Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

REGENERACJA | wtryskiwacze, pompowtryskiwacze, wtryski

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

REGENERACJA | wtryskiwacze, pompowtryskiwacze, wtryski

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Regeneracja wtryskiwaczy polega na naprawie i odnowieniu wtryskiwaczy, które uległy zużyciu, uszkodzeniom lub awariom. Proces regeneracji wtryskiwaczy jest złożony i wymaga specjalistycznego sprzętu i wiedzy. Podczas regeneracji wtryskiwaczy najpierw są one dokładnie oczyszczane, usuwając wszelkie osady i zanieczyszczenia, które mogą pływać na ich działanie. Następnie są one demontowane i przeprowadzana jest diagnostyka ich stanu technicznego, w celu zidentyfikowania uszkodzeń lub problemów. Wtryskiwacze poddawane są następnie naprawom, w tym wymianie uszkodzonych lub zużytych elementów. Często wymieniane są elementy takie jak uszczelki, igły, gniazda wtryskowe oraz inne elementy, które uległy zużyciu. Po naprawie, wtryskiwacze są testowane pod kątem ich działania, w celu upewnienia się, że działają prawidłowo i zapewniają odpowiednią ilość paliwa w odpowiednim momencie i w odpowiedniej ilości. Testy te przeprowadza się zazwyczaj na specjalnym sprzęcie testowym. Regeneracja wtryskiwaczy jest korzystna z kilku powodów. Po pierwsze, jest to znacznie tańsza opcja niż zakup nowych wtryskiwaczy. Po drugie, po regeneracji wtryskiwacze zwykle działają jak nowe, co pozwala na zachowanie wysokiej wydajności i oszczędność na paliwie. Po trzecie, regeneracja wtryskiwaczy jest bardziej ekologiczna, ponieważ zmniejsza ilość odpadów wyrzucanych do środowiska naturalnego.

Nie od wczoraj wiadomo, że jednym z bardziej kapryśnych elementów silnika Diesel’a są wtryskiwacze. Układ zasilania silnika, na przestrzeni lat ewoluował, z hydraulicznego, sięgającego wydajności około 60 barów, nieproporcjonalnie wielkiego, aż do współczesnych, filigranowych, doskonale precyzyjnych, układów Common Rail. Zmiany wywołane potrzebami rynku i rozwojem technologii, spowodowały, że wysokoprężny silnik samozapłonowy, na stałe zagościł w codzienności wielu kierowców. Jak jednak zmieniła się, wobec tych zmian, niezawodność i skuteczność układów zasilania silnika? A jak rysuje się to w kosztach eksploatacji? Co powinniśmy wiedzieć, na temat regeneracji i naprawy wtryskiwaczy?

1. Zatkane wtryskiwacze, czyli czemu on nie podaje

Każdy mechanik, który miał do czynienia ze współczesnym silnikiem Diesel’a, na pytanie o zagrożenia czyhające na potencjalnego użytkownika, w pierwszej trójce wymieni niskiej jakości paliwo i zatkane wtryski paliwa oraz potrzeba ich regeneracji. Nie bez powodu zresztą, ponieważ jest to rzeczywiście największe zagrożenie dla wtryskiwaczy common rail i silnika. Urządzenia, jak już wspomniałem, są bardzo precyzyjnie wykonane – rząd wielkości dopuszczalnego błędu to około 1 mikrona, a co za tym idzie, jakiekolwiek zanieczyszczenia – krystalizująca się parafina, pochodne siarki, czy nawet skroplona para wodna, mogą dla wtryskiwaczy Common Rail być zabójcze. Jak więc tego uniknąć? Pierwszym i podstawowym nawykiem odpowiedzialnego, dbającego o swoje auto kierowcy, powinno być unikanie paliwa niewiadomego pochodzenia. Bądźmy szczerzy, fakt, że jeden sąsiad jeździ na oleju po frytkach, a drugi ma olej napędowy złotówkę za litr taniej niż na stacji, w żaden sposób nie przekłada się na lepszy stan finansowy naszego portfela, gdyż wymiana albo regeneracja wtryskiwaczy w czterocylindrowym turbodieselu (o ile nasze paliwowe eksperymenty nie uszkodziły czegoś więcej, niż tylko układ zasilania) to koszt niemały dla zwykłej kieszeni. A jeśli za nami już wiele tysięcy kilometrów zrobionych i mimo skrupulatnego opiekowania się silnikiem, pojawił się z wydechu charakterystyczny czarny dymek spalin? Cóż, i takie sytuacje mają miejsce, warto więc zastanowić się wtedy nad regeneracją, naprawą wtryskiwaczy, nim dojdzie do poważniejszych defektów. A wachlarz tego co może zepsuć się przez zapchane wtryskiwacze do regeneracji, jest naprawdę imponujący: zaczynając od zniszczonej pompy paliwowej, przez filtr cząstek stałych, do wypalenia tłoków, na zatarciu się głowicy silnika kończąc. Jeśli więc naszym marzeniem nie jest wymiana jednostki napędowej, warto zwrócić uwagę na stan wtryskiwaczy paliwa w naszym samochodzie.

Czym różni się regeneracja od naprawy – wymienić czy wyczyścić?


Pozostawmy takie decyzje specjalistom, proszę mi wierzyć, lata doświadczeń w pracy z układami zasilania silnika to niezbędne minimum, by takie decyzje móc w pełni odpowiedzialnie podejmować. Autoryzowane serwisy takie jak nasz Bosch Service Pawlik w Stalowej Woli mogą pochwalić się między innymi tym, że są wyposażone w specjalistyczny sprzęt Boscha EPS 708 EPS 815 i wykwalifikowaną kadrę, zawsze biorą na siebie odpowiedzialność jeśli chodzi o jakość wykonywanej usługi (kontrola jakości Qualityscan Boscha) i jeśli jest możliwa regeneracja, na pewno zaproponują ją jako rozwiązanie. Pod nazwą naprawa układu zasilania w przydomowych garażach często kryje się wymiana zatkanego wtrysku na inny używany. Strzeżmy się tego rodzaju partactwa, gdyż niesie on za sobą duże ryzyko, konieczności odbycia ponownej wizyty w warsztacie Bosch Diesel Service. Regeneracja z kolei to proces skomplikowany i trudny. Polega na wymontowaniu, rozebraniu wtryskiwacza na części, jego wyczyszczenie, chemicznie pod zwiększonym ciśnieniem oraz w myjce ultradźwiękowej, szlif korpusu, zwany popularnie docieraniem uszczelnień, oraz ponowny montaż naszego common rail w silniku. Tak zregenerowany układ zasilania silnika posiada gwarancję Bosch Service na 12 miesięcy bez limitu przejechanych kilometrów w systemie Quality-scan. Wyższość regeneracji nad naprawą jest bezdyskusyjna, a stosunek cena: jakość wypada wobec regeneracji dużo lepiej niż wobec wymiany układu.
Regeneracja, na pewno się Państwo zgodzicie, jest sposobem dużo tańszym, niż wymiana podzespołów, na przywrócenie do zdrowego funkcjonowania naszego silnika, proszę jedynie pamiętać, by dokonywać jej w autoryzowanych serwisach takich jak Bosch Service Pawlik w Stalowej Woli. Jesteśmy do Państwa dyspozycji zarówno na miejscu jak i pod telefonem, gdzie nasz Dział Obsługi Klienta, z przyjemnością wyłuszczy wszelkie niuanse związane z regeneracją układu zasilania silnika oraz udzieli bezpłatnej porady. Czekamy właśnie na Twój samochód.

Udostępnij wpis

Komentarze

Marek

Wystawiono Rok temu

Regeneracja elementów układu wtryskowego Bosch, takich jak pompowtryskiwacze, pompy wtryskowe i wtryski, jest procesem polegającym na naprawie i przywróceniu sprawności tych elementów z zastosowaniem specjalistycznych narzędzi i urządzeń producenta. Regeneracja pompowtryskiwaczy Bosch polega na demontażu, czyszczeniu, naprawie lub wymianie uszkodzonych części, a następnie ponownym złożeniu i przetestowaniu elementów z zastosowaniem specjalistycznych narzędzi i urządzeń. Regeneracja pomp wtryskowych Bosch polega na demontażu, czyszczeniu, naprawie lub wymianie uszkodzonych części, a następnie ponownym złożeniu i przetestowaniu elementów z zastosowaniem specjalistycznych narzędzi i urządzeń. Regeneracja wtryskiwaczy Bosch polega na demontażu, czyszczeniu, naprawie lub wymianie uszkodzonych części, a następnie ponownym złożeniu i przetestowaniu elementów z zastosowaniem specjalistycznych narzędzi i urządzeń.

Czy ta opinia była pomocna?

Kalinek

Wystawiono 4 lata temu

A jak u Was jest z gwarancją na pompowtryski? Na jaki czas dajecie gwarancję?

Czy ta opinia była pomocna?

Miron

Wystawiono 4 lata temu

Zastanawiam się czy jest sens regenerować wtryskiwacze benzynowe, czy postawić na nowe.

Czy ta opinia była pomocna?

Gremlin01

Wystawiono 5 lat temu

A jeśli od jakiegoś czasu passat kopci mi na czarno, to to mogą być pompowtryski?

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki