Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

ZABLOKOWANY WTRYSKIWACZ

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zablokowany wtrysk Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Zablokowany wtryskiwacz to problem, który może wpłynąć na osiągi i zużycie paliwa silnika. Przyczyną blokady wtryskiwacza może być zanieczyszczenie, uszkodzenie mechaniczne lub elektryczne. Jeśli wtryskiwacz jest zablokowany z powodu zanieczyszczenia, można spróbować go oczyścić. W przypadku blokady mechanicznej lub elektrycznej wtryskiwacza, konieczna może być jego wymiana. Wymiana lub naprawa wtryskiwacza powinna być przeprowadzona przez wykwalifikowanego mechanika. Podczas normalnego użytkowania w trakcie pracy silnika na elementach układu wtryskowego zbierają się osady. Wtryskiwacze w zadbanym układzie są w stanie wytrzymać nawet do 350 tysięcy kilometrów zanim zaczną stwarzać problemy. Jednakże, słabej jakości paliwo, czy też zanieczyszczenia cząstkami stałymi znacznie przyśpieszają proces ich psucia, a z racji bardzo skomplikowanej budowy wtrysków już stosunkowo niewielka ilość złogów wpływa destrukcyjnie na prawidłowy przepływ paliwa. Właśnie te czynniki powodują między innymi znajome stukanie wtryskiwaczy.

Końcówki nowych wtryskiwaczy
Zablokowany wtryskiwacz


Oznaki uszkodzonego systemu wtryskowego

Charakterystycznymi przesłankami problemów z układem wtryskowym są na przykład szarpania silnika przy gwałtownym przyspieszaniu, kopcenie, nierówna praca na wolnych obrotach i biegu jałowym, świecenie się kontrolki silnika czy brak mocy. Z kolei objawy brudnych wtryskiwaczy LPG są podobne, z tym że w tym przypadku często występuje również automatyczne przełączanie się na zasilanie benzynowe. Niepoprawnie użytkowane, lub też zwyczajnie zużyte wtryskiwacze źle dawkują paliwo lub gaz. W zależności od tego, czy zacięty wtryskiwacz znajduje się w pozycji otwartej czy zamkniętej, dawki przekazywane do komory spalania są zbyt duże lub zbyt małe. Obie sytuacje są szkodliwe dla właściwego funkcjonowania systemu paliwowego i w efekcie mogą powodować poważne uszkodzenia. Naprawa tego typu usterki nie musi skończyć się zrujnowaniem finansowym. Ważne jest jednak, aby bo stwierdzeniu w samochodzie problemów z wtryskami jak najszybciej udać się do profesjonalnego serwisu, który znajdzie sposób na to jak odwiesić wtryskiwacz. Nie warto z tym zwlekać, gdyż uszkodzony układ wtryskowy wpływa na trwałość silnika i jego osprzętu. Zapchanie filtra cząstek stałych lub awarię jednostki napędowej. W celu szybkiej i sprawnej regeneracji zablokowanych wtryskiwaczy zachęcamy skontaktowanie się z naszym serwisem.

Wtryski Bosch i Delphi
Oznaki uszkodzonego systemu wtryskowego
Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono Rok temu

Zablokowany wtryskiwacz to problem, który może prowadzić do nieprawidłowego działania silnika, takiego jak brak mocy, nierównomierna praca silnika, zwiększone zużycie paliwa, zwiększona emisja szkodliwych substancji. Przyczyny zablokowania wtryskiwacza mogą być różne, ale najczęściej są to zanieczyszczenia paliwem o niskiej jakości, osadzanie się sadzy i innych zanieczyszczeń w wtryskiwaczach, niskie ciśnienie paliwa, uszkodzenie uszczelniaczy wtryskiwaczy. Aby rozwiązać problem zablokowanych wtryskiwaczy, należy skonsultować się z profesjonalnym mechanikiem samochodowym, który przeprowadzi diagnozę i określi przyczynę problemu. Może być konieczne czyszczenie lub wymiana wtryskiwaczy. W przypadku zablokowanych wtryskiwaczy można również rozważyć wymianę filtra paliwowego i zmianę jakości paliwa.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki