Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Regeneracja wtrysków piezoelektrycznych
Regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych

Regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych już od 190 zł!

Skorzystaj z opcji regeneracji wtrysków piezo, która jest dostępna w naszej pracowni!

W pełni sprawne, zregenerowane wtryskiwacze z gwarancją na 2 lata u Ciebie w ciągu 1 dnia!

Awaria wtryskiwaczy piezoelektrycznych w Dieslu kojarzyć się może z dużym wydatkiem, lecz dobrą wiadomością jest to, że współcześnie stosowane technologie pozwalają na efektywną regenerację wtrysków piezo w korzystnej cenie. Gdy podczas codziennego użytkowania auta dostrzegasz, że jazdę utrudniają Ci nasilające się objawy uszkodzonych wtrysków, miej świadomość, że nie ma dużo czasu na reakcję! Oddaj do sprawdzenia swoje wtryskiwacze, póki samochód jeszcze jeździ, ponieważ im mniejszy stopień uszkodzeń, tym niższa cena naprawy.

Układ wtryskowy to jeden z czynników wpływających najistotniej na komfort jazdy, zadbaj więc o to, by system ten był całkowicie sprawny!

1. Czy możliwa jest regeneracja wtryskiwaczy sterowanych piezoelektrycznie?

Oczywiście, wtryski sterowane piezoelektrycznie można poddawać regeneracji. Niezbędne jest jednak do tego zastosowanie wysokiej jakości urządzeń diagnostycznych oraz posiadanie precyzyjnych umiejętności. Dopiero wówczas procedura regeneracji może zostać zrealizowana w pełni skutecznie, przynosząc efekty w postaci wtrysków Common Rail piezo działających niezawodnie przez kolejne setki tysięcy kilometrów.

Nie od dziś wiadomo, że najbardziej ergonomicznym sposobem utrzymania w dobrej kondycji układu zasilania silnika samozapłonowego, jest regularne czyszczenie i regeneracja zainstalowanych podzespołów. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy takie działanie jest miarodajne? Które elementy poddają się regeneracji? Czy cena nie jest zbyt wysoka i czy koszt nie pochłonie wartości samochodu – serdecznie zapraszamy do przeczytania artykułu.

2. Skuteczność regeneracji wtryskiwaczy piezo

Punktem wyjściowym właściwie przeprowadzonej regeneracji każdego podzespołu, w tym wtryskiwaczy piezoelektrycznych, jest poddanie ich czyszczeniu. Niekiedy okazuje się, że wystarczająca jest już realizacja tej usługi, gdyż zabrudzone wtryski nie mogły właściwie pełnić swoich funkcji w układzie paliwowym.

Jeżeli w obrębie wtrysków zdiagnozowana zostanie jakakolwiek usterka, czyszczenie traktuje się jako początek działań określanych zbiorczo mianem regeneracji. Po poddaniu podzespołów czyszczeniu z zastosowaniem myjki ultradźwiękowej oraz termiczno-chemicznemu, niesprawne bądź zużyte elementy wtryskiwaczy są wymieniane na nowe i oryginalne, a złożony w ten sposób wtrysk piezo jest poddawany szeregom testów w środowisku tożsamym z pracą jednostki napędowej. Dopiero po tym, gdy wtryski uzyskają wyniki stuprocentowej prawidłowości działania, mogą trafić do Klienta.

3. Wtryskiwacze paliwa w układzie Common Rail

Common Rail, czyli układ zasilania silnika bazujący na wysokociśnieniowym zbiorniku paliwa, początkowo w swojej konstrukcji wykorzystywał wtryskiwacze sterowane za pomocą zamka elektromagnetycznego. Ze względu na fakt, że grupa VAG wprowadziła w konstrukcję swoich silników sterowanie piezoelektryczne, na odpowiedź rynku nie trzeba było długo czekać. Wprowadzenie do konstrukcji siłownika piezoelektrycznego, wywoływaniem pracy, którego zajmuje się stos piezoelektryczny (na zmianę blaszki z kryształami kwarcu), spowodowało, że czas reakcji wtryskiwacza zmniejszył się niemal dwukrotnie. W tym rozwiązaniu ze względów konstrukcyjnych nie ma możliwości wystąpienia wycieku z wysokociśnieniowej części, zmniejszono tarcie, a czas reakcji nie przekracza 150 mikrosekund. Kontrolę nad iglicą sprawuje zawór sterujący, dawkę paliwa określa czas włączenia zaworu. Precyzja wykonania i innowacyjne pomysły łączą się w konstrukcji wtryskiwaczy piezoelektrycznych, pozwalając im niepodzielnie królować wśród układów zasilania silnika mimo utrzymującego się przez długi czas, lecz obecnie nieprawdziwego poglądu mówiącego, że nie można ich regenerować.


Żywotność wtryskiwaczy piezoelektrycznych

Czy jest to powód, żeby z tego rozwiązanie zrezygnować? Oczywiście, nie. Odpowiednia higiena eksploatacji, t.j. regularna wymiana filtrów, oleju, powinna zwiększyć żywotność wtrysków, choć należy zaznaczyć, że nawet największa skrupulatność w tej kwestii nie da nam 100% pewności, że nasz układ zasilania silnika jest bezpieczny. W pompie wysokiego ciśnienia powstają opiłki z wewnętrznej części korpusu pompy, które lubią zbierać się w maleńkich kanalikach, łączących ze sobą podzespoły. Stąd też warto co rekomendowane 40-50 tysięcy kilometrów przeprowadzać diagnostykę i czyścić układ. Z pewnością wpłynie to pozytywnie na żywotność wtryskiwaczy piezo, a także wtrysków paliwa wszystkich innych rodzajów.

Kiedy jednak zajdzie już konieczność wizyty w ASO, należy pamiętać, że hydraulika samochodowa to dział mechaniki, który wymaga od warsztatu odpowiedniego sprzętu, a od mechaników umiejętności. Stąd też wybór serwisu, który zajmie się naszym samochodem, powinien cechować się odpowiedzialnością, a wybierać powinniśmy warsztaty z autoryzacją producenta (np. Bosch), albo chociaż cieszące się renomą w zakresie podobnych napraw.

Udostępnij wpis

Komentarze

Zbyszek

Wystawiono 2 miesiące temu

Regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych polega na naprawie lub odnowieniu uszkodzonych lub zużytych elementów wtryskiwaczy, które wykorzystują efekt piezoelektryczny do otwierania i zamykania dyszy, co pozwala na bardziej precyzyjne i elastyczne wtryskiwanie paliwa. Proces regeneracji wtryskiwaczy piezoelektrycznych obejmuje kilka etapów, takich jak: 1. Demontaż: Wtryskiwacz jest rozbierany na poszczególne elementy, takie jak piezoelement, trzpień, sprężyny itp. 2. Czyszczenie: Elementy wtryskiwacza są dokładnie oczyszczane z rdzy, osadów i innych zanieczyszczeń. 3. Naprawa: Uszkodzone lub zużyte elementy wtryskiwacza są naprawiane lub wymieniane na nowe.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki