Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

WYMIANA FILTRA PALIWA COMMON RAIL

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

WYMIANA FILTRA PALIWA COMMON RAIL

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Filtr paliwa w układzie Common Rail jest bardzo ważnym elementem, ponieważ odpowiada za oczyszczanie paliwa przed jego dostarczeniem do wtryskiwaczy. Wymiana filtra paliwa w układzie Common Rail powinna odbywać się zgodnie z zaleceniami producenta samochodu, a okresowość wymiany filtra paliwa jest uzależniona od intensywności eksploatacji pojazdu oraz rodzaju paliwa, które jest używane. Filtr paliwa pełni istotną rolę w ochronie wrażliwych części układu paliwowego, jak na przykład wtryskiwaczy. Współczesne układy Common Rail przeszły długą ewolucję i stały się wysoce skomplikowane i precyzyjne. Przez to, są również bardzo wrażliwe na niepoprawne użytkowanie, a najbardziej szkodliwym działaniem dla tych układów jest stosowanie niskiej jakości paliwa.

Wtryskiwacz podczas regeneracji w naszym salonie
Wymiana filtra paliwa Common Rail

Wymiana filtra paliwa Common Rail to naprawa, którą kierowcy powinni mieć szczególnie na uwadze. Już niewielka ilość zanieczyszczeń osadzających się na delikatnych częściach wtrysków może prowadzić do ich zablokowania, co w praktyce oznacza konieczność kosztownej naprawy. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o dobry stan filtra paliwa, który pozwoli zaoszczędzić nam nerwów z awariami układu paliwowego. Zatem co ile wymiana filtra paliwa 1.6 HDI czy 1.9 TDI jest konieczna? W celu gwarancji ochrony i poprawnego funkcjonowania układu najlepiej robić to przynajmniej co 30 000 kilometrów. Ponadto, przy użytkowaniu silników Diesla, zaleca się dokonywanie takiej wymiany przed każdą zimą.

Doradzamy jak skutecznie odpowietrzyć Diesla po wymianie filtra paliwa

Wymiana filtra paliwa Diesel, jak i podobne prace serwisowe związane z układem paliwowym często prowadzą do jego zapowietrzenia. Przykładami są chociażby wymiana wtryskiwaczy, pompy wtryskowej, czy też nieszczelność przewodów paliwowych. Wielu kierowców decyduje się na przeprowadzenie wymiany filtra na własną rękę. Jeśli posiadamy odpowiednie zdolności manualne, jest to całkiem rozsądna opcja. Jednakże, mimo, iż na pierwszy rzut oka taka wymiana wydaje się nie być skomplikowana, a w sieci można znaleźć wiele poradników na ten temat, zaleca się zachowanie ostrożności. Należy pamiętać, że niepoprawne i niedokładne odpowietrzenie układu paliwowego może powodować, że nie będzie można uruchomić silnika, ale także może prowadzić do uszkodzeń układu. Ponadto, po wymianie filtra paliwa trzeba podłączyć silnik do testera diagnostycznego. Jeśli interesuje Cię wymiana filtra paliwa Diesel, cena tej usługi dostępna jest na naszej stronie w zakładce cennik.

Przykładowy wtryskiwacz Bosch
Doradzamy jak skutecznie odpowietrzyć Diesla po wymianie filtra paliwa
Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono Rok temu

Wymiana filtra paliwa w silniku common rail jest ważnym elementem utrzymania prawidłowej pracy silnika. Filtry paliwa pełnią funkcję oczyszczania paliwa przed jego wtryskiem do silnika, co pozwala na uniknięcie uszkodzenia elementów układu wtryskowego. Wymiana filtra paliwa jest zalecana w określonych przez producenta odstępach czasu lub przebiegu, zazwyczaj jest to około 15 000 - 30 000 km lub co roku, w zależności od modelu samochodu. Cena wymiany filtra paliwa common rail może wynieść od kilkuset do kilku tysięcy złotych w zależności od marki i modelu samochodu oraz lokalizacji warsztatu. Zaleca się skontaktowanie się z kilkoma warsztatami w celu uzyskania dokładniejszych informacji na temat ceny.

Czy ta opinia była pomocna?

michaś

Wystawiono 3 lata temu

Dzięki temu artykulowi dowiedzialem sie, co ile powinienem wymieniac filtr paliwa! Super artykul i polecam go przeczytac!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki