25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

WYMIANA WTRYSKIWACZY DENSO

Autor: Wiktor Janowski
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.95

Wymiana wtryskiwaczy Denso wygląda bardzo podobnie do wymiany wtryskiwaczy innych producentów. Wtryskiwacze tej marki należą do najbardziej niezawodnych na rynku. Potrafią one wytrzymać bez usterki ponad 200 tysięcy kilometrów. Mimo to nawet one czasami nie są w stanie przetrwać niewłaściwego użytkowania i wytężonych warunków pracy. Zanieczyszczenie paliwem słabej jakości czy cząstkami stałymi może doprowadzić do konieczności wymiany uszkodzonych wtrysków. Niestety, w przypadku Denso, może to dość sporo kosztować, jako że wtryski te są jednymi z najdroższych. O czym zatem należy pamiętać przy wymianie wtrysków tej marki?

 

Przykładowy wtryskiwacz Denso
Wymiana wtryskiwaczy Denso


Wymiana wtrysków a kodowanie

Po każdej wymianie wtryskiwaczy powinno się je zakodować nadając im nowe sterowniki. Sterowniki zawierają bazę danych, w której zapisane są podstawowe informacje dotyczące wtryskiwaczy. Mimo największych starań rygorystycznego procesu składania wtryskiwaczy, dawki wtrysku dla dwóch identycznych podzespołów mogą się różnić. Podobnie jest z ich czasem reakcji, a nawet najdrobniejsza różnica może wpływać na poprawną pracę układu paliwowego. Ponieważ z reguły nie ma możliwości regulacji niezwykle drobnych elementów tych urządzeń, nie istnieje inny sposób precyzyjnego określenia parametrów układu wtryskowego, jak tylko poprzez ich kodowanie. Każdy wtryskiwacz posiada własny, unikalny kod korekcji. Kod wtryskiwacza Denso składa się z kombinacji 16 cyfr i liter. Jeśli z jakiegoś powodu jest on nieprawidłowy, może dochodzić do gaśnięcia silnika i jego nierównej pracy, jak i poważniejszych awarii. Dlatego też, wymiana wtryskiwaczy bez kodowania nie jest zalecana. W niektórych systemach sterowania po wymianie należy przeprowadzić reset wtryskiwaczy. Po wyzerowaniu wartości adaptacyjnych system wykryje i zapamięta nowe parametry dawkowania.

 

Jeśli i Ciebie interesuje wymiana bądź regeneracja wtryskiwaczy Denso Toyota, zachęcamy do kontaktu z naszym serwisem.

 

Wtryskiwacze po regeneracji w naszym salonie
Wymiana wtrysków a kodowanie

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA