu składowego wtryskiwacza, jakim jest zaworek wtryskiwacza Delphi 1.5 dCi? Jego awaria często jest skutkiem:

1. Nieszczelności wtrysku CR.
2. Niemożności uruchomienia silnika samochodowego.
3. Pojawieniu się błędów w szynie Common Rail.
4. Nierównej pracy silnika samochodowego.
5. Głośnej praca silnika samochodowego.

Wtryskiwacze Delphi z wymienionym zaworkiem
Samodzielna wymiana zaworka wtryskiwacza Delphi


Zablokowany wtryskiwacz Delphi – zacięcie

Zablokowany wtryskiwacz, czy też zacięty wtryskiwacz CR to element układu wtryskowego, który został przytkany przez nagromadzone w paliwie zanieczyszczenia stałe. Szczególnie opiłki metalowe pełnią funkcję blokującą, więc zabrudzony wtryskiwacz musi przejść specjalistyczne czyszczenie, które następuje po jego demontażu. Stawiając sobie pytanie – jak odblokować wtryski Delphi, warto postawić na specjalistyczne, chemiczne usunięcie blokujących zanieczyszczeń, ponieważ jest to najskuteczniejsza metoda na odwieszenie wtryskiwacza Delphi. Występowanie myjek ultradźwiękowych w serwisie pozwoli dokładnie usunąć mikroskopijne zabrudzenia i doprowadzić do przywrócenia prawidłowego funkcjonowania wtrysków CR. Myjka ultradźwiękowa jako urządzenie dokonujące usunięcia zabrudzeń przy pomocy fal ultradźwiękowych posiada pojemnik, do którego wlewa się wodę wraz z preparatem czyszczącym. Następnie wkładamy do niego rozebrany na części wtryskiwacz, który dzięki oddziaływaniu fal dźwiękowych jest oczyszczany z przylegających nagarów i opiłek.

Zablokowany wtryskiwacz w serwisie BCS
Zablokowany wtryskiwacz Delphi - zacięcie
Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Wymiana zaworka w wtryskiwaczu Delphi jest skomplikowanym procesem, który wymaga specjalistycznego sprzętu i umiejętności. Z tego powodu, zaleca się, aby tą czynność wykonywał wykwalifikowany specjalista w odpowiednim warsztacie. Jeśli jednak decydujesz się na samodzielną wymianę zaworka wtryskiwacza Delphi, należy przestrzegać kilku ważnych zasad: Przygotuj odpowiednie narzędzia i sprzęt - Wymiana zaworka w wtryskiwaczu Delphi wymaga specjalistycznego sprzętu, takiego jak klucze dynamometryczne, przyrządy do pomiaru ciśnienia itp. Zdemontuj wtryskiwacz - Przed wymianą zaworka, należy zdemontować wtryskiwacz z silnika. Dokładnie przeczytaj instrukcję naprawy producenta - Przed rozpoczęciem wymiany należy dokładnie przeczytać instrukcję obsługi wtryskiwacza Delphi, aby uniknąć błędów. Przestrzegaj procedur serwisowych - Przy wymianie zaworka należy przestrzegać procedur serwisowych zawartych w instrukcji obsługi. Po zakończeniu naprawy, należy przeprowadzić odpowiednie testy i próby w celu upewnienia się, że wtryskiwacz działa prawidłowo.

Czy ta opinia była pomocna?

Kamil@IN

Wystawiono 3 lata temu

Zaworek wtrysku 1.5 DCI to też przyczyna awarii w moim samochodzie. Jednak ja nie zabierałem się za to sam. oddałem auto do mechanika.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki