Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

WTRYSKIWACZE PIEZOELEKTRYCZNE – JAK SPRAWDZIĆ?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

WTRYSKIWACZE PIEZOELEKTRYCZNE – JAK SPRAWDZIĆ?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Jeśli podejrzewasz, że wtryskiwacz piezoelektryczny nie działa prawidłowo wykorzystaj skaner diagnostyczny przeznaczony do odczytywania kodów błędów związanych stricte z wtryskami piezoelektrycznymi. Warto pamiętać, że wiele skanerów nie jest w stanie odczytać tego rodzaju wtryskiwaczy, w takim przypadku należy skorzystać ze specjalnie przeznaczonego urządzenia diagnostycznego.

Wielu kierowców ma podobne pytania, jeśli chodzi o wtryskiwacze piezoelektryczne – jak sprawdzić czy wtrysk jest uszkodzony, ile wytrzymują wtryskiwacze piezoelektryczne czy też jakie są możliwe opcje naprawy. W tym wpisie postaramy się na część z nich odpowiedzieć. Skomplikowana konstrukcja piezoelektryków pozwala na pracę układu pod ogromnym ciśnieniem sięgającym do 2500 barów. Tak wytężone warunki pracy powodują, że precyzyjna budowa wtrysku piezoelektrycznego jest jeszcze bardziej wrażliwa na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Przy poprawnym użytkowaniu i konserwacji są one w stanie służyć nam nawet przez ponad 200 tys. kilometrów. Dbałość o nie obejmuje przede wszystkim tankowanie wyłącznie sprawdzonych paliw wysokiej jakości oraz regularne kontrole układu paliwowego – częste wymiany oleju i filtru paliwa, nawet tak często jak co 30 tys. km. Co jednak zrobić w przypadku, gdy mamy podejrzenia, że uszkodzone wtryski piezoelektryczne zaburzają prawidłową pracę silnika?

Wtryskiwacz piezoelektryczny podczas regeneracji w naszym serwisie
Wtryskiwacze piezoelektryczne – jak sprawdzić?

Diagnostyka piezoelektryków

Sprawdzanie wtryskiwaczy piezoelektrycznych pod kątem usterek składa się z kilku kroków. Przede wszystkim wykonuje się test przelewowy, który pozwala określić które wtryski w układzie działają nieprawidłowo. Następnie bada się napięcie wtryskiwacza piezoelektrycznego by ustalić, czy przyczyna awarii nie leży po stronie zbyt dużych różnic rezystancji zaworu sterującego. Bywa, że impuls elektryczny stymulujący otwieranie i zamykanie zaworu wtrysku jest niedostatecznie silny. Po zdiagnozowaniu przyczyny usterki wymienia się wtryski na nowe, bądź też poddaje ich regeneracji, w zależności od dostępności części zamiennych i możliwości klienta. Regeneracja jest zawsze tańszą opcją niż zakup nowych wtrysków. Po skończonej regeneracji bądź wymianie jakichkolwiek części układu paliwowego zawsze należy pamiętać, by wykonać dokładne odpowietrzanie wtryskiwaczy piezoelektrycznych. Bez tego może się zdarzyć, że uruchomienie silnika będzie niemożliwe, a zasysanie powietrza może łatwo uszkodzić drogie podzespoły.

Przykładowy wtryskiwacz piezoelektryczny marki Bosch
Diagnostyka piezoelektryków
Udostępnij wpis

Komentarze

Paweł

Wystawiono 7 miesiecy temu

@Adam Dzień dobry, chętnie zajmiemy się Pańskimi wtryskiwaczami. Proszę przygotuj numer VIN pojazdu i zadzwoń do nas.

Czy ta opinia była pomocna?

Adam

Wystawiono 7 miesiecy temu

Witam czy można u Państwa sprawdzić wtryskiwacze piezoelektryczne Bosch?

Czy ta opinia była pomocna?

Andrzej

Wystawiono Rok temu

Aby sprawdzić działanie wtryskiwaczy piezoelektrycznych, należy przeprowadzić specjalistyczną diagnostykę pojazdu. W tym celu najlepiej skontaktować się z profesjonalnym mechanikiem lub serwisem specjalizującym się w naprawie pojazdów z silnikami diesla. Podstawowymi metodami sprawdzania działania wtryskiwaczy piezoelektrycznych są: podłączenie specjalistycznego oprogramowania diagnostycznego do gniazda OBD (On-Board Diagnostics) w pojeździe i odczytanie parametrów pracy wtryskiwaczy oraz korekt pomiar rezystancji elektrycznej wtrysków sprawdzenie ciśnienia w układzie wtryskowym sprawdzenie działania wtrysków podczas pracy jednostki napędowej Mechanik lub serwis po przeprowadzeniu diagnostyki powinien móc określić czy wtryskiwacze działają prawidłowo i czy nie są uszkodzone. Jeśli zostanie wykryty jakiś problem, mechanik lub serwis powinien też móc określić jego przyczynę i zalecić odpowiednie działanie naprawcze.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki