Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Common Rail – REGENERACJA POMP WTRYSKOWYCH - jakość Quality Scan

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

'

Common Rail – REGENERACJA POMP WTRYSKOWYCH - jakość Quality Scan
Common Rail – REGENERACJA POMP WTRYSKOWYCH - jakość Quality Scan

Układ zasilania silnika, w samozapłonowych silnikach Rudolfa Diesel’a, jest bardzo precyzyjnym układem, na którego działanie, może mieć wpływ, nawet bardzo niewielka w jego działanie ingerencja. Współcześnie stosowane układy common rail, jedyne spełniające wymagania światowych norm emisji spalin, układ zasilania, wymagają bardzo skrupulatnego z nimi obchodzenia się i uwagi podczas eksploatacji. Jako główny czynnik wpływający na układ niszcząco zazwyczaj wymienia się niskiej jakości paliwo. Zamknięty hermetycznie układ może sprawnie pracować latami, nie wymagając regeneracji, pod warunkiem, oczywiście, sterylnych warunków pracy, co, do uzyskania podczas zwyczajnej eksploatacji auta, jest właściwie niemożliwe.

1. O czym trzeba pamiętać podczas korzystania z silnika wysokoprężnego?

Układ zasilania silnika rozpoczyna się już w baku, gdzie pod powierzchnią paliwa ukryta jest pompa niskiego ciśnienia, zwana pompą pomocniczą. Istotną kwestią jest niedopuszczenie do spadku poziomu paliwa poniżej tak zwanej rezerwy. Elektryczna pompka, najczęściej wirnikowa, wykorzystuje paliwo jako czynnik chłodzący i smarujący podczas swojej standardowej pracy, więc jeśli go braknie, to może doprowadzić do przegrzania, a co później następuje, zatarcia się wirnika pompy powodując konieczność przeprowadzenia regeneracji. Jeśli pozwolimy, by poziom spadł drastycznie, a jechać będziemy na tzw. oparach, może dojść do zapowietrzenia pompy i również pożegnamy się z nią szybciej niż z karoserią w Opel. Obie sytuacje owocują koniecznością wizyty u mechanika w Bosch Diesel Service, który znając ogrom pracy związany z samym dotarciem do pompy (rozbiórka rozrządy itd), z warsztatu wyjdziemy ze znacznie lżejszym portfelem, choć cena pompy wtryskowej wysokiego ciśnienia jest dużo wyższa Bosch, Delphi, Denso, Siemens. Paliwo w drodze z pompy niskiego do wysokiego ciśnienia, biegnie kanałem doprowadzającym, który na drodze ewolucji silnika zastąpił przewód wysokiego ciśnienia. Gdy paliwo trafi już do pompy wysoko ciśnieniowej, tam dzięki jej pracy zwiększa sprężenie, by pod wysokim ciśnieniem zostać wtłoczonym do wspólnej listwy układu common rail. Ciśnienie pracy w tej szynie dochodzi nawet do 2500 atmosfer, czyli bardzo porównywalnie do osiągów pompowtryskiwaczy... sprzed niemal 20 lat. Ale za to dużo wydajniej i ekologicznie. Z listwy podawane do silnika przez wtryskiwacze paliwo spala się w reakcji z tlenem, tworząc spaliny, które jeszcze do niedawna trafiały bezpośrednio do wydechu, jednak w celu udoskonalenia konstrukcji i zmniejszenia emisji NOx do środowiska, zmieniono trasy, jakimi spaliny wędrowały do układu wydechowego, poprzez wprowadzenie zaworu EGR (Exhaust Gas Recirculation). EGR ma za zadanie część spalin przepuścić przez siebie dalej, by znów trafiły do komory spalania. Wiele osób spyta, co to ma na celu, bo przecież jak będzie mniej tlenu, będzie się mniej spalać, spadną osiągi i tak dalej. Cóż, fakt, gdy działa układ „ochrony środowiska” osiągi spadają i właściwie nie da się z tym nic zrobić, o czym boleśnie przekonał się w zeszłym roku Volkswagen. Jaki jest więc cel wprowadzania do komory gazów spalinowych? Chodzi więc o to, że ta mieszanina gazów zabiera miejsce tlenowi, a co za tym idzie, jest go mniej, a jako że powinowactwo tlenu do węgla jest większe niż do azotu, łączy się z nim, a nie z cząsteczkami azotu z powietrza i paliwa, więc do atmosfery przedostają się już nie trujące NOx tylko nietoksyczny, bezpieczny, występujący w postaci dwuatomowych cząstek N2.

Co może się zepsuć w Common Rail?

Pierwszym podstawowym faktem, na który chciałbym zwrócić uwagę, iż w systemie zasilania silnika nie ma właściwie elementu, którego nie można by wymontować, zregenerować i wstawić na miejsce. Bądź co bądź, mimo że filigranowa, misterna i precyzyjna, to jednak tylko plątanina rurek... i pompa. No właśnie, pompa. Co może zepsuć się w pompie i czy poddaje się ona regeneracji? Na szczęście można ją zregenerować, bo biorąc pod uwagę fakt, ile kosztuje kupienie nowej lub nawet po regeneracji, regeneracja może wyjść nam kilka razy taniej, a ekonomia w eksploatacji auta to coś, o czym każdy z nas marzy. Zepsuć w pompie wysokiego ciśnienia układu zasilania silnika samozapłonowego może się wiele, ale najważniejsze, żeby przyczyn szukać po kolei, a nie wynajdywać co czarniejsze scenariusze i konsekwentnie wdrażać je w fazę realizacji. Pierwszym do sprawdzenia jest sterownik pompy. Współczesne układy cieszą się jednym sterownikiem umieszczonym na pompie scalonym z dwu innych, silnika i pompy. Nawet tak drobny mankament jak zacierający się powoli tłoczek dla sterownika może być zabójczy, gdyż powoduje wzrost wartości prądu podawanego przez tranzystor, który niechybnie szybko go spali. Warto sprawdzić, na jakie sygnały reaguje, a na jakie nie reaguje sterownik. Przy odrobinie dobrych chęci można to zrobić nawet w przydomowych warunkach, próbnikiem sprawdzając, na których pinach pojawia się napięcie, podczas konkretnych zadań stawianych przed sterownikiem. Jeśli to jednak nie sterownik, należy wejść głębiej w pompę. Przyczyn jest wiele, od najbardziej prozaicznych przez zapychający się zawór regulacji wysokiego ciśnienia, który odpowiada za utrzymanie stałego ciśnienia w common railu aż po zatarcie się pompy wywołane zapieczonym tłoczkiem.
Co by się nie działo z układem zasilania silnika, to zazwyczaj nie damy sobie rady z naprawą sami, warto więc wybrać cieszący się renomą autoryzowany serwis, najlepiej specjalizujący się właśnie w zagadnieniu regeneracji pomp, wtrysków. Pozwoli nam to sporo zaoszczędzić, nawet jeśli nie pieniędzy, to bezcennego czasu, ponieważ wiadomo będzie, że nie będziemy musieli inwestować w zasilanie w najbliższym czasie.
Wysyłkowo to proste rozwiązanie na naprawę pomp wtryskowych nawet jeżeli jesteś ze Śląska, Małopolski, Krosna, Rzeszowa, Mielca, Jaworzna, Iławy, Tarnowskich Gór, Warszawy Łodzi, Lublina, Poznania Bydgoszczy Wrocławia, czy miasta Szczecina lub Gdańska, Radomia i Kielc, Suchedniów, Błonia. Zadzwoń ustalimy termin odbioru pompy do regeneracji w Bosch Diesel Service.

Udostępnij wpis

Komentarze

Błażej

Wystawiono 2 miesiące temu

Regeneracja pomp wtryskowych Common Rail przy użyciu technologii Quality Scan to proces polegający na diagnostyce, naprawie i przywróceniu sprawności tych elementów układu wtrysku paliwa. Quality Scan jest to specjalna technologia stosowana przez producentów takich jak Bosch, która pozwala na dokładną diagnozę i naprawę pomp wtryskowych. Technologia Quality Scan polega na wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi i urządzeń, które pozwalają na precyzyjną analizę stanu pompy wtryskowej oraz na dokładne określenie potrzebnych napraw. Pozwala to na dokładniejszą naprawę niż standardowa regeneracja pompy wtryskowej oraz na osiągnięcie lepszej jakości naprawy. Warto pamiętać, że regeneracja pomp wtryskowych Common Rail przy użyciu technologii Quality Scan powinna być wykonywana tylko przez autoryzowane serwisy posiadające specjalistyczne narzędzia i wiedzę potrzebną do prawidłowego wykonania tego procesu.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki