Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Ile wynosi koszt wymiany wtryskiwaczy w Dieslu?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Ile wynosi koszt wymiany wtryskiwaczy w Dieslu?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Orientacyjnie, koszt wymiany pojedynczego wtryskiwacza w silniku Diesel może zaczynać się od kilkuset złotych. Jednakże koszt ten może różnić się w zależności od kilku czynników, takich jak:
1. Marka i model samochodu - niektóre marki mogą mieć droższe wtryskiwacze ze względu na specyfikę ich konstrukcji.
2. Rodzaj wtryskiwaczy - Common Rail zwykle są droższe niż starsze typy wtryskiwaczy.
3. Dostępność części zamiennych - niektóre modele wtryskiwaczy mogą być trudne do znalezienia lub mają ograniczoną dostępność, co może wpływać na ich cenę.
4. Wybrany warsztat lub serwis - warto porównać ceny i usługi oferowane przez różne miejsca przed podjęciem decyzji.
Ważne jest również uwzględnienie innych kosztów związanych z wymianą wtryskiwaczy, takich jak koszt pracy mechanika, ewentualne koszty dodatkowych części lub usług związanych z demontażem i montażem innych komponentów układu wtryskowego.

Wśród wielu wymienianych sporych wydatków, z jakimi mogą spotkać się użytkownicy pojazdów wyposażonych w wysokoprężne jednostki napędowe, koszt wymiany wtryskiwaczy w Dieslu jest jednym z najczęściej wymienianych tematów. Na temat tego, ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy w Dieslu, rozprawiają nie tylko kierowcy, ale i mechanicy samochodowi oraz potencjalni posiadacze samochodów z układem Common Rail. Jakich kosztów związanych z awariami lub zużyciem eksploatacyjnym wtrysków CR mogą się spodziewać? Jakie inne opcje oprócz wymiany wtryskiwaczy na nowe są dostępne? Zapraszamy do lektury poświęconego wymianie wtrysków paliwa w układzie Common Rail artykułu.

Koszty wymiany wtryskiwaczy w silniku wysokoprężnym
Ile wynosi koszt wymiany wtryskiwaczy w Dieslu?

1. Auto z Dieslem | Wymiana wtryskiwaczy | Jeden czy wszystkie?

Common Rail, jak wskazuje tłumaczenie tej pochodzącej z języka angielskiego nazwy systemu zasilania olejem napędowym, oznacza wspólną szynę (listwę) paliwową. Co oznacza to w praktyce? Każdy z użytkowników Diesla powinien wiedzieć, że właśnie z tą listwą ściśle współpracują wtryskiwacze, wszystkie na tej samej zasadzie, a szyna paliwowa nazywana także magistralą poprzez przewody dostarcza do wtrysków olej napędowy. Każdy z wtryskiwaczy w układzie otrzymuje identyczną dawkę paliwa, która następnie jest wtryskiwana do komory spalania pod ciśnieniem, którego minimalna wartość osiąga 2000 barów. Dawka wtrysku oraz czas otwarcia wtryskiwacza jest ściśle określony komputerowo, a wszelkie nieprawidłowości w działaniu jednego wtrysku dość szybko znajdują odbicie w zaburzonym funkcjonowaniu pozostałych wtryskiwaczy w układzie. W ten sposób, dzięki rozważaniom oraz poszerzeniu wiedzy w dziedzinie funkcjonowania systemu Common Rail, już prawie znaleźliśmy odpowiedź na pytanie zawarte w nagłówku tej części artykułu. Niedomagający wtryskiwacz paliwa w układzie Common Rail działa wręcz na zasadzie „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Jeżeli chodzi o dość zaawansowane działanie naprawcze, jakim jest wymiana wtryskiwaczy Common Rail, to znane powiedzenie w stu procentach się sprawdza. Pojedynczy wtryskiwacz, którego funkcjonowanie w układzie odbiega od norm, będzie obciążeniem dla pozostałych wtrysków, w wyniku czego mogą się one szybciej zużywać i z większą łatwością ulegać uszkodzeniom mechanicznym. Gdy zatem podejmujemy się demontażu pojedynczego uszkodzonego wtryskiwacza Common Rail, poświęćmy nieco więcej czasu i zaangażowania na sprawdzenie pozostałych wtrysków, a także, w razie potrzeb, na ich wymianę lub regenerację, o której kilka słów zawarliśmy poniżej.

Wymiana wtrysków w samochodzie z silnikiem Diesla - lepiej wymieniać wszystkie wtryskiwacze czy pojedynczy wtrysk?
Auto z Dieslem | Wymiana wtryskiwaczy | Jeden czy wszystkie?


Czy wymiana wtryskiwaczy (Diesel) to jedyna opcja na przywrócenie sprawności układu wtryskowego CR?

Mamy w pełni uzasadnione podejrzenia, że każdy, kto spotkał się z tematem uszkodzonych wtryskiwaczy Common Rail, słyszał także o możliwości zregenerowania ich w serwisie. W naszej pracowni cieszącej się autoryzacjami światowej sławy producentów podzespołów samochodowych dostępna jest regeneracja wtryskiwaczy Delphi, Bosch, Siemens/Continental VDO, a także regeneracja wtryskiwaczy Denso. Cena za przeprowadzenie na wtryskiwaczach regeneracji w stosunku do kosztu zakupu fabrycznie nowych wtrysków, które zresztą nie zawsze są dostępne. Zarówno regeneracja wtryskiwaczy w silniku wysokoprężnym, jak i regeneracja wtryskiwaczy benzynowych to działania o wiele bardziej opłacalne, a przy tym niemalże tak samo skuteczne, jak montaż nowych wtryskiwaczy. Z czego to wynika? Na pozór regeneracja wtryskiwaczy i cena, jaką za nią płacimy, mogą wydawać się usługą wątpliwą co do jej jakości. Wyrażane przez użytkowników Diesli wątpliwości tego typu powinny zostać skonfrontowane z samą definicją regeneracji. Rozumiemy ją jako przywrócenie danemu podzespołowi fabrycznych parametrów działania, co oznacza, że po regeneracji element będzie działał tak, jak nowy. Nie są to oczywiście puste słowa dotyczące funkcjonowania zregenerowanej części, ponieważ owe parametry pracy są testowane w warunkach tożsamych z układami, w których na ogół część pracuje. Dokładnie takimi cechami charakteryzuje się regeneracja wtryskiwaczy, cena natomiast składa się z kosztów robocizny oraz kosztu zakupu części. Podkreślamy, że przeprowadzenie regeneracji w naszym serwisie wiąże się z wymianą uszkodzonych lub zużytych elementów na części oryginalne i fabrycznie nowe. Wymiana wtryskiwaczy (Diesel, benzyna) także jest realizowaną u nas usługą, jednakże jej skala jest znacznie mniejsza niż regeneracji. Przyczyny tego stanu rzeczy są zróżnicowane, na ogół Klient jest niejako zmuszony do zakupu nowych wtrysków, ponieważ te zdemontowane z jego samochodu nie nadają się do regeneracji, w innych sytuacjach Klient po prostu życzy sobie, aby w układzie zasilania paliwem CR w jego samochodzie pracowały fabrycznie nowe wtryskiwacze. Przeprowadzana z dbałością o każdy szczegół regeneracja wtryskiwaczy Common Rail wykonywana przez naszych specjalistów jest dostępna dla Klientów z całej Polski. Zapytania o to, gdzie zostanie najlepiej wykonana regeneracja wtryskiwaczy Kraków, regeneracja wtryskiwaczy Śląsk czy regeneracja wtryskiwaczy Warszawa warto kierować właśnie do naszej pracowni. Dzięki wygodnej usłudze kurierskiej można dostarczyć do nas wtryski z dowolnego punktu na mapie Polski bądź Europy, a my w doskonale wyposażonym parku technologicznym przywrócimy wtryskiwaczom Common Rail całkowitą sprawność.

Inne opcje obok wymiany wtryskiwaczy w Dieslu
Czy wymiana wtryskiwaczy (Diesel) to jedyna opcja na przywrócenie sprawności układu wtryskowego CR?

Udostępnij wpis

Komentarze

Bartek

Wystawiono Rok temu

Koszt wymiany wtryskiwaczy w dieslu może się znacznie różnić w zależności od kilku czynników, takich jak: • Rodzaj wtryskiwaczy (np. Common Rail, wtryskiwacze mechaniczne, itp.) • Marka i model pojazdu • Lokalizacja - ceny mogą się różnić w zależności od regionu kraju • Części zamienne - ceny w zależności od producenta Cena za wymianę jednego wtryskiwacza w dieslu może wynosić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Cena za cały zestaw wtryskiwaczy zależy od liczby wtryskiwaczy w pojeździe i ich stopnia uszkodzenia. Warto pamiętać, że regeneracja wtryskiwaczy jest tańsza niż ich wymiana na nowe, dlatego przed podjęciem decyzji o wymianie warto rozważyć opcję regeneracji. Warto również porównać ceny w różnych warsztatach, ponieważ ceny mogą się różnić w zależności od lokalizacji i specjalizacji warsztatu.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki