25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

WTRYSKIWACZE PIEZOELEKTRYCZNE – JAK SPRAWDZIĆ?

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.81

Wielu kierowców ma podobne pytania, jeśli chodzi o wtryskiwacze piezoelektryczne – jak sprawdzić czy wtrysk jest uszkodzony, ile wytrzymują wtryskiwacze piezoelektryczne czy też jakie są możliwe opcje naprawy. W tym wpisie postaramy się na część z nich odpowiedzieć. Skomplikowana konstrukcja piezoelektryków pozwala na pracę układu pod ogromnym ciśnieniem sięgającym do 2500 barów. Tak wytężone warunki pracy powodują, że precyzyjna budowa wtrysku piezoelektrycznego jest jeszcze bardziej wrażliwa na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Przy poprawnym użytkowaniu i konserwacji są one w stanie służyć nam nawet przez ponad 200 tys. kilometrów. Dbałość o nie obejmuje przede wszystkim tankowanie wyłącznie sprawdzonych paliw wysokiej jakości oraz regularne kontrole układu paliwowego – częste wymiany oleju i filtru paliwa, nawet tak często jak co 30 tys. km. Co jednak zrobić w przypadku, gdy mamy podejrzenia, że uszkodzone wtryski piezoelektryczne zaburzają prawidłową pracę silnika?

Wtryskiwacz piezoelektryczny podczas regeneracji w naszym serwisie
Wtryskiwacze piezoelektryczne – jak sprawdzić?


Diagnostyka piezoelektryków

Sprawdzanie wtryskiwaczy piezoelektrycznych pod kątem usterek składa się z kilku kroków. Przede wszystkim wykonuje się test przelewowy, który pozwala określić które wtryski w układzie działają nieprawidłowo. Następnie bada się napięcie wtryskiwacza piezoelektrycznego by ustalić, czy przyczyna awarii nie leży po stronie zbyt dużych różnic rezystancji zaworu sterującego. Bywa, że impuls elektryczny stymulujący otwieranie i zamykanie zaworu wtrysku jest niedostatecznie silny. Po zdiagnozowaniu przyczyny usterki wymienia się wtryski na nowe, bądź też poddaje ich regeneracji, w zależności od dostępności części zamiennych i możliwości klienta. Regeneracja jest zawsze tańszą opcją niż zakup nowych wtrysków. Po skończonej regeneracji bądź wymianie jakichkolwiek części układu paliwowego zawsze należy pamiętać, by wykonać dokładne odpowietrzanie wtryskiwaczy piezoelektrycznych. Bez tego może się zdarzyć, że uruchomienie silnika będzie niemożliwe, a zasysanie powietrza może łatwo uszkodzić drogie podzespoły.

Przykładowy wtryskiwacz piezoelektryczny marki Bosch
Diagnostyka piezoelektryków

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA