25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

WYMIANA ZAWORKA WTRYSKIWACZA DELPHI

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 1 minuta
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.87

Wymiana zaworka wtryskiwacza Delphi jest częstym problemem dotykającym np. kierowców Fordów, Renault czy Nissanów. Nietrwały zaworek wtryskiwacza Delphi jest najczęściej psującym się elementem wtrysków tej marki. Odpowiada on za szczelność i trzymanie ciśnienia wtrysku. Jego awaria powoduje, że podczas uruchamiania silnika paliwo przedostaje się z powrotem do zbiornika zamiast do wtryskiwacza. Naprawa tej usterki może być dość kosztowna. Tak więc samodzielna wymiana zaworka wtryskiwacza Delphi jest często rozważanym sposobem. Jest to zdecydowanie najtańsza z dostępnych opcji, jeśli tylko posiadamy odpowiednie zdolności manualne. Podczas wymiany części wtrysków trzeba zadbać o sterylność pracy i zalewanie części olejem napędowym. Wykonywanie tych czynności „na sucho” spowoduje zablokowany wtryskiwacz Delphi. Należy pamiętać, by po zakończonej wymianie odpowietrzyć układ wtryskowy oraz wykonać test przelewowy, który pozwoli określić efekty.

 

Przykładowy wtryskiwacz Delphi
Wymiana zaworka wtryskiwacza Delphi


Wymiana wtrysków a kodowanie

Można zrobić to samemu, gdyż przy wymianie jednej części wtryskiwacza nie trzeba nadawać nowych 16-znakowych kodów IMA. Są to kody, w których zawarte są parametry pracy wtryskiwacza. By cały układ wtryskowy działał prawidłowo, niezbędna jest jego dokładna kalibracja i zgranie. Po wyjęciu starego, uszkodzonego wtrysku, trzeba najpierw określić właściwe warunki jego funkcjonowania i przydzielić go do odpowiedniej grupy selekcyjnej. Stąd też, przy wymianie całego wtrysku trzeba go zakodować, aby był kompatybilny z pozostałymi. Ponadto, warto pamiętać, że wtrysk nie składa się z samego zaworka, uszkodzeniu może ulec na przykład cewka, elektromagnes, czy rozpylacz. W tej sytuacji sama wymiana zaworka wtryskiwacza Mondeo może wcale nie przynieść rezultatów. W celu poprawnej diagnostyki warto skontaktować się z fachowym serwisem, który pomoże dokładnie określić przyczynę problemu.

 

Wtryskiwacze po regeneracji w naszym salonie
Wymiana wtrysków a kodowanie

Komentarze

Dawid 2021-01-05 14:05:58

Delphi regenerowałem od Renault 1.5 dci, zadowolony jestem, są nowe zaworki i końcówki więc ładnie to wszystko chodzi.

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO