Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Układ zasilania z pompowtryskiwaczami

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 3000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Układ zasilania z pompowtryskiwaczami

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Układ zasilania z pompowtryskiwaczami jest jednym z rodzajów systemów wtryskowych stosowanych w silnikach wysokoprężnych. Ten system integruje wtryskiwacz paliwa i pompę w jednym komponencie, zwanej pompowtryskiwaczem. Każdy pompowtryskiwacz jest zamontowany bezpośrednio w głowicy cylindra, a jego główne funkcje to wtrysk paliwa do komory spalania oraz generowanie wysokiego ciśnienia paliwa. Układ zasilania z pompowtryskiwaczami jest stosowany w niektórych starszych modelach samochodów osobowych i ciężarowych z grupy VAG. Obecnie coraz częściej zastępowany jest przez systemy Common Rail, które oferują bardziej zaawansowane sterowanie i wydajność.

Informacje na temat tego, jakimi cechami charakteryzuje się układ zasilania z pompowtryskiwaczami oraz jak się z nim obchodzić, są nadal bardzo istotne dla użytkowników nieco starszych Diesli, które nadal bardzo licznie występują na trasach przecinających Polskę. Mimo tego, że z powodu restrykcji dotyczących jakości i czystości emitowanych spalin w Dieslach układ Common Rail wyparł systemy z pompowtryskiwaczami, pompowtryski nadal licznie występują w silnikach sprzed kilku lub kilkunastu lat. Z uwagi na fakt, że z powodzeniem regenerujemy pompowtryski w naszej autoryzowanej pracowni, przygotowaliśmy artykuł, w którym pokrótce omawiamy, czym charakteryzuje się budowa układu zasilania z pompowtryskiwaczami, jakie są najistotniejsze elementy pompowtryskiwacza oraz czy można jeździć z uszkodzonym pompowtryskiem w silniku Diesla.

Charakterystyka układu zasilania Diesla wyposażonego w pompowtryskiwacze
Układ zasilania z pompowtryskiwaczami

1. W jakim otoczeniu pracuje pompowtryskiwacz?

Gdy już staniesz przed swoistym wyrokiem, jakim jest regeneracja pompowtryskiwaczy, zazwyczaj zaczynasz interesować się specyfiką ich funkcjonowania. Charakterystyczne zwłaszcza dla silników 1.9 TDI pompowtryski, objawy ich awarii oraz metody ich diagnostyki i regeneracji to dla nas nader interesujące tematy i dziedziny, w których specjalizujemy się na co dzień. Realizowany przez pompowtryskiwacze bezpośredni wtrysk paliwa znalazł wielu zwolenników, których zmorą mogą jednakże okazać się objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy. Za występowanie takich symptomów odpowiadają często pojedyncze niesprawne części, zazwyczaj o zaskakująco niewielkich rozmiarach. Sterowany za pomocą elektrozaworu pompowtryskiwacz w silniku Diesla łączy w swojej konstrukcji pompę wtryskową i warto wiedzieć, że liczba pompowtryskiwaczy odpowiada liczbie cylindrów. Zadaniem pompowtryskiwacza jest nie tylko dostarczenie oleju napędowego do spalania, ale także wygenerowanie odpowiednich parametrów ciśnienia wtrysku. Aby pożądane efekty funkcjonalności pompowtryskiwacza mogły być uzyskiwane w pełni, wszystkie części pompowtrysku muszą działać na sto procent. Czy wiesz, jakie są najważniejsze elementy budowy pompowtryskiwacza? W ich gronie z pewnością należy wyróżnić trzpień kulkowy oraz tłoczek pompy. Charakterystyczna dla pompowtrysku sprężyna ma swoje zabezpieczenie, równie istotną funkcję w działaniu pompowtryskiwaczy pełni podkładka BIP. W pompowtryskiwaczu – charakterystycznym elemencie układu wtryskowego modeli samochodów z grupy VAG sprzed kilkunastu lat, znaleźć można także korpus, kryzę mierniczą oraz jednostkę pamięci. Elementem, którego nie sposób pominąć w tym spisie, jest iglica rozpylacza, a także czasza magnesu i uchwyt elektromagnetyczny. Aby obecny w pojeździe układ zasilania z pompowtryskiwaczami mógł działać w pełni niezawodnie, każdy z tych niewielkich elementów musi wykazywać parametry świadczące o pełnej sprawności.

Najbliższe otoczenie i warunki pracy pompowtryskiwaczy
W jakim otoczeniu pracuje pompowtryskiwacz?


Regeneracja pompowtryskiwaczy jako sposób na problemy z pompowtryskami

Wymiana pompowtryskiwaczy w silniku Diesla często jest już niedostępna, ponieważ nie produkuje się nowych pompowtrysków, dlatego też usługa, jaką jest ich regeneracja, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Gdy do naszej pracowni trafiają już zdemontowane pompowtryskiwacze, cena za kompleksowo przeprowadzoną usługę jest przekazywana Klientowi tuż po przeprowadzonej z użyciem dedykowanych urządzeń diagnostyce. Za występujące i odczuwalne podczas jazdy objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy może odpowiadać zużycie eksploatacyjne lub uszkodzenie mechaniczne wielu elementów pompowtrysku. Być może przyczyną kontaktu z naszym serwisem są uszkodzone oringi na pompowtryskach, objawy tej usterki natomiast sprowadzają się do określenia jej jako lejące pompowtryskiwacze. To oczywiste, że samochód będzie pracował nierówno i może gasnąć nawet wówczas, gdy jednostka napędowa jest już dostatecznie rozgrzana. Równie kłopotliwa może okazać się nie w pełni poprawnie funkcjonalna wiązka pompowtryskiwaczy, a także uszkodzona końcówka pompowtryskiwacza lub źle ustawione pompowtryski. Objawy tych perypetii, z którymi zmaga się niejeden właściciel Diesla z opisywanym systemem wtrysku oleju napędowego, można szybko i ze stuprocentową skutecznością zażegnać w naszym serwisie. Jakość wykonania specjalistycznej usługi, jaką jest regeneracja pompowtryskiwaczy, cena za przywrócenie pompowtryskom pełnej funkcjonalności oraz wynoszący jedynie jeden dzień czas oczekiwania na zregenerowane, objęte gwarancją na dwa lata pompowtryskiwacze to nasze główne zalety!

Zażegnanie problemów z pompowtryskiwaczami dzięki przeprowadzeniu regeneracji
Regeneracja pompowtryskiwaczy jako sposób na problemy z pompowtryskami
Udostępnij wpis

Komentarze

Adaś

Wystawiono Rok temu

Układ zasilania z pompowtryskiwaczami (Common Rail) składa się z kilku elementów, takich jak: 1. Pompa wysokiego ciśnienia: jest odpowiedzialna za dostarczanie paliwa pod wysokim ciśnieniem do wtryskiwaczy. 2. Zbiornik paliwa: jest miejscem, w którym przechowywane jest paliwo, które jest dostarczane do pompy wysokiego ciśnienia. 3. Wtryskiwacze: są odpowiedzialne za wprowadzanie paliwa pod wysokim ciśnieniem do komory spalania silnika. 4. Sterownik: jest komputerem, który kontroluje pracę pompy wysokiego ciśnienia oraz wtryskiwaczy. 5. Układ filtrów paliwa: zapewnia czystość paliwa przed wprowadzeniem go do pompy wysokiego ciśnienia i wtryskiwaczy. Układ zasilania z pompowtryskiwaczami pozwala na precyzyjną kontrolę ilości paliwa wprowadzanego do silnika oraz umożliwia uzyskanie większej efektywności paliwowej i niższych emisji szkodliwych substancji.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki