25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Zaworek wtryskiwacza Delphi

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 1 minuta
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.88

Zaworek wtryskiwacza Delphi jest nieodłączną częścią budowy wtryskiwaczy tej marki.
Niestety, jest także jednym z jej najczęściej psujących się elementów. Zaworek przelewowy wtryskiwacza Bosch jest bardzo zbliżony w budowie do zaworka Delphi. Ten drugi jest umiejscowiony w niższej części wtryskiwacza. O układach Delphi często mówi się, że należą do wtryskiwaczy typu zrównoważonego. Cechuje je mniejsze napięcie zasilania oraz krótszy obwód hydrauliczny. Sprawia to, że Delphi oferuje szybszą reakcję na sygnał uruchamiający. Większa czułość wtryskiwacza wpływa nieznacznie na jego częstotliwość awarii. Jej powodem jest zazwyczaj zanieczyszczenie cząstkami stałymi występującymi w paliwach słabej jakości. Stosowanie suchych olejów, dodanie benzyny do oleju napędowego, obecność opiłków, czy też zużyty filtr paliwa, który powoduje gromadzenie się osadu – wszystko to może doprowadzić do tego, że zablokowany wtryskiwacz Delphi odmówi posłuszeństwa. Jak sobie z tym poradzić?

 

Przykładowy wtryskiwacz Delphi
Zaworek wtryskiwacza Delphi

 


Regeneracja wtryskiwacza

Najprostszym sposobem na zażegnanie problemów jest wymiana wtryskiwacza. Należy jednak pamiętać, że nie warto sięgać po używane wtryskiwacze. Nigdy nie mamy pewności co do ich stanu technicznego, a także czy będą one kompatybilne z naszym silnikiem. Zdecydowanie bardziej doradza się zakup nowych wtryskiwaczy w autoryzowanym serwisie. Posiadają one zarówno gwarancję producenta, jak i warsztatu przeprowadzającego regenerację. Jeśli jednak zależy nam na cenie, możliwa jest także naprawa wtryskiwacza, która polega na wymianie samych uszkodzonych części i jej obowiązkowym elementem jest wymiana zaworka wtryskiwacza Delphi. Jeśli zaworek wtryskiwacza Delphi 1.5 DCI lub 2.0 HDI jest uszkodzony, skontaktuj się czym prędzej z naszym serwisem w celu przeprowadzenia rzetelnej diagnostyki.

 

Skuteczna regeneracja wtryskiwacza Delphi w autoryzowanym serwisie
Regeneracja wtryskiwacza

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO