Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Wtryskiwacze piezoelektryczne, co to jest?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wtryski piezoelektryczne Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Wtryskiwacze piezoelektryczne
Wtryskiwacze piezoelektryczne, co to jest?

Wtryskiwacze piezoelektryczne są to podzespoły układu paliwowego instalowane w wysokoprężnych silnikach Diesla o samoczynnym zapłonie. W tego rodzaju wtryskach elektromagnes oraz trzpień zastąpiono materiałem piezoelektrycznym. Rozpylenie paliwa rozpoczyna się więc w momencie dopływu prądu do stosu piezoelektrycznego. Wtryski te są bardzo wrażliwe na złe jakościowo paliwo, dlatego też ich żywotność jest krótsza niż wtrysków elektromagnetycznych. Jednak ich zdecydowaną zaletą jest niezwykła precyzja dawkowania paliwa oraz możliwość wielokrotnego wtrysku (w nowoczesnych dieslach nawet 7). Ponadto wtryski te zapewniają stałe ciśnienie w komorze spalania, którego proces spalania jest o wiele efektywniejszy.

Wtryskiwacze piezoelektryczne i ich uszkodzenia – objawy

Najczęstszą przyczyną uszkodzeń piezoelektryków jest złe jakościowo paliwo. Z kolei najbardziej narażonym na usterki elementem jest iglica. Końcówka rozpylacza znajduje się w komorze spalania i w związku z tym musi podołać nie tylko dużemu ciśnieniu, ale także wysokiej temperaturze. Z uwagi na powyższe, kierowcy Diesli często mają do czynienia z tak zwanymi lejącymi wtryskami. Z racji tego, iż wtrysk nie podaje wówczas odpowiedniej dawki paliwa, samochód przycina się, kopci i wchodzi w tryb awaryjny.

1. Wtryskiwacze elektromagnetyczne i piezoelektryczne – cena

Wtryskiwacze piezoelektryczne uruchamiane są za pomocą kryształków, a nie poprzez cewkę, jak w przypadku elektromagnetyków. Różnica ta czyni piezowtryski nawet 10 razy szybszymi oraz niezwykle precyzyjnymi podzespołami. Niestety z racji tego znacznie szybciej się także zużywają (ich średnia żywotność wynosi około 150 tys. km). Cena, jaką musimy zapłacić za regenerację czy zakup nowych wtrysków piezo, jest nieco wyższa niż w przypadku wtryskiwaczy elektromagnetycznych. Zastanawiając się, jaka jest różnica między wtryskiwaczami elektromagnetycznymi a wtryskami piezoelektrycznymi, warto zwrócić uwagę na konstrukcję tych podzespołów. 

2. Wtryskiwacze Common Rail – jak sprawdzić wtryski piezoelektryczne?

Sprawdzanie wtrysków można rozpocząć od testów przelewowych, które wskażą nieprawidłowo dawkujący wtrysk. W kolejnym kroku mierzone jest napięcie wtryskiwacza, by wykluczyć awarię spowodowaną zanikiem rezystancji. W zależności od stanu technicznego, stopnia uszkodzeń oraz sprawności cewki wtryski można poddać regeneracji albo wymienić na nowe. Po regeneracji należy jeszcze ostatecznie przetestować wtryski na stole probierczym, aby potwierdzić ich całkowitą sprawność.

Wtryskiwacze
Wtryskiwacze Common Rail

3. Wtryskiwacze Piezoelektryczne Bosch – regeneracja – żywotność

Dzięki opracowanej technologii naprawy (mimo, że producent zaleca wymianę na nowe), regeneracja zużytych wtryskiwaczy piezoelektrycznych jest jak najbardziej możliwa. Warunkiem, który musi być zachowany jest sprawność stosu piezoelektrycznego. Co prawda żywotność piezowtrysków jest krótsza niż wtryskiwaczy elektromagnetycznych, jednak dzięki regeneracji wytrzymują one kolejny okres eksploatacyjny. Warto więc zdecydować się na usługę regeneracji, która co więcej, wypada o wiele korzystniej cenowo niż nowe wtryskiwacze piezoelektryczne.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacze piezoelektryczne to rodzaj wtryskiwaczy, które wykorzystują piezoelektryczny element aktywny do kontrolowania wtrysku paliwa. Są to wtryskiwacze o wysokiej precyzji, które są szczególnie przydatne w silnikach wysokoprężnych. Piezoelektryczny element aktywny składa się z cienkich warstw krystalicznych, które są ułożone tak, że tworzą specjalny układ elektryczny. Kiedy na element ten jest działa silna impulsywna fala elektryczna, warstwy te ulegają deformacji, co powoduje wzrost lub spadek jego objętości. W przypadku wtryskiwacza piezoelektrycznego, zmiana objętości elementu piezoelektrycznego jest wykorzystywana do kontrolowania wtrysku paliwa.

Czy ta opinia była pomocna?

Lolek

Wystawiono 2 lata temu

Piezoelektryczne to po prostu kolejna generacja wtryskiwaczy. Niedługo pewnie wymyślą jeszcze inne rozwiązanie w układach wtryskowych, żeby być bardziej eko.

Czy ta opinia była pomocna?

Stachu

Wystawiono 2 lata temu

Mam wtryski piezoelektryczne i jestem zadowolony, aczkolwiek niestety wiąże się to ze wzmożoną pielęgnacją tego układu, co czasem jest jednak uciążliwe.

Czy ta opinia była pomocna?

Kryst_!@@

Wystawiono 2 lata temu

To prawda, jak się ma w aucie wtryski piezo to baaaaardzo trzeba uważać na tankowane paliwo!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki