25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

ZABLOKOWANY WTRYSKIWACZ

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.84

Zablokowany wtryskiwacz zwykle przydarza się samochodom z dużym przebiegiem. Podczas normalnego użytkowania w trakcie pracy silnika na elementach układu wtryskowego zbierają się osady. Wtryskiwacze w zadbanym układzie są w stanie wytrzymać nawet do 350 tysięcy kilometrów zanim zaczną stwarzać problemy. Jednakże, słabej jakości paliwo, czy też zanieczyszczenia cząstkami stałymi znacznie przyśpieszają proces ich psucia, a z racji bardzo skomplikowanej budowy wtrysków już stosunkowo niewielka ilość złogów wpływa destrukcyjnie na prawidłowy przepływ paliwa. Właśnie te czynniki powodują między innymi znajome stukanie wtryskiwaczy.

 

Końcówki nowych wtryskiwaczy
Zablokowany wtryskiwacz


Oznaki uszkodzonego systemu wtryskowego

Charakterystycznymi przesłankami problemów z układem wtryskowym są na przykład szarpania silnika przy gwałtownym przyspieszaniu, kopcenie, nierówna praca na wolnych obrotach i biegu jałowym, świecenie się kontrolki silnika czy brak mocy. Z kolei objawy brudnych wtryskiwaczy LPG są podobne, z tym że w tym przypadku często występuje również automatyczne przełączanie się na zasilanie benzynowe. Niepoprawnie użytkowane, lub też zwyczajnie zużyte wtryskiwacze źle dawkują paliwo lub gaz. W zależności od tego, czy zacięty wtryskiwacz znajduje się w pozycji otwartej czy zamkniętej, dawki przekazywane do komory spalania są zbyt duże lub zbyt małe. Obie sytuacje są szkodliwe dla właściwego funkcjonowania systemu paliwowego i w efekcie mogą powodować poważne uszkodzenia. Naprawa tego typu usterki nie musi skończyć się zrujnowaniem finansowym. Ważne jest jednak, aby bo stwierdzeniu w samochodzie problemów z wtryskami jak najszybciej udać się do profesjonalnego serwisu, który znajdzie sposób na to jak odwiesić wtryskiwacz. Nie warto z tym zwlekać, gdyż uszkodzony układ wtryskowy wpływa na trwałość silnika i jego osprzętu. Zapchanie filtra cząstek stałych lub awarię jednostki napędowej. W celu szybkiej i sprawnej regeneracji zablokowanych wtryskiwaczy zachęcamy skontaktowanie się z naszym serwisem.

 

Wtryski Bosch i Delphi
Oznaki uszkodzonego systemu wtryskowego

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO