25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

WTRYSKIWACZE PIEZOELEKTRYCZNE SIEMENS – REGENERACJA

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.91

Jeśli chodzi o wtryskiwacze piezoelektryczne Siemens, regeneracja ich jest jednym z najczęstszych zmartwień kierowców. Czy jest zatem możliwa? Zdecydowanie najpewniejszą opcją naprawy uszkodzonego wtryskiwacza jest wymiana całego kompletu na nowy, co gwarantuje skuteczne rozwiązanie problemu. W przypadku wtryskiwaczy piezoelektrycznych, ich producenci są bardzo niechętni w udzielaniu dostępu do części zamiennych, co powoduje, że ich regeneracja jest dość problematyczna. Z reguły nie przewidują oni opcji naprawy i zalecają właśnie wymianę wtrysków, co jak się można domyślać, wiąże się jednak z niemałymi kosztami, w niektórych japońskich samochodach sięgającymi nawet do 10 tys. złotych. Czy zatem nie ma sposobu na regenerację piezoelektryków? Okazuje się, że wbrew powszechnej opinii, regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych Siemens jest jak najbardziej możliwa, lecz wymaga posiadania sporego doświadczenia, odpowiedniej technologii, jak i precyzji naprawy. Przede wszystkim jednak, przy tego typu regeneracji niezbędny jest dostęp do oryginalnych części.

 

Wtryskiwacz piezoelektryczny podczas regeneracji w naszym salonie
Wtryskiwacze piezoelektryczne Siemens – regeneracja


Regeneracja piezoelektryków

Koszt regeneracji wtryskiwaczy Denso, Siemens czy Bosch różni się w zależności od modelu, producenta, jak i dostępności części zamiennych na rynku. Należy jednak mieć na uwadze to, że nie we wszystkich przypadkach regeneracja wtrysków jest możliwa. Bywa, że uszkodzona cewka wtryskiwacza Siemens, czy inny element konstrukcji nie nadaje się do naprawy, a jedynym wyjściem jest wymiana. Tak więc, jak brzmi stare polskie przysłowie – lepiej zapobiegać niż leczyć. Odpowiednia dbałość o układ wtryskowy, częsta wymiana oleju, filtru paliwa czy tankowanie wysokiej jakości oleju napędowego sprawi, że będziemy mogli cieszyć się sprawnymi wtryskami przez długi czas.

 

Jeśli masz podejrzenia co do awarii wtryskiwaczy w Twoim samochodzie, aby poprawnie zdiagnozować usterkę, jak i wymienić lub zregenerować uszkodzone wtryskiwacze Siemens 1.6 TDI, 1.9 TDI i inne, zachęcamy do skontaktowania się z naszym serwisem.

 

Przykładowy wtryskiwacz piezoelektryczny
Regeneracja piezoelektryków

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO