25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

JAK SPRAWDZIĆ KTÓRY WTRYSK JEST USZKODZONY

Autor: Paulina Markowiak
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.96

W naturalnych warunkach to, jak sprawdzić który wtrysk jest uszkodzony, nie przysparza większych problemów. Ogólnie jest to integralny element układu zasilania, który pełni funkcję bezpośredniego wtrysku paliwa do silnika. Kiedy jednak mamy uszkodzony wtryskiwacz, objawy diesel będzie dawał wyraźnie wskazujące na nieprawidłowości w jego działaniu. Jedne z nich to znacznie wydłużone uruchamianie silnika, jego nierówna praca oraz przybywanie oleju skutkujące nawet niemożnością uruchomienia silnika. Ponadto, jeżeli zastanawiasz się jak sprawdzić wtryski diesel domowym sposobem, dobrze skupić się na obserwacjach pojazdu. Kiedy wtrysk jest niesprawny, można zauważyć spadki mocy w trakcie jazdy, charakterystyczne dymienie na wolnych obrotach, ale możemy też odczuwać drgania na biegu jałowym. O dysfunkcjach w układzie zasilania informują nas też kontrolki. Dlatego, jeżeli świeci się kontrolka check engine bądź ta od świec żarowych, trzeba jak najszybciej udać się do specjalistycznego serwisu.

Jak sprawdzić który wtrysk jest uszkodzony
Jak sprawdzić który wtrysk jest uszkodzony

Jak sprawdzić który wtrysk stuka

Najczęściej przyczyną problemu, jakim klekotanie wtryskiwaczy są zanieczyszczenia, które dostały się do nich wraz z zasilającym je paliwem. Należy mieć świadomość, że wszystkie dźwięki odnoszące się do układu zasilania, a w tym do wtryskiwaczy mogą świadczyć o ich uszkodzeniu. W takim wypadku koniecznie trzeba przeprowadzić sprawdzenie wtryskiwaczy na komputerze w jednym z autoryzowanych serwisów. Tylko takie badanie diagnostyczne umożliwi dokładną ocenę zniszczeń w obrębie tych podzespołów. Dodatkowo wykwalifikowany pracownik jest w stanie, nie tylko sprawdzić który wtrysk jest uszkodzony, ale także zaproponować i wdrożyć odpowiednie działania naprawcze. Najczęściej proponuję się atrakcyjną cenowo i bardzo skuteczną metodę, jaką jest regeneracja wtryskiwaczy. Skutkuje to przywróceniem sprawności zniszczonych podzespołów i uzyskaniem lepszych parametrów silnika oraz przede wszystkim umożliwi płynną jazdę samochodem przez kolejnych 200 tysięcy kilometrów.

Jak sprawdzić który wtrysk stuka
Jak sprawdzić który wtrysk stuka

Komentarze

Krzysiek 2021-07-09 12:55:31

Jak nie wiadomo jak sprawdzić który wtrysk stuka to lepiej zapytać fachowca a nie samemu kombinować. To trzeba mięc odpowiedni sprzęt i urządzenia.

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA