25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Pompa wtryskowa

Autor: Anna Skalna
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.58

Pompa wtryskowa to jeden z najistotniejszych modułów układu wtryskowego Common Rail. Wielu klientów naszego podczas wystąpienia niepokojących objawów układu wtryskowego koncentruje się jedynie na działaniu wtryskiwaczy. Niekiedy zdarza się, że wtryski Common Rail Bosch, Delphi lub innych producentów po regeneracji lub po wymianie szybko zaczynają działać nieprawidłowo. W takiej sytuacji sprawcą jest właśnie niesprawna pompa wtryskowa. Objawy awarii pompy wtryskowej są podobne do objawów wtryskiwaczy, scharakteryzujemy je jednak w naszym artykule na prośbę czytelników naszej strony.

 

Pompa wtryskowa Delphi Common Rail
Pompa wtryskowa

 


Sprawdzenie pompy wtryskowej

Pompa wtryskowa Delphi, Bosch, Denso czy Siemens to złożona struktura, która może ulegać naturalnemu zużyciu eksploatacyjnemu lub uszkodzeniom mechanicznym. Wszelkie nieprawidłowości w obrębie działania pompy wtryskowej wręcz natychmiastowo znajdą oddźwięk w pracy wtryskiwaczy. Poszczególne części pomp wtryskowych wymagają rzetelnego zweryfikowania, dlatego też sprawdzenie pompy Common Rail jest poprzedzone jej rozbiórką. Weryfikacja pompy może wskazać na niewłaściwą pracę wytartych elementów lub na uszkodzenia elektrozaworów sterujących. Objawy usterki pompy wtryskowej CR do złudzenia przypominają objawy uszkodzonych wtryskiwaczy. Pojazd, w którym pracuje uszkodzona pompa, będzie ciężko odpalić. Słaby rozruch i postępujący brak możliwości uruchomienia jednostki napędowej to jednoznaczny sygnał, że w układzie wtryskowym Common Rail może dziać się coś złego. Inne objawy zepsutej pompy wtryskowej 1.9 TDI lub pompy zdemontowanej z innego silnika to mocne zadymienie w czarnym kolorze oraz spadek pracy kultury silnika. Wysokoprężna jednostka napędowa zasilana układem wtryskowym Common Rail będzie pracować głośniej i nierówno, co bezpośrednio przekłada się na komfort i bezpieczeństwo użytkowania pojazdu. Są to znaki, że w samochodzie może pracować nieszczelna pompa wtryskowa. Objawy jakichkolwiek uszkodzeń w obrębie układu Common Rail powinniśmy traktować jako sygnał do przeprowadzenia diagnostyki układu wtryskowego.

 

Weryfikacja pompy wtryskowej CR w pracowni
Sprawdzenie pompy wtryskowej

 


Jak przebiega naprawa pomp wtryskowych Common Rail

W sytuacji, gdy diagnostyka pompy wtryskowej Common Rail wskazuje na konieczność naprawy lub regeneracji, można skorzystać w tej opcji w sprawdzonych serwisach. Jeśli w układzie pracowała zatarta pompa wtryskowa, objawy można zniwelować dzięki właściwie przeprowadzonej naprawie pompy wysokiego ciśnienia. Naprawa pompy wtryskowej i cena, jaką można zapłacić za realizację tej usługi, uzależniona jest od kosztu części do pomp wtryskowych. Delphi, Denso, Bosch i Siemens mogą się różnić w zakresie cen o setki złotych, dlatego naprawa każdej pompy CR zazwyczaj wyceniana jest indywidualnie. Za to, że użytkownik pojazdu jest zmuszony oddać pompę wtryskową do regeneracji, odpowiadają zaniedbania w kwestii jakości tankowanego paliwa, wymian filtrów paliwa, a także nieścisłości w ustawieniach pompy wtryskowej. Przeprowadzona według standardów producenta regeneracja pompy CR polega na wyczyszczeniu elementów pompy za pomocą myjki ultradźwiękowej. Kolejnym etapem jest sprawdzenie stanu części pompy oraz podjęcie decyzji na temat wymiany części, które nie nadają się do dalszej eksploatacji w układzie. Zagadnieniem bardzo istotnym jest regulacja pompy wtryskowej Bosch lub innego producenta. Po regeneracji przeprowadzonej we właściwy sposób pompy Common Rail muszą przejść test weryfikujący ich działanie. Jedynie pozytywny wynik testu powoduje, że złożona pompa CR może zostać ponownie zamontowana w pojeździe.

 

Przebieg naprawy i regeneracji pompy wtryskowej CR
Jak przebiega naprawa pomp wtryskowych Common Rail

Komentarze

Wojto 2020-10-06 13:53:21

Regenerowałem w serwisie pompę wtryskową, objawy - auto kopciło, większe spalanie w końcu tryb awaryjny. Padło na pompę wtryskową i wtryskiwacze. Kompleksowo wykonana usługa, przede wszystkim bardzo sprawnie, 2 dni i wszystko miałem z powrotem. Polecam usługi serwisu.

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO