Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Common Rail a pompowtryski

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Common Rail a pompowtryski

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Wtryskiwacze CR (Common Rail) oraz pompowtryskiwacze są dwoma różnymi rodzajami wtryskiwaczy stosowanymi w silnikach wysokoprężnych, a główne różnice między nimi to:

Budowa: Wtryskiwacze CR składają się z oddzielnego wtryskiwacza i listwy paliwowej. Paliwo jest dostarczane do listwy pod wysokim ciśnieniem, a następnie jest rozpylane przez wtryskiwacz bezpośrednio do komory spalania. Natomiast pompowtryskiwacze łączą w sobie funkcje pompy paliwa i wtryskiwacza w jednym komponencie. Paliwo jest pompowane i wtryskiwane bezpośrednio do komory spalania za pomocą jednego wspólnego elementu.

Ciśnienie paliwa: Wtryskiwacze CR działają przy wyższym ciśnieniu paliwa niż pompowtryskiwacze. Ciśnienie w układzie Common Rail może sięgać nawet kilkuset barów, co zapewnia precyzyjne rozpylenie paliwa. Pompowtryskiwacze działają przy niższym ciśnieniu, zazwyczaj w zakresie od kilkudziesięciu do kilkuset barów.

Sterowanie: Wtryskiwacze CR są sterowane elektronicznie i wymagają oddzielnego sterownika do kontroli czasu i ilości wtrysku. Sterowanie odbywa się poprzez impulsy elektryczne przekazywane do wtryskiwaczy. Natomiast pompowtryskiwacze są sterowane mechanicznie, za pomocą wałka rozrządu. Sterowanie odbywa się za pomocą mechanizmu mechanicznego, który działa w synchronizacji z ruchem wału rozrządu.

Wydajność: Ze względu na bardziej zaawansowane sterowanie i wyższe ciśnienie paliwa, wtryskiwacze CR zapewniają lepszą precyzję wtrysku, co przekłada się na lepszą efektywność spalania, niższe emisje i większą moc. Pompowtryskiwacze, choć są nieco mniej precyzyjne, oferują dobre osiągi i wydajność.

Common Rail a pompowtryski to nie lada dylemat dla każdego kierowcy, który staje przed możliwością zakupu Diesla z rynku wtórnego. Zazwyczaj o wiele bardziej istotne od tego, jak rozpoznać silnik Common Rail od pompowtryskiwaczy, są kwestie związane z dynamiką oraz ekonomiką jazdy samochodu z danym układem wtryskowym, kulturą pracy jednostki napędowej, kosztami eksploatacji oraz dostępnością części zamiennych. Owe zagadnienia związane zarówno z układem zasilania paliwem z pompowtryskiwaczami, jak i z systemem Common Rail, poruszyliśmy w niniejszym artykule, do którego lektury serdecznie zapraszamy!

Podstawowe różnice między wtryskiwaczami Common Rail a pompowtryskiwaczami
Common Rail a pompowtryski

1. Podstawowe różnice: pompowtryski a wtryski

Pompowtryskiwacze oraz wtryskiwacze Common Rail toczą między sobą zacięte boje od momentu, gdy oba te rodzaje modułów wtryskowych zostały udostępnione na rynku motoryzacyjnym. Początkowo pompowtryskiwacze wiodły prym ze względu na niespodziewaną do tej pory dynamikę, jaką nadawały Dieslom. Wynikało to z ich specyficznej, innowacyjnej jak na tamte czasy budowy, w której wyróżniano pompkę oraz wtryskiwacz, dzięki czemu uzyskiwano wysokie wartości ciśnienia wtryskiwanego paliwa. Przekładało się to na uzyskiwaną dynamikę użytkowania pojazdu przy relatywnie niskim spalaniu. Lepsze spalanie dzięki pompowtryskiwaczom zaproponowanym przez VAG do tej pory znajduje licznych entuzjastów mimo tego, że pompowtrysków już nie instaluje się w nowych pojazdach, gdyż nie są w stanie spełnić one rygorystycznych norm czystości spalin. Przejdźmy zatem do drugiej strony konfliktu opisywanego jako wtryski a pompowtryski, obracając wzrok ku układowi zasilania olejem napędowym Common Rail. Zanim opiszemy zalety i wady Common Rail, podamy Wam kilka informacji podstawowych na ich temat. W tym samym czasie, gdy grupa Volkswagen pracowała zawzięcie nad pompowtryskiwaczami, we Włoszech także trwały prace właśnie nad CR. Finalnie koncern FIAT zaproponował światu motoryzacyjnemu układ Common Rail. Innowacją była imponująca, mogąca sięgać nawet wartości siedmiu ilość realizowanych faz wtrysku przy zachowaniu wysokiej kultury pracy, zatem Common Rail określa się jako układ znacznie cichszy. Inna różnica – pompowtryskiwacze a Common Rail – wyraża się w sposobie uzyskiwania paliwa przez dany element wtryskowy. Każdy pompowtryskiwacz pracuje w zasadzie na swój rachunek, tłocząc i rozpylając paliwo, podczas gdy wszystkie wtryskiwacze z układu CR są zamontowane we wspólnej magistrali paliwa określanej jako listwa paliwowa, od której angielskiej nazwy – Common Rail – nazwę zaczerpnął cały układ. Co istotne z perspektywy ochrony środowiska oraz zdrowia organizmów żywych, pojazdy wyposażone w układy wtryskowe Common Rail z łatwością spełniają coraz bardziej rygorystyczne normy Euro dotyczące czystości spalin.

Czym różni się pompowtryskiwacz od wtryskiwacza CR?
Podstawowe różnice: pompowtryski a wtryski


Możliwości regeneracji podzespołów wtryskowych obu kategorii

Jedno jest pewne – zakup nowych pompowtryskiwaczy na wymianę w sytuacji, gdy te zamontowane w samochodzie odmawiają posłuszeństwa, jest już dość trudny. Kierowca Diesla z pompowtryskami ma zazwyczaj do wyboru regenerację własnych podzespołów lub zakup zregenerowanych już pompowtryskiwaczy. Nieco inaczej sprawa wygląda z wtryskiwaczami Common Rail, gdyż ich produkcja trwa w najlepsze, tak więc w zależności od potrzeb Klient może zakupić fabrycznie nowe wtryski, wtryskiwacze po regeneracji lub też oddać do regeneracji wtryskiwacze zdemontowane ze swojego samochodu. Jeśli chodzi o pompowtryski, objawy awarii będą bardzo zbliżone do symptomów wykazywanych przez wtryski CR. Każdy pojazd z silnikiem Diesla i układem wtryskowym będzie charakteryzował się nieharmonijną pracą, występowaniem szarpnięć i przerywaniem funkcjonalności jednostki napędowej, a także wydobywającym się z rury wydechowej zadymieniem. Uszkodzone, nieszczelne lub zabrudzone wtryskiwacze i pompowtryskiwacze są nie tylko uciążliwe, ale i niebezpieczne w użytkowaniu. Nieważne, czy mamy pod maską Common Rail, czy pompowtryski – w sytuacji występowania objawów ich awarii najlepiej będzie skontaktować się z naszym autoryzowanym serwisem. Poradzimy sobie zarówno z wtryskiwaczami 1.9 TDI Common Rail, jak i z 1.9 TDI – pompowtryski. Objawy awarii zostaną zażegnane dzięki regeneracji podzespołów, którą świadczymy w najwyższej jakości. Zwolennicy Diesli zazwyczaj już tylko z sentymentem wspominają pompowtryskiwacze, ponieważ obecnie można znaleźć je w coraz starszych samochodach. We wtryski Common Rail wyposażane są także nowe pojazdy, a unowocześnienia następujących generacji sprawiają, że są one często wybieraną grupą pojazdów na rynku motoryzacyjnym.

Regeneracja wtryskiwaczy Common Rail i pompowtryskiwaczy w ASO Bosch Service Pawlik
Możliwości regeneracji podzespołów wtryskowych obu kategorii
Udostępnij wpis

Komentarze

Kamil

Wystawiono Rok temu

Common Rail (CR) to system wtrysku paliwa stosowany w silnikach diesla. Jego głównym zadaniem jest dostarczanie paliwa do silnika pod wysokim ciśnieniem. W przeciwieństwie do tradycyjnych układów wtrysku, w których ciśnienie paliwa jest generowane przez pompę wtryskową zamontowaną przy silniku, w układzie Common Rail ciśnienie jest generowane przez specjalną pompę, która jest zamontowana w układzie wtryskowym i dostarcza paliwo do wtryskiwaczy. Wtryskiwacze typu pompowtryski (ang. unit injectors) są jednym z rodzajów wtryskiwaczy stosowanych w systemie Common Rail. Pompowtryski są to wtryskiwacze, które zawierają zintegrowaną pompę wtryskową. Są to wtryskiwacze, które generują ciśnienie paliwa wewnątrz samego wtryskiwacza. Wtryskiwacze typu pompowtryski są przeznaczone do silników o mniejszej mocy i mniejszej pojemności. Pompowtryski mają mniejszą precyzję niż wtryskiwacze typu piezoelektrycznego, ale są tańsze w produkcji i prostsze w konserwacji.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki