Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Regeneracja wtryskiwaczy Siemens/Continental – przebieg proces naprawy wtrysków | Aktualizacja

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Regeneracja wtryskiwaczy Siemens/Continental – przebieg proces naprawy wtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Proces regeneracji wtryskiwaczy Siemens/Continental może obejmować kilka etapów:
1. Diagnoza: Na początku przeprowadza się diagnozę wtryskiwaczy, aby ustalić ich stan i przyczynę problemów. Wykorzystuje się specjalne urządzenia diagnostyczne, które sprawdzają parametry wtryskiwaczy i identyfikują ewentualne uszkodzenia.
2. Demontaż: Uszkodzone wtryskiwacze są demontowane z silnika. Na tym etapie mogą być wymagane specjalne narzędzia i procedury, aby bezpiecznie usunąć wtryskiwacze.
3. Czyszczenie: Wtryskiwacze są poddawane procesowi czyszczenia, który usuwa osady, zanieczyszczenia i nagar z ich wnętrza. Może być stosowane czyszczenie ultradźwiękowe lub inne metody czyszczenia, w zależności od potrzeb.
4. Naprawa i wymiana części: W przypadku wykrycia uszkodzonych lub zużytych części wtryskiwaczy, są one naprawiane lub wymieniane na nowe, oryginalne lub regenerowane części zamienne.
5. Kalibracja: Po naprawie lub wymianie części wtryskiwacze są kalibrowane, aby zapewnić prawidłowe parametry pracy.
6. Testowanie: Po zakończeniu naprawy wtryskiwacze przechodzą testy wydajności, które sprawdzają ich funkcjonowanie pod względem ciśnienia, rozpylania i dawki paliwa. Testy te pomagają upewnić się, że wtryskiwacze działają poprawnie.
7. Gwarancja: Serwis może oferować gwarancję na wykonane prace regeneracyjne, co daje pewność, że w przypadku problemów można skorzystać z bezpłatnej naprawy lub wymiany wtryskiwaczy.

Regeneracja wtryskiwaczy Siemens budzi wiele pytań wśród użytkowników samochodów wyposażonych w jednostki wysokoprężne Diesla. Wiele osób uważa, że wtryski Siemens, określane także jako Continental VDO, są drogie, a ponadto nie można poddać ich procesowi regeneracji. Jak jest naprawdę? Czy można regenerować wtryskiwacze Siemens? Usługa regeneracji wtrysków Continental VDO jest możliwa w naszej autoryzowanej pracowni. Sprawdź, jak specjaliści w profesjonalny sposób poddają diagnostyce, czyszczeniu i regeneracji wtryskiwacze marki Siemens/Continental VDO.

Proces regeneracji wtryskiwaczy Siemens/Continental
Regeneracja wtryskiwaczy Siemens/Continental - przebieg procesu naprawy wtrysków | Aktualizacja

1. Innowacje w możliwościach regeneracji wtryskiwaczy

Firma Bosch Service Pawlik stale się rozwija, inwestując w najnowocześniejsze technologie oraz doskonalenie kwalifikacji i umiejętności praktycznych kadry. To właśnie dzięki temu możemy pochwalić się możliwością regeneracji wtryskiwaczy Siemens. Dysponujemy oryginalnymi częściami zamiennymi oraz specjalistyczną aparaturą, dzięki której wtryskiwaczom przywracane są fabryczne parametry. Przejęcie koncernu Siemens przez Continental VDO nie zaowocowało znaczącymi zmianami dla użytkowników z układem wtryskowym opisywanej marki. Cena wtryskiwaczy zasadniczo nie uległa zmiany, strasząc nadal swoją wysokością. Z biegiem czasu zaobserwować można w świecie motoryzacji szeroko postrzegany rozwój technologii, który dotyczy nie tylko zagadnień związanych z projektowaniem nowych pojazdów, ale także poszukiwań nowych rozwiązań w kwestii naprawy określonych elementów. Tak właśnie było w przypadku wtryskiwaczy Siemens – obecnie jesteśmy w stanie fachowo je zregenerować w najnowocześniej pracowni regeneracji w kraju.

Nowoczesne sposoby regeneracji wtryskiwaczy
Innowacje w możliwościach regeneracji wtryskiwaczy

2. Regeneracja wtryskiwaczy Siemens w specjalistycznej pracowni

Właściwie zrealizowana procedura regeneracji wtryskiwaczy Siemens/Continental VDO wymaga od specjalistów zaawansowanej wiedzy oraz doświadczenia. Dzięki temu możemy wykonywać regenerację wtryskiwaczy Siemens zgodnie z określonymi etapami. Warto podkreślić, że klienci serwisu nie muszą fatygować się, by dostarczyć wtryski do pracowni – godną polecenia ofertą jest usługa kurierska polegająca na odbiorze wtryskiwaczy od klienta oraz na dostarczeniu ich pod wskazany adres po przeprowadzonej regeneracji. Dostarczone wtryskiwacze należy najpierw wyczyścić, poddajemy je zatem czyszczeniu z zewnątrz z zastosowaniem metody ultradźwiękowej, a także wysokociśnieniowemu czyszczeniu wewnętrznemu z wysterowaniem wtryskiwacza. Przeprowadzenie owych procedur umożliwia usunięcie zabrudzeń oraz drobin ciał stałych z powierzchni wtrysku z jednoczesnym zabezpieczeniem przed kawitacją, a także zlikwidowanie zanieczyszczeń, żywic, osadów węgla oraz innych ciał stałych ze środka wtryskiwacza. Dopiero po dokładnym wyczyszczeniu wtrysku Siemens/Continental VDO możliwa jest jego dokładna diagnostyka oraz odnalezienie przyczyny awarii. Pozbawiony zanieczyszczeń wtryskiwacz jest kierowany do przeprowadzenia pomiarów dotyczących obwodu elektrycznego wtrysku. Specjaliści przeprowadzają następnie test elektroniczny, którego wykonanie jest możliwe dzięki maszynie Carbon Zapp CRU2R znajdującej się w naszej pracowni. Zweryfikowane parametry wtryskiwacza są oceniane zgodnie z najwyższymi standardami producenta, a wśród kryteriów, jakie bierzemy pod uwagę, jest między innymi test rozpylania wtryskiwacza oraz weryfikacja obwodu elektronicznego badanego wtrysku. Podczas tej weryfikacji w fachowy sposób sprawdza się pojemność oraz rezystancję wykazywane przez wtryskiwacz. Pracownicy działu regeneracji wtrysków paliwa weryfikują także szczelność wtryskiwacza oraz ciśnienie towarzyszące otwarciu wtrysku z podaniem sygnału wysterowania. Dawki wtryskowe są testowane w zmiennych zakresach obciążeń, a sprawdzeniu podlega ponadto czas, w którym wtryskiwacz zareaguje na wysterowanie oraz reakcja wtryskiwacza na każdy z impulsów wysterowujących. Po przeprowadzeniu scharakteryzowanych testów wtryskiwacze Siemens są kodowane. W przypadku niepoprawnego działania stosu piezoelektrycznego stos piezo poddaje się rewitalizacji. Mechanicznie uszkodzone wtryskiwacze Siemens/Continental VDO są w naszym autoryzowanym serwisie poddawane wymianie końcówki na oryginalny element od producenta. Każde z podjętych działań wymaga od naszych fachowców wykonania testów końcowych oraz regulacji wtryskiwacza. Dopiero po tak zakończonej procedurze możliwy jest ponowny montaż wtrysku Siemens w pojeździe.

Skuteczna regeneracja wtryskiwaczy Siemens/Continental
Regeneracja wtryskiwaczy Siemens w specjalistycznej pracowni

3. Wtryskiwacze Siemens – efekty regeneracji

W pracowni regeneracji wtryskiwaczy dokładamy starań, by regenerowane przez nas wtryski były w niezawodny sposób przygotowane do montażu w samochodzie klienta. Możliwość regeneracji wtryskiwaczy Siemens/Continental VDO to opcja, z której chętnie korzystają użytkownicy Diesli. Uważamy, że to najkorzystniejsza cenowo i jakościowo możliwość na przywrócenie wtryskom fabrycznych parametrów.

Regeneracja Wtryskiwaczy Siemens – Przebieg procesu naprawy wtrysków

Wśród potentatów na rynku producentów układów zasilania silnika, nie sposób nie wymienić, takich firm jak Bosch, Delphi, czy Denso. Jeszcze do niedawna również Siemens, jednak w związku z pewnymi zmianami, o których będą Państwo mogli przeczytać w moim artykule, Siemens zniknął z rynku. Co się stało z potężną marką? Czy wtryskiwacze można regenerować, czy nie ma już zestawów naprawczych?

REGENERACJA WTRYSKIWACZY SIEMENS
REGENERACJA WTRYSKIWACZY SIEMENS

Gdy w 2006 roku firma Continental zaproponowała Siemensowi przejęcie firmy za cenę 13,4 miliarda dolarów, nie otrzymali zgody, jednak jak można wnioskować, bardzo zależało Continentalowi na firmie, ponieważ na początku 2008 roku za 15 miliardów 660 milionów dolarów, koncern przejął potentata i od tamtego czasu, powoli dochodzi do zmiany nazwy z wtryskiwaczy Siemens na Continental VDO. Jakie znaczenie ma to dla użytkowników podobnego rozwiązania, zajmującego się zasilaniem silnika spalinowego? Raczej niewielkie, wciąż produkowane są zestawy naprawcze, i nie ma przesłanek, by polityka firmy, w tym względzie, zmieniła się w jakikolwiek sposób. Niemniej jednak, coraz częstszym rozwiązaniem stosowanym w konstrukcji wtryskiwaczy common rail, jest piezoelektryczne sterowanie siłownikami i zamkami umożliwiającymi sprawną pracę podzespołu. I tu mamy już daleko idące skutki, a mianowicie wtryskiwaczy piezoelektrycznych nie da się regenerować. Producent nie przewidział możliwości, aby naprawą podobnie precyzyjnego podzespołu, miały zajmować się zewnętrzne firmy albo przedstawicielstwa.

WTRYSKIWACZE SIEMENS
WTRYSKIWACZE SIEMENS

Biorąc pod uwagę jakimi cenami charakteryzują się nowe podzespoły, zmusza to ewentualnych klientów do zastanowienia się nad wyborem, konkretnie tego, typu zasilania silnika. To prawda, że nowoczesny common rail posiada osiągi i ergonomię na najwyższym poziomie, a kultury pracy silnika wyposażonego w takie właśnie rozwiązanie pozazdrościć mogą mu nawet silniki benzynowe, ale koszt naprawy ewentualnej usterki w układzie zasilania, bardzo podniosą koszty eksploatacji. Wtryskiwacze piezoelektryczne to koszt około 1500 złotych za sztukę, a biorąc pod uwagę czterocylindrowy silnik i fakt, że wtryski "lubią" psuć się grupowo, musimy sobie pomnożyć owe 1500 przez cztery. Dla wszystkich ceniących sobie ekonomiczne podejście do życia, taki wydatek może być kłopotliwy. Na szczęście jednak, to dopiero nowa technologia, która w pojawia się na liniach produkcyjnych znacznie częściej, niż na naszych drogach. Znacznie więcej jeździ typowych starszych modeli, których regeneracja, może wynieść nas nawet 100 złotych od sztuki (tyle kosztuje czyszczenie wtryskiwacza w Bosch Service Pawlik w Stalowej Woli). Znacząca różnica, a wielu wypadkach pewnie również decydująca przy wyborze samochodu.

Podczas procesu regeneracji wymieniany jest standardowy zestaw naprawczy, wtryskiwacze bada się mikroskopowo, czyści (termochemiczne czyszczenie pod zwiększonym ciśnieniem i myjka ultradźwiękową), i sprawdza, czy wtryskiwacze na powrót osiągają wartości fabryczne. Jeśli tak, po kodowaniu, montowane są w silniku, a proces regeneracji się kończy. Jeśli jednak, ich osiągi odbiegają od tych deklarowanych przez producenta, identyfikuje się i wymienia wadliwy element, a wtryskiwacz wraca na stoły probiercze. Gdy uzyska się powtarzalne wyniki, akceptowane przez Bosch, wtrysk instaluje się w silniku.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek98

Wystawiono Rok temu

Regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych jest tańszą alternatywą dla wymiany wtryskiwaczy na nowe, jednak trzeba pamiętać, że regeneracja nie jest rozwiązaniem długoterminowym i po pewnym czasie może być konieczna ich ponowna regeneracja lub wymiana na nowe. Firmy, które regenerują i sprzedają wtryskiwacze, oferują swoim klientom regenerowane wtryskiwacze, które zostały przetestowane i zregenerowane zgodnie z wymaganiami producenta, a także zapewniają gwarancję na te produkty. Ceny za regenerowane wtryskiwacze mogą być niższe niż za nowe, jednak klienci muszą mieć na uwadze, że mogą one nie działać tak dobrze jak nowe wtryskiwacze i mogą wymagać wcześniejszej naprawy lub wymiany. Przed zakupem regenerowanych wtryskiwaczy, warto dokładnie przemyśleć decyzję i porównać ceny oraz warunki gwarancji z ofertami różnych dostawców.

Czy ta opinia była pomocna?

Sławcio M

Wystawiono 4 lata temu

A to wtryskiwacze Siemens się regeneruje? Super!

Czy ta opinia była pomocna?

Artur

Wystawiono 4 lata temu

@Kamila oryginalne cewki Siemens są niedostępne, jeżeli ktoś mówi Ci ze je wymieni to na pewno nie na nowe.

Czy ta opinia była pomocna?

Kamila

Wystawiono 4 lata temu

Naprawdę dobry artykuł tylko jeżeli uszkodzone są cewki wtrysku to da się to naprawić? czy już trzeba kupić nowe? zdania są podzielone nie wiem kogo słuchać..

Czy ta opinia była pomocna?

Darek K

Wystawiono 4 lata temu

Wtryskiwacze Siemens najmniej awaryjne słyszałem, ale ciekawe jak z kosztami regeneracji tych wtrysków sprawa wygląda, przymierzam się właśnie do zakupu citroena, gdzie jest układ Siemensa i tak się zastanawiam...

Czy ta opinia była pomocna?

Robert

Wystawiono 4 lata temu

Wtryskiwacze to niepozorne małe urządzenia, ale znaczenie mają i to nie małe!

Czy ta opinia była pomocna?

Ewa

Wystawiono 5 lat temu

Ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy w Dieslu w tym serwisie? Poproszę o cennik

Czy ta opinia była pomocna?

kokosik5

Wystawiono 5 lat temu

Mam u siebie wtryski piezo... man nadzieję, że moje się nie zepsują... bo chyba nie dam rady wymienić je na nowe.

Czy ta opinia była pomocna?

Grzegorz

Wystawiono 5 lat temu

Ciekawe zmiany z tym Siemensem i Continentalem, ale wtryskiwacze nadal najlepszej jakości

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki