Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Regeneracja wtryskiwaczy Denso | Aktualizacja

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Regeneracja wtryskiwaczy Denso

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Regeneracja wtryskiwaczy firmy Denso jest możliwa, ale proces ten powinien być przeprowadzany przez wyspecjalizowane zakłady naprawcze lub serwisy specjalizujące się w regeneracji wtryskiwaczy Denso. Regeneracja wtrysków Denso obejmuje zwykle kilka kroków: demontaż i czyszczenie, diagnostyka, naprawa lub wymiana elementów, składanie i testy na stanowisku probierczym. 

Jeszcze kilka lat temu użytkownicy pojazdów wyposażonych w system wtryskiwaczy Denso stawali przed poważnym zmartwieniem w momencie, gdy układ wtrysku ulegał awarii. Najczęściej otrzymywali oni odpowiedź, że wtryskiwaczy CR Denso nie da się poddać procesowi regeneracji, a jedynym rozwiązaniem problemu jest zakup nowych wtryskiwaczy. Wtryski Denso – cena, jaką należy zapłacić za nowe wtryskiwacze, może zaskoczyć swoją wysokością. Czy zatem warto kupić samochód z wtryskiwaczami Denso? Obecnie nie wiąże się to z koniecznością ponoszenia wysokich kosztów wymiany wtrysków, gdyż w autoryzowanym serwisie Bosch można od ręki zregenerować wtryskiwacze Denso zgodnie z najwyższymi standardami producentów.

Szczegóły procesu regeneracji wtryskiwaczy Denso
Regeneracja wtryskiwaczy Denso | Aktualizacja

1. Wtryski Denso – czy można je regenerować?

Dotychczas wiele osób myślało, że wtryskiwacze Denso są wtryskami, które można określić jako jednorazowe. Niegdyś rzeczywiście tak było – do wtrysków Denso nie były dostępne części zamienne, zatem pierwsza awaria wtryskiwacza oznaczała konieczność demontażu wtrysków oraz ich wymiany na nowe. Cena opisywanych wtryskiwaczy jest niestety wysoka i potrafi odstraszyć niejednego miłośnika samochodów napędzanych jednostką wysokoprężną Diesla. Z dużą satysfakcją informujemy klientów Bosch Service Pawlik, że uszkodzony wtryskiwacz Denso nie nadaje się już jedynie do wyrzucenia. Awarię opisywanych wtrysków można szybko i w niedrogi sposób zażegnać, ponieważ oferujemy fachową usługę, jaką jest regeneracja wtryskiwaczy Denso. Usługa ta jest dostępna w naszej pracowni. W zakresie diagnostyki, czyszczenia i regulacji wtrysków Denso dysponujemy znakomicie wyszkoloną kadrą, nowoczesnymi urządzeniami oraz markowymi częściami zamiennymi. Poniżej scharakteryzowaliśmy metodę regeneracji wtryskiwaczy Denso, dzięki której wtryskiwacze z Twojego samochodu będą działać jak nowe, gdyż przywrócone im zostaną fabryczne parametry.

Czy wtryskiwacze Denso można regenerować?
Wtryski Denso - czy można je regenerować?

2. Proces regeneracji wtryskiwaczy Denso

Aby skutecznie zregenerować wtryskiwacz Denso, nasi specjaliści poddają wtrysk czyszczeniu. Czyszczenie dostarczonego przez klienta wtrysku odbywa się z zastosowaniem myjki ultradźwiękowej, jaką jest maszyna CarbonZapp. Dzięki technologii użytej w tej aparaturze mamy możliwość czyszczenia ultradźwiękowego zewnętrznych elementów wtryskiwacza Denso z równoczesnym zabezpieczeniem wtrysku przed kawitacją. Kolejnym etapem jest czyszczenie wnętrza wtrysku. Wówczas przeprowadza się wysterowanie wtryskiwacza. Czyszczenie wtrysku Denso wewnątrz pozwala na pozbycie się z jego środka wszelkich zanieczyszczeń oraz ciał stałych, jakie mogą przedostać się do wtrysku, chociażby w rezultacie tankowania paliwa z wątpliwego źródła. Jeżeli olej napędowy lub olej silnikowy wykaże obecność zanieczyszczeń, przedostaną się one do wtryskiwacza, często powodując jego uszkodzenia mechaniczne. Czyszczenie wtryskiwacza Denso jest etapem poprzedzającym przeprowadzenie pomiarów obwodu elektrycznego wtrysku. Dzięki temu, że pracownia dysponuje specjalistycznymi urządzeniami do tego typu testów, pomiary dawek wtryskiwanego paliwa są bardzo precyzyjne. Kolejnym etapem regeneracji wtryskiwaczy Denso, która jest u nas już dostępna, jest utworzenie oraz wydruk protokołu z oceną wartości określonych parametrów. Ocenie poddaje się rozpylanie, wyniki testów rezystancji i pojemności obwodu elektronicznego wtryskiwacza piezo oraz indukcyjności i rezystancji wtrysku elektromagnetycznego, testy szczelności końcówki wtrysku, weryfikację ciśnienia otwarcia wtryskiwacza Denso, a także test przelewowy oraz wynik weryfikacji dawek wtryskowych. W procesie regeneracji wtrysków Denso równie istotne jest także sprawdzenie funkcjonalności wtryskiwacza podczas pracy charakteryzującej się wysoką częstotliwością. Jeśli podczas diagnostyki okaże się, że stos piezoelektryczny wtryskiwacza Denso wymaga rewitalizacji, jest ona przeprowadzona zgodnie ze standardami producenta. Co więcej, wtryskiwacze są w pracowni kodowane. Wnikliwa diagnostyka wtrysku pozwala stwierdzić, czy wtryskiwacz wymaga wymiany końcówki. Jeśli jest to konieczne, instaluje się oryginalną końcówkę. Dzięki temu wtrysk może nadal pełnić swoją funkcję w pojeździe, a zastosowanie jedynie oryginalnych części zamiennych producenta pozwala na to, by regenerowane w naszej pracowni wtryskiwacze Denso były obejmowane dwuletnią gwarancją bez limitu przejechanych kilometrów. Przed dostarczeniem do klienta wtryskiwacze są poddawane szczegółowym testom końcowym oraz regulacji wtrysku. Po przeprowadzeniu tych działań zakończonych pozytywnymi rezultatami testów wtryskiwacz jest gotowy do montażu w samochodzie.

Procedura regeneracji wtrysków Denso
Proces regeneracji wtryskiwaczy Denso

3. Wtryskiwacze Denso – zalety regeneracji

Regeneracja wtryskiwaczy Denso to wyjście naprzeciw potrzebom, jakie zgłaszają liczni użytkownicy samochodów wyposażonych w system wtrysku CR Denso. Cieszymy się, że możemy wpłynąć na obniżenie kosztów związanych ponownym montażem wtryskiwaczy, gdyż zamiast nowych wtrysków, możesz zamontować w swoim samochodzie wtryskiwacze Denso po regeneracji. Skontaktuj się z autoryzowanym serwisem regeneracji wtryskiwaczy, gdyż gromadzimy ekspertów w dziedzinie diagnostyki, czyszczenia i naprawy wtrysków Denso, dzięki czemu usługa regeneracji przynosi znakomite i długotrwałe efekty w postaci niezawodnego działania systemu wtrysku.

Jak skutecznie przeprowadzić regeneracje oraz diagnozę wtryskiwaczy Denso

Każdy, kto ma diesla, wie, jak ważnymi zagadnieniami zajmuje się układ zasilania silnika. A jeśli nie wie, to chociaż się domyśla, biorąc pod uwagę, ile kosztuje wymiana podzespołów (drogie = dobre). Pompy, wtryskiwacze i sterowniki nie należą do najtańszych elementów eksploatacyjnych silnika, jednak, co jest dobrą informacją dla naszego portfela, większość posiada możliwość regeneracji. Regeneracja polega na wykryciu wszystkich usterek, odpowiednie ich usunięcie i wymiana zużytych elementów na nowe, słowem, przywrócenie wartości osiągów fabrycznych. W większości wypadków producenci układów zasilania silnika dostarczają zestawów naprawczych, dzięki którym autoryzowane serwisy, takie jak nasz Bosch Service Pawlik w Stalowej Woli są w stanie przeprowadzić 100% skuteczną i jakościową regenerację podzespołu. Jednak w przypadku wtryskiwaczy japońskiej firmy Denso, mimo tego, że posiadamy specjalistyczny sprzęt, klasy jeśli nie światowej to minimum europejskiej – specjaliści pracujący w Bosch korzystają z identycznych stacji probierczych i innych urządzeń diagnostycznych, jakimi pochwalić możemy się my – jedyne co możemy zaoferować naszym klientom to czyszczenie termochemiczne i w myjce ultradźwiękowej, oraz przeprowadzenie testów przelewowych z wydrukiem ze stacji diagnostycznej. Dlaczego? Odpowiedź w dalszej części artykułu.

Badanie wtryskiwaczy po regeneracji na maszynie Bosch ESPBadanie wtryskiwaczy po regeneracji na maszynie Bosch ESP

Denso, czyli jak zarobić, żeby się nie narobić

Denso nie dostarcza części zamiennych, zdanie, które dreszczem przerażenia odbijało się na zgarbionych zmartwieniem plecach, posiadaczy Toyoty. Wtryskiwacze do silników diesla w Toyocie były... jednorazowe. Tak, dobrze Państwo przeczytaliście, jednorazowe. Wydatek rzędu kilku-kilkunastu tysięcy złotych za wymianę wtryskiwaczy bez możliwości regeneracji. Firmie Denso zwyczajnie nie opłacało się wydawać zestawów naprawczych, szkolić ludzi w autoryzowanych serwisach, bo właściwie, po co? Skoro można sprzedać od razu nowy, droższy i czekać, aż znów się zepsuje. W biznesie nie ma miłości, i jak tutaj widzimy również litości. Oczywiście polscy inżynierowie, sięgnęli szczytów i są w Polsce warsztaty, w których usługa regeneracji wtryskiwaczy Denso jest dostępna! Niestety nie udało nam się dotrzeć do tego jak owa regeneracja przebiega, najprawdopodobniej stosowaną techniką było używanie nieoryginalnych części jako zamienników dla zużytych elementów.

Przygotowanie wtryskiwaczy do testów na maszynie ESP

Denso zlitował się trochę nad swoimi klientami i zaczął sprzedawać fabrycznie regenerowane wtryskiwacze w cenie około 1300 złotych za sztukę, czyli mniej więcej 3 razy taniej niż nowe, gwarancję dając, taką, jak na nowe. Oprócz czyszczenia na profesjonalnym sprzęcie odpowiedzialne serwisy nie są w stanie dostarczyć innej usługi, dla próby odzyskania sprawności wtryskiwaczy japońskiej produkcji. W naszym autoryzowanym serwisie Bosch w Stalowej Woli, możecie Państwo zdecydować się na zakup takiego właśnie fabrycznie regenerowanego wtryskiwacza, który Państwu profesjonalnie zainstalujemy i zakodujemy. Ze swojej strony mogę doradzić jedynie, by wystrzegać się, takiej garażowej pracy, ponieważ, każdy z użytkowników wynalazku Rudolfa Diesla wie, jak istotną jest rola, którą układ zasilania silnika w nim pełni.

Udostępnij wpis

Komentarze

Bodzio

Wystawiono pół roku temu

Witam. Jakie mniej więcej są koszta regeneracji wtrysków Denso? (ciekną mi górą od cewki). I czy wysyłka za granicę jest możliwa?

Czy ta opinia była pomocna?

Babon

Wystawiono Rok temu

Regeneracja wtryskiwaczy Denso polega na przywróceniu ich do pierwotnej sprawności poprzez oczyszczenie, naprawę lub wymianę uszkodzonych części. Proces regeneracji wtryskiwaczy Denso jest skomplikowany i wymaga specjalistycznych narzędzi oraz doświadczenia. W trakcie regeneracji specjaliści mogą wymienić uszkodzone elementy, takie jak elektromagnes, wałek rozpylający, uszczelki, itp. co pozwala przywrócić wtryskiwacze do pierwotnej sprawności. Warto pamiętać, że wtryskiwacze Denso są bardzo skomplikowanymi podzespołami, dlatego należy upewnić się, że serwis, w którym będziemy je regenerować posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie w naprawie tego typu wtryskiwaczy. Aktualizacja wtryskiwaczy Denso polega na wymianie oprogramowania lub elektroniki w celu poprawienia działania lub zwiększenia efektywności działania. W zależności od marki i modelu pojazdu, aktualizacja może być dostępna w autoryzowanych serwisach lub wymagać specjalistycznego oprogramowania.

Czy ta opinia była pomocna?

BOGDAN

Wystawiono 4 lata temu

Benzynowe też regeneruje się?

Czy ta opinia była pomocna?

Tomek

Wystawiono 4 lata temu

<p>To Wy je regenerujecie, czy sprzedajecie te regenerowane przez Denso? Jeśli Wy to jaka jest cena za regenerację?</p>

Czy ta opinia była pomocna?

Szymcio

Wystawiono 4 lata temu

Ooo to wtryskiwacze firmy Denso można regenerować?? Nie wiedziałem:)

Czy ta opinia była pomocna?

Kamil

Wystawiono 4 lata temu

Nie miałem pojęcia, że regeneracja wtryskiwaczy składa się z tylu etapów. Ciekawy artykuł, oby takich więcej.

Czy ta opinia była pomocna?

Maciek545

Wystawiono 5 lat temu

@Misiek45676 no jak sam producent je wprowadził na rynek to muszą być dobre.

Czy ta opinia była pomocna?

Misiek45676

Wystawiono 5 lat temu

Te regenerowane fabrycznie wtryski tańsze od nowych, ale czy równie dobre?

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki