25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

WTRYSKIWACZE PIEZOELEKTRYCZNE – JAK DBAĆ?

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.84

Kierowcy często mają wiele pytań o wtryskiwacze piezoelektryczne – jak dbać o nie, aby przedłużyć ich żywotność, czy możliwa jest ich regeneracja lub czy w ogóle warte są swojej ceny. W tym wpisie odpowiemy na część z nich. Zacznijmy najpierw od tego, co to są wtryskiwacze piezoelektryczne. Dlaczego zastąpiły wtryskiwacze elektromagnetyczne w coraz większej liczbie najnowszych samochodów z układem Common Rail trzeciej generacji? Wtryski piezo uważane są powszechnie za następców wtryskiwaczy elektromagnetycznych. Budowa wtrysku piezoelektrycznego różni się od „standardowego” wtryskiwacza przede wszystkim tym, że za procesy zmian ciśnienia wewnątrz komór wtrysku niezbędne do wydajnego przepływu paliwa odpowiada specjalny materiał piezoelektryczny. To rozwiązanie, w połączeniu z dodatkowym przetwornikiem hydraulicznym sprawia, że piezoelektryki są około dziesięciokrotnie szybsze od wtrysków elektromagnetycznych. Wszystko to pozwala na stosowanie większej ilości dawek w jednym cyklu wtrysku (od 5-7), a co za tym idzie zmniejsza się zużycie paliwa i podnosi kultura pracy silnika. To zaś jest jedną z najważniejszych kwestii, zarówno dla producentów, jak i użytkowników układów Common Rail. Nie dziwi zatem fakt, że piezoelektryki stają się obecnie coraz bardziej popularne. Mają one jednak pewną znaczącą wadę, a są nią problemy z ich serwisowaniem.

 

Przykładowy wtryskiwacz piezoelektryczny
Wtryskiwacze piezoelektryczne – jak dbać?


Doradzamy jak dbać o wtryskiwacze piezoelektryczne

Zdecydowanie najlepszym sposobem na długie życie wtryskiwaczy jest dbanie o czystość układu paliwowego. Regularne wymiany oleju, filtra paliwa oraz tankowanie tylko wysokiej jakości oleju napędowego uchroni nas przed usterkami wtrysków wrażliwych na zanieczyszczenia. Dobrym pomysłem jest także częste przeprowadzanie diagnostyki pojazdu. Według zapewnień producentów, precyzyjna budowa wtryskiwacza uniemożliwia jego rozmontowywanie i naprawę, więc w przypadku usterki pozostaje tylko ich wymiana na nowe. Mimo tego, jest wiele serwisów, które oferują usługi regeneracji piezoelektryków, co pozwala na sporą oszczędność.

 

Wtryskiwacz piezoelektryczny podczas regeneracji w naszym salonie
Doradzamy jak dbać o wtryskiwacze piezoelektryczne

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO