25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Ford Mondeo MK3 – wtryski - cena. Silniki 2.0, 2.2, 1.8 TDCI

Autor: Anna Skalna
Czas przeczytania tekstu: 5 minut
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.71
Wtryskiwacze wymontowane z silnika Ford Mondeo MK3
Ford Mondeo MK3 – wtryski - cena. Silniki 2.0, 2.2, 1.8 TDCI

 

Samochody z koncernu Forda licznie występują na naszych drogach, a jednym z najpopularniejszych modeli jest Ford Mondeo III MK3. Samochód ten zdobył zaufanie wielu użytkowników, niestety jednak częstym tematem są wtryskiwacze tego modelu, które ulegają zużyciu bądź zniszczeniom mechanicznym. Trzecia generacja Mondeo zaowocowała wyposażeniem samochodu w układ wtryskowy Common Rail, na którego temat, w odniesieniu do Forda Mondeo, stworzyliśmy opracowanie. Jeśli posiadasz pojazd, którym jest właśnie Ford Mondeo MK3, wtryski paliwa charakterystyczne dla tego modelu z pewnością znajdują się wśród Twoich motoryzacyjnych zainteresowań.

 

Różne silniki mają różne wtryskiwacze - wtryski z Forda Mondeo
Wtryskiwacze w Fordach Mondeo MK3

 


Wtryskiwacze w Fordzie Mondeo III MK3

System wtrysków Common Rail współpracuje w Fordach Mondeo z pięcioma typami silnika: 2.0 TDCi 90 KM, 2.0 TDCi 115 KM, 2.0 TDCi 130 KM, 2.2 TDCi 150 KM oraz 2.2 TDCi 155 KM. Jaką pracę powinny wykonywać poprawnie działające wtryskiwacze w Mondeo? Optymalne działanie wtryskiwaczy Common Rail polega na rozpylaniu ściśle określonych, precyzyjnych dawek paliwa w oznaczonym czasie. Skąd bierze się paliwo we wtryskach? Za jego akumulację oraz dostarczenie do wtryskiwaczy odpowiada wspólna listwa (ang. common rail), która zgodnie z pierwotnym zamysłem twórców technologii Common Rail ma za zadanie transportować do każdego wtrysku jednakową dawkę paliwa. W przypadku utraty optymalnych parametrów w układzie CR występują określone objawy odczuwalne dla właścicieli Fordów Mondeo MK3.

 

Wtryskiwacze z Forda Mondeo MK3 musiały być regenerowane z powodu uszkodzeń
Wtryskiwacze w Fordzie Mondeo III MK3

 


Wtryski Mondeo MK3 – objawy zużycia

Jeśli dojdzie do sytuacji, w której nasz Ford Mondeo MK3 ma popsute wtryski, objawy awarii wtryskiwaczy mogą odebrać nam odczuwaną podczas jazdy satysfakcję, a także poczucie bezpieczeństwa w samochodzie. Co da się zaobserwować w sytuacji, gdy wtryski Ford Mondeo MK3 2.0 TDCi bądź wtryskiwacze Ford Mondeo MK3 2.2 TDCi zaprzestają właściwego funkcjonowania? Jednym z najbardziej charakterystycznych objawów jest dymienie. Z rury wydechowej pojazdu, zwłaszcza podczas przyspieszania, może wydobywać się pełen sadzy dym w kolorze czarnym, bądź wskazujący na spalanie oleju silnikowego dym o białej barwie. Inne odczuwalne oznaki zużytych wtryskiwaczy w samochodzie marki i modelu Ford Mondeo MK3 1.8 TDCi to brak możliwości uzyskiwania wyższych obrotów, szarpanie pojazdu, problemy z przyspieszaniem, nierówna praca silnika, wyłączanie jednostki napędowej w czasie, gdy samochód jest na jałowym biegu oraz konieczność częstszego tankowania, gdyż pojazd zużywa większe ilości oleju napędowego. Oprócz tego, że objawy zużytych wtryskiwaczy Common Rail są irytujące, mogą stwarzać zagrożenie dla funkcjonowania podzespołów pojazdu oraz dla osób, które danym samochodem poruszają się na co dzień.

 

Objawy uszkodzenia wtryskiwaczy pojawiają się zaraz po pierwszych objawach zużycia
Wtryski Mondeo MK3 - Objawy zużycia

 


Zagrożenia wynikające z uszkodzonych wtrysków w Fordzie Mondeo MK3

Wszelkie niesprawności w obrębie układu Common Rail w Mondeo mogą skutkować poważnymi konsekwencjami, po których wystąpieniu możliwe jest trwałe uszkodzenie jednostki napędowej Diesla, turbosprężarki czy układu recyrkulacji spalin. Skąd tak zaawansowane powiązania mechaniczne? Układ Common Rail i wtryski w samochodzie Ford Mondeo współgrają z silnikiem. Poprawne działanie wtryskiwaczy dyktowane jest za pomocą sterowników, natomiast optymalne dawkowanie paliwa wpływa na poprawną pracę jednostki napędowej. W sytuacji, gdy dojdzie do uszkodzeń bądź zużycia wtryskiwaczy, utraty szczelności wtrysków Common Rail bądź zawieszenia wtryskiwacza, dochodzi do zmieszania oleju silnikowego i napędowego, może wystąpić stopienie tłoków, zatarcie pompy wysokiego ciśnienia, zatarcie samego silnika bądź awaria turbosprężarki. Wtryskiwacze Common Rail wymagają od użytkowników rozsądku przejawiającego się w stosowaniu dobrej jakości oleju napędowego, częstej wymiany filtrów oraz wymian oleju z częstotliwością zalecaną przez producenta. Wtryskiwacze jako element podlegający częstej eksploatacji, mogą oczywiście się zużywać, lecz stosowanie się do opisanych wskazówek, a także korzystanie z preparatów czyszczących wtryskiwacze Common Rail w dieslach to tanie, skuteczne metody, aby utrzymać układ wtrysku możliwie jak najdłużej w dobrej kondycji.

 

Używanie uszkodzonych wtryskiwaczy jest poważnym zagrożeniem dla silnika
Zagrożenia wynikające z uszkodzonych wtrysków w Fordzie Mondeo MK3

 


Układ Common Rail w Mondeo i ceny wtryskiwaczy

Nowe wtryski do systemu Common Rail to wydatki rzędu ponad tysiąca złotych. Oprócz ceny za same zamienniki należy wziąć pod uwagę koszty montażu wtrysków. Znacznie niższą cenę zapłacimy za regenerację wtryskiwaczy Ford Mondeo MK3, gdyż koszt przeprowadzenia procesu regeneracji to około 500-700 złotych, natomiast wtryskiwacze po zregenerowaniu charakteryzują się fabrycznymi parametrami, a ponadto autoryzowane serwisy dają na części po regeneracji długie okresy gwarancyjne. Decyzję na temat tego, jakie wtryskiwacze będą lepsze dla Twojego Forda Mondeo, najlepiej podjąć po konsultacji z fachowcami, dla których układy wtrysku Common Rail nie mają tajemnic. Sam już wiesz, jak działa system Common Rail w Fordach Mondeo trzeciej generacji, znasz także skutki jazdy z uszkodzonymi wtryskiwaczami. Regeneracja wtrysków to o wiele tańszy, lecz równie skuteczny sposób na przywrócenie sprawności w układzie wtrysku w pojazdach z dużym przebiegiem, nie obawiaj się więc przeprowadzić jej we wtryskiwaczach CR z Mondeo.

 

Cena nowych wtryskiwaczy do Forda Mondeo jest bardzo wysoka
Układ Common Rail w Mondeo i ceny wtryskiwaczy

 


Ford Mondeo MK3 a ceny wtryskiwaczy

Specyfika układu Common Rail umożliwia regenerację wtryskiwaczy niemalże wszystkich typów. Jest to rozwiązanie często wybierane przez użytkowników diesli, gdyż zregenerowane wtryskiwacze Common Rail niczym nie ustępują w działaniu wtryskom nowym, a są od nich znacznie tańsze. Cena wtrysków dla Forda Mondeo MK3 może wynieść kilkaset złotych bądź sięgać kilku tysięcy, decyzja na temat tego, co zrobić z zabrudzonymi wtryskiwaczami Common Rail należy do Ciebie.

 

Ford Mondeo jest równie drogi jak wtryskiwacze do niego
Ford Mondeo MK3 a ceny wtryskiwaczy

Komentarze

maurycyziom@interia.pl 2020-11-17 20:36:56

Mój MK3 TDCI 2,0 115 KM ma nalatane od nowości 238000 kilometrów wtryski są od nowości i autko lata jak talala. Dwu masa wymiana była przy 190 tyśia. Zawieszenie fabryczne , tłumik tylny był wymieniany i to wszystko !!! bardzo chwalę sobie tego mondka w wakacje to przyczepę kempingową o masie 1600 kg ciagne +- 6000 km.

693-892-733 2020-07-01 10:26:25

Kochani. Mam Mondzia z 2004r 2.0 TDCI 130km kombi, piękną czarną perłę. Kupiłem,ponieważ nie odpalał a okazało się, że zamieszkała kuna pod maską pogryzła gumowe przewody od wtrysków i EGR. Na liczniku mam 122.000km i auto po 1 właścicielce. Z zawodu jestem mechanikiem i z takowymi wymieniam się wiadomościami. Od około 20 lat do każdego diesla stosuję mieszankę 250ml oleju 2T+ 0.5l nafty na pełny zbiornik. Nie stosuję żadnych czyścików, bo raz że są drogie a dwa- 80% środka to i tak pochodna nafty. Wtryski mam czyste i nasmarowane, turbo jak nowe. Mogę mu cisnąć przy wyprzedzaniu i nawet dymka nie puści. Nie wiem co to awarie pompy czy wtrysków- wszystko mam oryginalne. Wcześniej miałem Golfa3 zwykłego osiołka 1.9 i sprzedałem z przebiegiem 1mln. 100km, obecnie mam jeszcze Cordobę SDI, 270tyś na kulane i potrafi licznik zamknąć na autostradzie. Jeśli chodzi o TDCI, dużo serwisów robi ludzi w ch..a. To że miga sprężynka i spada moc, to nie moi drodzy wtryski ,tylko awaria-wada nastawnika turbo- zimne luty na blaszkach z drucikami. Objawy takie same jak awaria wtryskiwaczy- spada moc, zgubione kody wtrysków, pompy i EGR. Wystarczy zmieniać oleje i filtry zgodnie z książką ( paliwowy co 10-15 tyś km oryginalne) Dowiedziałem się od niemieckiego serwisanta, że dobrze jest po długiej trasie pozostawić auto na wolnych obrotach około 10minut. Sprawdza on sobie wszystkie systemy, ustawia komputer do stylu jazdy i kontroluje kody wtryskiwaczy- niekiedy jak tego brakuje, komputer pokaże błąd P1000 którego nie można skasować. Trzeba mu zrobić 2-3- razy taką kurację. Na jesień będę Mondzia sprzedawał, ponieważ dużo jeżdżę do Niemiec i Belgi gdzie mają EURO 5 i 6 a Mondziu normę E4 i naprawdę jest mi go żal. Z takim przebiegiem to prawie nowy samochód! Jeśli będzie ktoś zainteresowany, proszę o kontakt przed zimą bo muszę polować w salonach na promocję starego rocznika. Rawicz city :)

Anka Skakanka 2020-05-21 14:58:18

A we Fordach Mondeo są tylko wtryski delphi czy Boscha też mogą być?

Mondeo 2020-04-07 09:22:16

A czy w Fordach Mondeo mogą być tylko Delphi wtryski czy Boscha też tam występują?

KAMIL 2020-03-17 10:35:53

@mondeo mk3 niestety raczej Delphi..

mondeo mk3 2020-03-13 14:47:13

W fordach mondeo mk3 tylko wtryski Delphi są czy mogą występować też Boscha?

Edytka 2020-03-13 12:27:07

@Wiolka masz numer podany na stronie na samej górze w prawym rogu, pod tym numerem miła kobitka wszystko objaśni, wiem, bo sam korzystałem z usługi regeneracji wtrysków w tej firmie.

Kamil 2020-03-05 15:43:43

Akurat mam forda mondeo mk3 2.0 tdci i w wolnej chwili muszę wykonać regenerację wtryskiwacze. I tak dobrze, że uniknąłem zakupu nowych.

Pietrek 2019-10-17 10:16:56

Kto wie jakie mają być do mondziaka? Konkretnie to Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI, jakie wtryski bo tam nie ma tak, że wszystko idzie i pasuje zamiennie. A jak już przy okazji to pompa wtryskowa do forda mondeo mk3 2.0 TDCI też by mi się przydała specyfikacja... ktoś coś?

Pablito 2019-10-15 09:31:23

Kiedyś padła mi pompa wtryskowa ford mondeo mk3 2.0 tdci... Od tamtej pory Mondeo nie jest moim ulubionym modelem, bo zapłaciłem jak za zboże. Jeśli ktoś takim jeździ, niech naprawdę uważa żeby nie zajechać wtryskiwaczy

Zbyszek 2019-10-03 10:59:03

Wtryskiwacze ford mondeo mk3 2.0 tdci koszt regeneracji wysoki? Muszę się przygotwać na regenerację i zależy mi na dobrej cenie.

Fordziucha 2019-09-02 15:08:40

W Fordzie Mondeo MK3 warto zadbać o wtryski i ogólnie cały układ paliwowy, bo koszty napraw są na prawdę przerażające :)

Alex 2019-08-30 13:52:04

Takie małe te wtryskiwacze, a tyle zachodu jak sie uszkodzodzą....

Polaola 2019-08-27 08:28:05

Szukam dobrego serwisu od naprawy pompowtrysków, bo muszę je jak najszybciej naprawić, dzwonię do Was!

Bruno 2019-08-23 08:47:32

@Wiolka polecam firmę jeśli chodzi o naprawę wtrysków, ja jestem bardzo zadowolony.

Wiolka 2019-08-22 08:52:19

Sama mam takie wtryskiwacze w moim fordzie i już wiem, gdzie dzwonić jak będą źle działać!

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO