Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

WTRYSKIWACZE DELPHI - Budowa i działanie wtryskiwacza Delphi

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Budowa i działanie wtryskiwacza Delphi Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Wtryskiwacze Delphi to elementy układu wtryskowego silnika, które są odpowiedzialne za dostarczanie paliwa do komór spalania. Wtryskiwacze Delphi są stosowane w silnikach Diesla o wysokim ciśnieniu wtrysku, takich jak silniki Common Rail. Budowa wtryskiwacza Delphi składa się z kilku elementów, w tym z korpusu, iglicy, zaworu sterującego i dyszy wtryskowej. Paliwo jest dostarczane do korpusu wtryskiwacza poprzez rurkę zasilającą, a następnie jest sprężane przez tłoczek i iglicę. Zawór sterujący reguluje ciśnienie paliwa w korpusie wtryskiwacza, a także kontroluje czas wtrysku paliwa. Dysza wtryskowa jest umieszczona na końcu korpusu i jest odpowiedzialna za dokładne wtryskiwanie paliwa do komory spalania. Działanie wtryskiwacza Delphi polega na wtryskiwaniu paliwa do komory spalania w odpowiednim momencie, aby zapewnić maksymalną wydajność silnika.

Budowa i działanie wtryskiwacza Delphi

Pomijając rzadkie okazy, nieznanych firm, nierzadko równie dobrej jakości jak te okraszone międzynarodową marką, wśród producentów jakościowych wtryskiwaczy cr do silników Diesel’a prym wiodą cztery firmy: Bosch, Denso, Siemens oraz Delphi. Wśród tych czołowych providerów rynku motoryzacyjnego na próżno doszukiwać się lidera tych części, ponieważ każda z firm ma niesamowite zaplecze technologiczne, naukowe i dziesiątki lat doświadczenia które nadają im, w pełni zresztą zasłużenie status profesjonalistów i bardzo dobrą opinie. Tak jak korzeni Denso należy szukać w Kraju Kwitnącej Wiśni, tak jak Boscha i Siemensa u naszych zachodnich sąsiadów, tak korzenie firmy Delphi sięgają Stanów Zjednoczonych. Być może nie wszyscy kojarzą z miejsca nazwę firmy Delphi, jednak nazwę General Motors – ikonę amerykańskiej motoryzacji, której dzieckiem można powiedzieć jest Delphi – kojarzą wszyscy. Czym się wyróżnia najmłodszy z czterech tytanów rynku motoryzacyjnego dedykowanego specjalnie pamięci Rudolfa Diesel’a? Czy odstaje od konkurentów? Czy wręcz przeciwnie, możemy podziwiać wschodzącą gwiazdę przemysłu motoryzacyjnego? Dlaczego nie korzysta z intratnej pozycji „dziecka bogatego tatusia”? To i wiele więcej, w artykule poniżej, serdecznie zapraszam do lektury.

Wtryskiwacz rozłożony na części pierwsze Wtryskiwacz rozłożony na części pierwsze

Ford, Renault, DAF, Nissan to firmy tak znane że nie trzeba ich przedstawiać. To, m.in., one zaufały producentowi części do silników Diesel’a, a konkretnie wtryskiwaczy Common Rail i pomp wtryskowych i jak często poszukiwanych części – zaworków przelewowych Delphi (TDCI, DCI, HDI Ford MONDEO FOCUS, Renault CLIO, Mercedes, KIA, Peugeot, Citroen 2,0 1,5 2,9 1,4 MK3 ). Cena oryginalnych części jest wyższa od podróbek, ale w opinii autoryzowanych serwisów i klientów warta wydania mimo, że koszt tanich zaworków jest czasami dwa razy niższy. Dwa słowa o Common Rail: to najnowocześniejsze stosowane w silnikach Diesel’a rozwiązanie. Inaczej niż we wtryskiwaczach tradycyjnych, bądź pompowtryskach, za dostarczanie do komory spalania lub cylindra odpowiedzialna nie jest pompa sekcyjna/impuls elektryczny, a odpowiada za to cała masa elektroniki ukryta w ponad 100częściowym podzespole jakim jest Z języka angielskiego Common Rail to znaczy wspólna szyna, a jest nawiązaniem do technologicznego rozwiązania stosowanego w tym typie zasilania silnika samozapłonowego diesla, tzn. paliwo przed dostaniem się do komory spalania najpierw trafia do zbiornika, gdzie robocze ciśnienie może nawet wynosi około 2500 barów, z którego to później dopiero trafia do wtryskiwaczy które pracują przy ciśnieniu około 1700 barów. Pozwala to na uzyskiwanie współczesnych osiągów silników wysokoprężnych, nie tak dawno temu uważanych za mrzonkę takich jak moc, moment obrotowy, czy redukcja spalin. Urządzenie bardzo zaawansowane technologicznie jak wtryskiwacze pompy CR, kosztujące nieliche pieniądze jest bardzo wypukłym przykładem na to czym zajmuje się firma Delphi. Bardzo ważną czynnością po naprawie wtryskiwacza jest jego zakodowanie nowym kodem IMA. Dopiero wtedy możemy powiedzieć, że demontaż , montaż i regeneracja przebiegła prawidłowo i przelewy wtrysków oraz dawki są prawidłowe (wtryskiwacz nie leje na powrocie).

Test wtryskiwacza na maszynie CRU firmy Zapp
Test wtryskiwacza na maszynie CRU firmy Zapp


Firma Delphi przyjazna inżynierom

W 1908 roku powstaje General Motors, którego historię w Internecie prześledzić jest łatwiej niż sprawdzić biling połączeń na telefonie. Od 1916 roku notowana na Wall Street GM staje się marką, korporacją, ikoną, legendą. W 2005 roku globalny kryzys ekonomiczny powalił giganta na kolana, z których niestety już się nie podniósł – firma z Detroit podzieliła los miasta, z którego pochodzi i ogłosiła bankructwo. Podzielony między kraje i korporacje los giganta jest przesądzony, choć jego „dzieci” marki takie jak Opel, Hummer czy Chevrolet znalazły inwestorów, którzy przejęli jego spuściznę. Wyrobiona marka to łakomy kąsek, na którego z przyjemnością połakomili się inwestorzy europejscy z Austrii i Rosji, a także Chin. Niestety Saab czy Saturn tej próby czasu nie przetrzymały i jeśli nie znajdą się wierzący w możliwość postawienia tych producentów na nogi już niedługo niczym Fiat 126p, powoli zaczną znikać legendy. Tak, ale co wydarzyło się z produkującą wtryskiwacze firmą Delphi, która tak jak GM, będąc jego protektoratem, w 2005 roku rozpoczęła proces upadłościowy? Otóż firma ma się świetnie. Nie tylko kryzys obszedł ją szerokim łukiem (a raczej mądre decyzje zarządu spowodowały, że nie odcisnął na niej tak bardzo swego piętna), ale firma rozwija się prężnie, mając przedstawicielstwa w wielu krajach Europy (w tym i w Polsce) i na świecie. Wtryskiwacze Delphi to jedne z najbardziej cenionych podzespołów na świecie za jakość i staranność wykonania oraz możliwość regeneracji wtrysków i pomp Common Rail. Uzupełniwszy wiedzę o to, iż pierwsza nagrzewnica, chłodnica i klimatyzacja to dzieło nikogo innego właśnie jak firmy Delphi to mamy obraz zarys obrazu firmy. Rozszerzywszy swoje działanie na produkcję podzespołów eksploatacyjnych takich jak np. klocki hamulcowe, pompowtryskiwaczy, pomp firma podbija serca kierowców i producentów na całym świecie. Elementy firmy Delphi są instalowane w samochodach jako tzw. pierwsze części – elementy, z którymi auto wyjeżdża z fabryki. Polscy inżynierowie np. absolwenci Akademii Górniczo Hutniczej (z którą zresztą firma prowadzi szeroko rozwiniętą współpracę) w Krakowie wymieniają Delphi wśród pierwszych trzech firm, z którymi chcieliby współpracować. Szanowani na całym świecie polscy specjaliści znajdujący zatrudnienie w firmie, która mimo Wielkiego Kryzysu nadal prężnie się rozwija i nadaje słowom „rozwiązania technologiczne w motoryzacji” nowe znaczenie brzmi, jak gwarancja jakości, i proszę mi wierzyć – tak właśnie jest. Do naprawy wtrysków i pompowtrysków stosowane są urządzenia firmy Hartridge AVM-2 PC TEST, YDT 35, CRI – PC jako rekomendowane przez producenta i diesel service delphi.

Udostępnij wpis

Komentarze

Karolina

Wystawiono 7 miesiecy temu

Witam ! Czy posiadacie państwo wtryskiwacze firmy Delphi lub czy je regenerujecie ?

Czy ta opinia była pomocna?

Ania

Wystawiono 11 miesiecy temu

@Maciek Dzień dobry, prosimy o kontakt telefoniczny i podanie numeru VIN w celu doprecyzowania podzespołów w Pańskim samochodzie. Po ustaleniu szczegółów, nasi specjaliści udzielą wszelkich informacji na temat dostępnych opcji.

Czy ta opinia była pomocna?

Maciek

Wystawiono rok temu

Witam czy jest możliwość regeneracji wtryskiwaczy do benzyniaka nr 04E906036AD Delphi audi q3 35 tfsi lub czy posiadacie w sprzedaży?

Czy ta opinia była pomocna?

Julian

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacze Delphi to jedne z najpopularniejszych wtryskiwaczy stosowanych w silnikach diesla. Budowa wtryskiwacza Delphi składa się z kilku podstawowych elementów: • Korpusu: jest to zewnętrzna część wtryskiwacza, która jest odpowiedzialna za przymocowanie wtryskiwacza do silnika oraz za kontrolę ciśnienia paliwa • Zaworu wysokiego ciśnienia: odpowiedzialny za utrzymanie ciśnienia paliwa w wtryskiwaczu na odpowiednim poziomie. • Zaworu niskiego ciśnienia: odpowiedzialny za kontrolowanie ilości paliwa dostarczanego do silnika. • Elektromagnesu: odpowiedzialny za otwieranie i zamykanie zaworu niskiego ciśnienia, kontrolując tym samym ilość paliwa dostarczaną do silnika. Działanie wtryskiwacza Delphi polega na dostarczaniu precyzyjnie dozowanej ilości paliwa do silnika w odpowiednim momencie. Gdy silnik jest włączony, elektromagnet otwiera zawór niskiego ciśnienia, co pozwala na dostarczanie paliwa z pompy wtryskowej do wtryskiwacza. W momencie, gdy zawór niskiego ciśnienia jest otwarty, zawór wysokiego ciśnienia utrzymuje odpowiednie ciśnienie w wtryskiwaczu, co pozwala na dokładne dawkowanie paliwa do silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Remek25

Wystawiono 4 lata temu

Mam mercedesa z wtryskiwaczami Delphi podobno jakiś nietypowy wtryskiwacz i części zamienne są ciężko dostępne lub wcale ich nie ma. Czy samo czyszczenie elementów może coś pomóc? auto mi dymi i lekko klekocze.

Czy ta opinia była pomocna?

Błażej

Wystawiono 4 lata temu

<p>Mnie ciekawi ta firma delphi, wcześniej jej nie znałem, muszę sprawdzić jakie ja mam u siebie wtryskiwacze.</p>

Czy ta opinia była pomocna?

Leica

Wystawiono 5 lat temu

Dzięki temu artykułowi wiem o wiele więcej na temat wtrysków delphi, a właśnie takie mam w aucie

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki