Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

REGENERACJA WTRYSKIWACZY DENSO W SILNIKACH COMMON RAIL

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Regeneracja wtryskiwaczy Denso Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Regeneracja wtryskiwaczy Denso w silnikach Common Rail jest procesem polegającym na przywróceniu wtryskiwaczom pełnej wydajności poprzez usunięcie wszelkich zanieczyszczeń i osadów, a także naprawie lub wymianie uszkodzonych części. Wtryskiwacze w silnikach Common Rail są szczególnie ważne, ponieważ umożliwiają precyzyjne wtryskiwanie paliwa pod wysokim ciśnieniem, co przekłada się na wydajność i ekonomikę silnika. Regeneracja wtryskiwaczy Denso polega na przeprowadzeniu dokładnej diagnostyki, demontażu, czyszczeniu, naprawie lub wymianie uszkodzonych części, a następnie testowaniu wtryskiwaczy pod kątem ich wydajności i dokładności wtrysku paliwa. Profesjonalna regeneracja wtryskiwaczy Denso zapewnia optymalną wydajność silnika, zmniejsza zużycie paliwa i emisję spalin, a także wydłuża żywotność wtryskiwaczy.

1. Uszkodzenia powstające na skutek zużycia kawitacyjnego - CR

Następnym w kolejności omawianym czynnikiem powodującym uszkodzenia elementów układu zasilania silnikach Common Rail jest zużycie kawitacyjne wtryskiwacza Denso. Uszkodzenia kawitacyjne w silnikach obserwujemy we wszystkich hydraulicznych podzespołach silnika: układzie chłodzenia, układzie smarowania, a także układzie zasilania paliwem. Warunkiem uwidocznienia się kawitacji jest zakłócenie ciągłości przepływającej cieczy połączone z drganiami, gwałtownym wzrostem prędkości przepływu lub fazowymi przemianami, które prowadzą do zaniku zdolności cieczy do przenoszenia naprężeń rozciągających. Zazwyczaj towarzyszy temu przepływ cieczy przez zanieczyszczone ośrodki, które to określane są mianem tzw. zarodków kawitacji. Tak jak w Delphi, Bosch, czy Siemensie regeneracja wtryskiwaczy Denso jest wykonywana, poprzedzona jest ona zawsze czyszczeniem wtryskiwaczy diesla w myjkach ultradźwiękowych w celu dokładniejszej weryfikacji uszkodzonych części wtrysku dotyczy to również pomp wysokiego ciśnienia Common Rail Denso. Częstą usterką tych wtryskiwaczy jest duża dawka powrotna, o której potocznie się mówi, że wtryskiwacz przelewa (leje) i silnik słabo zapala, nierówno pracuje dymi na wolnych obrotach ma duże korekty przy badaniu silnika na komputerze.. Można także takie wtryskiwacze czyścić termiczno – chemicznie na specjalnych maszynach, które posiadamy w naszej pracowni Bosch Service. Czyszczenie wtrysków przynosi bardzo dobre efekty, ale zawsze zalecana jest regeneracja ze względu na trwałość wtryskiwacza lub pompowtryskiwacza.

Pompa Common Rail Denso po regeneracji

pompa Common Rail Denso po regeneracji

Budowa, działanie, przekrój pompy wysokiego ciśnienia Denso Common Rail

Budowa, działanie, przekrój pompy wysokiego ciśnienia Denso Common Rail

zawór pompy Denso Common Rail

zawór pompy Denso Common Rail

zaworki Denso wtryskiwaczy CR

zaworki Denso wtryskiwaczy CR

Wtryskiwacz Denso Common Rail w przekroju – budowa i działanie

Wtryskiwacz Denso Common Rail w przekroju – budowa i działanie

wtrysk Denso z kablem common Rail

wtrysk Denso z kablem common Rail

końcówka wtrysku Denso

końcówka wtrysku Denso

Zanik ciągłości cieczy skutkuje tym, że nad zanieczyszczeniami pojawia się miejscowa próżnia. Następnie zwilżająca zanieczyszczenie ciecz nagle paruje formując pęcherzyk kawitacyjny, na który działa ciśnienie cieczy, w której po-wstaje. Siła pochodząca od wewnętrznego i zewnętrznego ciśnienia, które działa na ściankę pęcherzyka, nie jest równoważna. Początkowo pęcherzyk rośnie by dalej szybko ulec implozji, której towarzyszy pojawienie się miejscowej fali uderzeniowej, wystarczającej do wywołania zużycia erozyjnego powierzchni elementów silnika. Warunkiem jest jednak pojawianie się pęcherzyka na powierzchni elementu. Ważne jest także to, że kawitacja ma charakter dynamiczny. W większości przypadków jest wieloetapowa. Stąd też trudne jest dokładne określenie form i rodzajów kawitacji obserwowanych w aparaturze paliwowej. Głównym objawem oddziaływania kawitacji na elementy aparatury paliwowej jest nasilający się ubytek materiału, który po zniszczeniu struktury pierwotnej jest rozpraszany w cieczy w postaci drobnych ziaren. Stąd kawitacja jest przyczyną zanieczyszczeń cieczy, w której się pojawia. Uszkodzenia kawitacyjne częściej występują we wtryskiwaczach wysokociśnieniowych układów zasobnikowych niż w klasycznych układach wtryskowych. Kawitacja w takich wtryskiwaczach jest zwykle zauważalna w miejscach przepływu cieczy w zaworkach zwrotnych. Sprzyjają temu: małe szczeliny, wysokie ciśnienie, duża prędkość przepływu oraz to, że wtryskiwacze pracują kilka razy na jeden cykl pracy silnika. Na rysunku 4.4 zjawisko kawitacji przylgni zaworka zwrotnego wtryskiwacza elektromagnetycznego firmy Bosch.

Rys. 4.4. Uszkodzenie kawitacyjne zaworka zwrotnego wtryskiwacza elektromagnetycznego Denso układu CR: a) widok całego otworka, b) powiększony fragment uszkodzonej powierzchni

uszkodzenie wtryskiwacza denso

Zjawisko kawitacji we wtryskiwaczach układów CR, obok zaworów zwrotnych, dotyczy również powierzchni iglic zaworów piezoelektrycznych o zredukowanej masie elementów ruchomych, które to pozwalają na bardzo szybki podział dawki wtryskiwanego paliwa. Kawitacja jest przyczyną uszkodzeń ściernych stykających się ze sobą powierzchni iglicy i końcówki wtryskiwacza. To samo dotyczy pompowtryskiwaczy Denso, gdzie regeneracja polega na wymianie części na nowe. Wżery kawitacyjne na iglicy wtryskiwacza piezoelektrycznego ilustruje rysunek 4.5

Rys. 4.5. Wżery kawitacyjne na powierzchni iglicy wtryskiwacza piezoelektrycznego firmy Denso

wżery wtryskiwacza denso

Erozja kawitacyjna w układzie Common Rail

Przebieg zużycia kawitacyjnego jest bardzo podobny do zużycia erozyjnego. Z tego też powodu oba te zjawiska łączą się w tzw. erozje kawitacyjną. Zarówno kawitacji jak i erozji kawitacyjnej we współczesnych układach zasilania CR sprzyja wysokie ciśnienie wtrysku oraz przepływ paliwa z bardzo dużymi prędkościami wywołujący tzw. zjawiska dynamiczne w paliwie. Ponadto powstawaniu tego zjawiska sprzyja dzielenie dawki paliwa oraz niewielkie otworki umiejscowione na drodze przepływu paliwa z dużą prędkością będące częścią np. zaworków czy par precyzyjnych wtryskiwaczy elektromagnetycznych. Jedynym sposobem przeciwdziałania kawitacji bez szkody dla uzyskiwanych parametrów układu wtryskowego silnika Common Rail jest opracowanie nowych sposobów zabezpieczenia warstwy wierzchniej szczególnie narażonych elementów. Rzadko problem dotyka szyny CR, ale naprawa pompy wtryskowej wysokiego ciśnienia Denso już jest częstszym zjawiskiem. Mimo tego wtrysk Common Rail jest nadal najnowocześniejszym z układów silnika diesla i cały czas rozbudowywany i ulepszany.
Zapraszamy do wysyłkowej usługi sprawdzenia, testów, czyszczenia i regeneracji wtryskiwaczy i pomp Denso. Jeżeli jesteś z miasta Poznania, Wrocławia, Krakowa, Rzeszowa, Lublina, Łodzi, Bydgoscy, Gdańska, Szczecina, Kielc i innych miejscowości Polski wyślemy Do Ciebie naszego kuriera.

Udostępnij wpis

Komentarze

Bartłomiej

Wystawiono Rok temu

Regeneracja wtryskiwaczy Denso w silnikach Common Rail jest procesem polegającym na naprawie i przywróceniu sprawności tych elementów układu wtrysku paliwa. Wtryskiwacze Denso to jedne z najpopularniejszych wtryskiwaczy stosowanych w silnikach Common Rail. Uszkodzenie tych elementów może prowadzić do problemów z silnikiem, takich jak nierówna praca, brak mocy, wyższe spalanie i większe emisje spalin. Regeneracja wtryskiwaczy Denso polega na demontażu, czyszczeniu, wymianie uszkodzonych części, a następnie ponownym złożeniu i przetestowaniu tych elementów z zastosowaniem specjalistycznych narzędzi i urządzeń. Po regeneracji, wtryskiwacze Denso powinny pracować tak samo dobrze, jak nowe. Istotne jest, aby usługę regeneracji wtryskiwaczy Denso wykonywał doświadczony i autoryzowany serwis, który posiada specjalistyczne narzędzia i wiedzę potrzebną do prawidłowego wykonania tego procesu.

Czy ta opinia była pomocna?

Jacek

Wystawiono 4 lata temu

Teraz to widzę wszystko będzie można regenerować i bardzo dobrze! Jeśli będzie działać to jestem za!

Czy ta opinia była pomocna?

Łódź Janusz

Wystawiono 5 lat temu

Ej ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy w dieslu, bo podobno dużo a moje wtryski common rail objawy już dają takie, że to niedługo nie będzie co sprzątać...

Czy ta opinia była pomocna?

miksu56

Wystawiono 5 lat temu

Regeneracja regeneracją, ale mam pytanie. Ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy w dieslu?

Czy ta opinia była pomocna?

Kazik

Wystawiono 5 lat temu

Wszystko fajnie opisane i do tego zdjęcia wtrysków Denso DObra robota.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki