25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Naprawa i regeneracja - Pompowtryskiwacze Bosch | DIESEL SERWIS pewny i sprawdzony sposób na twój pompowtrysk

Autor: Anna Skalna
Czas przeczytania tekstu: 3 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.59

1. Producent pompowtryskiwaczy Bosch

Bosch to jeden z głównych producentów pompowtryskiwaczy, jednego z najwydajniejszych układów bezpośredniego wtrysku paliwa do silników z zapłonem samoczynnym.

„Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki” założony został przez Roberta Boscha w Stuttgarcie 15 listopada 1866 roku, na przestrzeni lat stając się jedną z największych korporacji na świecie, zatrudniającą około 360 tysięcy pracowników i oferującą swoje produkty i usługi w niemal każdym kraju na Ziemi. Obecnie Bosch zajmuje się wieloma gałęziami przemysłu, głównie w dziedzinach związanych z motoryzacją i elektrotechniką, w tym produkcją niezwykle wydajnego układu zasilania wysokoprężnych jednostek napędowych, Pumpe Düse. Jest to układ, który w momencie pojawienia się jego pierwszej generacji w silnikach grupy VAG osiągał najwyższe ciśnienie sprężanej dawki paliwa, wynoszące nawet do 2000bar. Dzięki temu silniki wyposażone w pompowtryskiwacze pracowały z lepszą wydajnością, co przekładało się na lepsze osiągi i niższe zużycie oleju napędowego.

2. Ciekawostki na temat pompowtrysków

Oprócz powyższych cech, niewątpliwą zaletą pompowtryskiwaczy jest trwałość tego układu, pozwalająca na bezobsługowe pokonywanie setek tysięcy kilometrów przed pojawieniem się pierwszych oznak wyeksploatowania, nawet jeśli silnik pracuje na wątpliwej jakości paliwie. Nie są to jednak urządzenia doskonałe, ich zaawansowana konstrukcja oparta jest o wiele ruchomych elementów, co tyczy się także ich napędu. Największa wada układu PD to zmiany zachodzące w zaadaptowanej do wykorzystywania pompowtryskiwaczy głowicy silnika, która zwiększa swój rozmiar i utrudnia właściwe dla bezpieczeństwa pieszych wyprofilowanie, a także obciążenie układu rozrządu, spowodowane osadzonymi na wałkach krzywkami służącymi do przekazywania poprzez dźwignię rolkową energii potrzebnej do sprężania oleju napędowego wewnątrz urządzenia. Wprowadzenie na rynek pompowtryskiwaczy piezoelektrycznych poprawiło wydajność układu, który dzięki nim był w stanie pracować czterokrotnie szybciej, jednakże pogorszyło jednocześnie jego trwałość w pierwszych latach produkcji tych urządzeń.

Zwiększona ilość elementów w pompowtryskiwaczu skutkuje jego wysoką ceną na rynku detalicznym, osiągającą w zależności od modelu nawet do kilku tysięcy złotych. Chcąc uniknąć tak wysokich kosztów serwisu użytkownicy pojazdów z pompowtryskiwaczami firmy Bosch powinni skontaktować się z autoryzowanym diesel serwisem, który może przeprowadzić akcję naprawczą urządzenia polegającą na jego regeneracji. Taka regeneracja pompowtryskiwacza w autoryzowanym serwisie firmy Bosch zaczyna się od sprawdzenia parametrów urządzenia przy odtworzeniu warunków pracy danego modelu, co jest możliwe do osiągnięcia tylko i wyłącznie w warsztatach posiadających stoły probiercze. Następnie pompowtryskiwacz jest rozbierany na części, które zostają dokładnie przeczyszczone i poddane kolejnym badaniom w celu wykrycia jakichkolwiek wad, także tych mikroskopijnych. Wadliwe elementy zostają wymienione, a urządzenie jest ponownie składane i sprawdzane, są jego parametry – jeżeli te są zgodne z danymi producenta, urządzenie jest gotowe do ponownego użycia.


Obsługa wysyłkowa Klientów Bosch Service 

Zasięg miast Kraków, Rzeszów, Łódź, Wrocław, Lublin, Gdynia, Białystok, Suchedniów, Tuchola, Białystok, Częstochowa, Gdynia, Szczecin, Oława, Piła, Olsztyn, Starachowice, Mielec, Pisarzowice, Sobótka, Zamość, Stare Iganie, Krosno, Trzemeśnia, Bełk, Krotoszyn, Sandomierz, Zakrzewo, Iława, Piekary Śląskie, Świebodzin, Pniewy, Poznań, Nysa, Kielce, Gdański, Reda, Stargard, Bochnia, Siedlce, Opole, Dzierżoniów, Jordanów Śląski, Wojaszówka, Sochaczew, Bestwina, Kalisz, Pszczyna, Jaworzno, Maćkowice, Radomyśl Wielki, Nawojowa, Słubice, Nadarzyn, Gliwice, Świerzawa Polska, Milczany, Kobylnica, Korzękwice, Legnica, Zielona Góra, Ćwiklice, Krasnystaw, Starogard Gdański, Słupsk to tylko kilka przykładów miast z których mamy naszych klientów.

Komentarze

Adrian Dec 2020-03-06 13:20:02

Macie imponujący zakres miast. Teraz to można regenerować z każdej części kraju:)

Patryk 2019-08-28 14:54:16

Ja jestem z Rzeszowa, to gdzieś tu jest serwis co robi wtryski?

bogus 2019-08-28 14:42:39

Regenerowałem u was swoje pompowtryski, działają do tej pory, a auto jak nowe

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA