25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Regeneracja Wtryskiwaczy Siemens – Przebieg procesu naprawy wtrysków

Autor: Kamila Mila
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Oceń:
/ Aktualna ocena: 0.00

Przejęcie Siemens przez Continental. Proces regeneracji wtryskiwaczy VDO

Wśród potentatów na rynku producentów układów zasilania silnika, nie sposób nie wymienić, takich firm jak Bosch, Delphi, czy Denso. Jeszcze do niedawna również Siemens, jednak w związku z pewnymi zmianami, o których będą Państwo mogli przeczytać w moim artykule, Siemens zniknął z rynku. Co się stało z potężną marką? Czy wtryskiwacze można regenerować, czy nie ma już zestawów naprawczych?REGENERACJA WTRYSKIWACZY SIEMENS
REGENERACJA WTRYSKIWACZY SIEMENS

 

Gdy w 2006 roku firma Continental zaproponowała Siemensowi przejęcie firmy za cenę 13,4 miliarda dolarów, nie otrzymali zgody, jednak jak można wnioskować, bardzo zależało Continentalowi na firmie, ponieważ na początku 2008 roku za 15 miliardów 660 milionów dolarów, koncern przejął potentata i od tamtego czasu, powoli dochodzi do zmiany nazwy z wtryskiwaczy Siemens na Continental VDO. Jakie znaczenie ma to dla użytkowników podobnego rozwiązania, zajmującego się zasilaniem silnika spalinowego? Raczej niewielkie, wciąż produkowane są zestawy naprawcze, i nie ma przesłanek, by polityka firmy, w tym względzie, zmieniła się w jakikolwiek sposób. Niemniej jednak, coraz częstszym rozwiązaniem stosowanym w konstrukcji wtryskiwaczy common rail, jest piezoelektryczne sterowanie siłownikami i zamkami umożliwiającymi sprawną pracę podzespołu. I tu mamy już daleko idące skutki, a mianowicie wtryskiwaczy piezoelektrycznych nie da się regenerować. Producent nie przewidział możliwości, aby naprawą podobnie precyzyjnego podzespołu, miały zajmować się zewnętrzne firmy albo przedstawicielstwa.

 

WTRYSKIWACZE SIEMENS WTRYSKIWACZE SIEMENS

 

Biorąc pod uwagę jakimi cenami charakteryzują się nowe podzespoły, zmusza to ewentualnych klientów do zastanowienia się nad wyborem, konkretnie tego, typu zasilania silnika. To prawda, że nowoczesny common rail posiada osiągi i ergonomię na najwyższym poziomie, a kultury pracy silnika wyposażonego w takie właśnie rozwiązanie pozazdrościć mogą mu nawet silniki benzynowe, ale koszt naprawy ewentualnej usterki w układzie zasilania, bardzo podniosą koszty eksploatacji. Wtryskiwacze piezoelektryczne to koszt około 1500 złotych za sztukę, a biorąc pod uwagę czterocylindrowy silnik i fakt, że wtryski "lubią" psuć się grupowo, musimy sobie pomnożyć owe 1500 przez cztery. Dla wszystkich ceniących sobie ekonomiczne podejście do życia, taki wydatek może być kłopotliwy. Na szczęście jednak, to dopiero nowa technologia, która w pojawia się na liniach produkcyjnych znacznie częściej, niż na naszych drogach. Znacznie więcej jeździ typowych starszych modeli, których regeneracja, może wynieść nas nawet 100 złotych od sztuki (tyle kosztuje czyszczenie wtryskiwacza w Bosch Service Pawlik w Stalowej Woli). Znacząca różnica, a wielu wypadkach pewnie również decydująca przy wyborze samochodu.

Podczas procesu regeneracji wymieniany jest standardowy zestaw naprawczy, wtryskiwacze bada się mikroskopowo, czyści (termochemiczne czyszczenie pod zwiększonym ciśnieniem i myjka ultradźwiękową), i sprawdza, czy wtryskiwacze na powrót osiągają wartości fabryczne. Jeśli tak, po kodowaniu, montowane są w silniku, a proces regeneracji się kończy. Jeśli jednaki, ich osiągi odbiegają od tych deklarowanych przez producenta, identyfikuje się i wymienia wadliwy element, a wtryskiwacz wraca na stoły probiercze. Gdy uzyska się powtarzalne wyniki, akceptowane przez Bosch, wtrysk instaluje się w silniku.

Komentarze

kokosik5 2019-08-28 14:16:48

Mam u siebie wtryski piezo... man nadzieję, że moje się nie zepsują... bo chyba nie dam rady wymienić je na nowe.

Grzegorz 2019-08-22 13:58:18

Ciekawe zmiany z tym Siemensem i Continentalem, ale wtryskiwacze nadal najlepszej jakości

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.