Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Wtryskiwacz Hyundai – część 7

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wtryskiwacz Hyundai Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Wtryskiwacze stosowane w silnikach Hyundai to ważny element układu wtryskowego, który odpowiada za precyzyjne wtryskiwanie paliwa do komory spalania. Hyundai stosuje różne rodzaje wtryskiwaczy w zależności od modelu i generacji silnika, w tym wtryskiwacze jednopunktowe, wielopunktowe oraz wtryskiwacze Common Rail. Jeśli jesteś zainteresowany charakterystyką układu wtryskowego w samochodach innych marek, odwiedź stronę, na której znajdziesz całą serię artykułów poświęconej tej tematyce, jest to witryna wtryskiwacz.com. Opinie na temat Common Rail są podzielone i tak, jak to bywa w świecie motoryzacji, układ CR ma zarówno wielu entuzjastów, jak i krytykantów. Wiedzę teoretyczną na temat układu z szyną paliwową Common Rail połączyliśmy z umiejętnościami naszych specjalistów w zakresie diagnostyki i regeneracji wtryskiwaczy. W ten sposób powstał artykuł, z którego dowiesz się, co może sygnalizować stukanie wtryskiwaczy, kiedy wtryski Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI należy poddać diagnostyce oraz czy regeneracja wtryskiwaczy Hyundai przyniesie dobre efekty.

Hyundai i20 - model wyposażony we wtryskiwacz Common Rail
Wtryskiwacz Hyundai - część 7

1. Hyundai – jakie wtryski są w samochodach tej marki?

Rozważania na temat tego, czy warto przeprowadzać czyszczenie wtryskiwaczy, rozpoczniemy od krótkiego omówienia rodzaju wtryskiwaczy, jakie znajdziemy w samochodach marki Hyundai. W pojazdach z logo omawianej marki rodem z Korei Południowej najczęściej spotkać można wtryskiwacze Bosch lub Delphi współpracujące z szyną paliwa określaną po angielsku jako Common Rail. Z uwagi na ten fakt często trafiają do nas klienci zainteresowani usługą taką jak regeneracja wtryskiwaczy Bosch czy też regeneracja wtryskiwaczy Delphi. Jeśli mowa o układzie Common Rail w modelach takich jak Hyundai Santa Fe, Terracan czy Tucson, wtryskiwacze dostarczają olej napędowy pod odpowiednim ciśnieniem wprost do komory spalania. Wcześniej paliwo pokonuje drogę prowadzącą od zbiornika, poprzez pompę niskociśnieniową i wtryskową, aż do listwy paliwa, skąd trafia właśnie do wtryskiwaczy CR, które współpracują z jednostkami napędowymi określanymi w samochodach marki Hyundai jako CRDi. Przykładowe numery części, jakie mogą przyjąć wtryskiwacze Hyundai Santa Fe 2.2 CRD lub wtryskiwacze Hyundai i30 to 0445110126 lub 0445110256 w przypadku wtryskiwaczy Bosch.

Przykład wtryskiwacza Common Rail Hyundai CRDI
Hyundai - jakie wtryski są w samochodach tej marki?

2. Uszkodzone wtryskiwacze Hyundai

Regeneracja wtryskiwaczy Hyundai i30 oraz innych modeli Hyundai’a z silnikiem diesla to jedna z opcji przywrócenia funkcjonalności uszkodzonym wtryskom. Zanim opiszemy koszt regeneracji wtryskiwaczy zdemontowanych z samochodu opisywanej marki, spróbujmy wyjaśnić, dlaczego wtryskiwacz przelewa oraz jakie mogą być objawy zabrudzonych wtryskiwaczy Hyundai. W porównaniu do pompowtrysków, których obecnie z uwagi na restrykcyjne normy czystości spalin nie ma w produkcji, sprawne wtryskiwacze Common Rail charakteryzują się wysoką kulturą pracy. Jeżeli ich funkcjonowanie ulega zmianom, warto zwrócić uwagę na dostrzegalne objawy. Być może wskazują one na postępującą awarię, zabrudzenie lub zużycie wtrysków Hyundai Common Rail. Symptomy wtrysków CR Hyundai, które nie działają poprawnie, są niemalże identyczne, jak objawy uszkodzonego wtrysku 1.9 TDI. Jeśli chodzi o jednostki wysokoprężne diesla montowane w samochodach różnych marek, mają one po prostu inne symbole oznaczeń. O ile zapalenie kontrolki check engine towarzyszy wielu zróżnicowanym awariom, w tym wtryskom, o tyle inne objawy zanieczyszczonych lub uszkodzonych mechanicznie wtryskiwaczy są bardzo charakterystyczne. Zazwyczaj podejrzeń na temat tego, że mamy uszkodzone wtryskiwacze Hyundai Matrix 1.5 CRDi (lub w innym modelu koreańskiej produkcji), nabywamy w sytuacji, gdy dostrzegalne są problemy z odpalaniem, a po uruchomieniu praca jednostki napędowej jest nierówna i przerywana. Silnik z uszkodzonymi wtryskami zachowuje się równie kłopotliwie podczas przyspieszania – w pojeździe zauważyć można pogorszenie osiągów i spadki mocy. Co więcej, informację na temat tego, że mamy uszkodzone wtryskiwacze Hyundai Tucson 2.0 CRDi lub niesprawne wtryski Hyundai Santa Fe, przekaże nam silne zadymienie w białym lub czarnym kolorze wydobywające się z wydechu samochodu. W najgorszym przypadku uszkodzone wtryski doprowadzą do przejścia silnika w tryb awaryjny – jest to jednoznaczny sygnał, że z pojazdem należy natychmiast udać się do mechanika, który najprawdopodobniej zdiagnozuje uszkodzone wtryskiwacze. Hyundai Tucson, Hyundai i30, Hyundai Santa Fe – niezależnie od posiadanego modelu warto użytkować pojazd w taki sposób, aby zapewnić wtryskiwaczom Common Rail maksymalną żywotność. Za co będzie nam wdzięczna pompa wtryskowa Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI oraz wtryskiwacze z tego lub pokrewnego modelu Hyundai’a? Zalecenia dotyczące jazdy samochodem z wtryskiwaczami CR ujęliśmy poniżej.

3. Jak jeździć oszczędnie z wtryskiem CR?

Tytuł tego akapitu jest nieco przewrotny, ponieważ oszczędność odnosi się w tej kwestii do braku konieczności kosztownej wymiany wtryskiwaczy Common Rail Hyundai. Możliwość zaoszczędzenia niemałych sum widzimy także w odpowiedniej eksploatacji samochodu – olej silnikowy i filtry wymieniane zgodnie ze wskazaniami producenta również pozwolą na uniknięcie licznych usterek, w tym zabrudzenia lub uszkodzenia mechanicznego wtrysków. Wtryskiwacze Hyundai Matrix czy też wtryski Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi będą w mniejszym stopniu narażone na usterki, jeżeli użytkownik pojazdu dołoży starań, aby tankować dobrej jakości paliwo na sprawdzonych stacjach. Zastosowanie się do wymienionych wskazówek z pewnością przyczyni się do tego, że nie zagrozi nam przedwczesna naprawa wtryskiwaczy. Cennik dotyczący wtrysków Common Rail w serwisach regeneracji obejmuje zazwyczaj kilka pozycji. Czym różnią się poszczególne usługi dotyczące wtryskiwaczy Common Rail w samochodach Hyundai? Na temat tego, z jakich opcji można skorzystać, mając uszkodzone wtryski, napisaliśmy poniżej.

Wskazówki co do oszczędnej jazdy z wtryskiwaczami Common Rail
Jak jeździć oszczędnie z wtryskiem CR?


Sposób na uszkodzone wtryskiwacze Hyundai

Co zrobić, jeśli mamy problem z samochodem przez lejące wtryski? Objawy 1.9 TDI czy 2.0 CRDi nie będą się między sobą różnić. Nie warto ich bagatelizować, gdyż oprócz komfortu jazdy tracimy bezpieczeństwo użytkowania samochodu, a jest to kwestia najistotniejsza dla nas samych oraz dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. W wyspecjalizowanych serwisach możemy spotkać się z opcjami takimi jak regeneracja wtryskiwaczy Diesla lub regeneracja wtryskiwaczy benzynowych. Cena usług określanych jako regeneracja podzespołów samochodowych zazwyczaj jest uzależniona od zakresu przeprowadzanych czynności naprawczych. Regeneracja wtryskiwaczy Bosch lub Delphi Hyundai rozpoczyna się od rozebrania wtryskiwacza na pojedyncze elementy, następnie każdy z nich jest poddawany czyszczeniu. Weryfikacja wtryskiwacza Hyundai pozwala na stwierdzenie, jakie elementy wtrysku wymagają wymiany. Warto zwrócić uwagę, czy wybrany przez nas serwis stosuje się do wytycznych zalecanych przez producenta wtryskiwaczy. Równie istotna jest czystość pomieszczeń, w których regenerowane są wtryski, ponieważ przedostanie się do nich zanieczyszczeń uniemożliwi przywrócenie pełnej funkcjonalności wtryskiwacza. Po wymianie uszczelnień oraz pozostałych elementów wtryskiwacz jest poddawany testom ich parametrów. Pozytywny wynik weryfikacji wtrysku kwalifikuje go do nadania indywidualnych kodów IMA, bez których prawidłowa praca wtryskiwacza nie byłaby możliwa. Poddane regeneracji wtryski Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi bądź wtryskiwacze z modeli pokrewnych nie różnią się swoimi parametrami od wtrysków fabrycznie nowych, dlatego też opcja regeneracji cieszy się dużym powodzeniem wśród użytkowników samochodów marki Hyundai z silnikiem diesla. Innym sposobem na odzyskanie pełnej sprawności pojazdu jest wymiana wtryskiwaczy. W ofertach sprzedaży wtrysków Common Rail do określonych modeli Hyundai’a znaleźć można wtryskiwacze fabrycznie nowe oraz regenerowane. Oferty te z pewnością będą wykazywać duże różnice cenowe. Zachęcamy do przeanalizowania innych naszych artykułów, w których szczegółowo została omówiona regeneracja wtryskiwaczy. Stalowa Wola, Bosch Service – zapraszamy do lektury naszych artykułów, a w przypadku pytań – do kontaktu poprzez stronę internetową.

Udostępnij wpis

Komentarze

Marcin

Wystawiono Rok temu

Wtryskiwacze w samochodach Hyundai mogą być różnych typów, w zależności od modelu i rocznika samochodu. Niektóre modele Hyundai mogą mieć wtryskiwacze mechaniczne, podczas gdy inne modele mogą mieć wtryskiwacze Common Rail. Wtryskiwacze Common Rail (CR) to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na precyzyjne dawkowanie paliwa do silnika. Wtryskiwacze te są podłączone do centralnego układu paliwowego, który dostarcza paliwo pod wysokim ciśnieniem do wtryskiwaczy. Wtryskiwacze CR pozwalają na precyzyjne dawkowanie paliwa, co pozwala na lepsze osiągi silnika i niższe emisje spalin. Wtryskiwacze mechaniczne to starsze rozwiązanie, które polega na bezpośrednim połączeniu wtryskiwacza z pompą paliwową. Wtryskiwacze te są mniej precyzyjne niż wtryskiwacze CR i mogą prowadzić do większych emisji spalin. Hyundai oferuje również swój system wtryskowy GDI (Gasoline Direct Injection) dla swoich silników benzynowych. GDI pozwala na bezpośredni wtrysk paliwa do komory spalania, co pozwala na lepsze osiągi silnika i niższe emisje spalin.

Czy ta opinia była pomocna?

Stefan

Wystawiono 4 lata temu

Robilismy wtryskiwacze Delphi, dla porównania po regeneracji zrobilismy z mechanikiem próbę przelewową, trzeba przyznac parametry wtryskiwaczy są jak w fabrycznie nowych, silnik fajnie chodzi, aż sam jestem zdziwiony ze to się tak dało wszystko odnowić bo diagnoza była juz wcześniej że wtryski to złom. Czarodzieje!

Czy ta opinia była pomocna?

Karol

Wystawiono 4 lata temu

Fajnie, że podejmujecie się regeneracji wtryskiwaczy. Czytając artykuł widać waszą wiedzę i profesjonalizm. Jeśli będę musiał oddać swój wtryskiwacz do regeneracji (Hyundai i30) to wiem z kim się skontaktować.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki