Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak dbać o wtryskiwacze Common Rail?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Jak dbać o wtryskiwacze Common Rail?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Aby odpowiednio zadbać o wtryskiwacze w układzie Common Rail, należy przestrzegać kilku ważnych zasad:
1. Wymieniaj filtry paliwa zgodnie z zaleceniami producenta lub co określony przebieg. Czyste paliwo zapewni ochronę przed zanieczyszczeniami, które mogą uszkodzić wtryskiwacze.
2. Unikaj taniego i niskiej jakości paliwa, ponieważ może ono zawierać zanieczyszczenia, które mogą uszkodzić wtryskiwacze.
3. Staraj się nie dopuszczać do sytuacji, w której poziom paliwa w zbiorniku jest bardzo niski.
4. Jeśli samochód będzie stał przez dłuższy czas, upewnij się, że zbiornik jest wypełniony paliwem. Pozostawienie zbiornika pustego może prowadzić do utleniania się wewnętrznych elementów wtryskiwaczy.
5. Wykonuj regularne przeglądy samochodu w autoryzowanych serwisach lub warsztatach specjalizujących się w układach Common Rail.
6. Dbaj o ogólną kondycję silnika, wykonując regularne wymiany oleju, filtrów powietrza i oleju. Silnik w dobrym stanie zapewni optymalne warunki pracy dla wtryskiwaczy.

Jeździsz nowoczesnym Dieslem i nie wiesz, jak dbać o wtryskiwacze Common Rail? Zapraszamy w takim razie do lektury tego dotyczącego wtrysków w układzie CR artykułu, ponieważ zaniedbania dotyczące akurat tego systemu mogą Cię słono kosztować. Nie chcemy w żadnym wypadku Ci grozić, pragniemy zaznaczyć tylko, że kwestia tego, jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem, jest dla nas oczywista – nie można w ogóle. Do awarii wtryskiwaczy Common Rail najczęściej dochodzi wskutek zaniedbań, dlatego też warto wiedzieć, jakie paliwo do Diesla Common Rail okaże się najlepsze, a także ogólnie – jak dbać o wtryskiwacze w Dieslu. Kwestia tego, ile wytrzymują wtryskiwacze Common Rail, jest w dużej mierze uzależniona od poczynań kierowcy, a dbanie układ wtryskowy w Dieslu CR nie zajmie nam wiele czasu.

Sposoby na dbanie o wtryski Common Rail i zachowanie ich w dobrej kondycji
Jak dbać o wtryskiwacze Common Rail?

1. Wytrzymałość wtryskiwaczy w układzie Common Rail

Wtryskiwacze Common Rail Bosch, Delphi, Denso czy Siemens to elementy odpowiadające za dostarczenie oleju napędowego do spalenia w silniku Diesla. Wiedząc to, można sobie szybko wyobrazić, że każda usterka w obrębie wtrysku może skutkować problemami z rozruchem i późniejszą pracą jednostki napędowej, a także zaistnieniem usterek o charakterze wtórnym we współpracujących z wtryskiwaczami układach. Wiedza w zakresie tego, jak dbać o wtryskiwacze piezoelektryczne oraz elektromagnetyczne Common Rail zatem po prostu się opłaca! Ogólnie można uznać, że wtryskiwacze w opisywanym systemie CR są w stanie przepracować około 200 – 250 tysięcy kilometrów, kwestię tę należy jednakże rozpatrywać indywidualnie, mając na uwadze charakter użytkowania samochodu, sprawność innych układów oraz jakość dostarczanych do pojazdu cieczy. Wytrzymałość wtryskiwaczy Common Rail zależy w pewnym stopniu od takich samych kryteriów, co te rozważane przez kierowców nieco innych samochodów, zastanawiających się, jak dbać o pompowtryski. Podobnie, jak pompowtryskiwacze, wtryskiwacze CR bardzo źle znoszą obecność zanieczyszczeń w oleju napędowym oraz zużycie filtrów paliwa. Śmiało można stwierdzić, że w układzie Common Rail wtryskiwacze są określane nawet jako wrażliwsze od pompowtrysków, poza tym przedostanie się drobin zanieczyszczeń do listwy paliwowej, nierzadko skutkuje awarią większej ilości wtrysków zainstalowanych w tej wspólnej magistrali, od której zaczerpnięto nazwę układu. Po przedostaniu się zabrudzeń i zanieczyszczeń do owego systemu może być już nawet za późno na rozważania dotyczące tego, jak wyczyścić wtryskiwacze Diesla, ponieważ w skrajnych przypadkach mogą one zostać doszczętnie zniszczone. W przypadku Common Rail opinie na temat wrażliwości układu są w pełni uzasadnione. Niska jakość oleju napędowego, obecność sfatygowanych, dawno nie wymienianych filtrów, jakiekolwiek zanieczyszczenia w paliwie… Te czynniki, których występowania nie zawsze jesteśmy świadomi, mogą spowodować konieczność szybkiej wizyty w serwisie zajmującym się regeneracją.

Układ wtryskowy Common Rail i żywotność wtryskiwaczy
Wytrzymałość wtryskiwaczy w układzie Common Rail


Od czego zależy, ile trwa regeneracja wtryskiwaczy?

Czas realizacji usługi niezbędny do tego, aby zregenerować wtryskiwacze Common Rail z silnika Diesla, jest w dużej mierze uzależniony od zdiagnozowanego na specjalistycznych stołach probierczych stopnia uszkodzeń. W Bosch Diesel Service Dariusz Pawlik ogół procedury regeneracji trwa zazwyczaj tylko jeden dzień, ponieważ działamy z zastosowaniem najlepszych urządzeń zgromadzonych w doskonale zaopatrzonym parku maszynowym, a także dysponujemy liczną i doskonale wyszkoloną kadrą mechaników. Dzięki temu możemy radzić Wam, co zrobić i gdzie się pokierować, gdy tylko zaobserwujecie pierwsze objawy zabrudzonych wtryskiwaczy lub uszkodzonych wtrysków. Warto wiedzieć, że nie zawsze paliwa premium a Common Rail to najlepszy dla funkcjonowania owego układu wybór. Masz w samochodzie Common Rail? Jakie paliwo najlepiej będzie zatankować? W dokonaniu paliwowego wyboru z pewnością pomogą Ci wykonywane przez UOKIK raporty na podstawie kontroli jakości paliw na określonych stacjach. Jeżeli dokonasz właściwego wyboru, z pewnością czyszczenie wtryskiwaczy 1.9 TDI lub wtrysków CR charakterystycznych dla innej jednostki napędowej da się odsunąć w perspektywie czasowej. Gdy niepokoi Cię stukanie wtryskiwaczy lub podejrzewasz lejące wtryski (objawy – Diesel – to między innymi zadymienie zza pojazdu oraz przerywanie pracy jednostki napędowej), skorzystaj z dostępnych u nas usług, jakimi są diagnostyka, czyszczenie oraz regeneracja wtryskiwaczy. Cena nawet w przypadku regeneracji kompletu okaże się niska, zwłaszcza w porównaniu do ceny zakupu wtryskiwaczy fabrycznie nowych. Chcąc zadziałać profilaktycznie, dla bezpieczeństwa układu Common Rail nie uciekaj się do całkowicie domowych metod. Możesz obejrzeć w programie 101 Napraw czyszczenie wtryskiwaczy z charakteryzowanego w niniejszym artykule układu, a następnie przeprowadzić czyszczenie wtryskiwaczy Liqui Moly, K2 Diesel Dictum czy innym dostępnym na rynku, przeznaczonym do tego preparatem. Jeżeli zadziałasz w pełnej zgodności z zaleceniami producenta preparatu do czyszczenia układu paliwowego Common Rail w Dieslu, żywotność owych wtrysków z pewnością zostanie nieco przedłużona, a ich działanie – usprawnione.

Czas realizacji wtryskiwaczy uzależniona od ich zdiagnozowanego stanu
Od czego zależy, ile trwa regeneracja wtryskiwaczy?
Udostępnij wpis

Komentarze

Leszek

Wystawiono Rok temu

Aby utrzymać wtryskiwacze Common Rail w dobrym stanie, należy przestrzegać następujących zaleceń: 1. Systematyczna wymiana oleju silnikowego czy też filtra. 2. Regularnie sprawdzać i kontrolować poziom ciśnienia paliwowego. 3. Unikać jazdy z niskim poziomem paliwa w zbiorniku, ponieważ może to powodować uszkodzenie pompy wysokiego ciśnienia. 4. Regularnie wymieniać filtr paliwa, aby zapobiec zanieczyszczeniu wtryskiwaczy. 5. Unikać jazdy na niskich obrotach silnika przez dłuższy czas, ponieważ może to prowadzić do zwiększenia temperatury wtryskiwaczy i uszkodzenia ich elementów. 6. W razie potrzeby skontaktuj się z wykwalifikowanym mechanikiem, który przeprowadzi przegląd i ewentualnie naprawę wtryskiwaczy.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki