Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

WTRYSKIWACZE PIEZOELEKTRYCZNE – JAK DBAĆ?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Kierowcy często mają wiele pytań o wtryskiwacze piezoelektryczne – jak dbać o nie, aby przedłużyć ich żywotność, czy możliwa jest ich regeneracja lub czy w ogóle warte są swojej ceny. W tym wpisie odpowiemy na część z nich. Zacznijmy najpierw od tego, co to są wtryskiwacze piezoelektryczne. Dlaczego zastąpiły wtryskiwacze elektromagnetyczne w coraz większej liczbie najnowszych samochodów z układem Common Rail trzeciej generacji? Wtryski piezo uważane są powszechnie za następców wtryskiwaczy elektromagnetycznych. Budowa wtrysku piezoelektrycznego różni się od „standardowego” wtryskiwacza przede wszystkim tym, że za procesy zmian ciśnienia wewnątrz komór wtrysku niezbędne do wydajnego przepływu paliwa odpowiada specjalny materiał piezoelektryczny. To rozwiązanie, w połączeniu z dodatkowym przetwornikiem hydraulicznym sprawia, że piezoelektryki są około dziesięciokrotnie szybsze od wtrysków elektromagnetycznych. Wszystko to pozwala na stosowanie większej ilości dawek w jednym cyklu wtrysku (od 5-7), a co za tym idzie zmniejsza się zużycie paliwa i podnosi kultura pracy silnika. To zaś jest jedną z najważniejszych kwestii, zarówno dla producentów, jak i użytkowników układów Common Rail. Nie dziwi zatem fakt, że piezoelektryki stają się obecnie coraz bardziej popularne. Mają one jednak pewną znaczącą wadę, a są nią problemy z ich serwisowaniem.

Przykładowy wtryskiwacz piezoelektryczny
Wtryskiwacze piezoelektryczne – jak dbać?


Doradzamy jak dbać o wtryskiwacze piezoelektryczne

Zdecydowanie najlepszym sposobem na długie życie wtryskiwaczy jest dbanie o czystość układu paliwowego. Regularne wymiany oleju, filtra paliwa oraz tankowanie tylko wysokiej jakości oleju napędowego uchroni nas przed usterkami wtrysków wrażliwych na zanieczyszczenia. Dobrym pomysłem jest także częste przeprowadzanie diagnostyki pojazdu. Według zapewnień producentów, precyzyjna budowa wtryskiwacza uniemożliwia jego rozmontowywanie i naprawę, więc w przypadku usterki pozostaje tylko ich wymiana na nowe. Mimo tego, jest wiele serwisów, które oferują usługi regeneracji piezoelektryków, co pozwala na sporą oszczędność.

Wtryskiwacz piezoelektryczny podczas regeneracji w naszym salonie
Doradzamy jak dbać o wtryskiwacze piezoelektryczne
Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Ponad 3 tygodnie temu

Aby zapewnić prawidłowe działanie wtryskiwaczy piezoelektrycznych i przedłużyć ich żywotność, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad: Regularnie przeprowadzaj przeglądy pojazdu i konserwację układu paliwowego, aby upewnić się, że wszystkie elementy są w dobrym stanie i działają prawidłowo. Stosuj się do zaleceń producenta dotyczących wymiany filtrów i innych części eksploatacyjnych, aby zapewnić prawidłowy przepływ paliwa i uniknąć zanieczyszczeń. Regularnie sprawdzaj ciśnienie paliwa i uzupełniaj paliwo o odpowiedniej jakości, aby zapewnić prawidłowe działanie wtryskiwaczy. Unikaj przeładowywania silnika i przeciążania pojazdu, ponieważ to może prowadzić do uszkodzenia wtryskiwaczy.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki