25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

ZA DUŻE CIŚNIENIE WTRYSKU

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 1 minuta
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.69

Rzeczą, na którą bezwzględnie powinno zwrócić się uwagę w przypadku problemów z układem paliwowym jest między innymi za duże ciśnienie wtrysku. Obecnie ciśnienie paliwa płynącego w przewodach paliwowych jest ponad kilkukrotnie wyższe względem ubiegłych lat, a systemy Common Rail wraz z najbardziej obciążonymi wtryskiwaczami pracują na pełnych obrotach. Pozwoliło to na podniesienie kultury pracy, obniżenie zużycia paliwa i zmniejszenie emisji spalin. Niestety sprawiło to także, że układy te są znacznie bardziej narażone na usterki wynikające z powodu przepracowania. W tak precyzyjnych systemach kalibracja musi być przeprowadzana z najwyższą dokładnością. Za duże, tak jak i za niskie ciśnienie wtrysku może oznaczać kłopoty i potencjalne usterki całego układu paliwowego. Urazy mechaniczne, zatarcia, czy nieszczelność prowadząca do nadmiernego przecieku we wnętrzu wtryskiwaczy może przełożyć się na poważniejsze awarie układu. Co więc możemy z tym zrobić?

Części układu Common Rail
Za duże ciśnienie wtrysku


Kontrola ciśnienia wtrysków

By ustalić dokładne ciśnienie na wtryskach niekoniecznie potrzeba zaawansowanych urządzeń. Przykładem testera wykorzystywanego do tego celu jest chociażby Bosch EPS 100, którym kontroluje się ciśnienie otwarcia i rozpylenia paliwa. Składa się on z dźwigni napędzającej pompkę podającą paliwo z baku do przewodu zasilającego wtrysku. Manometr znajdujący się na drodze paliwa pozwala określić ciśnienie otwarcia wtryskiwacza oraz jego przyrost. Ten sposób pozwala wstępnie określić istnienie problemów z nieodpowiednim ciśnieniem wtrysku. W większości wtryskiwacze elektromagnetyczne da się naprawić wymieniając uszkodzone elementy. Wtryski piezoelektryczne natomiast według zaleceń producentów z reguły nie można naprawiać – pozostaje jedynie zakup nowych. W razie wystąpienia podejrzeń związanych z układem Common Rail zapraszamy do skorzystania z usług naszego serwisu.

Wtryskiwacze marki Bosch
Kontrola ciśnienia wtrysków

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA