Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Żywotność wtryskiwaczy Common Rail

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Żywotność wtryskiwaczy Common Rail

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Typowa żywotność wtryskiwaczy Common Rail wynosi około 150 000 do 200 000 kilometrów. Jednak wiele czynników może wpływać na tę wartość, w tym: jakość paliwa, konserwacja i serwis, sposób eksploatacji auta, jakość części zamiennych. Należy pamiętać, że podane wartości są ogólne i mogą się różnić w zależności od konkretnego modelu samochodu oraz warunków eksploatacji. Ważne jest również regularne monitorowanie działania układu wtryskowego oraz reagowanie na wszelkie objawy problemów, takie jak wycieki paliwa, nieregularna praca silnika czy zwiększone zużycie paliwa.

Posiadając Diesla z systemem wtrysku CR warto wiedzieć, co wpływa na żywotność wtryskiwaczy Common Rail. Jeśli chcesz ustrzec się przed tym, aby przedwcześnie nie nękały Cię objawy zabrudzonych wtryskiwaczy, przeczytaj w naszym opracowaniu, ile wytrzymują wtryskiwacze Common Rail oraz jakie działania ze strony kierowcy przyczyniają się do zachowania ich pełnej funkcjonalności przez maksymalnie długi czas. Przekonaj się, jak należy, a jak nie warto postępować, pozostając użytkownikiem Diesla z pracującym pod maską układem CR.

Trwałość i żywotność wtryskiwaczy w układzie Common Rail
Żywotność wtryskiwaczy Common Rail

1. Jak opóźnić zużycie eksploatacyjne wtryskiwaczy?

To, że wtryskiwacze Common Rail wraz z upływem czasu ulegają zużyciu eksploatacyjnemu, nie powinno nikogo zaskakiwać. Bez funkcjonowania tych niewielkich elementów pojazd nie mógłby ruszyć z miejsca, ponieważ paliwo nie zostałoby dostarczone do spalania w odpowiednim czasie ani w odpowiednich dawkach. Niepozorne, lecz jakże istotne wtryskiwacze w układzie Common Rail wykonują pracę pod obciążeniem, dlatego też obecność w systemie wszelkich zanieczyszczeń może mieć dla nich zgubne skutki, podobnie jak zaniedbania kierowcy w zakresie eksploatacji Diesla. Przypominamy, że koszt wymiany wtryskiwaczy w Dieslu może okazać się niebotycznie wysoką kwotą, natomiast regeneracja wtryskiwaczy Common Rail to wyjście równie skuteczne, jednakże znacznie tańsze. Jak postępować, aby konieczność wspomnianej regeneracji wtrysków nie wystąpiła przedwcześnie? Reguły tej gry zwanej Common Rail są nadzwyczaj proste i wcale dużo nie kosztują. Wielu kierowców od razu wykazuje orientację w temacie i zaczyna poszukiwać informacji w dziedzinie użytkowania Diesla CR. Zazwyczaj to właśnie do Internetu kierowane są pytania typu: jaki olej napędowy do Common Rail, czy Verva do Common Rail jest dobrym wyborem, albo ogólnie: co tankować do Common Rail. Nie sposób napisać tutaj, jaka ropa do Common Rail okaże się najlepszym wyborem, ponieważ nie podjęliśmy się sprawdzenia jakości paliw na wszystkich stacjach w Polsce. Zachęcamy użytkowników Diesli do tego, by poszukiwali informacji dotyczących najczęściej wybieranych przez nich stacji, ponieważ chrzczone lub zanieczyszczone paliwo może doprowadzić do destrukcji nie tylko zestawu wtryskiwaczy, ale także pompy wtryskowej. Filtry paliwa w pojeździe z silnikiem wysokoprężnym także należy wymieniać z taką częstotliwością, jaką określił producent. Wtryskiwacze z opisywanego w niniejszym artykule układu wtryskowego źle reagują także na zbyt rzadko wymieniany olej silnikowy oraz na oleje niskiej jakości. Działająca w sposób niewłaściwy turbosprężarka, a także niedrożny filtr cząstek stałych DPF/FAP także mogą przyczynić się do sytuacji, w których regeneracja wtryskiwaczy okaże się obowiązkowa bardzo szybko, czyli po przejechaniu relatywnie niewielkiej ilości kilometrów. Gdy ze strony układu wtryskowego zaczną pojawiać się objawy wtryskiwaczy Common Rail, nie trać ani chwili na refleksje dotyczące tego, jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem. Zamiast tego zatroszcz się o znalezienie najlepszego serwisu, gdzie diagnostyka oraz regeneracja wtryskiwaczy CR zostaną przeprowadzone na najwyższym poziomie.

Jak użytkować auto z Common Rail, aby wtryskiwacze nie zużyły się przedwcześnie
Jak opóźnić zużycie eksploatacyjne wtryskiwaczy?


Regeneracja wtryskiwaczy, czyli przywrócenie ich fabrycznych parametrów

Przecząco kręcimy głowami, gdy kolejna osoba pyta nas, czy można jeździć z uszkodzonym wtryskiem. Kierowcom nie tylko Diesli, ale i samochodów benzynowych powtarzamy, że nie jest to ani mądre, ani bezpieczne, ani przyjemne. Tak samo natychmiastowo, jak na objawy uszkodzenia pompy wtryskowej Diesel, należy reagować na wszelkie sygnały awarii wysyłane do kierowcy przez wtryskiwacze. Gdy tylko usłyszysz stukanie wtryskiwaczy, a także odczujesz osłabienie osiągów pojazdu przy równoczesnym zwiększonym poborze oleju napędowego, gdy pracy auta nie będzie można określić mianem harmonijnej, skontaktuj się z ASO Bosch Service Pawlik. W pracowniach spotkasz znakomicie wykwalifikowanych profesjonalistów, którzy doskonale wiedzą, jak sprawdzić wtryski (Diesel, a także benzyna) oraz jakie po kolei podjąć działania, aby efektem regeneracji wtryskiwaczy był sukces w postaci przywrócenia im fabrycznych parametrów. Mówiąc wprost, dzięki regeneracji odzyskujemy fabryczne parametry wtrysku, przy czym koszt regeneracji wtryskiwaczy jest zaledwie ułamkiem ceny zakupu kompletu nowych wtrysków. Czytelniku, Kierowco Diesla – użytkuj swój samochód tak, aby układ Common Rail mógł działać sprawnie jak najdłużej, a w przypadku zaobserwowania objawów – jak najszybciej udaj się do ASO Bosch Service Pawlik, aby szybko i skutecznie odzyskać ich pełną żywotność.

Sposób na odzyskanie fabrycznych parametrów wtryskiwaczy Common Rail
Regeneracja wtryskiwaczy, czyli przywrócenie ich fabrycznych parametrów
Udostępnij wpis

Komentarze

Krzysiek

Wystawiono Rok temu

Żywotność wtryskiwaczy Common Rail zależy od wielu czynników, takich jak jakość paliwa, styl jazdy kierowcy, warunki eksploatacji pojazdu i konserwacja wtryskiwaczy. Przeciętnie, żywotność wtryskiwaczy Common Rail wynosi około 100 000 - 150 000 kilometrów lub około 5-7 lat. Jednak regularna konserwacja i utrzymanie wtryskiwaczy w czystości mogą zwiększyć ich trwałość. Warto również pamiętać, że jeśli pojazd jest użytkowany w trudnych warunkach, takich jak jazda po mieście z wysokim stopniem zanieczyszczenia lub jazda w trudnych warunkach terenowych, żywotność wtryskiwaczy może być skrócona.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki