Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

POMPA WTRYSKOWA – Czy to jest Common Rail?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Pompa wtryskowa Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Pompa wtryskowa to element układu wtryskowego silnika spalinowego, który odpowiada za dostarczenie paliwa do wtryskiwaczy. W silnikach wysokoprężnych najczęściej stosowane są pompy wtryskowe z bezpośrednim wtryskiem paliwa do komory spalania, a nie poprzez gaźnik czy układ wtryskowy pośredni. Pompa wtryskowa może działać mechanicznie, elektromechanicznie lub elektrohydraulicznie, w zależności od konstrukcji i typu silnika. W mechanizmie pompy wtryskowej występuje wiele ważnych elementów, takich jak tłoczek, pompa tłoczkowa, zawory, sprężyny i osie, które muszą działać synchronicznie, aby zapewnić odpowiednią ilość i ciśnienie paliwa.
Wróćmy do czasów gdy nikt nie słyszał o Common Railu Cp1, Cp2, Cp3, Cp4,a i QualityScan Bosch, bo go jeszcze nie było. Wróćmy myślami do chwil, kiedy pompowtryski, jako nazwa nie istniały, albo dopiero przez sen przebąkiwał o nich anonimowy inżynier volkswagena. Wróćmy do czasów pomp wtryskowych. Czym były, jakie spełniały zadanie, co nam po nich pozostało? Serdecznie zapraszam na powrót do przeszłości

1. Ogólny podział pomp wtryskowych, czyli pompuje, ale za to jak!


Zanim zaczniemy, oddajmy się chwili zadum, nad pompami sekcyjnymi, skomplikowanej rozbudowanej aparaturze, prekursorowi hydraulicznego zasilania silnika, złożonej z zestawu pomp (sekcji) połączonych listwą, gdzie każda sekcja dedykowana jest do pojedynczego cylindra, ale poruszają się one zależnie od siebie, wzdłuż osi podłużnej, regulując w tym momencie jednocześnie ilość dostarczanego paliwa oraz moc silnika. Pompy te można podzielić na 3 podtypy, a konkretnie pompy o stałym początku i zmiennym końcu wtrysku, zmiennym początku i stałym końcu wtrysku oraz zmiennym początku i końcu wtrysku. Starczy rozmyślań.


Rodzaje pomp wtryskowych w Dieslu


Zasadniczy podział pomp w aparaturze zasilania silnika zapłonowego (Delphi, Denso, Bosch, Siemens VDO), wyróżnia się ze względu na ich konstrukcję, czyli rzędową lub rozdzielaczową. Różnica polega na sposobie tłoczenia oczywiście. Pompa rzędowa posiada sekcje pomp ułożonych względem siebie rzędowo, a działających wobec siebie niezależnie, natomiast pompa rozdzielaczowa, zwana rotacyjną, działa w ten sposób iż w wycięciach tarczy znajdują się rolki które dociskane są do ścianki to przez umieszczoną na silniku elektrycznym tarczę, to przez siłę odśrodkową. Tuż przed momentem najsilniejszego docisku do ścianki, sprężone paliwo, wydostaje się z pompy. Przed nadmiernym wzrostem ciśnienia chroni zawór przelewowy.
W pompie sekcyjnej wyróżniamy dwa podtypy – standardową i suwakową. Standardowa nie ma możliwości regulacji momentu rozpoczęcia tłoczenia, jest on stały i rozpoczyna się w momencie pełnego przesłonięcia otworu zasilającego, z kolei suwakowa posiada możliwość takiej regulacji za pomocą wspomnianego suwaka, którego położenie można zmieniać na tłoczku pompy.
Pompa rotacyjna również ma 2 podtypy i jest to pompa promieniowa i pompa osiowa. Tego rodzaju pompa musi być wspomagana w trudnych warunkach przez urządzenie rozruchowe i świece żarowe.
Wobec wymagań rynku (i polityków) praktycznie nie stosuje się dziś już rozwiązań innych, niż Common Rail, ale swojego czasu pompy rotacyjne królowały jako rozwiązanie stosowane w silnikach diesla ze względu na najwyższą ergonomię pracy w stosunku do ceny, jakiej wymagała jej regeneracja. Pompy sekcyjne na zawsze odeszły do lamusa i niestety nic na to nie poradzimy, a w przypadku, kiedy w naszym silniku gra nowocześniejsze już serce, a pojawiła się usterka, nie pozostaje nam nic innego jak regeneracja w autoryzowanym serwisie. Polecam nasz Bosch Diesel Service, którego siedziba mieści się w Stalowej Woli w województwie podkarpackim i zajmuje się regeneracją pomp wysokiego ciśnienia Common Rail.

Udostępnij wpis

Komentarze

Krzysiek

Wystawiono Rok temu

Pompa wtryskowa jest elementem składowym układu Common Rail. Układ Common Rail to nowoczesny system wtrysku paliwa, który polega na dostarczaniu wysokiego ciśnienia paliwa do wtryskiwaczy silnika poprzez specjalną pompę wtryskową. Pompa wtryskowa zasila wtryskiwacze wysokociśnieniowym paliwem, które dostarcza paliwo bezpośrednio do komory spalania. Pompa wtryskowa jest odpowiedzialna za generowanie ciśnienia paliwa i jest niezbędnym elementem układu Common Rail. Pompy wtryskowe są skonstruowane z wysokiej jakości materiałów i posiadają precyzyjne elementy, które muszą działać bez zarzutu, aby zapewnić prawidłowe działanie silnika. Warto pamiętać, że pompa wtryskowa jest skomplikowanym elementem układu, który wymaga specjalistycznej wiedzy i narzędzi do naprawy i konserwacji. Dlatego też powinna być naprawiana tylko przez autoryzowane serwisy, które posiadają odpowiednie narzędzia i wiedzę, aby zapewnić skuteczność naprawy.

Czy ta opinia była pomocna?

Mariusz

Wystawiono 4 lata temu

Ja mam pompę wtryskową delphi i nie mogę na nią złego słowa powiedzieć.

Czy ta opinia była pomocna?

Spalony

Wystawiono 5 lat temu

Witam, odradzam wykonanie regulacji pompy wtryskowej bosch we własnym zakresie. Coś namodziłem i daje mi objawy jak zatarta pompa wtryskowa, jutro wysyłam do Boscha...

Czy ta opinia była pomocna?

Czytelnik

Wystawiono 5 lat temu

Miłe przypomnienie o pompach wtryskowych, sam miałem taką w samochodzie

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki