Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Zatarta pompa wtryskowa – objawy

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zatarta pompa wtryskowa Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Zatarta pompa wtryskowa może objawiać się spadkiem mocy silnika, nieprawidłowym spalaniem, problemami z uruchomieniem silnika oraz charakterystycznymi dźwiękami takimi jak pukanie czy stukanie. Jeśli w samochodzie pracuje zatarta pompa wtryskowa, objawy tej sytuacji mogą nie tylko spędzać nam sen z powiek, ale także odbierać przyjemność czerpaną z płynnej, komfortowej jazdy. W artykule postanowiliśmy opisać te objawy uszkodzonej pompy wtryskowej Common Rail, by użytkownicy Diesli byli szczególnie wyczuleni na ich występowanie. Uszkodzona i zlekceważona pompa wtryskowa w szybkim tempie ulega zatarciu, przez co nie ma już innych opcji niż jej regeneracja lub wymiana na nową. Na czym polega regeneracja pompy wtryskowej oraz jakie są przyczyny awarii pompy wtryskowej, których w dużej mierze da się uniknąć? Informacje na temat pomp wtryskowych CR zawarliśmy w naszym artykule.

Objawy zatartej pompy wtryskowej Common Rail
Zatarta pompa wtryskowa - objawy

1. Kiedy zaleca się sprawdzanie pompy wtryskowej?

W sytuacji, gdy pompa wtryskowa opiłkuje lub jest nieszczelna, warto sprawdzić ją na stole probierczym w serwisie. Być może jest to realna przyczyna tego, że samochód ciężko odpala na zimnym silniku lub innego przypadku – samochód nie odpala, ale kręci. Być może do likwidacji tego problemu potrzebna jest regeneracja pompy wtryskowej. Cena tej usługi będzie z pewnością znacznie niższa od kosztu remontu silnika lub innych podzespołów, które mogą ulegać uszkodzeniom wtórnym wskutek awarii pompy Common Rail. Na co powinniśmy zwracać uwagę, zanim jeszcze dojdzie do awarii, w której główną rolę odgrywa zatarta pompa wtryskowa? Objawy wstępne świadczące o jej nadchodzącej zagładzie to przede wszystkim trudny rozruch silnika oraz nagłe przerywanie pracy jednostki napędowej nawet wówczas, gdy jest już rozgrzana. Jakie jeszcze komunikaty może wysyłać kierowcy pompa wtryskowa 1.9 dCi? Objawy takie jak szarpanie silnika, nieoczekiwane spadki mocy oraz falowanie obrotów to także często zasługa uszkodzonej bądź wyeksploatowanej pompy Common Rail. Podobnie będzie zachowywać się pompa wtryskowa 1.9 TDI. Objawy, które mogą świadczyć o tym, że konieczna będzie regulacja pompy wtryskowej Bosch, Delphi lub Denso, to również występowanie niepokojących odgłosów spod maski pojazdu. Na wymienione powyżej objawy zepsutej pompy wtryskowej 1.9 TDI oraz innych jednostek napędowych wpływają niedostatecznie częste wymiany oleju silnikowego oraz filtrów paliwa, a także stosowanie niskiej jakości oleju napędowego. Podobnie jak w przypadku wtryskiwaczy CR, profilaktyka pomp wtryskowych nie jest kosztowna ani czasochłonna, pozwala jednak na zaoszczędzenie kosztów, które w przypadku zaniedbań będziemy musieli przedwcześnie przeznaczyć na regenerację lub wymianę pompy wtryskowej.

Weryfikacja pomy wtryskowej Common Rail
Kiedy zaleca się sprawdzenie pompy wtryskowej?


Naprawa pomp wtryskowych w ASO

Klienci, którzy dostarczają do nas wtryskiwacze Common Rail, często pytają także o to, ile kosztuje regeneracja pompy wtryskowej. Jest to pytanie w pełni uzasadnione, ponieważ awaria wtrysków nierzadko jest rezultatem opiłkującej pompy CR. W zakresie tematycznym pomp CR dużą popularnością cieszy się także usługa, jaką jest regeneracja pomp wtryskowych do silników rolniczych. Każda pompa wtryskowa, która trafia do naszego autoryzowanego serwisu regeneracji podzespołów samochodowych, jest poddawana rozbiórce, czyszczeniu oraz wnikliwej weryfikacji pod mikroskopem. Elementy, których działanie okazuje się nieprawidłowe z uwagi na występujące na nich uszkodzenia mechaniczne lub poważne zabrudzenia, są wymieniane na nowe, oryginalne części. Tak przygotowana pompa wtryskowa zostaje poddawana pomiarom kluczowych parametrów jej funkcjonowania. Niezbędne do sprawdzenia znamionowych kryteriów działania pompy Common Rail jest zastosowanie specjalistycznego stołu probierczego. Po uzyskaniu pozytywnych wyników badań testowych naprawiona pompa wtryskowa jest oddawana klientowi lub mechanikowi, który może od razu zamontować ją w pojeździe zgodnie ze wskazówkami od specjalistów z naszego serwisu.

Proces naprawy i regeneracji pomp wtryskowych Common Rail
Naprawa pomp wtryskowych w ASO

Udostępnij wpis

Komentarze

Ola

Wystawiono Rok temu

1. Problemy z odpalaniem silnika: Zatarta pompa może uniemożliwiać odpowiednie podawanie paliwa do silnika, co może prowadzić do trudności z odpaleniem lub brakiem możliwości odpalenia silnika. 2. Nierówna praca silnika: Zatarta pompa może powodować nierównomierne dostarczanie paliwa do silnika, co może prowadzić do nierównej pracy silnika. 3. Niskie ciśnienie paliwa: Zatarta pompa może powodować niskie ciśnienie paliwa w układzie, co może prowadzić do słabszych osiągów silnika i/lub problemów z uruchamianiem. 4. Wysokie zużycie paliwa: Zatarta pompa może powodować zwiększone zużycie paliwa, ponieważ silnik nie otrzymuje odpowiedniej ilości paliwa do spalania. 5. Dymienie z rury wydechowej: Zatarta pompa może powodować niedostateczne dostarczanie paliwa do silnika, co może prowadzić do niedopalonego paliwa i dymienia z rury wydechowej. 6. Wysokie obroty silnika podczas pracy na biegu jałowym: Zatarta pompa może powodować nieprawidłowe działanie układu wtryskowego, co może prowadzić do nieprawidłowego składu mieszanki paliwowo-powietrznej i wzrostu obrotów silnika podczas pracy na biegu jałowym. 7. Dźwięki metaliczne z okolic pompy wtryskowej: Zatarta pompa może powodować powstawanie metalicznych dźwięków z okolic pompy wtryskowej, co może wynikać z uszkodzenia lub zużycia elementów pompy. 8. Błąd w systemie elektronicznym: Zatarta pompa może powodować błędy w systemie elektronicznym, które mogą być widoczne na desce rozdzielczej lub możliwe do odczytania przez specjalistyczny sprzęt diagnostyczny.

Czy ta opinia była pomocna?

Wiesio

Wystawiono 4 lata temu

Regeneracja pompy wtryskowej bardzo sprawnie, nie trzeba długo czekać, pompa jak nowa. W gratisie czyszczenie listwy paliwowej i rurek. Super!

Czy ta opinia była pomocna?

Łukasz

Wystawiono 4 lata temu

Solidnie i w rozsądnej cenie wykonana regeneracja pompy wtryskowej - bardzo konkretna obsługa telefoniczna, szybka usługa kurierska. Bardzo jestem zadowolony, oszczędziłem połowę pieniędzy.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki