Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Ranking usług regeneracji pomp Common Rail | TOP usługi regeneracji pomp CR Bosch, Delphi, Denso, Siemens | Najskuteczniejsze sposoby regeneracji pomp CR

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Ranking usług regeneracji pomp Common Rail Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Układ zasilania pojazdów wyposażonych w wysokoprężne jednostki napędowe Diesla nie mógłby funkcjonować bez kluczowego modułu, jakim jest pompa wysokiego ciśnienia Common Rail. Na rynku motoryzacyjnym na prowadzenie wysuwają się tacy producenci pomp jak Bosch, Denso, Delphi czy Siemens/Continental VDO. W zależności od producenta pompa Common Rail różni się nieco budową oraz funkcjonalnością, możemy natomiast wskazać szereg cech wspólnych dla pomp CR wszystkich producentów. Uszkodzona pompa Common Rail każdego rodzaju daje szereg objawów, które opisaliśmy w kolejnej części tego artykułu. Mechanicy samochodowi wyspecjalizowani w regeneracji pomp wysokiego ciśnienia mogą zaproponować klientom wiele możliwości naprawy pompy CR, dlatego też opracowaliśmy ranking, w którym prezentujemy dostępne metody regeneracji pomp, charakteryzując ich skuteczność, wady i zalety.

Prezentujemy ranking najlepszych usług regeneracji pomp wtryskowych Common Rail
Ranking usług regeneracji pomp Common Rail | Regeneracja pomp CR Bosch, Delphi, Denso, Siemens | Najskuteczniejsze sposoby regeneracji pomp CR


Kiedy zalecana jest regeneracja pomp wtryskowych? Najpopularniejsze objawy uszkodzenia pompy Common Rail

Działająca niepoprawnie pompa Common Rail sygnalizuje postępującą awarię poprzez szereg objawów, które najczęściej dotyczą funkcjonowania jednostki napędowej. Poprzez uszkodzenia w obrębie pompy CR silnik z trudem generuje rozruch i może pracować nierówno, co określa się jako falowanie obrotów. Ponadto kierowcy, w których pojazdach zdiagnozowano awarię pompy Common Rail, skarżą się na brak mocy silnika, a w najgorszej sytuacji – na brak możliwości uruchomienia pojazdu. Objawy te najczęściej świadczą o tym, że pompa wysokiego ciśnienia nie działa właściwie. Dlaczego dochodzi do awarii pomp Common Rail? Jedną z najczęściej występujących przyczyn jest paliwo. Olej napędowy, który trafia do pompy wtryskowej, może być zanieczyszczony zarówno mechanicznie, jak i chemicznie. Oznacza to, że w paliwie mogą występować zanieczyszczenia w postaci drobnych, często niewidocznych gołym okiem ciał stałych, a także zanieczyszczenia chemiczne wynikające chociażby z występowania niewielkich zawartości niskostężonych kwasów. Paliwo, którego dostarczamy do samochodu, powinno pochodzić z dobrego, zaufanego źródła. Wówczas szansa na to, że znajdą się w nim osady bądź substancje, które nie powinny występować w jego składzie, jest niewielka. W paliwie mogą znajdować się także drobiny, które nie wypłynęły wraz z olejem napędowym z dystrybutora – są to opiłki bądź rdza napływające z wnętrza pojazdu. Inną przyczyną uszkodzenia pompy Common Rail jest awaria współpracujących z nią modułów elektronicznych. Pompy Common Rail, które trafiają do regeneracji, reprezentują dość zróżnicowane uszkodzenia. Ich poszczególne elementy mogą być odłamane, wyrwane bądź uszkodzone. Uszkodzona pompa Common Rail będzie opiłkować bądź wykazywać objawy zaczopowania, co da się zweryfikować dopiero na etapie wielu przeprowadzanych specjalistycznymi badań. O tym, jakie metody regeneracji pompy wysokiego ciśnienia będą najskuteczniejsze, napisaliśmy w zamieszczonym poniżej rankingu metod regeneracji pomp Common Rail.

Objawy uszkodzenia pompy wtryskowej Common Rail
Kiedy zalecana jest regeneracja pomp wtryskowych? Najpopularniejsze objawy uszkodzenia pompy Common Rail

1. Regeneracja pompy Bosch Common Rail z zastosowaniem Quality Scan

Na pierwszym miejscu w naszym rankingu regeneracji pomp Common Rail znalazła się opcja, która odnosi się zaledwie do pomp CR Bosch. Najwyżej na podium znajduje się regeneracja pompy Bosch CR z zastosowaniem technologii w jakości Quality Scan, gdyż oznacza to regenerację w najwyższej zgodności ze standardami Bosch. Zastosowanie Quality Scan zakłada współpracę z międzynarodową centralą Bosch, a klient w każdej chwili za pomocą intuicyjnej aplikacji może sprawdzić, kto regenerował pompę Bosch CR z jego pojazdu, jakie części zostały zamontowane lub wymienione, a także jakie parametry wypracowała pompa po przeprowadzonej regeneracji. Co ważne dla wielu klientów, gwarancja pompy wtryskowej Bosch Common Rail regenerowanej metodą Quality Scan, jest uznawana w każdym serwisie Bosch. Podsumowując, w pompie wtryskowej Common Rail, którą zregenerowano w systemie Quality Scan, znajdą się jedynie oryginalne części Bosch. Są to elementy najwyższej jakości, które oznaczają się wysoką odpornością mechaniczną oraz żywotnością. Tak złożona pompa Common Rail będzie reprezentować podczas ostatecznych weryfikacji fabryczne parametry, co oznacza, że skuteczność jej działania będzie identyczna, jak w przypadku fabrycznie nowej pompy Common Rail. Na pierwszym miejscu dostępnych usług regeneracji pomp wtryskowych Common Rail umieściliśmy regenerację pomp Bosch CR w systemie Quality Scan, gdyż uważamy, że nieco wyższa cena wiąże się z najwyższą dostępną jakością wykonania usługi.

Pompa Bosch Common Rail zregenerowana w technologii Quality Scan
Regeneracja pompy Bosch Common Rail z zastosowaniem Quality Scan

2. Regeneracja pompy wtryskowej Common Rail z zastosowaniem nowych, oryginalnych części

Na opcję, jaką jest regeneracja pompy wtryskowej w technologii Quality Scan, nie decydują się wszyscy, a wynika to głównie z dość wysokiej ceny usługi. Nieco tańszą, lecz również bardzo skuteczną metodą jest regeneracja pompy CR, podczas której montowane są oryginalne części producentów takich jak Delphi, Bosch, Denso oraz Siemens w zależności od tego, przez jaki koncern została wyprodukowana pompa. Co ważne, specjaliści zgodnie potwierdzają, że opcja ta nie zawsze musi wiązać się z koniecznością ponoszenia zbyt wysokich kosztów, gdyż oryginalne części zamienne nie zawsze należą do najdroższych. Wśród zalet regeneracji pomp CR z zastosowaniem nowych części należy wymienić wysoką trwałość owych elementów oraz ich znakomite dopasowanie do budowy pompy. Montaż oryginalnych, fabrycznie nowych części w pompie Common Rail, jest zalecany przez wielu specjalistów, gdyż jest to działanie minimalizujące ryzyko wystąpienia ponownej awarii.

Pompa Common Rail regenerowana na nowych, oryginalnych części producenta
Regeneracja pompy wtryskowej Common Rail z zastosowaniem nowych, oryginalnych części

3. Regeneracja pompy wtryskowej CR z zastosowaniem używanych części

W niektórych warsztatach samochodowych można zregenerować pompę wtryskową, montując w niej części używane. Podkreślamy, że jest to sposób niezalecany przez specjalistów, gdyż instalacja używanych części może okazać się po prostu nieskuteczna. Mimo tego, że pomiary tuż po przeprowadzeniu naprawy często wskazują na uzyskanie właściwych parametrów pompy, jej sprawność może zostać zaburzona po upływie krótkiego czasu od naprawy. Zastosowanie części używanych wiąże się z ryzykiem ich krótkiej żywotności oraz większej podatności na uszkodzenia mechaniczne. Niższy koszt regeneracji pompy CR z zastosowaniem części używanych nie zawsze jest ostatnią inwestycją w kwestii naprawy owej pompy, gdyż po stosunkowo krótkim czasie użytkowania mogą być konieczne poprawki bądź ponowne wykonanie usługi, tym razem z zastosowaniem nowych, wysokiej jakości części.

Pompa Common Rail po regeneracji i montażu używanych części
Regeneracja pompy wtryskowej CR z zastosowaniem używanych części

4. Składanie pompy Common Rail z elementów innych, używanych pomp

Na ostatnim, dość niechlubnym miejscu w naszym rankingu regeneracji i napraw pomp Common Rail znajduje się opcja, jaką jest składanie pompy CR z używanych pomp. Tak, takie praktyki są podejmowane. W opinii mechaników jest to metoda stanowczo niezalecana, którą obecnie niestety nadal się stosuje, zwłaszcza w przypadkach, gdy ktoś chce szybko sprzedać samochód i poskładać pompę Common Rail praktycznie bez ponoszenia kosztów. Procedury tej nie uznajemy nawet za naprawę, jest to jedynie próba poskładania pompy wtryskowej z części, które często także nie są w pełni sprawne. Z tego typu usługi, która charakteryzuje się niską ceną, nie skorzystamy w profesjonalnych serwisach.

Naprawa pompy CR polegająca na składaniu pompy z części
Składanie pompy Common Rail z elementów innych, używanych pomp


Etapy fachowej naprawy pompy wtryskowej Common Rail

Krótkie charakterystyki poszczególnych wariantów regeneracji pomp wtryskowych jednoznacznie wskazują na wady oraz zalety konkretnych metod. Uwrażliwiamy, by odróżniać fachową regenerację od prób napraw pompy z użyciem wątpliwej jakości części. Pompy wtryskowe Common Rail, które wykazują objawy uszkodzenia, należy regenerować zgodnie z określonymi standardami, które opisaliśmy poniżej bez względu na to, czy w pompie instalowane są fabrycznie nowe i oryginalne elementy, czy też części używane. Pompy Common Rail, które trafiają do godnych zaufania serwisów regeneracji, są początkowo poddawane rozbiórce oraz weryfikacji optycznej. W zbadaniu stopnia oraz rozległości uszkodzeń niezbędnym narzędziem okazuje się mikroskop, gdyż za jego pomocą fachowiec może ocenić, czy pompa jest uszkodzona mechanicznie, czy chemicznie, oraz jak szeroki zakres uszkodzeń występuje na jej poszczególnych elementach. Serwisy regeneracji zazwyczaj kontaktują się z klientami, informując go o zdiagnozowanych nieprawidłowościach oraz kosztach regeneracji. Jeśli klient serwisu zdecyduje, że pompa Common Rail będzie naprawiana w serwisie zgodnie z zaleceniami specjalistów, fachowcy przystępują do czyszczenia elementów składowych pompy ultradźwiękami, a następnie do wymiany jej uszczelnień oraz części, których działanie jest nieprawidłowe. Po przywróceniu sprawności pompy wtryskowej Common Rail w serwisie przeprowadza się weryfikację określonych parametrów z zastosowaniem stołu probierczego. Zregenerowana pompa wtryskowa, która po zakończonej procedurze jest oddawana klientowi, powinna mieć ponadto dołączone protokoły potwierdzające przeprowadzenie weryfikacji. Regeneracja pompy wtryskowej Common Rail – ile kosztuje? Dzięki zawartym w naszym rankingu informacjom możesz sprawdzić, jak cenowo różnią się poszczególne opcje regeneracji oraz jakie metody są najskuteczniejsze i zalecane przez specjalistów.

Etapy towarzyszące procedurze naprawy pompy Common Rail
Etapy fachowej naprawy pompy wtryskowej Common Rail

Udostępnij wpis

Komentarze

Florian

Wystawiono Rok temu

Najskuteczniejsze sposoby regeneracji pomp Common Rail obejmują: • Czyszczenie wtryskiwaczy i dysz paliwowych za pomocą specjalistycznych narzędzi i środków chemicznych • Wymiana uszkodzonych elementów, takich jak końcówki wtryskiwaczy, elektrozawory lub uszczelniacze • Regulacja ciśnienia wtrysku i korekcja parametrów pracy pompy • Sprawdzenie i naprawa lub wymiana elementów mechanicznych, takich jak zawory, tłoki lub panewki • Przeprogramowanie elektronicznego układu sterowania pompy w celu dostosowania jej do konkretnego silnika i warunków pracy • Testowanie pompy pod kątem szczelności i prawidłowej pracy za pomocą specjalistycznych narzędzi i urządzeń

Czy ta opinia była pomocna?

Bezimienny

Wystawiono 4 lata temu

Jako osoba siedząca w branży od ponad 15 lat muszę powiedzieć, że w artykule zawarte jest kilka ciekawych informacji o regeneracji pomp common rail. W wolnym czasie poczytam pozostałe.

Czy ta opinia była pomocna?

Żaneta

Wystawiono 4 lata temu

Witam, jaki koszt regeneracji pompy firmy Siemens?

Czy ta opinia była pomocna?

deutzzzz

Wystawiono 4 lata temu

bardzo fajny artykuł, przyjemnie się go czyta, sam regenerowałem pompę w tej firmie w quality scan i jest bardzo zadowolony!!!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki