Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Na co wskazują nadwymiarowe oringi pompowtryskiwaczy?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Oringi pompowtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Nadwymiarowe oringi pompowtryskiwaczy mogą wskazywać na zużycie wewnętrznych elementów pompy wtryskowej. Jeśli oringi są nadwymiarowe, to znaczy, że mają większą średnicę niż pierwotnie. Jest to zazwyczaj wynikiem tarcia między oringami a cylindrycznymi powierzchniami w pompie wtryskowej, które prowadzą do stopniowego zużywania się oringów. W przypadku, gdy oringi są nadwymiarowe, mogą wystąpić problemy z uszczelnieniem wewnętrznych kanałów w pompie wtryskowej, co z kolei może prowadzić do wycieków paliwa lub spadku wydajności wtryskiwaczy. W takim przypadku zaleca się wymianę oringów na nowe, a także dokładną diagnostykę i naprawę pompy wtryskowej, aby uniknąć dalszych problemów z jej działaniem. Objawy tych usterek w obrębie pompowtryskiwaczy zostały przez nas scharakteryzowane, a także skonfrontowane z metodami regeneracji pompowtrysków w autoryzowanej, specjalistycznej pracowni.

Czy nadwymiarowe oringi wtryskiwaczy to powód do zmartwień?
Na co wskazują nadwymiarowe oringi pompowtryskiwaczy?

1. Dobór oringów do pompowtryskiwacza

Niektórzy amatorzy mechaniki samochodowej twierdzą, że problemy z pompowtryskiwaczami może rozwiązać założenie większych uszczelek określanych jako oringi. Nawet w sytuacji, gdy w silniku pracuje nieszczelny lub zacinający się pompowtrysk, jako autoryzowany serwis regeneracji podzespołów samochodowych nie zalecamy stosowania innych podkładek niż te, które ściśle określa producent. Jeśli chodzi o pompowtryski, uszczelniacze są dobierane w bardzo precyzyjny sposób, a różnice wyrażane w ułamkach milimetrów potrafią mieć duży wpływ na funkcjonowanie całego układu paliwowego. Gumowe uszczelnienia pompowtrysków w ramach regeneracji są dobierane w zgodności ze standardami, co jest jednym z kryteriów właściwie zrealizowanej usługi. Z uwagi na fakt, że nasze stanowisko w sprawie tego, czy można jeździć z uszkodzonym pompowtryskiem, jest niezmienne i stanowczo odradzamy tego typu praktyki, a w zamian udzielamy fachowego wsparcia w kwestii tego, jak naprawić pompowtryskiwacz, usuwając tym samym objawy zapowietrzonego układu paliwa. Oringi oraz wszelkie inne zamienne części pompowtrysków są niezbędnego do tego, aby ustawienie pompowtryskiwaczy oraz ich praca w układzie były w stu procentach zgodne ze specyfikacją ustaloną przez producenta. Jeśli kalibracja pompowtryskiwaczy nie zostanie przeprowadzona w sposób właściwy, praca całego układu będzie charakteryzować się nieścisłościami, które wraz z biegiem czasu mogą urosnąć do poważniejszych awarii. Niekiedy bezpośrednią przyczyną awarii pompowtrysku są właśnie nieszczelne oringi pompowtryskiwaczy. Uwrażliwiamy także na sytuacje, w których podczas wyjmowania pompowtrysków okazuje się, że zainstalowane oringi były nadwymiarowe. Może to wskazywać na fakt, że gniazda pompowtrysków były wcześniej uszkodzone lub mocno zanieczyszczone, dlatego warto się także im przyjrzeć pod kątem diagnostyki.

Zagadnienia związane z właściwym doborem uszczelnień w zależności od rodzaju pompowtryskiwacza
Dobór oringów do pompowtryskiwacza


Profilaktyka układu paliwowego z pompowtryskiwaczami

Wydawać by się mogło, że cóż poważnego mogą wywołać uszkodzone gumki na pompowtryskach. Objawy, co zaskakujące, mogą się nawarstwiać i pogłębiać, a regeneracja pompowtryskiwaczy z biegiem czasu może okazać się nieuniknionym działaniem. Podobnie będzie, jeśli w układzie pracuje lejący pompowtrysk. Objawy w postaci problematycznego rozruchu, ociężałego przyspieszania oraz występującego za pojazdem zadymienia można jednakże szybko i skutecznie zwalczyć i wcale nie trzeba uciekać się w tym celu do radykalnego i kosztownego rozwiązania, jakim jest wymiana pompowtryskiwaczy. Zresztą, czasy produkcji fabrycznie nowych pompowtrysków już dawno za nami, dlatego też warto zainteresować się usługą regeneracji. Gdy regeneracja pompowtrysków zostanie przeprowadzona rzetelnie, BIP-y pompowtryskiwaczy będą wykazywać wzorcowe parametry, a praca silnika odzyska swoją dynamikę i harmonię.

Metody zapobiegania usterkom pompowtryskiwaczy
Profilaktyka układu paliwowego z pompowtryskiwaczami

Udostępnij wpis

Komentarze

Krzystek

Wystawiono Rok temu

Nadwymiarowe oringi w pompowtryskiwaczach mogą wskazywać na kilka rzeczy. Przede wszystkim, nadwymiarowe oringi mogą być stosowane jako zabezpieczenie przed przegrzaniem i zwiększonym ciśnieniem. W przypadku przegrzania i zwiększonego ciśnienia, oringi mogą się rozszerzać, co powoduje, że są one nieco większe niż oryginalne. Nadwymiarowe oringi mogą być również stosowane jako zabezpieczenie przed uszkodzeniem mechanicznym. W przypadku uszkodzenia mechanicznego, oringi mogą być nieco większe, aby zwiększyć szczelność i zapobiec wyciekom. Nadwymiarowe oringi mogą być również stosowane jako zabezpieczenie przed uszkodzeniem termicznym. W przypadku nagłego skoku temperatury w układzie, oringi mogą być nieco większe, aby zwiększyć szczelność i zapobiec wyciekom. Warto pamiętać, że nadwymiarowe oringi są często stosowane jako części zamienne i nie jest to oznaka awarii pompowtryskiwaczy. Warto jednak skonsultować się z profesjonalnym mechanikiem lub specjalistą od układów wtryskowych, aby ustalić przyczynę stosowania nadwymiarowych oringów i upewnić się, że pompowtryskiwacze działają prawidłowo.

Czy ta opinia była pomocna?

Dawid

Wystawiono 3 lata temu

Pompowtryski nie były ruszane w moim aucie chyba od momentu jego produkcji. W końcu jednak i mnie dopadła awaria, ale na szczęście okazało się, że są zwyczajnie zużyte. Czyszczenie ultradźwiękami i wymiana oringów pompowtryskiwaczy, przywórciły im pełną sprawność. Jestem bardzo zadowolony, bo za nowe pompowtryski musiałbym zapłacić kilka razy więcej.

Czy ta opinia była pomocna?

Kryska

Wystawiono 4 lata temu

Wymiana uszczelek pompowtryskiwaczy 2.0 TDI, czyszczenie pompowtryskiwaczy i ich regulacja, 1 dzień, 270 zł/szt i wszystko chodzi jak należy. Dobra cena i fajna jakość.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki