Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

ZA DUŻE CIŚNIENIE WTRYSKU

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Ciśnienie wtrysku Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Rzeczą, na którą bezwzględnie powinno zwrócić się uwagę w przypadku problemów z układem paliwowym jest między innymi za duże ciśnienie wtrysku. Obecnie ciśnienie paliwa płynącego w przewodach paliwowych jest ponad kilkukrotnie wyższe względem ubiegłych lat, a systemy Common Rail wraz z najbardziej obciążonymi wtryskiwaczami pracują na pełnych obrotach. Pozwoliło to na podniesienie kultury pracy, obniżenie zużycia paliwa i zmniejszenie emisji spalin. Niestety sprawiło to także, że układy te są znacznie bardziej narażone na usterki wynikające z powodu przepracowania. W tak precyzyjnych systemach kalibracja musi być przeprowadzana z najwyższą dokładnością. Za duże, tak jak i za niskie ciśnienie wtrysku może oznaczać kłopoty i potencjalne usterki całego układu paliwowego. Urazy mechaniczne, zatarcia, czy nieszczelność prowadząca do nadmiernego przecieku we wnętrzu wtryskiwaczy może przełożyć się na poważniejsze awarie układu. Co więc możemy z tym zrobić?

Części układu Common Rail
Za duże ciśnienie wtrysku


Kontrola ciśnienia wtrysków

By ustalić dokładne ciśnienie na wtryskach niekoniecznie potrzeba zaawansowanych urządzeń. Przykładem testera wykorzystywanego do tego celu jest chociażby Bosch EPS 100, którym kontroluje się ciśnienie otwarcia i rozpylenia paliwa. Składa się on z dźwigni napędzającej pompkę podającą paliwo z baku do przewodu zasilającego wtrysku. Manometr znajdujący się na drodze paliwa pozwala określić ciśnienie otwarcia wtryskiwacza oraz jego przyrost. Ten sposób pozwala wstępnie określić istnienie problemów z nieodpowiednim ciśnieniem wtrysku. W większości wtryskiwacze elektromagnetyczne da się naprawić wymieniając uszkodzone elementy. Wtryski piezoelektryczne natomiast według zaleceń producentów z reguły nie można naprawiać – pozostaje jedynie zakup nowych. W razie wystąpienia podejrzeń związanych z układem Common Rail zapraszamy do skorzystania z usług naszego serwisu.

Wtryskiwacze marki Bosch
Kontrola ciśnienia wtrysków
Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Rok temu

Zbyt duże ciśnienie wtrysku może prowadzić do wielu problemów z silnikiem, takich jak: Zwiększone zużycie paliwa Większej emisji szkodliwych substancji Hałaśliwość silnika Niesprawne tłoki i cylindry Uszkodzenie układu paliwowego Zwiększone zużycie oleju Problemy z układem smarowania

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki