25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Regeneracja wtryskiwaczy Denso

Autor: Elżbieta Łoin
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Oceń:
/ Aktualna ocena:

Jak skutecznie przeprowadzić regeneracje oraz diagnozę wtryskiwaczy denso

Każdy kto ma diesel’a wie jak ważnymi zagadnieniami zajmuje się układ zasilania silnika. A jeśli nie wie, to chociaż się domyśla, biorąc pod uwagę ile kosztuje wymiana podzespołów (drogie = dobre). Pompy, wtryskiwacze i sterowniki nie należą do najtańszych elementów eksploatacyjnych silnika, jednak, co jest dobrą informacją dla naszego portfela, większość posiada możliwość regeneracji. Regeneracja polega na wykryciu wszystkich usterek, odpowiednie ich usunięcie i wymiana zużytych elementów na nowe, słowem, przywrócenie wartości osiągów fabrycznych. W większości wypadków producenci układów zasilania silnika dostarczają zestawów naprawczych, dzięki którym autoryzowane serwisy, takie jak nasz Bosch Service Pawlik w Stalowej Woli są w stanie przeprowadzić 100% skuteczną i jakościową regenerację podzespołu. Jednak w przypadku wtryskiwaczy japońskiej firmy Denso, mimo tego, że posiadamy specjalistyczny sprzęt, klasy jeśli nie światowej to minimum europejskiej – specjaliści pracujący w Bosch korzystają z identycznych stacji probierczych i innych urządzeń diagnostycznych jakimi pochwalić możemy się my – jedyne co możemy zaoferować naszym klientom to czyszczenie termochemiczne i w myjce ultradźwiękowej, oraz przeprowadzenie testów przelewowych z wydrukiem ze stacji diagnostycznej. Dlaczego? Odpowiedź w dalszej części artykułu.

Badanie wtryskiwaczy po regeneracji na maszynie Bosch ESPBadanie wtryskiwaczy po regeneracji na maszynie Bosch ESP

Denso, czyli jak zarobić, żeby się nie narobić.

Denso nie dostarcza części zamiennych, zdanie, które dreszczem przerażenia odbijało się na zgarbionych zmartwieniem plecach, posiadaczy Toyoty. Wtryskiwacze do silników diesel’a w Toyocie były... jednorazowe. Tak, dobrze Państwo przeczytaliście, jednorazowe. Wydatek rzędu kilku-kilkunastu tysięcy złotych za wymianę wtryskiwaczy bez możliwości regeneracji. Firmie Denso zwyczajnie nie opłacało się wydawać zestawów naprawczych, szkolić ludzi w autoryzowanych serwisach, bo właściwie, po co? Skoro można sprzedać od razu nowy, droższy i czekać, aż znów się zepsuje. W biznesie nie ma miłości, i jak tutaj widzimy również litości. Oczywiście polscy inżynierowie, sięgnęli szczytów i są w Polsce warsztaty, w których usługa regeneracji wtryskiwaczy Denso jest dostępna! Niestety nie udało nam się dotrzeć do tego jak owa regeneracja przebiega, najprawdopodobniej stosowaną techniką było używanie nieoryginalnych części jako zamienników dla zużytych elementów.

Przygotowanie wtryskiwaczy do testów na maszynie ESP

Denso zlitował się trochę nad swoimi klientami i zaczął sprzedawać fabrycznie regenerowane wtryskiwacze w cenie około 1300 złotych za sztukę czyli mniej więcej 3 razy taniej niż nowe, gwarancję dając, taką, jak na nowe. Oprócz czyszczenia na profesjonalnym sprzęcie, odpowiedzialne serwisy nie są w stanie dostarczyć innej usługi, dla próby odzyskania sprawności wtryskiwaczy japońskiej produkcji. W naszym autoryzowanym serwisie Bosch w Stalowej Woli, możecie Państwo zdecydować się na zakup takiego właśnie fabrycznie regenerowanego wtryskiwacza, który Państwu profesjonalnie zainstalujemy i zakodujemy. Ze swojej strony mogę doradzić jedynie, by wystrzegać się, takiej garażowej pracy, ponieważ, każdy z użytkowników wynalazku Rudolfa Diesel’a wie, jak istotną jest rola, którą układ zasilania silnika w nim pełni.Komentarze

Maciek545 2019-09-09 14:28:56

@Misiek45676 no jak sam producent je wprowadził na rynek to muszą być dobre.

Misiek45676 2019-08-28 13:32:53

Te regenerowane fabrycznie wtryski tańsze od nowych, ale czy równie dobre?

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.