25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Na co wskazują nadwymiarowe oringi pompowtryskiwaczy?

Autor: Anna Skalna
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.85

Temat, jakim są nadwymiarowe oringi pompowtryskiwaczy, to kwestia poruszana dość często przez użytkowników pojazdów, w których pracują pompowtryski. W artykule poświęconym między innymi uszczelniaczom pompowtrysków postanowiliśmy rozwinąć także inne tematy, wśród któryc bardzo istotne są kwestie związane z tym, od czego psują się pompowtryskiwacze, o czym świadczy zacinający się pompowtrysk oraz jak w silniku będą pracować źle ustawione pompowtryski. Objawy tych usterek w obrębie pompowtryskiwaczy zostały przez nas scharakteryzowane, a także skonfrontowane z metodami regeneracji pompowtrysków w autoryzowanej, specjalistycznej pracowni.

 

Czy nadwymiarowe oringi wtryskiwaczy to powód do zmartwień?
Na co wskazują nadwymiarowe oringi pompowtryskiwaczy?

 


Dobór oringów do pompowtryskiwacza

Niektórzy amatorzy mechaniki samochodowej twierdzą, że problemy z pompowtryskiwaczami może rozwiązać założenie większych uszczelek określanych jako oringi. Nawet w sytuacji, gdy w silniku pracuje nieszczelny lub zacinający się pompowtrysk, jako autoryzowany serwis regeneracji podzespołów samochodowych nie zalecamy stosowania innych podkładek niż te, które ściśle określa producent. Jeśli chodzi o pompowtryski, uszczelniacze są dobierane w bardzo precyzyjny sposób, a różnice wyrażane w ułamkach milimetrów potrafią mieć duży wpływ na funkcjonowanie całego układu paliwowego. Gumowe uszczelnienia pompowtrysków w ramach regeneracji są dobierane w zgodności ze standardami, co jest jednym z kryteriów właściwie zrealizowanej usługi. Z uwagi na fakt, że nasze stanowisko w sprawie tego, czy można jeździć z uszkodzonym pompowtryskiem, jest niezmienne i stanowczo odradzamy tego typu praktyki, a w zamian udzielamy fachowego wsparcia w kwestii tego, jak naprawić pompowtryskiwacz, usuwając tym samym objawy zapowietrzonego układu paliwa. Oringi oraz wszelkie inne zamienne części pompowtrysków są niezbędnego do tego, aby ustawienie pompowtryskiwaczy oraz ich praca w układzie były w stu procentach zgodne ze specyfikacją ustaloną przez producenta. Jeśli kalibracja pompowtryskiwaczy nie zostanie przeprowadzona w sposób właściwy, praca całego układu będzie charakteryzować się nieścisłościami, które wraz z biegiem czasu mogą urosnąć do poważniejszych awarii. Niekiedy bezpośrednią przyczyną awarii pompowtrysku są właśnie nieszczelne oringi pompowtryskiwaczy. Uwrażliwiamy także na sytuacje, w których podczas wyjmowania pompowtrysków okazuje się, że zainstalowane oringi były nadwymiarowe. Może to wskazywać na fakt, że gniazda pompowtrysków były wcześniej uszkodzone lub mocno zanieczyszczone, dlatego warto się także im przyjrzeć pod kątem diagnostyki.

 

Zagadnienia związane z właściwym doborem uszczelnień w zależności od rodzaju pompowtryskiwacza
Dobór oringów do pompowtryskiwacza

 


Profilaktyka układu paliwowego z pompowtryskiwaczami

Wydawać by się mogło, że cóż poważnego mogą wywołać uszkodzone gumki na pompowtryskach. Objawy, co zaskakujące, mogą się nawarstwiać i pogłębiać, a regeneracja pompowtryskiwaczy z biegiem czasu może okazać się nieuniknionym działaniem. Podobnie będzie, jeśli w układzie pracuje lejący pompowtrysk. Objawy w postaci problematycznego rozruchu, ociężałego przyspieszania oraz występującego za pojazdem zadymienia można jednakże szybko i skutecznie zwalczyć i wcale nie trzeba uciekać się w tym celu do radykalnego i kosztownego rozwiązania, jakim jest wymiana pompowtryskiwaczy. Zresztą, czasy produkcji fabrycznie nowych pompowtrysków już dawno za nami, dlatego też warto zainteresować się usługą regeneracji. Gdy regeneracja pompowtrysków zostanie przeprowadzona rzetelnie, BIP-y pompowtryskiwaczy będą wykazywać wzorcowe parametry, a praca silnika odzyska swoją dynamikę i harmonię.

 

Metody zapobiegania usterkom pompowtryskiwaczy
Profilaktyka układu paliwowego z pompowtryskiwaczami

Komentarze

Dawid 2021-04-26 14:33:14

Pompowtryski nie były ruszane w moim aucie chyba od momentu jego produkcji. W końcu jednak i mnie dopadła awaria, ale na szczęście okazało się, że są zwyczajnie zużyte. Czyszczenie ultradźwiękami i wymiana oringów pompowtryskiwaczy, przywórciły im pełną sprawność. Jestem bardzo zadowolony, bo za nowe pompowtryski musiałbym zapłacić kilka razy więcej.

Kryska 2020-11-05 10:40:55

Wymiana uszczelek pompowtryskiwaczy 2.0 TDI, czyszczenie pompowtryskiwaczy i ich regulacja, 1 dzień, 270 zł/szt i wszystko chodzi jak należy. Dobra cena i fajna jakość.

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO