25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

WYMIANA FILTRA PALIWA COMMON RAIL

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.63

Wymiana filtra paliwa Common Rail to naprawa, którą kierowcy powinni mieć szczególnie na uwadze. Filtr paliwa pełni istotną rolę w ochronie wrażliwych części układu paliwowego, jak na przykład wtryskiwaczy. Współczesne układy Common Rail przeszły długą ewolucję i stały się wysoce skomplikowane i precyzyjne. Przez to, są również bardzo wrażliwe na niepoprawne użytkowanie, a najbardziej szkodliwym działaniem dla tych układów jest stosowanie niskiej jakości paliwa. Już niewielka ilość zanieczyszczeń osadzających się na delikatnych częściach wtrysków może prowadzić do ich zablokowania, co w praktyce oznacza konieczność kosztownej naprawy. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o dobry stan filtra paliwa, który pozwoli zaoszczędzić nam nerwów z awariami układu paliwowego. Zatem co ile wymiana filtra paliwa 1.6 HDI czy 1.9 TDI jest konieczna? W celu gwarancji ochrony i poprawnego funkcjonowania układu najlepiej robić to przynajmniej co 30 000 kilometrów. Ponadto, przy użytkowaniu silników Diesla, zaleca się dokonywanie takiej wymiany przed każdą zimą.

 

Wtryskiwacz podczas regeneracji w naszym salonie
Wymiana filtra paliwa Common Rail


Doradzamy jak skutecznie odpowietrzyć Diesla po wymianie filtra paliwa

Wymiana filtra paliwa Diesel, jak i podobne prace serwisowe związane z układem paliwowym często prowadzą do jego zapowietrzenia. Przykładami są chociażby wymiana wtryskiwaczy, pompy wtryskowej, czy też nieszczelność przewodów paliwowych. Wielu kierowców decyduje się na przeprowadzenie wymiany filtra na własną rękę. Jeśli posiadamy odpowiednie zdolności manualne, jest to całkiem rozsądna opcja. Jednakże, mimo, iż na pierwszy rzut oka taka wymiana wydaje się nie być skomplikowana, a w sieci można znaleźć wiele poradników na ten temat, zaleca się zachowanie ostrożności. Należy pamiętać, że niepoprawne i niedokładne odpowietrzenie układu paliwowego może powodować, że nie będzie można uruchomić silnika, ale także może prowadzić do uszkodzeń układu. Ponadto, po wymianie filtra paliwa trzeba podłączyć silnik do testera diagnostycznego. Jeśli interesuje Cię wymiana filtra paliwa Diesel, cena tej usługi dostępna jest na naszej stronie w zakładce cennik.

 

Przykładowy wtryskiwacz Bosch
Doradzamy jak skutecznie odpowietrzyć Diesla po wymianie filtra paliwa

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO